Stranica 11 od 39 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1931

Tema: Što vas sve muči u trudnoći?

  1. #501
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Da se i ja požalim....od prekjučer navečer me povremeno boli trbuh...nisam sigurna jesu li to BH ili lažni trudovi, ali pomaže kad legnem i odmorim.....nisam zvala gin jer nebi htjela raditi nepotrebnu paniku, ali evo, prije 20 min sam se digla iz kreveta (nisam spaval, samo odmarala) i sad me već trbuh rasura...neki puta s lijeve, neki put s desne strane, neki puta gore - ajmo reć kod želuca....ima tko pojma kaj bi to bilo?

  2. #502
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj rtg prvotno napisa Vidi poruku
    Di Lala, ma kakav vitamin E, kupi ti sebi od Jesice phenomenal oil, meni ti je to super, kombinacija ulja i vitalmina za mazat noktice..i blago ti se, joos malo...
    Sorry - ali ne! Problem je iznutra i iznutra ću ga i tretirat, kupit ću navečer od Merza special dražeje za nokte i kosu. Evo sad sam 2 nokta odlistala ko knjigu. Inače nokti su mi struktura slična mramoru - stvarno sam noktima mogla šerafiti šerafe, kad su dugi i lijepo oblikovani nitko mi ne vjeruje da su moji - jednostavno su prekrasni i tvrdi ko mramor, a sada....... ko da lišće imam! Sve si mislim da će bebica imat nokte na mene pa mi sad uzima sav materijal za njih! Probat ću te dražeje, vjerujem da je tu kvaka.
    Fae - i meni tako bude ali prođe brzo, a pretpostavljam da se širimo i pripremamo za prave trudove. Moji će uskoro! Čak me veseli!

  3. #503
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Mene u zadnjih par dana muce komarci. Nema sanse da stavim onu tekucinu ili tabletu pa da to udisem dok sam trudna i zbog toga sam laka meta tih dosada. Muza mi nece ni taknuti nego navale na mene. Noge su mi sve ispikane.

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj a.k. prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u zadnjih par dana muce komarci. Nema sanse da stavim onu tekucinu ili tabletu pa da to udisem dok sam trudna i zbog toga sam laka meta tih dosada. Muza mi nece ni taknuti nego navale na mene. Noge su mi sve ispikane.
    Et ulje citronele javanske--stavis par kapi na rub prozora, u vodu kojom peres podove i nema komaraca..

  5. #505
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo mene poslije dobrih tjedan dana bez komplikacija, opet kači krvarenje u 8 tjednu. Odlučila sam ostat doma i ne trčat doktorima. Ne bi puno pomogli nego možda i čačkanjem odmogli. Uzimam utriće i opet nepomično ležim...držte nam palčeve da se izvučemo......

  6. #506
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,588

    Početno

    Citiraj rtg prvotno napisa Vidi poruku
    Et ulje citronele javanske--stavis par kapi na rub prozora, u vodu kojom peres podove i nema komaraca..
    a kak ćesto to treba prati????

  7. #507
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Optimistična prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene poslije dobrih tjedan dana bez komplikacija, opet kači krvarenje u 8 tjednu. Odlučila sam ostat doma i ne trčat doktorima. Ne bi puno pomogli nego možda i čačkanjem odmogli. Uzimam utriće i opet nepomično ležim...držte nam palčeve da se izvučemo......
    nadam se da ce ti sve biti ok, budi optimistična... ako mislis da je situacija za doktora- nemoj samo nepomično ležati!

    ja sad kad sam ušla u 9.mj imam fobiju da mi je stomak premali i pitam se di mi stane beba ...

  8. #508
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

  9. #509
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ja sam u trudnoći bila suoer, sav sjajna, lijepa, zgodna, kosa, nokti, koža. Trudnoća je moje stanje očigledno. Jedino ti prokleti grčevi na početku trećeg tromesečja, oni su me pravo unišavali, ali mi je pomagala ona mineralna sa dosta magnezija svaku noć pola litre.
    A72, gledam ti stiker, kako brzo se primiče kraj!? Ko da je jučer bilo kad sam čitala da si trudna ponovo. Nadam se da si vesela!

  10. #510

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    evo mene opet prvi puta mi se sinoc dogodilo da sam dobila grc u ramenu koje me boli vec danima.spavam kao prase na raznju jer me sve kosti bole bude me bolovi.mm kaze da je nemoguce spavati pored mene,i sada da pitam nekoga od vas usput. nije li malo rano( 25tj).da osijecam nedostatak kisika?to me je patilo u prethodnim trudnocama ali tek pred sami kraj kada je beba vec velika pa je normalno da sve pritisce.jer s 25tj.i nije toliko veliko a i cini mi se dosta nisko tj.da se nije puno popelo jer lupa samo dolje pa nekako mi se cini da ni nemoze vrsiti pritisak na disne organe...pa eto samo da pitam jer to ok

  11. #511
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    liam - moje mišljenje je da je ok - beba svejedno pritišće dišne organe, meni u cijeloj trudnoći nedostaje kisika - nije strašno, to je normalno, baš ako ti je to veliko opterećenje - pitaj dr.

  12. #512
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    eris, ma presretna sam , naravno, i pisala sam ranije -sve sto me muci u trudnci u stvari jednim dijelom me i raduje, jer onda znam da sam trudna, i kao sto ti kazes trudnoca je i moje stanje, bez obzira kako izgledala valjda ta unutrasnja sreca i zadovoljstvo se ispoljava, i to vide i drugi oko mene. Od sutra sam punih 37 n.t. i ulazim u termin, skoro sve je spremno i sad samo osluskujem i cekam znakove dolaska moga bebana . Zato sam i stavila gore link ovih predavanja, jer sam sad u tom fazonu- prepoznavanje pocetka porodjaja i kako se nositi sa tim!
    Nadam se da si i ti dobro ,i tvoji mali i veliki pilici

  13. #513
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    pozdrav svima kojim se blizi termin
    Posljednje uređivanje od a72 : 20.05.2010. at 11:34

  14. #514
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    a72 - kako se osječaš? Gotovo nam isti termin pa pitam. Meni zadnjih par dana pada energija, dosad sam prštala od snage i poleta a sada totalna suprotnost, nemam ni volje ni snage, samo bi odmarala i.... nažalost - jela! A o hodanju da i ne govorim - jedva hodam, beba se jako spustila i sve kosti su očito spremne. I ja se nadam da ću na vrijeme prepoznati znakove pa da krenem put Rijeka! I grudi mi nabrekle i kad stisnem ide već nešto mliječnoga van! A mali se veseli i viče: "Evo beba donjela mlijeka!".

  15. #515
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Otkako sam ušla u 9.mj imam osjecaj da mi je stomak premali i ne vjerujem da ce iz njega izaci beba- pa gdje stane? Uzela sam metar i izmjerila opseg oko najšireg dijela ( preko pupka) i rezultat je 92 cm. Jel to malo? Ja bi veeeeliki stomak da rodim veeeliku bebu..
    Znam da vjerojatno nije ni bitno koliki je stomak, ali nekad se stvarno uplasim i pitam se jel mi beba raste

  16. #516
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Jel ti na pregledima doktor/ica mjeri trbuh tj. razmak izmedju fundusa i simfize? To bi ti trebala mjerit i ak ti ne kaze da imas premali trbuh ne trebas se zabrinjavat.

  17. #517
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj a.k. prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti na pregledima doktor/ica mjeri trbuh tj. razmak izmedju fundusa i simfize? To bi ti trebala mjerit i ak ti ne kaze da imas premali trbuh ne trebas se zabrinjavat.
    ne mjeri mi nista na meni , hmmm

  18. #518
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Sad sam i ja mjerila - meni je 103. Ma nema ti to nikakve veze, po tome moje prethodne dijete je trebalo biti..... div! Gin me slao i na razne pretrage jer je trbuh bio prevelik i zaista je bio ogroman - svi su mislili da nosim najmanje 2 - bez zezanja, na kraju dijete 4 kg i 55cm - ništa extremno. meni je termin 10/06

  19. #519
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj a.k. prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti na pregledima doktor/ica mjeri trbuh tj. razmak izmedju fundusa i simfize? To bi ti trebala mjerit i ak ti ne kaze da imas premali trbuh ne trebas se zabrinjavat.
    U prvoj trudnoći su mi rekli - premali trbuh (mjerili ga naravno)
    U drugoj trudnoći - preveliki
    U trećoj - mali ali mjere bebe ok

    Uglavnom ja na njihove mjere ne obraćam pažnju jer do sada je sve uvijek bilo ok s mojim bebama. Mislim ok - oni pušu na hladno i naravno da trebaju ukazat na najmanju nepravilnost ali eto... ne treba ni paničariti. Pa nismo svi iste visine, širine, težine.... pa tako ni bebe.

  20. #520
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma sigurna sam da si je on nasao mjesta unutra i da mu je ugodno, al kad vidim neke trudnice i slike, pitam se jel ok da je meni manji.
    Očito je to sve individualno, a i prije trudnoce bila sam dosta mrsava, a i beba je mrsavko.

    Sad cekam znakove da je poceo porod taj sluzni čep bi trebao biti prvi znak?

  21. #521
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ma sigurna sam da si je on nasao mjesta unutra i da mu je ugodno, al kad vidim neke trudnice i slike, pitam se jel ok da je meni manji.
    Očito je to sve individualno, a i prije trudnoce bila sam dosta mrsava, a i beba je mrsavko.

    Sad cekam znakove da je poceo porod taj sluzni čep bi trebao biti prvi znak?
    hahaha dobra si. E da bar ima 1. znak jer i ja ga čekam ko ozebli sunce pa brišem do Rijeke! Nema prvi znak. Može biti puknuće vodenjaka (meni nikad), može biti trudovi pravi (ak ih skužiš), može biti taj čep..... ja se nadam da ću skužiti.

  22. #522
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    pa svi mi kazu- kad krene-znat ces.
    Ma... ne znam ja...meni je prvo.
    Davajte mi brzo neki link ako porod krene kod kuce ili u autu- da isprintam mužu da nauči i drži u džepu!!! nikad se ne zna

  23. #523

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    eris, ma presretna sam , naravno, i pisala sam ranije -sve sto me muci u trudnci u stvari jednim dijelom me i raduje, jer onda znam da sam trudna, i kao sto ti kazes trudnoca je i moje stanje, bez obzira kako izgledala valjda ta unutrasnja sreca i zadovoljstvo se ispoljava, i to vide i drugi oko mene. Od sutra sam punih 37 n.t. i ulazim u termin, skoro sve je spremno i sad samo osluskujem i cekam znakove dolaska moga bebana . Zato sam i stavila gore link ovih predavanja, jer sam sad u tom fazonu- prepoznavanje pocetka porodjaja i kako se nositi sa tim!
    Nadam se da si i ti dobro ,i tvoji mali i veliki pilici
    ja bih tako voljela da sam vec pred kraj nekako sam uzasno nestrpljiva i vise nego sam prije bila...al eto znam da to jako brzo prodje ni ne okrenes se pravo a beba vec tu

  24. #524

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    eris, ma presretna sam , naravno, i pisala sam ranije -sve sto me muci u trudnci u stvari jednim dijelom me i raduje, jer onda znam da sam trudna, i kao sto ti kazes trudnoca je i moje stanje, bez obzira kako izgledala valjda ta unutrasnja sreca i zadovoljstvo se ispoljava, i to vide i drugi oko mene. Od sutra sam punih 37 n.t. i ulazim u termin, skoro sve je spremno i sad samo osluskujem i cekam znakove dolaska moga bebana . Zato sam i stavila gore link ovih predavanja, jer sam sad u tom fazonu- prepoznavanje pocetka porodjaja i kako se nositi sa tim!
    Nadam se da si i ti dobro ,i tvoji mali i veliki pilici
    ja bih tako voljela da sam vec pred kraj nekako sam uzasno nestrpljiva i vise nego sam prije bila...al eto znam da to jako brzo prodje ni ne okrenes se pravo a beba vec tu

  25. #525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,588

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha dobra si. E da bar ima 1. znak jer i ja ga čekam ko ozebli sunce pa brišem do Rijeke! Nema prvi znak. Može biti puknuće vodenjaka (meni nikad), može biti trudovi pravi (ak ih skužiš), može biti taj čep..... ja se nadam da ću skužiti.
    A kak si prošli put skužila , da si na vrijeme stigla u Rijeku( ili si tam kampirala cca 2 tjedna)

  26. #526
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kak si prošli put skužila , da si na vrijeme stigla u Rijeku( ili si tam kampirala cca 2 tjedna)
    Prenjela sam 12 dana, išla ujutro u Vinogradsku na pregled i gin rekao da sam otvorena (ne sjećam se kolko) i da mogu odmah ostati - napisao uputnicu za rađaonu na kojoj je pisalo i da mi se da omraženi drip! A ja lijepo doma, odspavala sat-dva, tuširala se i oko 15 h krenuli za RI, taman kad smo stigli počeli su lagani nježni trudovi i navečer rodila potpuno prirodno.
    Eh kad bi sad tako nešto upalilo. Vjerujem da bude, čim ova kiša prođe jer mi se ne rađa po ovom vremenu.

  27. #527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,588

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    Prenjela sam 12 dana, išla ujutro u Vinogradsku na pregled i gin rekao da sam otvorena (ne sjećam se kolko) i da mogu odmah ostati - napisao uputnicu za rađaonu na kojoj je pisalo i da mi se da omraženi drip! A ja lijepo doma, odspavala sat-dva, tuširala se i oko 15 h krenuli za RI, taman kad smo stigli počeli su lagani nježni trudovi i navečer rodila potpuno prirodno.
    Eh kad bi sad tako nešto upalilo. Vjerujem da bude, čim ova kiša prođe jer mi se ne rađa po ovom vremenu.
    vidim da još praktički imaš pred sobom 20 dana ( al baš ne kužim zakaj tvoj računa do 38 tjedna, a nekim do 40 tjedna) tak da buš valjda u komadu još neko vrijeme. Sretno u Rijeci, nadam se da nebu ipak na naplatnim kućicama !

  28. #528
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    I ja se nadam - da ne bude na naplatnim. I nek bude kad bude toplo, jako toplo - to volim.

  29. #529
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    a72 - kako se osječaš? Gotovo nam isti termin pa pitam. Meni zadnjih par dana pada energija, dosad sam prštala od snage i poleta a sada totalna suprotnost, nemam ni volje ni snage, samo bi odmarala i.... nažalost - jela! A o hodanju da i ne govorim - jedva hodam, beba se jako spustila i sve kosti su očito spremne. I ja se nadam da ću na vrijeme prepoznati znakove pa da krenem put Rijeka! I grudi mi nabrekle i kad stisnem ide već nešto mliječnoga van! A mali se veseli i viče: "Evo beba donjela mlijeka!".
    Osim posljednje recenice, sve drugo kao da sam ja napisala, e sad ne znam da li je taj pad energije zbog trudnoce, ili zbog ovog vremena oblacnog i kisnog...i ja bih samo jela i lezala, a mozda je to i neki nagon da se skupi snaga pred porodjaj.
    Sad sam i ja izmjerila moj stomak i meni je 103 preko "struka", a 37-38 od pubicne kosti do fundusa (S2000 najbolje da tako izmjeris, jer taj br u cm bi trebao odgovarati tj.trudnoce, i meni se poklapa).

    Liam, jos kako brzo prodje, sad mi je zao sto nisam vodila neki dnevnik trudnoca i zapisivala bitne stvari, sve mislim da ne mogu to zaboraviti, a opet ljepse bi bilo da sam zapisala, pa eto ti ideje kako da ti brze prodje i da napravis korisnu uspomenu, stavis slicice sa uzv , prvi pokreti i sl...

  30. #530
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Osim posljednje recenice, sve drugo kao da sam ja napisala, e sad ne znam da li je taj pad energije zbog trudnoce, ili zbog ovog vremena oblacnog i kisnog...i ja bih samo jela i lezala, a mozda je to i neki nagon da se skupi snaga pred porodjaj.
    Mislim da je to razlog. Jedva čekam.

  31. #531
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    od stidne kosti do kraja stomka mi ima cca 33cm, s tim da ne znam gdje mi tocno zavrsava maternica, a ja sam 36.tj.
    da odem gore jos 3 cm zavrsila bi između grudi u prsnom košu. ... vjerojatno krivo mjerim..

  32. #532
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Meni je ginekologica u srijedu mjerila- 35 cm je izmjerila, ja sam u 35. tjednu.

  33. #533
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Evo cure da Vam se i ja konačno pridružim.... Mene lagano muče mučnine, a od jučerašnjeg pregleda malo i strah jer mi je doktor rekao da moram više ležat i odmarat i dao mi je 3 puta dnevno duphaston... Inače sam super - u donjem dijelu stalno osjećam lagane bolove, ali to nije nikakakv problem što se tiče boli, samo me malo bude strah...

  34. #534
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,588

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    od stidne kosti do kraja stomka mi ima cca 33cm, s tim da ne znam gdje mi tocno zavrsava maternica, a ja sam 36.tj.
    da odem gore jos 3 cm zavrsila bi između grudi u prsnom košu. ... vjerojatno krivo mjerim..
    ne kužim to je pd stine kosti prek pupka, do kraja trbuha????

  35. #535
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Trebalo bi biti do vrha maternice, ne znam kak to ginekolozi tocno odrede di je, ali je tu negdje pri vrhu. Da, i ide preko pupka, po sredini trbuha.

  36. #536
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure da Vam se i ja konačno pridružim.... Mene lagano muče mučnine, a od jučerašnjeg pregleda malo i strah jer mi je doktor rekao da moram više ležat i odmarat i dao mi je 3 puta dnevno duphaston... Inače sam super - u donjem dijelu stalno osjećam lagane bolove, ali to nije nikakakv problem što se tiče boli, samo me malo bude strah...
    Nemoj se bojati, pij tablete i miruj i sve bi trebalo biti dobro.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    bole koju ledja? i donji dio trbuha? uz to i kao neki trnci vaginalno?
    uz mucnine, muci me i sve ovo gore ... i nije neizdrzivo ali me strah svega obzirom na proslu trudnocu
    u prvom sam tromjesecju

  38. #538
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim to je pd stine kosti prek pupka, do kraja trbuha????
    da...

  39. #539
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    molim za savjet
    radila sam briseve i u brisu cerviksa u mikroskopskom pregledu pronađeno mi je mnogo leukocita. je li imao netko i kako je liječio?nadam se brzom odgovoru jer dr.idem tek za 2 tjedna a do tada ću biti luda.

  40. #540
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    molim za savjet
    radila sam briseve i u brisu cerviksa u mikroskopskom pregledu pronađeno mi je mnogo leukocita. je li imao netko i kako je liječio?nadam se brzom odgovoru jer dr.idem tek za 2 tjedna a do tada ću biti luda.

    A zašto ne odneseš nalaze pa da ginekolog pogleda?
    Kod nas je praksa da se svi nalazi nose na uvid čim su gotovi, bez obzira na kontrolu.......

  41. #541
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    A mene muči sljedeće (copy/paste s druge teme...)




    "17tj trudnoće, cervix nisko????!!!
    Ovo mi je treća trudnoća (jedna 2006, jedna 2008).....
    Imam široku zdjelicu pa mi je i u prve dvije T sve skupa bilo dosta nisko,
    al ne ovako kao sad....

    Bila sam danas na kontroli i veli mi ginekologica da trebam usporiti jer je sve skupa jakoooo nisko,
    piše ovako; cervix = 1članak, spušten do sredine rodnice!!!!!
    Sad sam gledala u papire od prošlih trudnoća i nigdje nisam vidjela da piše nešto slično.....


    Možda još ima vremena da sve skupa izađe iz zdjelicei bude "više"?
    Što vi mislite? "
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 26.05.2010. at 08:20

  42. #542
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    molim za savjet
    radila sam briseve i u brisu cerviksa u mikroskopskom pregledu pronađeno mi je mnogo leukocita. je li imao netko i kako je liječio?nadam se brzom odgovoru jer dr.idem tek za 2 tjedna a do tada ću biti luda.
    Vjerojatno je nekakva upala, a od čega tocno saznati ces kad ti naprave detaljne briseve. Zato sto prije nazoves doktora, obavis pretrage, tim prije ces zapoceti terapiju ukoliko je potrebna. Ja na tvom mjestu ne bih čekala 2 tj do kontrole.

  43. #543

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    cure, pls, bolovi u ledjima i donjem dijelu trbuha plus trnci vaginalno - je li ima tko?

  44. #544
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    bole koju ledja? i donji dio trbuha? uz to i kao neki trnci vaginalno?
    uz mucnine, muci me i sve ovo gore ... i nije neizdrzivo ali me strah svega obzirom na proslu trudnocu
    u prvom sam tromjesecju



    Ja bih rekla da su sve to normalne promjene u prvom tromjesečju T, maternica se širi pa se pomiču i organi.....
    Ako nema krvarenja mislim da nije ništa strašno.....

  45. #545
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Ljudi jel muči neku zaboravljivost? Ja sam postala užasno zaboravljiva... Evo jutros zaboravila ić vadit krv. Nisam mogla vjerovat da sam to zaboravila, inače sam uvijek bila vrlo organizirana i ne zaboravljam. U subotu sam zaboravila da sam se dogovorila na kavu s curama s posla, ma uistinu zaboravljam stvari koje prije nje bilo šanse zaboravit. Doktora zaboravila pitat nekoliko stvari, ali to prepisujem uzbuđenju od dobrih vijesti... Moram pit 3 duphastona na dan, samo se nadam da i to neću zaboravit, stavila sam ih nasred stola...

  46. #546
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam tek 27 tjedana, a opseg trbuha je 103 cm!!!!
    Joooooooj!!
    A muči me to što mi trnu ruke, što me lovi išijijas, grčevi u listovima ponekad. A najviše me od svega muče kile.
    Da bar žderem...jedem kao uvijek, a kile se samo ljepe. Ko prasica sam. Ruke su mi debele, faca mi je debela, guzica, noge...
    Sva sam se nekako zaoblila, a još 3 mjeseca do kraja...
    Ali daj Bože da je to sve što će me mučiti do kraja trudnoće...

  47. #547
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi jel muči neku zaboravljivost? Ja sam postala užasno zaboravljiva... Evo jutros zaboravila ić vadit krv. Nisam mogla vjerovat da sam to zaboravila, inače sam uvijek bila vrlo organizirana i ne zaboravljam. U subotu sam zaboravila da sam se dogovorila na kavu s curama s posla, ma uistinu zaboravljam stvari koje prije nje bilo šanse zaboravit. Doktora zaboravila pitat nekoliko stvari, ali to prepisujem uzbuđenju od dobrih vijesti... Moram pit 3 duphastona na dan, samo se nadam da i to neću zaboravit, stavila sam ih nasred stola...
    Cijelu prvu trudnoću sam bila zaboravljiva....sva sreća ovaj put me to zaobišlo!
    Zaboravljala sam takve banalnosti da mi na kraju nisu doma dali da pospremam kuću jer sam uredno zaboravila kud sam šta stavila, ne samo to, zaboravila sam da sam neke stvari uopće imala u rukama!!
    Primjer: kad sam se spremala za svadbu s mamom sam obišla cijelu Goricu da nađem štrample u koje bi ja mogla stat (bila sam u 7mom mjesecu trudnoće). Nako što smo ih jedva našle i kupile odmah 2 para za svaki slučaj JA sam ih spremila kad smo došle dome - i šta da ti kažem, našla sam ih tek 3 mjeseca nakon kaj sam rodila, dakle gotovo 6 mjeseci nakon što su mi zapravo trebale
    Sva sreća da mi je vjenčana kuma kupila samostojeće - za rezervu

    Tako da se nemoraš ništa uzrujavati, to ti je sasvim normalno. Sva sreća na mobitelima i sličnim aparaturama pa sada mogu staviti podsjetnik za sve kaj bi eventualno mogla zaboraviti i napisati si bilješku kud sam kaj stavila, a da me nitko ne gleda ko da sam krele koji stalno hoda s blokićem

  48. #548
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    cure, pls, bolovi u ledjima i donjem dijelu trbuha plus trnci vaginalno - je li ima tko?
    draga javi se doktoru

  49. #549

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Mene i dalje muči žgaravica ali to je zato što nosim visoko.. Inače osim umora i nespretnosti više nemam nekih posebnih simptoma

  50. #550

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tek 27 tjedana, a opseg trbuha je 103 cm!!!!
    Joooooooj!!
    A muči me to što mi trnu ruke, što me lovi išijijas, grčevi u listovima ponekad. A najviše me od svega muče kile.
    Da bar žderem...jedem kao uvijek, a kile se samo ljepe. Ko prasica sam. Ruke su mi debele, faca mi je debela, guzica, noge...
    Sva sam se nekako zaoblila, a još 3 mjeseca do kraja...
    Ali daj Bože da je to sve što će me mučiti do kraja trudnoće...
    Ana, kod mene apsolutno sve isto, a opseg jos 2 cm veci od tvog...i jos 20kila viska odprije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •