Stranica 6 od 11 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 525

Tema: Prijava poreza na dohodak za 2009. godinu

  1. #251
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru!

  2. #252
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, za prvo dijete je 0.5 a za drugo 0.7. Je li to vrijedi kada su oba djeteta na jednom roditelji ili za obitelj. Tj. ako jedno dijete prijavim na moj a drugo na MM povrat, je li onda za svakog 0.5 ili vrijedi ovo prvo napisano?
    Ako su djeca podijeljenja jedno kod tebe, a drugo kod njega možeš za prvo pisati 0.5 , a za drugo 0.7 , u slučaju samo ako:
    Kod napr. sebe napišeš da je djete tvoje ( prvo) i pišeš si 0.5, ( to je tablica 2 na prvoj strani ) u razdoblje korištenja pišeš cijelu godinu ( ili dio koji ti paše), a u rubriku osobni odbitak dijeli se s osobom pišeš njegov OIB i postotak 0 i drugo dijete napišeš sebi samo kaj kod rubriku osobni odbitak dijeli se s osobom pišeš njegov OIB i postotak 100 . Samo onda ćeš ti dobiti 0.5, a on 0.7, jer su djeca vezana.

    Njemu napišeš obrnuto !


    ILi


    sebi pišeš obadvoje ( koliko mjeseci hoćeš), a njemu ostatak. Znači tu je razlika samo u razdoblju korištenja, malo si izračunaj kaj vam paše , pa tak napravi. U principu vidi čija je plača veća, taj i više poreza plača.

    Naravno u cijeloj priči treba vidjeti da li su djeca na čijoj kartici, ali ti je najbolje da sve ubaciš u proračun , pa onda vidiš kaj buš dobila.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.02.2010. at 09:18

  3. #253
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    hvala

    ono sto me muci je: pola godine sam bila na rodiljnom a pola radila, uz nesto bolovanja. I, kako god racunala, ako oboje djece stavim na sebe (jer imam vecu placu), osobni odbici su mi veci od prihoda, povrat = 0. Sad bi to trebalo nastimavati, koma.

  4. #254
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Bubica, probaj maknuti djecu sa sebe u potpunosti i prebaciti na supruga.

    Ako si bila na rodiljnom dopustu, pola godine, znači da u tih pola godine nisi iskoristila svoj osobni odbitak uopće.

    Probaj tako izračunati.

  5. #255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    bubica imaš pp

  6. #256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    I pazi da ti olakšice ne budu veće od prihoda , već do tu negdje.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    bravo mamma san, upravo tako! ona i bez djece ima pravo na povrat uplaćenog poreza, pa neka suprug stavi djecu za cijelu godinu.

  8. #258
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    Ipak je bolje vidjeti kombinacije više njih pa vidjeti kaj se najviše isplati!

  9. #259
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj mallena prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ni pod razno nije točno! tko se smatra uzdržavanim članovima prilikom utvrđivanja uvećanog neoporezivog dijela dohotka propisano je poreznim propisima, konkretno Zakonom o porezu na dohodak, čl.36. st 7. (konkretno za djecu i druge uzdržavane članove)

    (7) Djecom u smislu stavka 2. ovoga članka smatraju se djeca koju roditelji, skrbnici, usvojitelji, poočimi i pomajke uzdržavaju. Djecom se smatraju i djeca nakon završetka redovnog školovanja do prvog zapošljavanja ako su prijavljena Hrvatskom zavodu za zapošljavanje. Drugim uzdržavanim članovima uže obitelji u smislu stavka 2. ovoga članka smatraju se bračni drug poreznog obveznika, roditelji poreznog obveznika i roditelji njegovoga bračnog druga, preci i potomci u izravnoj liniji, maćehe odnosno očusi koje punoljetno pastorče uzdržava, bivši bračni drugovi za koje porezni obveznik plaća alimentaciju i punoljetne osobe kojima je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu.

    pa slijedom navedenog porezna obveznica može koristiti svoju svekrvu uz dokaz da u prošloj godini nije imala nikakvih primitaka (odnosno ako je da nisu prelazili 10800kn), te dostavlja presliku rodnog lista njenog supruga i presliku vjenčanog lista, a sve u svrhu da se dokaže da se radfi o njenoj svekrvi.
    mallena hvala na odgovoru
    znači ako sam dobro shvatila na svoj faktor od 2,2 (ja i moje dvije kćeri) dodajem još 0,5 i to je taj povrat
    molim još samo ako ti znaš ili netko drugi što još od papira osim preslike rodnog lista mm i preslike vjenčanog lista moram priložiti, neku potvrdu da nema primanja ?? gdje se to podiže ??

  10. #260
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    imam još jedno pitanje, da li se na poreznu karticu ili poreznu prijavu mogu staviti i osobe koje dobivaju inozemnu mirovinu?

  11. #261
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    sjećam se trenutka kad je MM išao na pk prijaviti tiju. al vidim da su mu u firmi fulali odbitak cijelu god. e sad me zanima, ako sam ja pobrkala trenutke i MM ipak nije na pk stavio tiju on ju mora prije predavanja prijave staviti na pk?
    kako da provjerimo jel i treće dijete na pk?

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    mallena hvala na odgovoru
    znači ako sam dobro shvatila na svoj faktor od 2,2 (ja i moje dvije kćeri) dodajem još 0,5 i to je taj povrat
    molim još samo ako ti znaš ili netko drugi što još od papira osim preslike rodnog lista mm i preslike vjenčanog lista moram priložiti, neku potvrdu da nema primanja ?? gdje se to podiže ??
    ako je nezaposlena, s burze.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    imam još jedno pitanje, da li se na poreznu karticu ili poreznu prijavu mogu staviti i osobe koje dobivaju inozemnu mirovinu?
    naravno, ako mirovina u ukupnom (bruto) primitku ne prelazi 10800kn. i naravno, bitno je o kojem članu obitelji se radi.

  14. #264

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa Vidi poruku
    sjećam se trenutka kad je MM išao na pk prijaviti tiju. al vidim da su mu u firmi fulali odbitak cijelu god. e sad me zanima, ako sam ja pobrkala trenutke i MM ipak nije na pk stavio tiju on ju mora prije predavanja prijave staviti na pk?
    kako da provjerimo jel i treće dijete na pk?
    ne treba je stavit na pk ako želi podnijeti godišnju prijavu.
    ako ne snaš jel dijete na pk, neka nazove poslodavca i vidi tko mu je uzdržavani član na pk.

  15. #265
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    mallena puno si mi pomogla, thanks

    ne znam gdje su mi smajlići (šaljem ti pusu)

  16. #266
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    pa da, logično. sorry. hvala ti

    a sad mi je sinulo. prije tije vodila sam se kao nezaposlena odnosno bila sam uzdržavani član.
    kad se tija rodila, primam porodiljnu pa roditeljsku naknadu ali i dalje kao nezaposlena. jel sam ja i dalje uzdržavani član ili se mičem sa odbitka

  17. #267
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa Vidi poruku
    sjećam se trenutka kad je MM išao na pk prijaviti tiju. al vidim da su mu u firmi fulali odbitak cijelu god. e sad me zanima, ako sam ja pobrkala trenutke i MM ipak nije na pk stavio tiju on ju mora prije predavanja prijave staviti na pk?
    kako da provjerimo jel i treće dijete na pk?
    Ako mu je odbitak 3.2 *1800 onda je mala na njegovoj kartici vidi u plaći ili u IP

  18. #268
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    odbitak mu je cijelu godinu 2,7

    a trebalo bi biti promjene kad se treće dijete rodilo +1 i eventualno još kad sam ja počela primat porodiljnu ako se mičem (a to još ne znam) -0,5

  19. #269
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak je bolje vidjeti kombinacije više njih pa vidjeti kaj se najviše isplati!

    općenito se slažem. makar mislim da je najbolje odmah provjeriti kako stoji samo sa svojim osobnim odbitkom.

  20. #270
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    jel mi može neko ko zna odgovoriti:

    mm prijavljuje poreznu prijavu za sebe i imamo kredit za stan. i traži povrat poreza za kamate.
    svake godine ja moram pisati izjavu da ja nemam drugu nekretninu u hr i izvan zemlje.
    pitala sam ove godine da pita službenicu pa dovraga i bestraga zašto ja moram to pisati nit je moj kredit niti stan glasi na mene. odgovor je bio da se mora.
    jel zna neko jel se mora i zašto se mora i što ako to ne predamo?

  21. #271
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    ne znam jel treba il ne, al mislim da ak im nešto fali da mazovu i kažu što fali ili ako ne zovu onda čekaju da ti nazoveš i pitaš gdje je povrat i onda ti vele što fale pa im odneseš

  22. #272
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    jel mogu ja biti MMu uzdržavani član ako primam porodiljnu? nezaposlena jesam (jupi)

  23. #273

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa Vidi poruku
    jel mi može neko ko zna odgovoriti:

    mm prijavljuje poreznu prijavu za sebe i imamo kredit za stan. i traži povrat poreza za kamate.
    svake godine ja moram pisati izjavu da ja nemam drugu nekretninu u hr i izvan zemlje.
    pitala sam ove godine da pita službenicu pa dovraga i bestraga zašto ja moram to pisati nit je moj kredit niti stan glasi na mene. odgovor je bio da se mora.
    jel zna neko jel se mora i zašto se mora i što ako to ne predamo?
    već je spomenuto u ranijim postovima, izmjenom pravilnika više ne treba dostavljati papire za kamate ako ste ih ranije koristili, predaje se samo POTVRDA o plaćenim kamatama, te na listu papira popis onoga što ste prošlih godina dostavili.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa Vidi poruku
    jel mogu ja biti MMu uzdržavani član ako primam porodiljnu? nezaposlena jesam (jupi)
    ovisno jel ukupni iznos porodiljne naknade(uključujući sve ostale primitke ili dohodak ako si ih ostvarivala) prešao 10800 u prošloj godini. znači, ako si imala naknadu veću od 10800, onda ne možeš biti uzdržavani član.

  25. #275
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    tnx

    idem pozbrojit

    ako je manje od 10800 jel sam onda cijelu godinu ili samo neko vrijeme?

    i jel im moram donosit od nekud (odnosno jel im MM mora) kolko sam naknade primila?

  26. #276
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    bilo je manje od 10800

  27. #277
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    općenito se slažem. makar mislim da je najbolje odmah provjeriti kako stoji samo sa svojim osobnim odbitkom.
    Pa i to je jedna od varijacija kombinacija , kaj ne ?

  28. #278
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    ako poreznu prijavu šaljem poštom šaljem li na središnji ured ili ispostavu?
    radi se o novom zagrebu. na popisu adresa vidim av. dubrovnik 32, ali i av. dubrovnik 12, pa nemam pojma kamo slati.

  29. #279
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    ukupni iznos porodiljne je manji od 10800.
    jel se računam 0,5 MMu kao odbitak cijelu godinu?

    jel treba prilagati neku potvrdu o tome kolko je isplaćeno porodiljne?
    ili neku izjavu?

  30. #280
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    hvala

  31. #281
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    izračunala za mm-a. Duguje državi 3 LIPE
    jedva čekam da nam stigne ta uplatnica da je mogu slikat

    btw, do kad mora doći rješenje o povratu poreza? ne rješava li se to do kraja godine? čudi me što mm nije dobio povrat za 2008., a trebao je dobiti vie od 3 lipe

  32. #282

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa Vidi poruku
    tnx

    idem pozbrojit

    ako je manje od 10800 jel sam onda cijelu godinu ili samo neko vrijeme?

    i jel im moram donosit od nekud (odnosno jel im MM mora) kolko sam naknade primila?
    ako si u prošloj godini primala SAMO porodiljnu naknadu, onda moraš dostaviti potvrdu od hzzo o visini primljene naknade za 2009. uz potvrdu potrebno je priložiti i presliku vjenčanog lista ne starijeg od 6 mjeseci.
    u tom slučaju si uzdržavani član za cijelu godinu.

  33. #283

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    izračunala za mm-a. Duguje državi 3 LIPE
    jedva čekam da nam stigne ta uplatnica da je mogu slikat

    btw, do kad mora doći rješenje o povratu poreza? ne rješava li se to do kraja godine? čudi me što mm nije dobio povrat za 2008., a trebao je dobiti vie od 3 lipe
    rok za obradu godišnje porezne prijave i uplata povrata mora se izvršiti do kraja drugog mjeseca ove godine (ove godine konkretno do 1.ožujka budući je zadnji dan za obradu i uplatu nedjelja pa se uzima prvi slijedeći radni dan kao zadnji). opći porezni zakon čl.86 (za one koji ne vjeruju rekla-kazala))

  34. #284

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj camel prvotno napisa Vidi poruku
    ako poreznu prijavu šaljem poštom šaljem li na središnji ured ili ispostavu?
    radi se o novom zagrebu. na popisu adresa vidim av. dubrovnik 32, ali i av. dubrovnik 12, pa nemam pojma kamo slati.
    MINISTARSTVO FINANCIJA Porezna uprava
    Područni ured Zagreb
    Ispostava Zagreb - za poreze građana
    Avenija Dubrovnik 32

    isto tako se prijava može predati u najbližu ispostavu porezne uprave.

  35. #285
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Kad je zadnji dan za predaju papira? Sutra rade?

  36. #286

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je zadnji dan za predaju papira? Sutra rade?
    tako je. sutra do 15h, u ponedjeljak do 19h.

  37. #287
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    tnx

  38. #288
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je zadnji dan za predaju papira? Sutra rade?
    danas do 24h se moze predati sto znaci da do 19h mozete otici u poreznu upravu i stajati u redu ili u posti predati sa povratnicom kuvertu i izbjeci cekanja. vazno je da bude danas predano u posti, a kad ce stici nek se svade s HP

  39. #289
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    imam pitanj - moze li se printani obrazac sa erste stranice predati ?

  40. #290
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa Vidi poruku
    imam pitanj - moze li se printani obrazac sa erste stranice predati ?
    Može, tako sam i ja.

  41. #291
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Imam jedno 2-3 pitanja za neku buduću prijavu poreza (ako ne zaboravim do tada):
    možemo li kao porezni odbitak priložiti račune privatnih biokem. labosa tipa vađenje krvi, ali za djecu? vrijedi li to kao odbitak? I s obzirom da su djeca navedena na muže prilaže li on te račune uz svoju prijavu?

  42. #292
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,733

    Početno

    ne moze, ni po starom, a po novom ni za sebe.

  43. #293
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    čini mi se da je Jaca ukinila zdravstvene troskove kao poreznu olaksicu, ili je to zasad samo najava...
    Uglavnom, ja sam prilagala racune od privatnih pregleda i bivali su priznati, bitno je da glase na ime onog koji podnosi prijavu i da ima istaknut JMBG-po novom OIB.

  44. #294
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    MM jučer dobio povrat poreza, počeli su isplaćivati

  45. #295
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,733

    Početno

    e ovo me raduje, stim da ja ne racunam da cu ga dobiti u prvom djelu godine. do sad nisam nikad

  46. #296
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Hvala! a baš šteta!

  47. #297

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb - Sesv.
    Postovi
    284

    Početno

    Malo sam u šoku i trebam savjet. Naime, na računu sam vidjela da mi je PU skinula 860,00 kn. I sad mi totalno nije ništa jasno. Nikada ja još nisam morala ovako plaćati državi!!!
    U 2009. radila sam tri mjeseca, onda sam otvorila porodiljni dopust i koristila ga do kraja godine, još i danas. Niti jedno dijete nije prijavljeno na mene.
    NIJE mi jasno kako sam ja morala isplatiti povrat poreza.

  48. #298
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Anka postoje scenariji kad ti trebaš platiti porez, npr. ako to poslodavac nije napravio kad je trebao,

    i postoji mogućnost da ti PU uskrati povrat poreza da podmiri tvoje ev. dugove prema PU (najčešće kazne za prometne prekršaje, ali može biti bilo što), samo nevjerujem da je to ovdje slučaj. Nemogu oni tebi dignuti lovu sa računa bez prethodno provedenog ovršnog postupka- o kojem si morala dobiti obavijest. Najprije u banci provjeri ko se naplatio i po kojem rješenju, pa onda zovi PU ako su stvarno oni.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb - Sesv.
    Postovi
    284

    Početno

    Prima, hvala na brzom odgovoru.
    No, meni je jezik bio brži od pameti. Skidanje s računa ipak nije obavila Porezna uprava. Sada sam provjerila što je to i sve je o.k.
    Uhvatila me panika i zato sam tako brzo reagirala, a pogotovo kad sam vidjela na izvješću da je nalogodavac PU.
    Sad se osjećam kao onaj dječak koji je u šali vikao "vuk, vuk".
    Oprostite još jednom....

  50. #300

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    zanima me da li je itko u splitu dobio povrat poreza

Stranica 6 od 11 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •