Zašto su bebi potrebni pozadinski zvukovi ili bijeli šum - kako se več zove?
Kužim da beba u trbuhu nije u tišini, čuje i mamina crijeva i želudac i srce i zvukove izvana,... zna da zvukovi postoje.
Vidim po nekim postovima da neki roditelji pale i fen i usisavač i radio i TV i vešmašinu i sušilicu,.... samo da bi se beba umirila, a baš imam dojam da bebu to svo zvrndanje nervira.
Mislim da dosta roditelja shvati tu teoriju o potrebi za zvukom prekruto i pokušavaju sa tim zvukovima pod svaku cijenu, a evo ja imam baš iskustvo sa svojim djetetom da voli mir i tišinu i mislim da bi poludio od toliko pozadinskih zvukova. :/
Možda je i nasljedno, ja npr. ne volim buku. Nemam upaljen TV, radio,..., TV palim samo kad mali gleda crtić. Uglavnom, više zvukova odjednom me nervira. Volim tišinu.