ja stalno kupujem na placu. To mi je najdraže mjesto za "izlaske".RozaGroza prvotno napisa
S time da zagrebački placevi imaju različite ponude i meni je svaki specijaliziran za nešto. Definitivno najveći izbor i najniže cijene ima trešnjevački, ali mi on nije toliko usput.
Onda, na placu nisu niti cijene uvijek iste. Petkom i subotom je najskuplje.
Neki dan sam u busines.hr u pročitala da je hrvatska drugi najveći uvoznik sira. nisam to mogla vjerovati. S time da se ne uvozi neki fini skupi francuski sir kojeg ovdje nema nego edamec (ili nešto takvo) i nadomjestak za sir (to je valjda od soje, pokjma nemam).
Ja to uopće ne razumijem - zemlja s takvom tradicijom sira. A na placu ima svega- os svježeg kravljeg, pa dimljenog, pa kuhanog, pa sušenog više ili manje pa kozjeg. I umjesto da smo sretni što još uvijek možemo naći nešto autohtono i mdomaće, mi idemo u supermarkete kupovati zadnje uvozno smeće.




Odgovori s citatom