mislite li da će nam smanjiti naknade za porodiljni sa tim novim rebalansom proračuna?
...nadam se da ne![]()
mislite li da će nam smanjiti naknade za porodiljni sa tim novim rebalansom proračuna?
...nadam se da ne![]()
na televiziji je bilo da ce smanjiti za nezaposlene naknade pa cisto sumljam da nece dirati u porodiljne
mislim da hoće.
naknade se izračunavaju na temelju proračunske osnovice po kojoj se izračunavaju i plaće u državnim i javnim službama. kad se smanji ta osnovica (a hoće, barem za 10%) onda će se smanjiti i naknade (one koje su limitirane).
e sad, hoće li se limitirati i one naknade koje su trenutačno delimitirane...ne znam :/
ja ih voljela da nisam u pravu
ja vidim da će vratit na staro..
pa će ove od 0-6 mj biti kao nekad...
limitirane
mislim sve što ide iz drzavnog proracuna ce skresati..![]()
a gdje si to čula ili pročitala?ja vidim da će vratit na staro..
pa će ove od 0-6 mj biti kao nekad...
limitirane
Zar nije premijerka rekla da neće dirati trudnice??
samo je izjavila da su socijalna davanja zadnja linija obrane.
da nazalost...dirat će i jadne hrvi..Originally Posted by Ariana
tako da ce i njima skresat mirovine..![]()
bili bi dobro da ne dira stopostotne. njih ionako ima najmanje lažnih. a sebi bi trebali skresati plaću barem 40%. možda bi to bio jedan pravi primjer uštede. ja se samo nadam da nama neće skresati više od 10%.
koja razlika bio netko 80 % ili 100 %Originally Posted by Ariana
zasto npr kumu moje djece da skrešu mirovinu
a ostao bez noge u ratu..
jako sam ljuta na to što se radi![]()
![]()
da, sjećam se kad je među prvim rečenicama premijerka rekla da neće dirati branitelje i rodilje. A evo krenuli s braniteljima, znači vrlo je vjerojatno da će i nas dirati. Jadno!![]()
Originally Posted by andream
istina...zato ja idem radit..![]()
al dobro ne propada mi ostatak roditeljskog dopusta imam još godinu i pol za iskoristit do 8. godine djetetovog zivota :D
u mojoj oklini ima puno lažnih, zato tako reagiram i mućno mi je svako jutro ići raditi za njih.
nazalostOriginally Posted by Ariana
![]()
![]()
ima ih takvih....i to puno previše![]()
Ako se smanjuje radni tjedan na 32 sata to znači da će se smanjiti broj radnih sati po mjesecu a nama se rodiljne računaju broj radnih sati u mjesecu x naša satnica sa prosjeka koje smo predale.
Dakle definitivno će nam se smanjiti što nije fer jer oni koji ne rade u državnim službama neće imati manje satnice.
Ovo nisam nigdje pročitala niti čula ali meni po logici stvari to tako slijedi a molim naše drage pravnice da provjere ako već imaju gdje. Ne znam da li je stupio na snagu taj zakon o kraćem radnom tjednu.
Ovo je malo OT ali nadovezuje mi se:
Gledam ja na dućanu u CC1 danas i piše rade od 9-21 h ponedjeljak-nedelja i mogu reći samo STRAŠNO jer i privatnici će iskoristiti smanjenje plaća da smanje i svojim radnicima ali im radni tjedan sigurno neće biti 32 sata. Nepravda.
A i ja znam da ima lažnih umirovljenika ali tu smo krivi i mi građani jer ako znamo nekog trebalo ga je i prijaviti.
Mada bi se dalo to regulirati i drugačije - svi sa PTSP-om ne bi smjeli niti upravljati autima niti držati oružje, 1x tjedno se javljati psihijatrima na razgovor, piti ljekove i jednostavno to riješiti na taj način jer to je bolest koju treba ako se ne može izlječiti onda barem maksimalno ublažiti njene posljedice.
Davno se na Pančića bacalo drvlje i kamenje kad je tražio javnu objavu svih invalida domovinskog rata pa nisu dali. Teško pogoditi zašto.
Uvjerena sam da je od svih invalida 50% njih lažno.
Ovaj rebalans bi se trebalo spašavati i na način da se napokon otvori ta Pandorina kutija i jednostavno pretresu sve invalidnine. Tko je pravi invalid neće se buniti sigurna sam.
Inače plaćaju uvijek oni koji najmanje imaju: umirovljenici, nezaposleni i rodilje.
Ja sadprimam 3100 kn porodiljni i to malo jada (znam da ima i onih koji imaju manje) će mi smanjit 10 posto,oće li smanjivat za 10 posto i onima što imaju mizeriju od 2600 kuna koju ću ja za koji misec dobivat :? :?
Stvarno su jadni!![]()
Uporna čitaš mi misli sa ovim vozačkim i ptsp. Postoje jednostavna rješenja za mnoge probleme ali postoje i osobni interesi kojima odgovara da se problemi ne rješavaju!.
Evo jednostavnog recepta!
Oduvijek sam smatrala da bi se to dalo riješiti ali kako riješiti kad oni koji to trebaju rješavati sami sebi neće odrezati noge.Originally Posted by split
Pravi invalidi kojih na žalost ima puno su masovno popušili radi ovih gorenavedenih lažnjaka.
eh da ja sam na 1663 kuneOriginally Posted by jaja
al srećom prekinuh porodiljni s 31 08
a i ne radim u drzavnom sektoru![]()
Bogu hvala![]()
fju...sada je Kosor rekla u saboru da ce apsolutno ostati nedirnute rodiljne naknade i dječji doplatak....JEEEEEEEE....
A nju bi trebalo smatrati vjerodostojnom?Originally Posted by Mingola
Sjetimo se: "PDV se neće dirati". Sutra se PDV dirao :/
Pa ja sam optimistična
Optimizam nema nikakve veze s mojom procjenom državne politike i očekivanjima od iste i vjerovanjem da oni koji neprestano lažu najednom govore istinu
Zakon je uvijek bio grozan, ali isti vam je primjer da sam ja prvo radila na pola radnog vremena kad sam pošla na porodiljni i drugih 6 mjeseci mi je naknada bila 1200kn (znači manje nego nezaposlenima), a to nije fer jer ja uplaćujem sva davanja iz svoje plaće.
Također kad je država u banani ne mogu samo državne službe patiti. Jer ako se SVI (naglasak na svi trebao bi biti i na onima s plaćom od 10 000 i više) odreknemo određenog postotka možda nastavimo dobivati plaću inače...crno nam se svima piše. Ja se pitam tko će nas onda liječiti i učiti nam djecu...
Ja plaću ne primam iz proračuna već isključivo od onoga što napravim, a usput taj proračun punim davanjima iz plaće, solidarnost je već odavno tu, uglavljena u ovaj polutruli mirovinski sustav.
Kad se državne službe napokon riješe onih koji doslovno, ali doslovno, u javnim poduzećima i državnim službama, SPAVAJU na poslu onda kao krajnju mjeru smiju posegnuti i za novim porezom. Prije toga im to nitko normalan neće opravdati.
Jedno je kad me pljačkaju, još je gore kad me pritom pokušaju praviti budalom i pjevaju mi pjesmice o solidarnosti.
Originally Posted by uporna
Kako bi to bilo moguće, pa neće se radni tjedan svima skračivati.
Kod mene bi bilo dobro da radni tjedan stvarno bude 40h.
Ne znam kako oni koji predaju u školama ili na fakultetima mogu SPAVATI!!!Originally Posted by Maja
Pa jesam li rekla da oni u školama spavaju? Probaj gledati stvar i mrvicu šire. Jer, da su oni koji spavaju na poslu, a zaista znam da postoje takvi, i ne radi se o spavanju u prenesenom značenju, dobiju otkaz, bilo bi bolje i prosvjeti, a bez pljačke onih koji nisu na državnim jaslama.
Tu se slažem.Originally Posted by Maja
Možda da pozatvaraju sve one Agencije za sve i svašta...pa prodaju državničke aute, avione i sl., pa da smanje svoje "putne" i ine troškove...pa da ne nabrajam dalje...
recite mi molim vas koliko su smanjili naknade za nezaposlene sada od 1.8