Lendacin (ceftriaxone) sam po sebi nije nekompatibilan s dojenjem, za što moraš naravno tražiti potvrdu liječnika koju će ti on dati ako ima adekvatna znanja o dojenju i nema problema s dojenjem iza prvog rođendana.
vidi http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/si...temp/~rTkkJg:1
Postoji šansa da dijete dobije proljev zbog poremećaja crijevne flore ili da vas napadnu gljivice tijekom i iza antibiotske terapije. Za proljev je manja šansa obzirom na dob djeteta i dnevni volumen unesenog mlijeka.
Ako ne doji zato što ste odvojene zbog tvog boravka u bolnici- možda da tražiš da ti ambulantno, ujutro, daju lijek; ili da ti dijete netko donosi barem na jedan večernji podoj...
Ako ipak zbog nečega odlučiš prestati dojiti:
Za privremen prekid-izdajanje otprilike onoliko koliko bi dijete dojilo da se sačuva produkcija.
Za trajan prekid- izdajanje samo da se smanji napetost, hladni oblozi (ili od kupusa), masiranje pod tušem. Ne savjetuje se uzimanje Bromergona jer uglavnom ne djeluje kod uspostavljene laktacije i ima ružne nuspojave.
Za dijete- nadoknaditi gubitak dojenja sa puno maženja, nošenja i drugog fizičkog kontakta. Po mogućnosti ga ne iseliti iz kreveta ako je spavalo s roditeljima i ne dati na čuvanje nekom drugom.
Ne stignem sad detaljnije. Pitaj ako treba još nešto konkretno pojasniti.
![]()