Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Kako se rijesiti geliranih noktiju a usput spasiti prave?

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno Kako se rijesiti geliranih noktiju a usput spasiti prave?

    Priznajem, glupa sam. Jesam. Fuj me bilo.

    Glupost lezi u geliranim noktima, koje sam odlucila napraviti za vjencanje. Postavljeni su 27.08., a negdje 29.08. su se poceli raspadati. Danas su odurni. Fuj.

    Dva su ispala, tj, odlijepila su se - od korijena prema gore, a kad se ostala drzati samo jedna mala tockica pri vrhu, morala sam ih pocupati (savjet da ih probam otopiti u acetonu nije pomogao; nista se tako nije dogadjalo). Naravno, moji nokti su skroz osteceni, otpala im je caklina i na par mjesta me bole - pretpostavljam da su toliko tanki da ranjavam povrsinu ispod nokta kad, recimo, perem sudje ili radim bilo sto s prstima. I inace imam problema s tankim noktima koji pucaju i listaju se, ali ovo....

    Ima li pomoci? Nekako mi se cini da ne bih trebala skidati ove ostale jer ce biti jos gore. Trenutno mogu prezivjeti s odurnim pola-gel-pola-nokat noktima, ali htjela bi nekako spasiti sto se spasiti da.

    Sto da stavljam na ove ogoljele batrljke dok ne izrastu novi nokti (na srecu, rastu relativno brzo)? Ova dva sirota bez gela ne mogu niti uzgojiti.. kako narastu malo preko prsta, tako se razlistaju jer je povrsina vise nego ostecena.

    Fuj nokti.... Na ovoj zadnjoj fotki se vidi.. skoro pa nista, ali ta dva nokta bez gela su puna bijelih fleka i crtica i kao da su od gume.

    Nikadvisenikadvisenikadvise...

  2. #2
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    pa ne izgleda (baš toliko) grdo

    imaš opciju pustiti ih da izrastu, pa rezati vrh postepeno.
    ili ih izrašpati. turpijicom ili finim brusnim papirom.

    inače, to da su nakon skidanja gela krhki i lomljivi je normalno :/

    a da pitaš u salonu imaju li neko sredstvo ili način za skidanje?

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Izgleda jako grdo, na ovim prstima gdje gela vise nema. :/

    Pustam ih da izrastu, rezem i raspam svakih par dana, ali uglavnom me muci sto da radim s ovima s kojih gel otpadne. Stvarno su UZASNO tanki. Ako ih pritisnem drugim noktom, savijaju se i ranjavaju mi meso ispod (ne na vrhu vec negdje posred nokta..). Zato me zanima postoji li nesto sto bih mogla napraviti s ovim ostecenima, bas je gadno.

  4. #4
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Nisam nikad skidala gel do kraja (ulazim u svoju 9. godinu geliranih noktiju!), ali sam jednom pitala u salonu što bih kad bih. Pa mi rekoše da nema druge nego pustiti da izraste, eventualno malo rašpati prijelaz između gela i nokta.
    Ako ti nije jako mrsko pokušaj prelakirati (i vrlo svijetli lak vizualno ublažava prijelaz).

  5. #5
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Izgleda jako grdo, na ovim prstima gdje gela vise nema. :/

    Pustam ih da izrastu, rezem i raspam svakih par dana, ali uglavnom me muci sto da radim s ovima s kojih gel otpadne. Stvarno su UZASNO tanki. Ako ih pritisnem drugim noktom, savijaju se i ranjavaju mi meso ispod (ne na vrhu vec negdje posred nokta..). Zato me zanima postoji li nesto sto bih mogla napraviti s ovim ostecenima, bas je gadno.
    Nezgodno. Meni se jednom ili dva puta dogodilo da mi se skroz odlijepio nokat, ali su mi opet stavile gel i bilo je dobro. Možda bi umjetni nokat mogao čuvati pravi dok ne izraste, samo onda opet krećeš ispočetka s novim zlom, a pretpostavljam da ti to baš i ne bi bilo drago. Možda stvarno imaju neko rješenje u salonu. Ja bih barem pitala.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ja sam, naivna, gelirala nokte na upit jel to hoću, nemajući pojma o čemu se radi. Zadnji put sam bila na manikuri prije 5 godina. Poludila sam već kad sam skužila da taj postupak traje i traje i da umjesto pol sata sjedim na stolcu preko sat vremena. Nit imam vremena, nit želje to ponavljati, pa planiram samo pustiti nokte da izrastu. Kužim da će se neko vrijeme vidjeti razlika nokat - gelirani nokat, al se nadam da to neće biti dulje od mjesec dana (?).
    Al ne kužim, jel bi to nokat koji izrasta mogao bit tanji i krhak? Kako to?

  7. #7
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam svaki put nakon gela završila s tom grozotom od noktiju.
    nikad više gel
    šta napraviti? ništa, čekat da izraste
    možeš mazat nekim lakom za učvršćivanje i pazit na unos vitamina

    za utjehu, bude lakše nakon nekog vremena...

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,770

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    ja sam svaki put nakon gela završila s tom grozotom od noktiju.
    nikad više gel
    onda ti je nokte gelirao netko ko nije znao.
    meni su prvi puta pootpadali svi nokti u roku od tri dana, ali zato što mi je nokte gelirala nestručna osoba koja se učila na meni.
    sada mi nokti stoje bez problema od geliranja do geliranja, a ja ih geliram baš zato što su mi u komi, užasno se listaju.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    jesus, pa di si to radila nokte???? :shock:

    Ja sam ga imala četiri godine,
    nakon skidanja u salonu (cura mi je stanjila gel, al nije do kraja izrašpala) i onda sam samo lakirala lakom za učvršćivanje noktiju i nisu mi bili kasnije ni tanki, ni lomljivi ni niš...
    ko da nisam imala nikad gel,

    nakon skidanja napravila pauzu od jedne godine, pa opet stavila, imala godinu i pol, sad nedavno skinula sama (na isti način kako mi je cura u salonu prvi puta napravila) i nokti mi ok...

    tak da ti predlažem da kupiš taj gel za učvršćivanje i lakiraaaaš.....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    jesus, pa di si to radila nokte???? :shock:

    Ja sam ga imala četiri godine,
    nakon skidanja u salonu (cura mi je stanjila gel, al nije do kraja izrašpala) i onda sam samo lakirala lakom za učvršćivanje noktiju i nisu mi bili kasnije ni tanki, ni lomljivi ni niš...
    ko da nisam imala nikad gel,

    nakon skidanja napravila pauzu od jedne godine, pa opet stavila, imala godinu i pol, sad nedavno skinula sama (na isti način kako mi je cura u salonu prvi puta napravila) i nokti mi ok...

    tak da ti predlažem da kupiš taj gel za učvršćivanje i lakiraaaaš.....

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    Odi u neki drugi salon i traži savjet.
    Ja se k njima nebi vraćala, to je sigurno.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Ma mislim da salon nije los - u isto vrijeme je nokte radila i svekrva i njezini su i dan danas skroz ok. Raste joj novi nokat kao i meni, ali joj se nista ne odljepljuje ili guli. Moguce da je njezina teta bila bolja od mojeg striceka, ali isto tako, mozda, moji nokti to ne mogu podnijeti koliko su prirodno sugavi i tanki.

    Enivej, mozda svratim do (nekog) salona upitati ih za zdravlje, ali ne zelim vise bilo kakve umjetne nokte. Nadam se samo da necu imati gole prste. :/ Nokat koji mi raste nije nista losiji od onih koje sam imala prije (dakle, los je, ali takvi su mi cijeli zivot), ali ovo sto je bilo ISPOD umjetnog nokta je prestrasno. Smrc.

  13. #13
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ono što ti mogu reći je da ako te nokat boli, on je previše izrašpan. Možda imaš prirodno tanke nokte pa ti je ženska jednostavno prerašpala nokte. Vjerovatno imaš i crvenilo i sitne crvene točkice po noktima. Uglavnom, niš ne opravdava ženu koja ti je to radila za to što je napravila.
    Moja preporuka ti je da skratiš nokte i gel polako rašpaš odozgora ali obavezno pazi da ne rašpaš svoj nokat. Lak sa šljokicama ti je savšen za prikrivanje i učvrščivanje, pa si možeš najprije nalakirati nokte sa nekim učvršćivačem a nakon toga slobodno 2-3 sloja laka sa šljokicama.
    ako te još nešto zanima pitaj slobodno....
    važno je da niti ne probavaš puštati svoje nokte dok ti se ne oporave, odnosno dok porašpani dio ne izraste. Reži ih do jagodica i doći će oni k sebi....
    sretno i žao mi je za takvo iskustvo.
    Cure to nije pravilo nego iznimka u radu s noktima. Nažalost danas gelova imaš za kupiti na svakom čošku i nije potreban tečaj da bi kupio gel i sve potrebne dodatne stvari i da BEZ TEČAJA curama počneš gelirati nokte bez ikakve osnove i pojma o poslu...
    Nokte treba raditi preko preporuke, nažalost danas niti saloni nisu jamstvo kvalitete.....

    editiran dio koji je krsio pravila foruma

  14. #14
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    I ja za vjenčanje stavljala gel. I krasno je to izgledalo, al za 2-3 dana nokti se počeli odljepljivat, i kako su se oni odljepljivali ja sam ih marljivo čupala. Naravno nisam uspjela sve počupat pa sam isto tako imala FUJ nokte. Najbolji lijek, ili ovaj gel isturpijat ili čekat da izraste tvoj nokat. Ja sam čekala, jer i inače imam katastrofa nokte. Čisto informacije radi, mojima je trebalo nešto više od 2 mjeseca da se oporave, bili su tanki ko papirić.

  15. #15
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja imam gelirane nokte petu ili šestu godinu i zadovoljna sam. Skidala sam ih samo jednom, prije nego se L rodio i nije bilo strašno.
    Samo treba otići manikerki da vam to skine s noktiju (znači ne pokušavati sami) i par mj imati skroz kratke nokte.

    No, čudi me da ste imali toliko negativnih iskustava s gelom. Ja sam više nego zadovoljna sadašnjom manikerkom. Prije su mi se nokti stalno odvajali ili bili predebeli. Tako da samo treba naći stručnu osobu koja radi s kvalitetnim materijalom.

    (ima preporuka? moja seli na more)

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Jedna forumašica je na srodnom topicu od prije godinu dana rekla da su joj gelirani nokti ružniji od pogriženih

    Nema načina to sanirati na oku i želucu prihvatljiv način. Trpiš oko pola godine i proći će.

  17. #17
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    O ukusima se ne raspravlja.
    Meni (osim što izgledaju urednije) je osnovna prednost gela što se 20 dana ne moram ni sekunde baviti noktima, a izgledaju njegovano.

    Doduše, moji su uvijek gelirani kratko i najjednostavnije, nema onih črčkarija po njima.

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Ma i moji su bili kratki i prekrasni, stvarno su mi se svidjali... mozda dva dana. Nokti mi jako brzo rastu pa je jako brzo cijela kreacija pocela izgledati prestrasno.

    Enivej, lijepo je to, ali dugo traje postavljanje i moj prirodno tanak i jadan nokat to ocito ne moze dobro podnijeti. Moram priznati i da me boluckalo dok su mi pripremali nokat i lijepili/brusili gel.

    Gel cu i dalje skracivati i raspati, tamo gdje je otpao imam skroz kratke svoje nokte, a sve skupa, nadam se, nece zauvijek ovako izgledati.

    Hvala svima!

  19. #19
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Ja imam gelirane nokte petu ili šestu godinu i zadovoljna sam. Skidala sam ih samo jednom, prije nego se L rodio i nije bilo strašno.
    Samo treba otići manikerki da vam to skine s noktiju (znači ne pokušavati sami) i par mj imati skroz kratke nokte.

    No, čudi me da ste imali toliko negativnih iskustava s gelom. Ja sam više nego zadovoljna sadašnjom manikerkom. Prije su mi se nokti stalno odvajali ili bili predebeli. Tako da samo treba naći stručnu osobu koja radi s kvalitetnim materijalom.

    (ima preporuka? moja seli na more)
    Studio Nina u Vlaškoj, rade sa O.P.I., jesu mrvu skuplji nego drugi ali je usluga vrhunska.

  20. #20
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Samo treba otići manikerki da vam to skine s noktiju (znači ne pokušavati sami)
    Upravo to, ja kad sam to radila, kozmetičarka mi je rekla da ih ni slučajno ne smijem sama skidati, nego da moram njoj doći da ona to stručno skine, i sve je bilo za pet!

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Nisam sama skidala ova dva koja vise nemam - otpali su. A onda sa sobom i odnijeli dijelove mojeg nokta koji se nalazio ispod njih.

  22. #22
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Nisam sama skidala ova dva koja vise nemam - otpali su. A onda sa sobom i odnijeli dijelove mojeg nokta koji se nalazio ispod njih.
    upravo to se i meni dogodilo
    ja mislim da je to do noktiju, moji jednostavno ne prihvaćaju dobro taj gel
    ako mi ga kozmetičarka ne iskasapi dok ga radi, onda ga otpadajući gel povuče sa sobom

    a što se tiče odlaska kozmetičarski da ga skine, pa da sam imala vremena otići, otišla bih da ga popravi ili napravi novi, uvijek bi otpao u roku tjedan, najviše dva
    sad mi ionako ne trebaju

  23. #23
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,914

    Početno

    Moja preporuka je da staviš ponovno gel na čim kraće nokte i zatim ih stalno rašpaš da budu kratki, sve dok ti ne izrastu tvoji nokti bez gela.

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Bojim se da ovo malo nokta sto imam ne bi izdrzalo raspanje i postavljanje novog gela. Valjda cu izdrzati dok u potpunosti ne izraste novi.

  25. #25
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Bok !

    Mislim da nije naširoko poznato, možda griješim, ulje od neema je jaako preporučljivo u ovakvim i sl. situacijama (kad nokat otpadne, npr.).

    Znam di si sad, tu ga ima za kupiti u Bio&Bio i relativno je skupo - 150 ml košta 100 kn. Ali čak i u situaciji da ga nanosiš na više noktiju, kakva je sad kod tebe, ta mala bočica traje jako dugo. Stavlja se samo 1 kap.

    Daj, kupi to i maži tj. ulji noktiće !

    (Prirodno je, nema nus pojava; inače, neem je indijska sveta biljka...)

  26. #26
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa
    nema nus pojava
    odličan
    GORKO!!!!

  27. #27
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam se na identičan način zezla za naše vjenčanje. Nakon 2 dana su počeli odvratno izgledat, i gore nego tvoji. Otišla sam u salon, isturpijala mi ih je i kupila sam tekučinu za jačanje noktiju u koju sam ih svaku večer kišala. Traje jedno tjedan-dva da krenu na bolje, i to je to...sad su mi super, i NIKAD više umjetne nokte!

    Važno je kad ih isturpijaš da ih ne mažeš lakom niti ičim da prodišu i vrate se na svoje.

  28. #28
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ej, Kaae, sad vidim kak me Davor zeza - ali naravno da nisam napisala da piješ ulje od neema već da njime "uljiš" noktiće.

    Davor, pod "nema nus pojava" sam mislila nije nikakva "kemija" pa eto je za par minuta po nanošenju na kožu tj. noktiće u ovo slučaju, u krvotoku. Ali ako se ti voliš rugati ... pa neka sam te tako razveselila

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Hm.

    A gdje, pobogu, da nadjem to ulje u ovim krajevima? Ajd' da si rekla sveto ulje hamburgera na stapu... ali ovako, uhhhh.

    Zadnja dva dana me nesnosno boli kaziprst desne ruke kad, recimo, pokusavam tipkati - siroti nokat je prekratak i stalno se lista.

  30. #30
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Hm.

    A gdje, pobogu, da nadjem to ulje u ovim krajevima? Ajd' da si rekla sveto ulje hamburgera na stapu... ali ovako, uhhhh.

    Zadnja dva dana me nesnosno boli kaziprst desne ruke kad, recimo, pokusavam tipkati - siroti nokat je prekratak i stalno se lista.
    da li si ih probala nalakirati kako sam ti napisala?
    znači jedan-dva sloja laka za učvršćivanje i preko toga još neki lak (najbolje sa šljokicama jer su čvršći) da na taj način malo učvrstiš nokat?

  31. #31
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ulje od neema je proizvod Dr.Hauschka kozmetike. Ma nemoj reći da se u Americi nemre do tog

    Ja bih ti poslala, nije mi uopće problem, samo ne znam smije li se nešto takvo slati poštom ( u to nisam upućena, ali i to mogu saznati, ako hoćeš).

    Kombinacija toga i ovog što ti profesionalka di_zg savjetuje jednostavno ti mora pomoći !

    editiran dio koji krsi pravila foruma

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Teica, thanks, ko da jesi. Mislim da cu prezivjeti bez ulja.

    Cini se da ide malo na bolje, valjda su se ta dva prsta navikla na moj vlastiti nokat tj. ostatke istog. di_zg, ako pocne ponovno smetati, svakako cu nabaciti par slojeva laka.

  33. #33
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Glavno da je tebi bolje !

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Slično se meni dogodilo par puta, umjetni nokti (plastika i gel), su mi popucali (dijelom sam i ja kriva) ali ta plastika i gel su povukli moje prirodne nokte i to je sve zajedno puklo onako do jagodice...do mesa. Neki su se i zakinuli i odlijepili a ispod toga su ostali ružni, oštećeni nokti kojima je trebalo par tjedana da se oporave. Nikad više nisam stavljala plastiku i gel. Par puta sam poslije toga imala gelirane nokte i bili su mi super, ali trudim se da pravim pauze da moji nokti malo nadođu. Razmišljam i da odem na tečaj za nokte da mogu sebi sama raditi i eventualno prijateljicama ako bude dobro išlo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •