Ovo je moj slučaj.

Nakon mjeseci verbalnog zlostavljanja unatoč mom dobrom radu i trudu "pukla" sam na poslu te otišla na bolovanje. Dijagnoza psihijatra Reactio psychogenes anks. depressiva gradus gravid. Pijem antidepresive tri puta na dan + Zoloft na večer te tablete protiv povraćanja. Još uvijek ne mogu prospavati noć koliko mi živci rade. Na bolovanju sam od 23.09., a trebam se vratiti na posao 18.11. Čula sam se sa kolegicom sa kojom radim te mi je rekla da me tek očekuje "pavi pakao kad se vratim". Šaljem molbe za posao na sve strane,ali trenutno bezuspješno - sve sam da se ne moram vratiti na ovo radno mjesto.

Moje pitanje je: da li se mogu kako zaštititi? Da li mogu svojim nadređenima pokazati povijest bolesti od psihijatra i zaprijetiti (ovo ružno zvuči, ali očajna sam) odvjetnikom? Ja samo želim raditi svoj posao koji volim, ali ne mogu stalno slušati to ugnjetavanje (nisam baš u poziciji da mogu dati otkaz - imam malo dijete).

Ima li nade za žrtve mobbinga?