Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Hemangiomi jetre i nova trudnoća

jozefina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006

Početno Hemangiomi jetre i nova trudnoća

Drage mame i svi koji nesto o tome znaju. Nedavno sam imala sistematski pregled gdje su me uputili da radim CT jetre. Potvrđeno je da imam 2 hemangioma jetre i cistu na jetri velicine 8 mm. Radili su mi i markere na tumore ali nalazi su ok. Nalaz CT-a sam nosila dr opce prakse koji mi kaze da se ne zabrinjavam jer su hemangiomi bezopasni (?), te da radim UZV jetre svakih 6 mj. Mislim, kaj sad to znaci? Kontroliram se i cekam da situacija postane ozbiljnija? Spomenula sam da planiramo drugu bebu i on mi je rekao da to s bebom nema nikakve veze. Bilo kakav tumor meni nije igra i voljela bih ipak podrobnije saznati kako da si pomognem. Mogu li hemangiomi u trudnoci rasti dalje, mogu li (ne daj boze, dobrocudni postati zlocudni), moze li mi beba ipak biti ugrozena? Bih li mozda ipak trebala pricekati sa trudnocom pa pokusati nekakvo alternativno lijecenje? Molim vas za savjet jer se osjecam grozno i uplaseno.

kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003

Početno

Hemangiome na jetri ima oko 10% ljudi, samo nije se radio toliko često UZV da bi to ljudi znali.

Ja imam nekoliko cista na jetri vel. 5cm koje privatno kontroliram kod dr. Opačića na Langovom Trgu 3 (inače radi na Rebru).
    Ciste rastu (ne mogu se smanjiti) ali jaaaako sporo, pa zato treba kontrola. Ja idem 1 godišnje, a rekao mi da će kasnije biti još rijeđe.

Ne brini se..idi na trudnoću

kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003

Početno

i sve ti je to najvjerojatnije još od rođenja, tako da nema brige

Ponekad oni koji imaju hemangiome po koži imaju ih i po jetri.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •