Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Osip po trbuhu - 18 tjedan trudnoće

  1. #1
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno Osip po trbuhu - 18 tjedan trudnoće

    Drage moje jel bi mi ko mogao dati neki savjet, zadnjih par dana me muči osip i svrab po trbuhu... nisam sigurna od čega se to počelo događat, mažem nevenovom masti i malo mi smanji, ali trenutno....ubrzo počne opet češkat....strah me šta bi moglo biti, osip izgleda kao male piknice crvene po prednjoj strani trbuha....i to je to....helppppppp

  2. #2
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Mozda kolestaza?

    Mislim da bi trebala otići kod dr.

  3. #3
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    meni je u prvoj T bila alergija na prenatal. valjda sadrži neki sastojak na koji sam alerg.
    sada u drugoj T nisam ga uzimala i sve pet.

  4. #4
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    U pon sam svakako mislila vadit krv....čisto jer se danima pitam kakvo mi je željezo....pa sad imam dva razloga, jer mislite da trebam zvat giničku? Da li je moguć osip od rastezanja kože?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    hm, ovo za prenatal mi novost. ja sam imala u prvoj trudnoci sitni tockasti crvenkasti osip po unutarnjoj strani bedara ( zabrinula se ), pitala sefa na poslu ( kardiolog ) kaj je to - on je reko mozda neka alergija - nis strasno, brzo proslo - par dana mislim, a u ovoj trudnoci sam isti takav osip imala po unutanjoj strani podlaktica - ovaj put je malo vukao i na smeckasto, pa sam pomislila da je to zbog melano - stimulirajuceg hormona i nis se nisam brinula. mislim da je isto bilo oko 20 tjedna. ma cudni su ti simptomi trudnoce, isto tak sam u prvoj imala ranicu na licu ispod dijela naocala i to sam trgala i stalno se pojavljivalo - dok nisam rodila - proslo, a sad imam istu takvu al na nosu di je onaj mali gumeni dio naocala. eto, nadam se da je nesto bezazleno ko moje.

  6. #6
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Čudno mi je da je osip samo po trbuhu...

  7. #7
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa
    Čudno mi je da je osip samo po trbuhu...
    da li nosiš dečka?

  8. #8
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    http://dermatology.about.com/cs/pregnancy/a/puppp.htm

    pitam te za muško dijete jer je pupp najčešće kod takvih trudnoća. ja sam ga imala, već sam dosta pisala o tome
    reci ak te nešto zanima

  9. #9
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Meni se pojavio osip iznad gležnja na obe noge.Crvene točkice koje me svrbe,a kad se počešem je još gore.Na dodir se osjeća hrapavo.Mislim da mi je to reakcija na novi gel za tuširanje,pa sam ga prestala koristiti i sad mi je bolje.Ako mi se do pon.ne smiri idem do dr.da vidim šta će mi reć.

  10. #10
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa
    U pon sam svakako mislila vadit krv....čisto jer se danima pitam kakvo mi je željezo....pa sad imam dva razloga, jer mislite da trebam zvat giničku? Da li je moguć osip od rastezanja kože?
    U trudnoći je sve moguće

    Kad već ideš vaditi krv, provjeri i jetrene probe (AST,ALT,GGT) da isključiš kolestazu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Iako je u trudnoci sve moguce, meni to 'smrdi' na kolestaze. Ja sam u prvoj trudnoci imala isto tako osip po trbuhu koji svrbi. Mene su znale svrbuckati i noge. Prvo sam mislila da je to od rastezanja kozei mozda alergija na nesto sto sam pojela ali sam isla napraviti jetrene probe i ispalo da stvarno je kolestaza. Rekao mi gin da jedem malo masnu hranu (da mi je to kao od viska masnoca u prehrani), znace ne svinjetinu i sl, a je vegetarijanka i prehrana mi je bila minimalna i totalno fat free jer mi je bilo mucno od samog pogleda na hranu (na kraju sam uspjela dobiti 9 kg sve skupa). Nisam se bas previse o svemu informirala jer su mi rekli ma nista strasno, i znas da mi je tako bilo bolje jer nisam panicarila. Meni jetra inace malo zeza sa radom (genetika nazalost) ali nista sto bas osjetim ili da bi trebala biti na medikamentima. Pa kada je dosla trudnoca eto to se ocitovalo kao kolestaza. U drugoj i ovoj sada trudnoci nisam imala takvih problema.
    Btw, svog prvog deckica rodila sam 3 tj ranije ali rekli su da nije zbog kolestaza, a tko ce ga vise znati... :?
    Probaj se ne brinuti previse, meni osim svrbeza nije nista drugo bilo.
    Samo svakako neka ti naprave te jetrene probe i ako je kolestaza onda bi ti trebali redovito kontrolirati krvnu sliku zbog jetre.
    Cuvaj se i good luck

  12. #12
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Ovako da odgovorim na prvi post, nemam pojma jeli dečkić...tek sam 18 tjedana trudna pa nismo do sada uspjeli vidjet....osip mi se pojavio i svrab u sred noći prije par dana....toliko me svrbjlo da sam mislila poluuuuudit....to su sitne točkice po trbuhu i primjetim često i po grudima....već sam prije par dana uzela uputnicu za kompletnu krvnu sliku...pa ću sutra odma ujutro poć izvadit....nemam pojma jeli to ta kolestaza, ali mislim da ću poć pitat doktoricu O.P da mi pogleda to....taj osip nije prisutan cijeli dan...imam napade po par puta dnevno svraba i nastojim se strpit, namažem nevenovom masti pa nakon 15ak minuta se smiri....u među vremenu crkavam.....

  13. #13
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Citiraj mala nada prvotno napisa
    Meni se pojavio osip iznad gležnja na obe noge.Crvene točkice koje me svrbe,a kad se počešem je još gore.Na dodir se osjeća hrapavo.Mislim da mi je to reakcija na novi gel za tuširanje,pa sam ga prestala koristiti i sad mi je bolje.Ako mi se do pon.ne smiri idem do dr.da vidim šta će mi reć.
    Meni je isto tako, na dodir hrapavo crvene točkice i svrbe i kad ih počnem češat onda mi samo traži još više....uffff samo je po trbuhu pa se odma zabrinem jel sve ok sa bebom

  14. #14
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    http://dermatology.about.com/cs/pregnancy/a/puppp.htm

    pitam te za muško dijete jer je pupp najčešće kod takvih trudnoća. ja sam ga imala, već sam dosta pisala o tome
    reci ak te nešto zanima

    Daaaa sve me zanima, eto ugl... sad kad se smiri svrab.. to izgleda kao da mi je cijeli trbuh na sitno istočkan crveno i grudi također izgrebane jer me svrbilo između njih....mene najviše brine jel mi može šta bit sa bebom, tek mi je pregfled za 2 tjedna u moje ginićke do tada ću poludit stvarno....

  15. #15
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    pupp počinje na trbuhu i baš tako izgleda kao što pričaš, mnoštvo crvenih točkica - ne znam kako kolestaza :/
    što se puppa tiče, rijetko koji doktor ti ga zna dijagnosticirati, ja sam prošla dvije hitne, internistu, blabla, tek mi je glavni dermatolog na šalati rekao što je.
    dao mi je kortikosteroide, kao manja je šteta od lijeka nego od osipa (ja sam se grebala do krvi), ja sam ih odbila piti, otišla homeopatici i žena je rješila problem u dva dana

  16. #16
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    E ja nemam hopeopate u Dubrovniku...nažalost, jel misliš da mi može kako naškodit osip trudnoći? Već unaprijed znam da mi doktori moji neće imat pojma šta dat baš su smotani....probat ću kupit neko blago sredstvo za tuširanje....ajme kako me sad frka.....

  17. #17
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ne može ti naškoditi, osim ako je kolestaza, o tome ne znam
    ja sam pričala o ovome svome sa dosta doktora, zajedničko je dijeta (na žalost :/ ), paziti na potencijalne alergene, pokušaj smanjiti na minimum kravlje proizvode. ja sam po preporuci sa šalate dva dana morala biti na dvopeku i čaju (bila sam u 20-om tjednu), zatim polako uvodila kuhanu piletinu, kuhano povrće (pazi da je iz organskog uzgoja, pesticidi su alergeni), rižu...
    alergeni ti pojačavaju svrbež, pa trebaš biti jako oprezna s njima.
    stavljala sam obloge od pola ocat pola voda, mazala se sa aloom verom, ona mi je dosta ublažila
    muž bi me znao blago češkati i to mi je jako pasalo, jer se ja ne bih mogla kontrolirati, nego bi češkala sve jače i jače
    možda i imaš homeopata u dubrovniku

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    I ja sam to imala prvi put. Nije ništa strašno. To je jedna vrsta alergije koja se javlja u trudnoći.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Zove se gastacijski herpes. Pogledaj na netu o tome.

    Naravnoom, moguće je da je i nešto drugo u pitanju, pa pitaj doktora.

  20. #20
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Zove se gastacijski herpes. Pogledaj na netu o tome.

    Naravnoom, moguće je da je i nešto drugo u pitanju, pa pitaj doktora.
    jesi sigurna?
    koliko se ja sjećam bile su dvije trudničke kožne bolesti, jedna je pupp, nije opasan, a druga herpes - opasan :?
    ja sam se iznenadila kako većina doktora u zagrebu nije ćula ni za jednu od ove dvije bolesti. moj gynich privatnik je bar iskreno rekao kad sam ga nazvala telefonom, da ne zna, al da će pogledati na internetu pa mi javiti :/

  21. #21
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Iskreno u mene je to relativno blago te piknice su jako sitne i kad namažem nevenovo masti prestane svrbiti...nažalost nemam homeopata jer sam išla već prije u Split jer nisam mogla tu naći nikoga....
    Sutra idem ujutro radit KKS (krv)...a onda ću sa nalazom od O.P doktorice da popričam s njome, možda me uputi kod dermatolog....
    Uzela sam danas neko baby shower gel...promjenit ću neke stvari, što se toga tiče pa da vidim jel od toga....ako mi sutra doktorica kaže da vadim jetrene probe napravit ću i to....ma iskreno nije mi taj svrab tako strašan, ulovi me najčešće po noći....po danu nije to strašno....

  22. #22
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ajd super, onda je vlada klasično razvlačenje kože
    (ili muljaš da ne bi morala na dijetu )

  23. #23
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hehe, nije da muljam al nisam daleko....
    Evo do sada me nije svrbilo, pa ćemo vidit kako će do danas se situacija razvijat....joj cure, stvarno ništa mi nije važno osim da to ne utječe na bebanicu malu...čekam taj pregled za 2 tjedna ko ozeblo sunce....

  24. #24
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Sad sam došla od dr.i propisao mi je Elocom kremu (kortikosteroidna krema),misli da je neka alergija,po njemu na travu i pitao me da li sam bila u šumi,hodala u dubokoj travi.Ja mu rekala da ne :? Kad sam došla doma primijetila sam da je na perkirnom mjestu do mog neka čudna trava e pa se sad pitam da mi nije možda od nje.Sad je suha ali je donedavno bila u punam cvatu.
    Za Elocom kremu me brine to što piše da nije utvrđeno je li ju sigurno primjenjivati u trudnoći,da se preporučuje samo ako je moguća korist veća od mogućeg rizika za fetus.Dr. mi rekao da je sigerna.
    Inače sam u 30 tjednu.
    Sva sam zbunjena!

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    da, i meni su rekli da je sigurna. ali ja nisam bila
    ako ti je alergija na travu s ovom kišurinom će ti proći

  26. #26
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Danas me nije svrbilo i manje je crveno pa ću pričekati s primjenom.U čet imam kontrolu kod gin pa ću i njega pitat.

  27. #27
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Ej cure.....

    Ja sam danas išla izvadit krv..pa će mi vjerojatno pokazat ako mi se nešto poremetilo u organizmu, i definitivno ću sutra poć kod doktora O.P da popričam o ovome....
    Trenutno se tuširam baby shower gelovima nekim za ful sensitive skin...i poslije namažem nevenovom masti....ne pogoršava se to je dobro...
    čini mi se da je sve krnulo nakon što sam se dva dana mazala uljem za tijelo....vjerojatno sam iziritirala kožu, med. sestra mi je rekla da bi bilo najbolje s ničim ne dirat kožu par dana...ali kako da se ne otuširam s ničim??!!

    Uglavnom samo se toplo nadam da nam neće ovi osipi naškodit trudnoći, mene je isto strah tih krema nekih koje su nedokazane...a imam feeling da ih davaju za svaki osip u trudnoći...

    Javim vam sutra šta mi je rekla doktorica O.P....

  28. #28
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hej cure sad sam skontala da mi poslije tuširanja bude gore...neznam jel topla voda ili sredstva za pranje, pa kupila sam najblaža...sutra ću probat ne otuširat se neko samo vlažnim maramicama počistit baš da vidimo...nadam se da ću uspjet izdržat...imam bolest tužiranja 2 do 3 puta dnevno....ali to je inače moj problem...radi dole gaćica najviše iskreno....i iscjedka

  29. #29
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa
    Hej cure sad sam skontala da mi poslije tuširanja bude gore...neznam jel topla voda ili sredstva za pranje, pa kupila sam najblaža...sutra ću probat ne otuširat se neko samo vlažnim maramicama počistit baš da vidimo...nadam se da ću uspjet izdržat...imam bolest tužiranja 2 do 3 puta dnevno....ali to je inače moj problem...radi dole gaćica najviše iskreno....i iscjedka
    vjerojatno u tome i je problem

  30. #30
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da vam javim da mi je krv uredna....sve ok...tako da neću paničarit oko ovog osipa....šta vi mislite?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    pojačani iscjedak imaš zbog svog tog pranja.to nije normalno u smislu da uništavaš prirodnu floru vaginalne sluznice tim ispiranjem,navući ćeš gljivice ili neku upalu.tako dolje mora biti jer kad je tako znači da je zdravo,organizam se sam za to brine.ukoliko iscjedak nema neugodan miris ili neku ružnu boju,to je sve ok i ne diraj i prestani se stalno prat,naštetit ćeš si,osobito sad u trudnoći kad si podložnija svemu.
    e da,poslije poroda dolje se pereš samo običnom vodom-nikakvi sapuni. sapune počinješ ponovno koristiti kad prođu lohije. 8)
    i još da te uplašim-bilo kakva infekcija u vrijeme poroda-pa čak i samo gljivična-u slučaju epi pri šivanju lokalna anestezija koju dobiješ loše će primiti(jer lokalna ne djeluje na upaljenom području)i šivanje će te boljeti.dakle,maličku pusti na miru!

  32. #32
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Probaj da malo redukujes koriscenje sapuna preskoci trbuh ili se jednostavno peri samo dole. Ja se inace 2 puta tusiram ali ne koristim puno sapuna a perem se dosta cesto naravno zbog iscedka i izbegavaj vlazne maramice mozes se samo iziritirati.

  33. #33
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    da nisam jasno naglasila sapun ne dole nikako ako bas moras onda neki za intimnu negu, ja koristim lactacyd ali ne precesto. a sandra23 ti je vec sve rekla

  34. #34
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mislim da ti se najbolje samo tuširat toplom vodom, bez ikakvih preparata, jer i ovako i onako te voda dobro očisti.
    Ja se nakon tuširanja mažem kantarionovim uljem, prepredobro mi je.

  35. #35
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Evo cijeli dan se nisam tuširala...ne svrbi me stomak...možda sam pretjerala sa svime zaista...iscjedak mi je bijelo-žut....skori se na gaćicama...jel to ok?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/centri_za_edukaciju/trudnoca/poremecaji_trudnoce/gestacijski_herpes[/url]

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

  38. #38
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da jasno mi je ali evo meni je prošlo samo od sebe čim sam prestala koristit sve kreme, i promjenila gel za tuširanje, sada se tuširam onim za bebe...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •