Stranica 99 od 109 PrviPrvi ... 4989979899100101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,901 do 4,950 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4901
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Novu godinu započeli smo s dvaput većim iznosom pričuve nego do sada, za što možemo zahvaliti našem agilnom predstavniku stanara koji je odnekud izvukao propise i potrebe zgrade i isposlovao povećanje
    Pa tako od sada, umjesto 220 kn mjesečno, plaćamo 440
    Ovo očekuje i nas, ali s dobrim razlogom, bar se nadam da će biti tako. Imali smo u prosincu sanaciju građevinskog dijela dimnjaka oštećenih u potresu. Idući tjedan trebali bi doći dimnjačari i provjeriti mogućnost uvođenja odgovarajućih cijevi u dimovode i pripremu za ugradnju kondenzacijskih bojlera (plin, etažno grijanje), tako da to pozdravljam, jer će se riješiti za cijelu zgradu. Inače, od lani držim u pričuvi noFce za to, jer ako zgrada to ne riješi, morat ću sama. Već sam istraživala mogućnost da to napravimo sami, ali eto, čini se da će se riješiti za sve.

  2. #4902
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne pratim kataloge, ali u dućanu kupujem u pravilu samo proizvode na akciji
    i to sam osvijestila kad sam trebala iskoristiti 10% popusta u Konzumu, na punu košaru sam imala 2-3 kune popusta (jer se isti nije obračunao na akcijske proizvode )
    Isto ovako...

    Ont. Otkad je korona i ne hodam više po trgovinama toliko kao prije (iako nikada nisam pretjerivala), vidim da se manje troši na odjeću i obuću koja nije nužna i razne kerefeke koje su psihoterapija, a ne potreba.

  3. #4903
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,001

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo očekuje i nas, ali s dobrim razlogom, bar se nadam da će biti tako. Imali smo u prosincu sanaciju građevinskog dijela dimnjaka oštećenih u potresu. Idući tjedan trebali bi doći dimnjačari i provjeriti mogućnost uvođenja odgovarajućih cijevi u dimovode i pripremu za ugradnju kondenzacijskih bojlera (plin, etažno grijanje), tako da to pozdravljam, jer će se riješiti za cijelu zgradu. Inače, od lani držim u pričuvi noFce za to, jer ako zgrada to ne riješi, morat ću sama. Već sam istraživala mogućnost da to napravimo sami, ali eto, čini se da će se riješiti za sve.
    Iz pričuve bi se platili svi radovi osim samog bojlera?

  4. #4904
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Iz pričuve bi se platili svi radovi osim samog bojlera?
    Da, tako sam ja to shvatila. Nema još konačne odluke. Nisam ja bila na sastanku stanara nego mm, pa ne znam detalje, ali plan je utvrđivanje tehničkih mogućnosti i izrada podloga na temelju kojih bi se zatražile tri ponude za izvođenje radova. Ovisno o cijeni i raspodjeli po stanovima, slijedi dogovor hoće li se dizati pričuva ili će pojedini vlasnici participirati na drugi način.

  5. #4905
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ili napravi s vodom i umješaj sir ili neku voćku
    Uf meni ovo zvuči...bit ću pristojna.
    Pahuljice s vodom, nikako. Ajd još možda jogurt da, ali ni sir mi ne ide.


    Inače, za što vi koristite toliko maslaca? Naime, potječem iz kućanstva koje je samo kupovalo margarin, i to za kolače kad se radili. Maslac koristim samo za pire krumpir I stvarno se stalno pitam u što sve ide maslac
    Posljednje uređivanje od Vrci : 14.01.2022. at 11:45

  6. #4906
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa u kolače ide najviše, jer često traže cijeli ili pola maslaca, ali kolače ne pravim tako često
    nekad ga namažem na kruh ili tost, samog ili sa pekmezom preko, u dosta jela ide malo maslaca, npr u rižote, nekad kad pravim lešo povrće volim napravit kombinaciju maslaca i maslinovog, onda u bešamel, djeci kad radim griz na mlijeku za večeru nekad dodam malo maslaca da bude finije i kripnije.. to je sve po malo, ali često zatreba, tako da ne volim biti baš skroz bez njega

  7. #4907
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    Mi doručkujemo putar s medom ili marmeladom, pet nas je u obitelji. A od masnoća koristimo samo maslinovo i putar, za kuhanje, kolače...

    evo, isto kao tangerina
    Posljednje uređivanje od susmiga : 14.01.2022. at 11:51

  8. #4908
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Pa za kolače, mazanje na kruh, pečenje na njemu, dodavanje u neku hranu itd.

    edit: ja osobno ga i ne koristim baš puno
    Posljednje uređivanje od Mima : 14.01.2022. at 11:51

  9. #4909

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Sinoć sam pročitala članak koji mi se učinio koristan za ovu temu, pa evo link: https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...nalazi-1159028

    A evo i najvažnije:
    "U Hrvatskoj je prošle godine bačeno 286 tisuća tona hrane, što je 71 kilogram po svakom stanovniku, a ni u Europskoj uniji situacija nije bolja, jer mnogi ne razumiju oznake rokova trajanja hrane pa će ih EU mijenjati kako bi smanjio količine jestive i ispravne hrane koja završava u kontejnerima.
    Goleme količine hrane završavaju u smeću jer se poistovjećuju dvije različite oznake na hrani - "upotrijebiti do" i "najbolje upotrijebiti do". Stoga se i ide u izmjene oznaka.
    Pola građana EU-a ne razumije razliku između "upotrijebiti do" i "najbolje upotrijebiti do", a hrvatsko istraživanje je pokazalo da jedna četvrtina ispitanika baca hranu odmah nakon isteka ovog drugog roka, iako je ta hrana još sigurna za jelo. Naime, "najbolje upotrijebiti do" znači da proizvođač tvrdi da je do tog dana proizvod najkvalitetniji, da na primjer zadržava optimalnu hrskavost i boju, a može biti jestiv dugo nakon isteka roka.."

    Itd. Koristan članak, preporučam.

  10. #4910
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa u kolače ide najviše, jer često traže cijeli ili pola maslaca, ali kolače ne pravim tako često
    nekad ga namažem na kruh ili tost, samog ili sa pekmezom preko, u dosta jela ide malo maslaca, npr u rižote, nekad kad pravim lešo povrće volim napravit kombinaciju maslaca i maslinovog, onda u bešamel, djeci kad radim griz na mlijeku za večeru nekad dodam malo maslaca da bude finije i kripnije.. to je sve po malo, ali često zatreba, tako da ne volim biti baš skroz bez njega
    Ja isto ovako… ukratko, u sve kuhano u što moja mama stavlja ulje, ja stavljam maslac.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 14.01.2022. at 12:40

  11. #4911
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Ja stavim maslinovo za kuhanje , maslac je za kruh i kolači

    Maslinovo i bučino još za šmek na tanjuru
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.01.2022. at 12:45

  12. #4912

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    727

    Početno

    Anthony Bourdain je rekao da je tajna slavnih francuskih chefova upravo maslac.

    https://stil.slobodnadalmacija.hr/st...a-jela-1064937

    Može stvarno u svašta. https://miss7.24sata.hr/lifestyle/6-...es-nikad-29520

    Na žalost opet je prilično skup, između 20 pa čak do 30 kuna. Uvijek sam ga kupovala u Lidlu za 12-ak kuna, na akciji je bio i manje, sad je i taj 19 kn.

    Bubilo, meni je super kako tvoj tata obilazi te dućane i brine za vaš kućni budžet

  13. #4913
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Oko Božića je bio u veronici kila 60 kn

  14. #4914

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    727

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Oko Božića je bio u veronici kila 60 kn
    To je jeftino, pogledat ću

  15. #4915
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Thx. Mi koristimo ulje i domaću mast. Maslac za kuhanje rijetko (znači taj pire kad radim i riža nekad). Maslinovo uopće ne koristimo.

  16. #4916

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Maslac koristimo za mazanje na kruh. Od jela za pire, špinat, ponekad u rižoto ili neko drugo jrlo gdje ide. U kolače. Uglavnom uvijek ga mora biti. Kći si zna često smutiti lava cake.
    Kupujemo ga po cijeni od oko 15kn
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.01.2022. at 13:27

  17. #4917
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Ja kuham ili na masti ili na maslinovom ulju. Maslac npr dodam u rižoto. Al za kuhanje ponekad koristim maslo (pročišćeni maslac) koji sama radim.

    Maslac nam je najviše za na kruh i za kolače.

    Kako smo prestali kupovati kruh jer pečem kiseli 2 x tjedno, jedan dan smo se i MM i ja šokirali cijenom kruha nakon njegovog odlaska u pekarnicu

  18. #4918

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi isto kruh pečemo doma, nismo zbog recesije poceli nego nam je tako jednostavnije. A topli kruh i madlac nam je poslastica
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.01.2022. at 14:36

  19. #4919

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    , samo me nije razveselilo vidjeti dvostruko veći iznos na uplatnicama (kao što nikog ne bi, uostalom).[/QUOTE]

    mi smo prije 5 godina kao zgrada digli pricuvu s 3 na 6 kn jer smo mijenjali krov cijele zgrade najedamput
    za usporedbu, identicna zgrada do nas, radili u 4 dijela/puta, platili 2,5 puta vise
    radi se o milijunima kuna..

    i jos prosle godine i smanjili na 5 jer se skupilo preko pol milje viska (nije bilo velikih zahvata)

    gledano iz danasnje perspektive, sretni smo da smo to radili prije ove ludnice i divljanja cijena
    kredit izlazi za 5 godina, necemo ga ni osjetit...

  20. #4920

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,670

    Početno

    Umjesto maslaca se u dosta kolača može staviti kokosovo ulje. Ima i s mirisom i bez mirisa. 2,5 l bez mirisa u Tvornici Zdrave hrane je 69 kn, na akciji bude još 20-30% jeftinije.

  21. #4921
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    366

    Početno

    Koliko plaćate domaća jaja? Nama je sada teta digla cijenu na 2 kn/kom, što mi se čini puno…

  22. #4922
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    2 kn već mjesec i pol dva

  23. #4923
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    I ja plaćam 2 kn. Godinama je ta cijena zimi. Ostalo doba gidine 1,5 kn

  24. #4924

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,263

    Početno

    mi plaćamo 1,5 kunu.

  25. #4925
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    2kn i ja.

  26. #4926

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    205

    Početno

    super ušteda mi je par puta mesečno otići u Muller za bio odjel i tamo bude super sniženja radi isticanja roka i slično, šamponi, tuš gelovi, ... Neke stvari koje redovno kupujem, tipa Aloe vera, sad znam cijene napamet i kupujem tamo gdje je povoljnije. I tak, pakovanja začina (kumin, kurkura, cimer, ...) kupujemo na veliko, što veće pakiranje i super je isplativo. Bitno je znati svoje prioritete za trošenje i ne kupovati nepotrebne gluposti.

    Dobro je i imati plan troškova za u budućnost, meni je npr. jasno da nas uskoro čeka kuovina novog bojlera, a set noževa je samo opcija kada odlučimo.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 19.01.2022. at 14:12

  27. #4927
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko plaćate domaća jaja? Nama je sada teta digla cijenu na 2 kn/kom, što mi se čini puno…
    1 kunu

  28. #4928
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Domaća? Kunu?
    To ti susjeda?

  29. #4929
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    I meni to izgleda ko SF. Možda možemo dobiti kontakt.

  30. #4930
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja plaćam domaća jaja 1,20.

    A imam ovaj mjesec savršenu antirecesijsku mjeru. Pokupili smo covid, od sječanjske plaće kune nisam potrošila. Mm platio režije i to je to.
    Špeceraj usitno nam donose,trošimo zalihe u kući . Dok puste izolacije završe, doći će i slijedeća plaća. Idealna situacija na dopinjavanje crnog fonda

  31. #4931
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,664

    Početno

    Babyboys slazem se s tobom

  32. #4932
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lili tebi se to ne računa, ti si previše potrošila na privatna testiranja (ko i ja ).

  33. #4933
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,737

    Početno

    Vi kao da ne znate za online kupnju.
    Ja sam jucer u Hariss poklikala cajeva kao da cu biti zarobljena bar dva mjeseca

  34. #4934
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja se kao kontroliram.napunila sam na raznim shopovima već košarice, pa odustala. Što ne znači da neću popustiti do kraja izolacije.

  35. #4935
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Domaća? Kunu?
    To ti susjeda?
    kolegica s posla ima frendicu na selu pored Kutine, i od tamo ih dovozi.
    Mi naručimo, pa ova koliko ima donese nam, ponekad više a ponekad manje.
    Pa si podijelimo

  36. #4936
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Vi kao da ne znate za online kupnju.
    Ja sam jucer u Hariss poklikala cajeva kao da cu biti zarobljena bar dva mjeseca
    Znamo, ali (kako bi rekli Crnogorci) mrzi me... Ne volim online shopping, zato što moram onda gnjaviti sinove da to preuzimaju (mlađi je uglavnom doma, jer ima 2/3 predavanja online) pa mi se ne da. Naručujem samo ono što mi je tako puno povoljnije. Kupila sam nedavno tlakomjer za zapešće + digitalni termometar za 119 kn + 35 kn za troškove dostave. To smatram povoljnim, jer je u ljekarnama puuuno skuplje. Stari nam se raspao (kupljen prije 10 godina) pa sam to tako riješila.

    Odjeću naručujem isto jako rijetko, a hranu nisam naručila nikada. Da moram, da sam u izolaciji, snašla bi se ali preko volje.

  37. #4937
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,664

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Vi kao da ne znate za online kupnju.
    Ja sam jucer u Hariss poklikala cajeva kao da cu biti zarobljena bar dva mjeseca
    ludo jedna.i ja sam poludila totalno za cajevima jos vise ovu sezonu.

    Bubilo bome da moglo se dobro izist sta ode na pcr-ove

    Babyboys ne posustaj, samo jako ,ne klikaaaaj hahahha

    Srecom pa me onaj gore ne obdari uz sklonost trosenju jos i shoppingom on line, eto barem nesto. Nikad nisam voljela on line shopping, ja sve moram popipat, pomirisat, uzivo.

    Jedino sto imam naviku uzimat na on line su razni suplementi, vitamini koje uzimam mami i sebi i povoljnije mi je preko nasih on line ljekarni. I nekad tenisice.

    Iskljucivo i jedino preuzimam na poslu (portir zvrcne) jer doma ne mozes ulovit nikoga a i ne zelim da mi mala djeca otvaraju dostavljacima dok su sami doma.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.01.2022. at 09:23

  38. #4938
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,912

    Početno

    Pa di harissu spominjete na antirecesijskim mjerama.
    Ja sam u agristaru naručila poveću zalihu, ok su im čajevi. Ja u mom selu ne mogu kupiti njihove čajeve, a na 50 km od mene. Imaju ok mješavine.
    Nego, mama mi kaže da je limunska kiselima sa 15kn cijena otišla na 30kn. Da li je to moguće ili da računam da je ona ipak slabije vidjela?!
    A online, ne sjećam se kada smo komad robe kupili u trgovini.

  39. #4939
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa di harissu spominjete na antirecesijskim mjerama.
    Ja sam u agristaru naručila poveću zalihu, ok su im čajevi. Ja u mom selu ne mogu kupiti njihove čajeve, a na 50 km od mene. Imaju ok mješavine.
    Nego, mama mi kaže da je limunska kiselima sa 15kn cijena otišla na 30kn. Da li je to moguće ili da računam da je ona ipak slabije vidjela?!
    A online, ne sjećam se kada smo komad robe kupili u trgovini.
    Vjerojatno je našla pakiranje od kile. Pol kile je još uvijek po toj cijeni (otprilike, nije 15 nego 16 kn): https://www.konzum.hr/web/products/l...a-500-g-safram

  40. #4940
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,912

    Početno

    I ja se nadam, mada nikada nisam vidjela pakiranje od kile.

  41. #4941
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se nadam, mada nikada nisam vidjela pakiranje od kile.
    Nisam ni ja, to sam rekla zbog cijene.

    Tko zna, možda negdje prodaju i po 30 kn, ali može se naći i za manje. Kaže kolegica da je u Metrou našla 550 g pakiranje za 11 kn. Nisam provjeravala, nemam karticu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.01.2022. at 13:07

  42. #4942
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,664

    Početno

    U BIPI jako puno preparata za osobni higijenu i deterdzenata na 1+1, jako se isplati.

    Samponi i regeneratori Elseve, Silan omeksivac, Colgate pasta za zube, ulosci Libresse, vlazne maramice, maske za lice, mirisljavi umetci za wc skoljku..kreme za lice, mlijeka za tijelo...ovisno sta kome treba.

  43. #4943
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni ja, to sam rekla zbog cijene.

