Jeste li vidjele gdje za kupiti Lego city policiju, tako piše u pismu Djedici...?
Kolika mu je cijena?
Jeste li vidjele gdje za kupiti Lego city policiju, tako piše u pismu Djedici...?
Kolika mu je cijena?
Ima u Mulleru
Skupo (relativno) oko 100€
dopuna: to je za stanicu
onaj policijski auto je oko 350-400 kn (kupili prošle godine, ne sjećam se više točno cijene)
:shock: mislim da ću ga zamoliti da napiše dopunu, u slučaju da Djedica to nema..![]()
Lego city vatrogasci u TL koštaju 500 kn
evo online (ne isporučuju u Hr, doduše) lego city
http://search2.lego.com/?all=u1&cc=D...o+city&u=&u1=q
Rebbeca, znam točno na koju misliš. I moj F. želi isto tu ispod bora.![]()
Jučer sam vidjela u Intersparu, 600kn. Puno novaca. Ja bi im možda i kupila da nemaju već toliko legića za cijelo susjedstvo, što duplo, što ovih sitnih.
I kod nas je dodatak u pismu za djedicu.![]()
i kod nas je ista zelja![]()
u muelleru dodje 759 zapamtila jer sam morala prenjeti muzu cifru, mi sad razmisaljmo o playmobilu s obzirom da je 4 godine a dok ja slozim tu policiju osjedit cu i onda ce je rastaviti za mjesec dana i postat ce samo jedne kockice u nizu.
Moj je dobio skoro sve od te kolekcije ali u ratama i od više darivateljaNije mi žao novaca jer stvarno su ti legići neuništivi ali da je velika cifra, jest. Ima na ebayu nešto pa provjerite.
Moj sada hoće onaj jeep od serije technic, jel trebam napomenuti da mu je cijena oko 100 eur![]()
E da, zaboravila najvažnije![]()
Mi ih redovito kupujemo u slo jer imamo povrat DDV-a a i često budu akcije pa se nađe jeftinije.
Jezuš Kristuš koje cifre, a ja nadobudna mislila da košta kojih 300-350 kn![]()
On ima onu veeeeliku kutiju Lego kockica, al sad da ih baš danonoćno slaže... Tu i tamo ponešto složi, ali jedino s tatom, ili ak mu dođu frendovi. Nije baš kreativan kaj se toga tiče, ko mama...![]()
Uglavnom ih rasipa iz kutije pa se igra da su kockice vojnici![]()
ja sam u mulleru kupila policijski helikopter, motor i kombi, s vozačima. ne samo da je jeftinije (cca 200kn), nego i korisnije za igru od jednog vozila, bar je kod nas tako. kuće raznorazne možemo sagraditi i od običnih legica, a raspoloživu koncentraciju potrošimo i na slaganje jednog vozila (koje odmah potom bude u igri rastavljeno na atome).
/lego policijska stanica je i u našem pismu za djedicu/
ja sam danas kupila ovo cijena 399 kn. zapravo je to i zelio a ne cijelu postaju. tako da sam nesto i usparala, jer sam skoro kupila cijelu postaju![]()
ja se uvijek čudim kako vaša djeca uopće znaju da to postoji?
a sad vidim da četvero djece ima istu želju... gdje su oni to vidjeli?
na tv reklami,pretpostavljam.apricot prvotno napisa
baš sam i ja zapamtila da je bila reklama i to baš policijska nešto.
baš tako, na reklami.AnneMary prvotno napisa
otud i onaj moj topic o prestajanju gledanja TV programa.
Npr. na zadnjoj strani uputa za slaganje nekog drugog Lego kompletaapricot prvotno napisa
![]()
Uvijek na to mjesto stave neke bijesne kombinacije da djeci sline poteku.
(kod nas se reklame ne gledaju, a Andrej ipak zna za Lego policiju, više puta je izjavio da "bi on to dobio", ali ipak je nije uvrstio u pismo Djedici)
Zar tvoja djeca nigdje ne vide igračke apricot?
Vide na TV-u, u trgovinama, kod prijatelja, u katalozima... Nemožeš pobjeći od toga ni da živiš u šumi.
bar se za legice ne treba objasnjavat otkud djeca znaju za njih
pa polude za legicima, ko i roditelji im
super rtl uz dobre crtiće ima i gomile reklama, većinom za dobre igračke od kojih i meni slina curi. da potpuno izbacimo tv? neizvedivo, bojim se.
osim toga, kao što tanja kaže upute su nakićene idejama za iduću kupovinu.
a i u vrtiću se hvale tko je što naručio.
uostalom, svaki pravi lego ovisnik zna katalog napamet![]()
(ko sto mama zna ikein)
kad vidim cijene legića, stvarno sam zahvalna na lego nasljedstvu koje smo dobili od polubrata i nećaka!
[quote="ivarica"]uostalom, svaki pravi lego ovisnik zna katalog napamet![]()
(ko sto mama zna ikein)[/quote
uporno tražimo onu policijsku postaju što se reklamira ali nema je nigdje
ima samo ona za malene...
Apri kao sto cure rekose moj zna iz kataloga koji dobijes s nekim drugim legom. ja reklamu nisam vidjela![]()
piplica u muelleru u west gate u zgb i kao sto sam ranije npisala moj nije ni htio postaju vec ovaj neki kamion
yaya ja sam vidjela u srijedu u muelleru u CC1, bile su tri, a cijenu sam gore napisala 759 kn.
pa zapravo neMima prvotno napisa
![]()
kad razmislim, mi uopće ne idemo u dućane, osim po najnužnije namirnice :/
Hm, hm, sjećam se ja i tvojih ovakvih topica, bit će ipak da negdje vide![]()
misliš na ovo?Mima prvotno napisa
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...59da953a211665
ona je to zamislila, a na nama je bilo da vidimo postoji li takvo što u dućanima.
mammasan je moja savjetnica i šoperica za takve stvari![]()
(btw, ta štefica, dudek i to od prošle godine... pokidalo se valjda već sljedeći dan) :/
tako i miapricot prvotno napisa
s tim da nama pod nužno spadaju nutelle, čokse, mace, psići, ponići, drekići za svaki džepić....
...........hrenovke![]()
Prije bih ja rekla da je ona to negdje vidjela, ili zamislila pod utjecajem viđenoga (pa svi znamo da nam reklame šalju podsvjesne poruke); djeca imaju priliku vidjeti igračke na stotinu mjesta, nije za to nužno da idu u dućane ili gledaju reklame. Igračke djeca viđaju svakodnevno i u vrtiću, zar ne, posjećuju prijatelje pa i tamo vide igračke, prolaze gradom pa vide reklame i igračke u izlogu. Moja nećakinja je obožavala Teletubbiese a nije vidjela niti jedan jedini crtić sa njima
![]()
ajme, bolje da šutimMima prvotno napisa
![]()
ispast ćemo pustinjaci.
a nismo, majke mi!
Ah, možda je vidjela i oblačić u obliku kočije.
O donese iz vrtića, ima petšestsedam prijatelja i svi oni naručuju legaće za rođendan, roditelji svaki daju po max sto kuna, dijete izabere i ima stvarno poštenu igračku. Mi smo lani naručili gusarski brod, koštao 699 na sniženju sa preko 1000, stvarno je pregenijalan i jedna od igračaka s kojom se najrađe igraju. Naravno, nema šanse da mi damo te novce za bilo koju igračku, a ovako nam je svima u krugu super. U zadnje vrijeme klinci naručuju brodove iz star wars, a O je za slijedeći rođendan već naručio policijsku ili vatrogasnu postaju (mene iznenadio izbor riječi, doma baš ne govorimo 'postaja')apricot prvotno napisa
[quote="apricot"]
ona je to zamislila, a na nama je bilo da vidimo postoji li takvo što u dućanima.
/quote]
O, imamo i mi takvih "narudžbi".
U vrtiću su pisali pismo Sv. Nikoli, Andrej je napisao da hoće figuricu pjegave hijene i prugaste hijene![]()
Prošle godine je od Djeda Mraza tražio, ni više ni manje nego - trombon. Ove godine je napisao da hoće flautu (kad ga je već iznevjerio za trombon), ali ne blok-flautu, nego pravu. I crtež svih, citiram, "planeta, asteroida, kometa, meteora i sondi".
Bilo bi mi jednostavnije da traži legiće![]()
Ja mora da živim u raju.... Moji su nacrtali čokoladu i poželjeli Milkine "laptope" (bombonijere s onim srčekima punjenim nougat kremom). Pod bor će dobiti knjige primjerene dobi.
Kupujemo i mi Lego (u TL, jednom godišnje) ali naša djeca dobro znaju cijene toga... Ako nešto baš jako jaaako žele, ondak se za to skuplja lova recimo od početka godine do rođendana, a koliko se skupi, mama i tata daju još toliko...
Kuća nam je puna legica (darovanih od nekoga tko se prema njima nije odnosio s poštovanjem, pa su kompleti ispremiješani - srednji vijek + divlji zapad + policija + neznamnija kaj...) Ne smijem se sjetiti koliko je taj netko potrošio na svoju djecu (sad već odrasle) kad smo mi dobili preko 1 kg legica raznih...
Ono što smo kupili djeca su od prvog trena znala koliko košta (kao njihove cipele, tj. cipele za obojicu) i čitajući ovo baš se pitam opterećujemo li djecu tim informacijama malo previše... Ne kupujemo velike komplete jer imamo puno, a priuštimo im srednje i male (katapult, garnitura opasnih životinja: pauk, kobra, škorpion i sl.), razna vozila itd.
Rado bih sinu mlađem nabavila nešto od Lego Star Wars, ali... takve nabavke kod nas doma skoro pa imaju status projekta... Ono što nas povremeno resetira su dječji glasovi kad pitaju "je li to skupo?"... No, nema šanse da ne znaju da to nisu jeftine stvari. Za srednje lego garniture pobrali su mi (uz blagoslov) skoro sve plastične kutije za hranu... ali zato su garniture kompletne i ne treba ih puno upozoravati.
Što se tiče ovogodišnjih teško ispunjivih želja - stariji je poželio da se na njegovu postojeću škrinju s blagom (kutija za 2 butelje) prigradi brava koja će se moći zaključavati lokotom... Pa mi se nekak čini da bi bilo lakše nabaviti novu škrinju ili neku lego garnituru...
na legopolicijskoj postaji je pao nas mit o djeda mrazu - moj devetogodisnjak fakat nije mogao progutati pricu da je ta igracka za djedicu preskupa- shvatila sam da je vrijeme za ozbiljan razgovor 8)
inace, lego katalozi su mu bibija, prelistava ih danima
tanja_b prvotno napisa
Genijalan je!
![]()
A na trombon sam vrištala!
![]()
![]()
Pa je, kad se promisli, bolje je da dijete poželi neku realnu igračku ako se želi održavati mit o Svetom Nikoli, djedici ili Isuseku, jer kako objasniti da taj svemogući lik ne može donijeti poželjeno. Lea je npr. Nikoli pisala da hoće ptičicu iz Hlapića, a danas je pod hitno htjela promijeniti želju i poželjeti puno crtića o Kimbi bijelom lavićujedva sam ju uspjela uvjeriti da je kasno za promjenu želje.
XBubica prvotno napisa
Lego je fenomenalan poklon ma kako bio skup. Mozes kupiti manji komplet necega ali uvijek time nadopunjujes postojecu kolekciju. Utoliko mislim da je to dobra investicija. Preferiram komplete sa sto manje "gotovih dijelova" a vise onih opcih od kojih sam mozes izgraditi nesto. Na zalost, takav je nekoc bio lego city, ali sad je pun tih gotovih dijelova (dobijes vec gotov krov i sl.). Lego construction je trenutacno s najvise opcih kocaka od kojih mozes graditi bilo sto. Osim toga, to su vrlo kvalitetne kocke, nacelno traju desetljecima i igracka su za sve generacije - barem je kod nas tako. MM je jako puno kupovao i narucivao s raznih strana vec kao odrastao i gradio cuda od tih kocaka.
Peterlin prvotno napisa
Meni je skroz normalno reci djeci koliko nesto kosta. I da za neku stvar nema novaca. Da je neka igracka 100 puta pregenijalna i savrsena - ako kosta 700 kn - ja to ne kupujem. OSim u slucaju da oni ustede pola love. Tako su kupili stolni nogomet. Jednako se raduju znali cijenu ili ne - ali vise paze i cijene ono sto su i sami platili.
meni je to isto normalno, ja najnormalnije za neke stvari kažem Lei da su preskupe i da mi to jednostavno ne možemo kupiti. Nedavno je vidjela neki katalog od Muellera sa puno Playmobile igračaka čije su cijene 700-800 kuna, i ja sam joj rekla da je to jako skupo i da mi nemamo toliko novaca za igračke - da npr. bicikl manje košta.
kod nas klinci dobijaju poklone koje izaberu dva puta godinje. rodjendan i bozic. za sad ne znaju koliko kostaju jer po meni su jos mali da bi spoznali sto znaci 500 kn, a sto 1000 kn. ali za to zapravo uglavnom idu novci iz njihove kasice. kasica se puni novcem od povrata ambalaze, mozda nije tako puno ali se skupi, novcem koji dobijemo na poslu kao dar za djecu, bake vole ubaciti koju kunu u tu kasicu, ponekad ja izvadim sitnto iz novcanika i dam im da ubace. iznos na kraju je pristojan da im dva puta mozemo darivati po izboru.
zanm da je recesija, ali zasto moramo brojati svakom kune na forumu :? . pa valjda smo dovoljno odrasli da znamo sta mozemo svojim klincima kupiti.
Moramo brojati kune jer tako djeca uče brojati kune. Brojit će ih cijeli život - bolje da nauče što ranije... Ne mogu se sjetiti kad su počeli... Ali nikada, baš NIKADA u skoro 10 godina nismo posegnuli u njihove kasice (koje se također pune povratom ambalaže i donacijama) pa djeca imaju ušteđevine koje su više nego pristojne. Imaju i svoje štedne račune u Pčelici (i natječu se tko će imati koju kunu višespajalica prvotno napisa
) ). Zapravo jesmo znali posuditi, ali bi uvijek vratili što je njihovo. A rezultat cijele priče i takvog pristupa je činjenica da oni i sami znaju što je prihvatljivo, a što previše...
Ne vidim ništa loše u tome što djecu učimo vrijednosti kune, a potpisujem ono što je marta rekla - ono za što su participirali znaju više cijeniti (lani za Božić kupili sintić).
A da ne odem jako offt - dogodi se da nam dođu na igranje djeca koja npr. nemaju pojma da se internet i telefon plaća - e, dragi moji, to mi je neprihvatljivo... Moja djeca znaju pitati kad ostanem na bolovanju s njima koliko će mi uzeti od plaće...
Ovo da djeca pitaju koliko će se oduzeti od plaće mi je moram priznati too much. Ne vidim zašto bi djeca brinula bilo kakve novčane brige roditelja. No, da im treba biti jasno da postoje stvari koje su iznad naše kupovne moći (ili koje mi roditelji jednostavno smatramo preskupima), to mi je ok.
još jedan potpis.sladjanaf prvotno napisa
uopće ne razumijem taj pristup.
niti sam ja u roditeljskom domu ikada slušala rasprave o novcu ili rečenice tipa -to ti košta ovoliko, niti to moja djeca slušaju i mislim da bi to bilo previše za njih.
Dobro, danas su malo drukčija vremena...moja nećakinja je sa 6 godina bila 100% uvjerena da novac uvijek izlazi iz zida ako pritisneš pravu tipku.
Ne mislim da je loše osvijestiti djeci svakodnevne troškove.