Očito sam malo pogriješila u odabiru nekih rečenica,jer niti ovo ne želim čitati niti mi je svejedno to što su neke žene morale proći ovu torturu,niti mogu biti sigurna da se nešto slično neće i meni dogoditi kad dođem u rodilište.
Ipak,teško da će se stanje popraviti time što mi u nedogled ovdje na forumu raspravljamo o tome koliko je to strašno i koliko ima takvih primjera. Svi znamo da ih ima bezbroj,na žalost.
Ja vjerujem da se samo konkretnim akcijama mogu stvari pomaknuti na bolje,a to znači da bi trebalo promovirati plan poroda već u čekaonicama kod ginekologa,ohrabriti žene da pitaju sve ono što ih zanima i na što imaju pravo kad rađaju i sl.
Svi se mi pomalo bojimo suprotstaviti liječniku u nekim njegovim odlukama jer vjerujemo da bi ipak on trebao znati najbolje,ali da se tamo neka žnj sestra na odjelu na mene dere i da na to ja ne reagiram odmah,nadam se da mi se tako nešto neće dogoditi.