    Tko zna, možda negdje prodaju i po 30 kn, ali može se naći i za manje. Kaže kolegica da je u Metrou našla 550 g pakiranje za 11 kn. Nisam provjeravala, nemam karticu.
    Navodno ti više ne treba kartica. Kaže mi frendica da su ukinuli jer su u lockdownu bili u banani,još osjete posljedice, pa se ovako vade iz tog. Nisam provjeravala je li točno.

  44. #4944

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,263

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno ti više ne treba kartica. Kaže mi frendica da su ukinuli jer su u lockdownu bili u banani,još osjete posljedice, pa se ovako vade iz tog. Nisam provjeravala je li točno.
    istina, od 12. mjeseca 2020. godine u Metrou se može kupovati bez kartice.
    Samo fizičke osobe plaćaju maloprodajnu cijenu.

  45. #4945

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Kosjenka, hvala za info za Agristar, svašta imaju, a ima i sniženja. Nije ni dostava strašna ako kupiš za manje od 150 kn (19 kn), a za više od toga je besplatna. Da se fino popuniti zalihe raznim čajevima. Nisam ni znala da imaju toliko toga, u trgovinama bude manji izbor. Mi volimo čajeve, pa me veseli.

    Inače, ja se sve više okrećem online trgovini. U koroni je spas, a često štedi i vrijeme i novac, lakše je planirati...a i ostaviti u košarici, pa prespavati koju noć :mrgreen. Uključimo li i cijene benzina, pa parking ako se ide negdje gdje se plaća parking ... često je isplativije čak i s dostavom, a dosta trgovina ima i besplatnu dostavu.
    Dodatni bonus: kupovina odjeće za moje tinejdžere je divota otkad samo poklikaju, dođe doma, isprobaju na miru, odluče što hoće, a što neće, vratimo bez ikakvog problema sve što im se ne sviđa (i to besplatno, dođe kurir po to u vrijeme koje nam odgovara). Nitko ne radi nikakve probleme, vratimo što god želimo, vrate nam novac za par dana. Ono što je super kod toga: smanjila se impulzivna kupnja (imamo pravilo da se narudžba "prespava"), imaju veći izbor nego u trgovini pa često nađu super stvari za jako male novce, imaju više vremena za pregledati proizvod (karakteristike, sastav, recenzije), ne ometa ih nikakva gužva, glazba, vrućina/hladnoća, prodavačice (koje često zbog pravila poslovanja znaju biti nasrtljive)....dakle, ima se vremena za informiraniju i promišljeniju kupovinu. Da ne govorim da se često dobiju i neki kuponi, popusti... naročito ako se ostavi proizvod neko vrijeme u košarici, obično dobijem na mail kod za besplatnu poštarinu ili slično. Krajnji rezultat je da manje trošimo, a imaju ono što im treba.

  46. #4946
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    E baš vam hvala... Upravo sam potrošila 250 kn na čaj

  47. #4947

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno



    Ajde, vas je puno, a i bolesni ste

  48. #4948
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Da, to se ja tješim da je s dobrom svrhom

  49. #4949
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Je tak su dečki u moje vrijeme rekli popIimo dok prođe gotov vojni rok
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.01.2022. at 17:09

  50. #4950
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dota na kojim stranicama kupujete odjeću?

    Ja sam ju (neinformirana) jednom u životu kupila i nikad više, a želim se to naučiti jer mrzim dućane s odjećom.

    Taj jedan put je to bila neka stranica koja se reklamirala na sve strane, čak sam ju guglala, stvari su mi super izgledale na fotkama i svugdje je pisalo da je sve 100% pamuk. Adresa je bila neka EU zemlja.
    Kad je stiglo, doslovce za 2-3 dana, sve je bilo 100% poliester što me uzrujalo neviđeno, ne samo zbog prevare nego jer ne mogu obući poliester na sebe. Pišem im, javlja mi se neka ekipa iz Kine da može povrat, ali plaćam poštarinu natrag u Kinu i carinu… ili mi mogu vratiti samo 15% iznosa i da zadržim robu. Rekla sam im nešto kao “nabijte si ti tih 15% znate gdje” .

    Nakon toga mi se nikada nije dalo potruditi guglati koje su normalne stranice za robu (znam da frendice kupuju ASOS, ali tamo mi se nikada ništa nije posebno svidjelo.

    Pa ako imate neke isprobane, naravno recesijske stranice (ne visoku modu ), pišite. Kriteriji: sportsko, casual, pamuk, za djecu i ženu koja ne voli odjeću osim kao nužno pokrivalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •