Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Candida u trudnoći

  1. #1
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno Candida u trudnoći

    Opet me napala i svrbiiiiii...!
    I vikend je i nemrem do ginića.
    Doma imam Betadine, koristila sam ih na početku trudnoće na preporuku doktora, a sad sam 31 tjedan i za dobar vrh prsta uloživa.
    Cerviks mi smekšan i skraćen.

    Strah me bilo kaj gurati nutra, a nemrem zdržat
    Jel može bit kaj bebici ak stavim vaginaletu i koliko duboko?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja imam istu dijagnozu cervixa kao ti (moj je uloživ za vršak prsta i omekšan, al pretpostavljam da je to tu neđe)...dok mi je rekla da mogu vaginalete lagano u rodnicu, ne preduboko. Ako mogu ja u 20 tjednu moš i ti u 31

  3. #3
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    ja sam sad u 32 i još stavljam vaginalete (preventivno)
    samo ne duboko

  4. #4
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    ok, sad mi je lakše. hvala cure. bum si stavila večeras.
    valjda neću pogoditi baš cervix :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Cuj, ja bi se isto s ginom prvo savjetovala.

  6. #6
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hej, mene su isto napale prije par tjedana... sad am u 25 tj.
    inače sam sklona gljivicama a sad je bilo za poludit...
    prije vaginaleta sam se ipak odlučila za homeopatiju i prošlo je kroz par dana a pomoglo mi je i piti puno LGGa te sam si kapala i malo LGGa na dnevni uložak... tako da za koju god terapiju se odlučiš probaj s Lggom

  7. #7
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    meni ginic reko da se ne zezam s gljivicama, da ako postoji ulozivost ili otvorenost, mora se lijeciti, dakle nije da su bas bezopasne.

    kod ulozivosti, u principu nema straha da se vaginaletom pogodi bas cervix, a vaginaletu samu treba gurnut uz straznju stijenu, prema debelom crijevu.

    dakle lijecenje obvezatno, a bebi zapravo nemre bit nis

    eto..

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sad stavljam Poliginex svako 3 večer, jer sam uloživa za vršak, pa da slučajno ne pokupim gljivice. Nisu tako loše...

  9. #9
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Roza Groza daj molim te malo pojasni taj Poliginex da ne pretražujem

  10. #10
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A to su kao neke nove vaginalete, zamjena za geonistin. Meni osobno PUNO ugodnije za podnjet od genostina. Ali koštaju 65 KN 6 komada, pa sad ako moraš stavljat svaku večer i nije baš nešto za zanemarit. Ja na sreču stavljam svako 3 večeri.

  11. #11
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    ja je imam u ispljuvku,danas dobila rezultate.
    čitam da je ili dole ili gore u ustima ili oboje,ako je puno tura antibiotika potrošeno..
    ja jesam radi upala,baš penicilinskih i to je od toga

  12. #12
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Roza, hvala probat ću. Ja sam stalno na Canestenu i dok ga koristim je dobro, čim prestanem odmah se gamad javi.

  13. #13
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    cure, da li su vama mijenjali terapiju? meni Canesten nije pomogao pa mi je pripisan Gyno-Daktarin, a sada Plymicol... :?

  14. #14
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Citiraj Baby prvotno napisa
    cure, da li su vama mijenjali terapiju? meni Canesten nije pomogao pa mi je pripisan Gyno-Daktarin, a sada Plymicol... :?
    a čuj, mene ginić pitao (žalila sam se na candidu preko telefona): Što imate doma?
    rekoh, imam Betadine.
    kaže on, to ne.
    stavite canesten, plimicol, rojazol ili baš neki antimikotik, a betadine mogu samo pomoći da gljive dalje ne buknu.
    na kraju smo se dogovorili da stavim 3 večeri canesten pa dvije večeri poslije toga betadine.

    inace, plymicol i canesten su jedan te isti lijek koliko ja znam.

    ja sam se isto žalila da se teško candide riješim kad ju dobijem, pa je reko da ćemo ponoviti terapiju ako ne prođe.

    dakle, očito nema puno veze koji je antimikotik, možda da produžiš terapiju u dogovoru sa ginićem kako bi istrijebila gljive do kraja.

  15. #15
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    opet opet opet opet me ćopila!
    valjda nije ni prošla kak spada!
    koristila sam prošli tjedan Dalacin vaginalnu kremu jer je bio pojačani iscjedak, i doktor je rekao neka samo to stavljam, ali ovo osim iscjetka svrbi i ne prolazi

    uglavnom, pitam se sad što može biti bebi ako gljivice ne izliječim do poroda? može dobiti soor je li?
    nadam se ne nešto gore, sad već gubim nadu da ću ih se riješiti do poroda

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,652

    Početno

    Jel paziš na prehranu?Gljivice inače divljaju od šećera,škroba,mlijeka,kvasca.

  17. #17
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    da beba ce samo dobiti soor, to i nije toliko strasno ali ipak ~~~~~ da ih se resis

  18. #18
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    probaj konzumirati nezasladjen sok od brusnice i ili caj i iste susene, mene su gljive u ovoj T. zaboravile :D

  19. #19
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Candida, fuj!!!
    I mene kad čopi, riješavam je se tjednima. Nakraju nisam mirna dok mi doktor ne pregleda pod mikroskopom i ne uvjerava me par minuta da sam čista. Jer ja mogu umisliti da mi simptomi još traju...

    Canesten mi nije sam po sebi dovoljan, ja pijem još i Lactogyn i stavljam dva puta na dan Multigyn actigel koji snižava pH. I naravno, nadam se da će do slijedećeg napada malih dosada proći što više vremena...

  20. #20
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Probaj promijenit terapiju. Ja sam stalno uzimala Canesten i stalno mi se vraćala. Onda sam si kupila Daktarin vaginalete i Rojazol kremu i sad sam već mjesec dana mirna(što je svakako postignuće).

  21. #21
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    gljivice, nažalost, znaju biti vrlo dosadne u trudnoći i teško ih se je riješiti, naročito ako je prehrana bogata škorbom i šećerom, a što da radimo kad je to tako fino, a apetit dobar

    ja moram priznati da koristim vrlo skup losion vagisan, pazim na prehranu, a bome tu je i čitavo vrijemem Cannesten kremica i čim osjetim svrbkanje odmah stupam u akciju (savjet jedne ginekologoice - trudnice, nikud bez Cannesten kremice)

  22. #22
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    da, šećer je mali problemčić kod mene.
    ne mogu ga se odreći.
    mogu smanjiti, ali zadnjih tjedana imam apetit ko slon.
    samo bi trpala u sebe slatko i junk.
    ipak, nekako se odupirem - koliko je to moguće.
    a onda opet navalim na voće. i to je šećer doduše.

    pojačat ću jogurte, acidofile, možda acidosalus uzmem sutra ili neki sličan proizvod. a u uto ne puštam ginića dok mi ne da terapiju koja ima da drži do poroda.

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,285

    Početno

    u trudnoći zbog svih promjena u tijelu, žene postaju još podložnije.
    i dodatni stres (ili izloženost nekim onečišćenjima iz okoline) također pogoršavaju stanje.
    ako se zbilja želiš izliječiti, uzmi u obzir sve ovo što ti je sirius rekla, jer prehrana je ovdje ključna.+ovo što sama kažeš za voće (jedino su limun/limeta dozvoljeni u manjim količinama), zaboravi sve brašnasto, s kvascem i octom, rafinirana ulja, a osobito šećer u svim oblicima.
    gljivice se svim time hrane i bujaju, tako da ako antimikotik nešto malo pomogne, neadekvatna prehrana ih ponovno vrati.

    ne napada tebe candida bez razloga, ona normalno živi u nama, ali današnji prebrzi stil života, plus onečišćenja raznih izvora, prehrana i antibiotici i ostalo su učinili to da se kod jako puno ljudi otme kontroli i postane invazivna.

    probaj pojačati sve vrste luka(osobito češnjak, a može se aplicirati i vaginalno), kupusarki, maslac, djevič.maslinovo ulje, jaja (koja zbog dosta sumpora djeluju isto antifungalno) i kao odličan antimikotik je i kokosovo ulje.
    može se uzimati oralno, kao hrana i mazati lokalno.
    ima za kupit u Bauerovoj u Kemigu ili u Vegiteri u staroj Vlaškoj.
    ovo sve je samo dio priče borbe s candidom, ima jedna stranica i yahoo grupa koja ima hrpu infoa (vjerojatno vrlo kontroverznih, no svejedno vrijedi pogledati) :
    http://www.healingnaturallybybee.com/articles/menu2.php

    i sretno !

  24. #24
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    evo dobila rojazol, pa da vidimo oce proc bestije za 7 dana...

  25. #25
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    I mene napala...Grrr, a nisam je imala toliko dugo da je se ni ne sjećam više. Kod mene mislim da je kombinacija pada imuniteta, papice iz pekarne i puno kolača u zadnje vrijeme.

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Mene su gljivice mučile cijelu trudnoći. Dr, mi je tvrdio da nema apsolutno nikakve opasnosti za bebu. Tako je i bilo. Soor nije dobio, iako sam i za vrijeme poroda sigurno imala gljivice.
    Jednino što učestale gljivice "oslabe" tkivo, pa je veča mogućnost da popucaš kod poroda.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    ja sam imala gljivice cijelu 1 trudnoću,uz to i gestacijski dijabetes. šivanje me boljelo-ajme-jer to je ipak upala tkiva uzrokovana gljivama,a loklna ne djeluje na upaljeno područje....
    inače,domaći recept je tampon u jogurt i staviti vaginalno navečer.
    ja sam koristila stalno neke vaginalete,ali nikako se nisam gljiva riješila
    sad ih nemam uopće,kuc,kuc o drvo.sad se i hranim drugačije,zdravije,također više nemam viška kilograma.sve to ima neke veze.apetit mi je nikakav,tako da mi nije sad preteško paziti,a i nisam neki ljubitelj slatkiša u junka.
    tako da,probajte tampon u jogurt...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    2

    Početno candida u trudnoći

    od početka trudnoće muči me Candida. dva puta sam koristila Gyno daktarin i jednom vaginalete Rojazol. a gljivice se stalno vraćaju. sad sam u 7. mjesecu. napravila sam brisve cerviksa i sve je negativno osim što opet imam candidu. dr mi je prepisala tablete Diflucan. u uputama i na internetu pročitala sam da su štetne u trudnoći i da se ne preporuča korištenje.
    imate li vi kakvih saznanja o tome. molim vas za pomoć. već sam luda od tih gljivica, a moram ih se riješiti prije poroda....

  29. #29
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno Re: candida u trudnoći

    Citiraj duda123 prvotno napisa
    od početka trudnoće muči me Candida. dva puta sam koristila Gyno daktarin i jednom vaginalete Rojazol. a gljivice se stalno vraćaju. sad sam u 7. mjesecu. napravila sam brisve cerviksa i sve je negativno osim što opet imam candidu. dr mi je prepisala tablete Diflucan. u uputama i na internetu pročitala sam da su štetne u trudnoći i da se ne preporuča korištenje.
    imate li vi kakvih saznanja o tome. molim vas za pomoć. već sam luda od tih gljivica, a moram ih se riješiti prije poroda....
    Korištenje je preporučljivo ako je korist za mjaku veća od eventualne šteta za plod. S obzirom da si ti već u trećem trimestru, tvoja doktorica je procijenila da ti ih može propisati. I sama kažeš da ih se ne možeš riješiti drugačije....
    Ne znam, ako si isprobala sve lokalne antimikotike, Lactogyn i ostala pomoćna sredstva, a možda da probaš smanjiti pH rodnice s Multigyn lactogelom. To je nježni prozirni gel koji se aplicira dva puta dnevno... Meni je pomogao jer i ja imam češće napadaje Candide ....

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    2

    Početno

    ma probala sam sve za tu Candidu...od Gyno dactarina, Rojazola (vaginaleta) do Vagisana i nekih valeginaleta c vitamina. ali one se uvijek iznova vraćaju. Ne znam da li da još probam sa Canestenom (mislim da nije štetan u trudnoći)...zanima me postoji li opasnost za bebicu ukoliko se ne upijem riješiti tih dosadnih gljivica...čini mi se da je ostalo sve u redu...bakterija nema, mokraća uredna...ali gljivice me prate od početka trudnoće do sada...

  31. #31
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    2 X 3 terapije vaginaletama Cannesten i čini mi se konačno dai h nema :D :D

  32. #32
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Čudi me da ti nisu već prije davali Canesten....
    Da, bilo bi dobro kad bi se mogla riješiti Candide prije poroda...

  33. #33
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Ja sam danas 7.tjedana i mislim da me napala kandida. A pošto danas ne mogu do doktora,zanima me dal mogu sa Canesten kremom namazati vanjski dio rodnice,da barem malo ublažim? Inače koristim utrogestane pa su se valjda od njih namnožile gljivice. Za sada osjećam svrbež samo po vanjskim dijelovima

  34. #34
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj Strike prvotno napisa
    Ja sam danas 7.tjedana i mislim da me napala kandida. A pošto danas ne mogu do doktora,zanima me dal mogu sa Canesten kremom namazati vanjski dio rodnice,da barem malo ublažim? Inače koristim utrogestane pa su se valjda od njih namnožile gljivice. Za sada osjećam svrbež samo po vanjskim dijelovima
    Bolje nemoj, Canesten se nebi trebao koristiti u 1. tromjesečju...ja se s beštijama mučim već tjedan dana i mislim da napokon ja pobjeđujem. Stavljala sam naizmjence češnjak i tampon namočen u bio aktiv i danas napokon nakon 7 dana svraba više nema :D :D Tako ću još par dana da bude sigurna da se beštije neće vratiti neko vrijeme. Ja sam ti trudna 6,5 tjedana
    Kažu doc da gljivice same po sebi nisu opasne za bebu nego su "samo" neugodne mamama, pa ih ja onda pokušavam što prirodnije ubiti
    E, da, smiješ se namazati i sa maslinovim ili bademovim uljem izvana...meni je to pomagalo.

  35. #35
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Fae,hvala ti na odgovoru.

    Probat ću onda bio aktiv i maslinovo ulje,možda mi malo pomogne.

  36. #36
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj Strike prvotno napisa
    Fae,hvala ti na odgovoru.

    Probat ću onda bio aktiv i maslinovo ulje,možda mi malo pomogne.
    i mazi bušu

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    29

    Početno

    ja bih samo jos preporucila i Lactogyn tbl, preporucila mi dr jer ih je ona vidjela( ja nisam nista ni osjetila ni skuzila) i poslije toga je sve ok, ni traga vise od candide

  38. #38
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    Kažu doc da gljivice same po sebi nisu opasne za bebu nego su "samo" neugodne mamama, pa ih ja onda pokušavam što prirodnije ubiti
    Jedna dermatologica i jedna homeopatica kod kojih smo bili zbog Tinovog atopijskog dermatitisa me odmah pitala jesam li imala candidu u trudnoći (jesam) tako da ne bih rekla da su bezopasne za bebu. Ima dosta članaka o povezanosti candide i raznih alergija i ekcema, npr. ovaj ili ovaj.

  39. #39
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Balarosa, hvala za link vrlo mi je zanimljivo i ja sam u nekom 3-4 mj trudnoce imala kandidu a L mi ima kozu sklonu atopiji trenutno muku mucimo s tim- ali da se vratim na temu meni je samo anti-candida dijete pomogla i to vrlo brzo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •