Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 734

Tema: Uzgajanje kvasca

  1. #201
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam prosle radila s krpom, ovaj put bez krpe, sad su mi stajali u papiru za pecenje
    Jedan sam razrezala i vidila da mi je u donjem dijelu na sredini ostao sirov, pa sam drugi ostavila jos u pecnici na malo nizoj temperaturi. Treba se bas ushemit za svoju pecnicu.

  2. #202
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    koliko je proslo od pecenja kad si ga razrezala?

  3. #203
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Iz mog skromnog iskustva od dva kruha, krpa kupi višak vlage. Bar mislim da tijesto ne bi bilo fino kad bi se pobrasnila posuda u kojoj će odstojati tijesto, jer bi taj dio bio gnjecav.
    Sasa, jesam upravu?
    Pa idealno bi bilo drzati u onim pravim kosarama za dizanje, ali ja to nemam, one su propusne, pa ja stavim krpu jer popije vodu, a omogući koricu koju mi je papir za pecenje onemogućio.

  4. #204
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Tang pitam te iz dva razloga: jedan je da je to jako hidriran/ mokar/ vlazan kruh, potpuno različit od bilo kojeg kupovnog. Drugo je da se pece i kad ga izvadis, ako ga ne razrešeš. I treće je da je pećnica dovoljno dugo bila na najjače- ne samo dok se ne ugasi lampica- to nije dovoljno!

  5. #205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prosle radila s krpom, ovaj put bez krpe, sad su mi stajali u papiru za pecenje
    Jedan sam razrezala i vidila da mi je u donjem dijelu na sredini ostao sirov, pa sam drugi ostavila jos u pecnici na malo nizoj temperaturi. Treba se bas ushemit za svoju pecnicu.
    Ne bi se štela mešati u uzgajanje kvasca, ali imam napomenu praktične prirode: Kod novih pećnica s ventilatorom, prema mom iskustvu treba peći najprije par minuta (recimo desetak) na donjem grijaču samo, a kasnije na oba. Isti princip vrijedi za sva krušna tijesta, dizana tijesta, ali i tijesta s praškom za pecivo (recimo Janocckine pogačice). Ne znam zašto je tako, ali spasila sam se otkad tako radim.

  6. #206
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je tvoj recept?
    I, moram pitati, zašto tijesto zamatati u krpu?
    Ja sam ga radila nekako prije proslog ljeta, mislim da je kod mene u receptu bilo 75 g vode i brasna. Nazalost kvas mi nije prezivio ljeto, bilo je previse intenzivno na razne nacine, pa sam ga zanemarila.

  7. #207
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Sasa, nisam drzala pecnicu na najjace sat vremena kako si rekla, blize 15 minuta jer sam bila nestrpljiva, tako da to moze biti
    Takodjer iz istog razloga sam ga razrezala jos dosta toplog, ne znam sad koliko je proslo, bio je topal da se topi maslac, ali ne vruc da se pusi. Drugog jos nisam razrezala, glupo mi da se susi, al javim

  8. #208
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Isuse Tang

    Fakat si buntovna!

    Jako je vazno zagrijati i zdjelu i pecnicu! Stvarno je! Da se postigne efekt parne pecnice!

  9. #209
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno


    Ok drugi put cu i timer navit i ni minute manje

  10. #210
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  11. #211
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Meni je super kako je "blize 15 minuta"
    Sto nije ni pola preporucenog vremena, nego 25%

  12. #212
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni je najbolje kako je napisala da se treba ushemit za svoju pecnicu LOOOL
    Pa nema te pecnice koja dize temperaturu na 250 za 15 minuta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #213
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super kako je "blize 15 minuta"
    Sto nije ni pola preporucenog vremena, nego 25%
    vidi ove sa postocima
    profesionalna deformacija, a?

    tang, luda si

    mm i ja pogledali video i oooodusevljeni smo
    sad me tlaci da moram i ja, a ja njemu da prvo moramo kupiti sve sto ima sasa
    uglavnom, sasa, prirodni si talent, snimaj i dalje!
    a moji ce se jos malo zadovoljiti s kruhom iz pekaca, dok se ne okurazim...

  14. #214
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam bila uvjerena da se sasa sali sa tih sat vremena, sta ja znam koliko je ona onog vina popila

  15. #215
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ahahahahhahahahahahha ajme Tang uljepsala si mi dan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #216
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene nula bodova. Tijesto je imalo previše vode i nijako ga nisam uspijevala prebacit u posudu pa sam ga 10000000 puta preklapala, i naravno da se poslije toga nije diglo.

    Mislim da sam na 600 g bijelog brašna ( pomiješano bijelo i glatko) stavila 370 ml vode. Kaj da probam s 300? 50% hidratacije ili? Sasa, upomoć
    Vidim da ti sasa nije stigla odgovoriti pa da probam ja.
    Nano, za hidraciju moramo znati ukupnu količinu brašna. Pretpostavljam da si uz ovih 600 g još 100 g brašna iskoristila za levain što je ukupno 700 g brašna. Čist ugodno ti je raditi s tijestom od 70% hidracije. 70% hidracije je 490 g vode (ja vodu važem). Od tih 490 g, 100 g si stavila kad si pripremala levain. Ostalo ti je 390 g vode. Ne znam da li je sasa u videu radila autolizu, ako je, od ovih 390 ga vode ostavi si 50 g za dodavanje soli, a 600 g brašna promiješaš s 340 g vode. Nakon sat vremena dodaješ 14 g soli pomiješane s onih preostalih 50 g vode i dignuti levain.

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Angelina a tek kad krenes citat i drugdje o granjenju startera, pa neki ga hrane 20g brasna i 20g vode na 20g starog startera, a neki po 100 na 20
    Ostatak bacas, to me nervira, zato su mi super one eneline pogacice pa napravim djeci da manje bacam, oni ih vole jako.
    Muza pak izludjuje sto su nam sve spuzve ulijepljene tim brasnom

    Nano, i ja sam se s jednim bas jako mucila oko oblika, i nisu mi se digli ko sasin, ali su se digli puno vise nego moj prosli. Mozda mi ni starter nije dovoljno zreo.
    U svakom slucaju ja to shvacam kao igru i proces ucenja, to je tocno tip preokupacije koji mi sad emotivno treba
    tangerina, višak startera možeš u kompost baciti. A ovi omjeri s koliko ćeš hraniti ovise o puno faktora. Želiš li usporiti proces, staviš manje zrelog startera i manje vode. Kad starter spremam u frižider uzimam 20 g zrelog startera + 100 g brašna + 80 g vode. Hranim li kvasac kako bih ga ujutro iskoristila za, npr. pogačice, stavim i brašna i vode duplo više nego startera.
    Kad hranim starter isto stavljam red brašna, red vode, red brašna, red vode iz jednostavnog razloga: lakše promiješam

  17. #217
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Levain je starter kvas?

  18. #218
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ovako- ja vodu koja je dodana starteru ne ubrajam u hidraciju! Dakle iskljucivo vodu koju dodajem mimo startera. Kao sto ni brasno koje je u starteru ne racunam. Nego kako uvijek radim sa kilom brasna onda ako dodam 780g h20 je 78%. Dakle na 500 g brasna islo bi 390g h20. I duplo manje kvasa nego kod mene. Ja sve vazem- dakle vazem i vodu i brasno i sol i sve za kvas. Dapace pisem kad god radim bilo sto drugacije- npr koristim neko novo brasno ili malo dizem ili spustam hidraciju. Ovaj je kruh fleksibilan u vremenu, ali metodologija je jako vazna. Tj manje je vazna ako smanjujete vodu i mozete slobodno probati sa 700g vode na 1000 g brasna. Lakse je raditi, mozete cak i preskociti preklapanja. Drugo pitanje za nano- sto mislis pod bijelo i glatko brasno? Kao ostro i glatko? Osobno ne bih stavljala ostro brasno u kruh- moguce da je zato hidracija bila prevelika. Takodjer samim preklapanjem tijesto iz vodenog prelazi u elasticnije i kohezivnije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #219
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Hvala ti enela. To mi je u međuvremenu sinulo. To da se računa i levain i količina brašna i vode koja ide u njega.

    I jedino vodu stvarno ne moraš vagati. 1 l vode teži 1 kg, tako da ti je kod vode skroz jednostavno.


    Za par dana ću opet probati. Koju mi hidrataciju savjetuješ? Možda mi je 70% previše?

  20. #220
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    70% je po meni minimum. Nikako nije previse. Ali pazi na izbor brasna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #221
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    E da, glatko i oštro. Nemam pojma radi li se kruh s glatkim ili oštrim, pa sam stavila pola pol. Da, oštro brašno pokupi manje vode, da da to znam jer su zrna brašna veća. Isto kao što znam da 1 l vode teži 1 kg

  22. #222
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Primljeno na znanje. Pazim na to sljedeći put

  23. #223
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti enela. To mi je u međuvremenu sinulo. To da se računa i levain i količina brašna i vode koja ide u njega.

    I jedino vodu stvarno ne moraš vagati. 1 l vode teži 1 kg, tako da ti je kod vode skroz jednostavno.


    Za par dana ću opet probati. Koju mi hidrataciju savjetuješ? Možda mi je 70% previše?
    Kod mjerenja volumena oči me mogu prevariti, vagi ipak više vjerujem

    Nije ti 70% previše, vjeruj.

    Evo, sasa ti je gore napisala da ona ne uzima u računicu masu brašna i vode koja je već u levainu. Po toj računici ti na 600 g brašna ide 420 g vode, a to bi ti bilo možda ipak malo zeznuto za mijesiti. Sasa ima puno kila kruha u svojim rukama. Ja isto još ne bi mogla odraditi kruh sa 78% hidracije.

    Na tvom mjestu, ja bi za početak uzela ove mjere što sam ih napisala pa svaki put stavila koji gram vode više. Možeš i smanjiti količinu levaina (ali i to onda uzmi u obzir pri računici).
    A glatko brašno - meni je to pod obavezno za sva dizana tijesta.

  24. #224
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Jedan moj prijatelj radi uvijek kruh sa oštrim i bude mu super, ali to je neka druga metodologija pa se neću u to petljat. Opskrbila sam se čakovečkim mlinovima i imam integralnog pirovog.

    Enela, ako želim držat starter u frižideru, a želim jer planiram peć svako 5-6 dana, kad ga nahranim 20g startera + 100g brasna + 80 ili 100g vode, koliko dugo ga drzim vani prije frizidera? Mozda nahranim ujutro, pa navecer ide u frizider?

  25. #225
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao što znam da 1 l vode teži 1 kg
    Pa kad si baš ponovila, jednostavno moram ... kg - masa, težina - N
    Masa 1 L vode ovisi o gustoći vode, a gustoća vode o temperaturi... Vaga ti je najbolji prijatelj, vjeruj mi

  26. #226
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan moj prijatelj radi uvijek kruh sa oštrim i bude mu super, ali to je neka druga metodologija pa se neću u to petljat. Opskrbila sam se čakovečkim mlinovima i imam integralnog pirovog.

    Enela, ako želim držat starter u frižideru, a želim jer planiram peć svako 5-6 dana, kad ga nahranim 20g startera + 100g brasna + 80 ili 100g vode, koliko dugo ga drzim vani prije frizidera? Mozda nahranim ujutro, pa navecer ide u frizider?
    Ja ga ostavim sat-dva, kad malo nabubri gurnem ga u frižider. Kad nisam radila od doma, mijesila sam kruh subotom. U petak popodne izvadim starter, prije spavanja ga nahranim (50 g s + 100 g b + 100 g H2O) i ostavim vani, ujutro napravim levain kao i večer prije i pripremim za frižider 20 +100 + 80. U frižideru je do idućeg petka.

  27. #227
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Zhang, moras nam reci zasto je George
    Ja sam svog odlucila nazvati Michael. Po Michaleu iz Officea (koji mi je obiljezio karantenu u kojoj je starter nastao) i Michaelu iz Good placea. Morala sam ga krstit prije nego ga ubacim u tijesto ujutro.
    Iako je najgenijalnije ime za starter koje sam vidjela - Sauron.

  28. #228
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Aaahahahaha ispalo je slucajno George. To mu je frendica dala ime. Ja sam rekla da svaki starter mora imati ima, ona je rekla da njoj lici na Georga. Ja sam imala neko pretencioznije ime na umu, recimo El Primo ili tako nesto, ali je ispao George.

    A kad smo kod Georga, ne znam sto bih s njime. Ne raste bas, ima par baloncica svaki dan... E sad, u normalnim okolnostima bih ga vjerojatno zadrzala i hranila dok ne odluci rasti, ali u ovima mi se na rasipa brasnom...
    S druge strane, stigao mi je onaj kvas od frendice i taj je narastao duplo preko noci. S jedne strane, glupo mi je trositi brasno za hraniti dva, jer em necu peci sa oba, em trosim brasno...

    I sad si mislim je li nehumano pozdraviti se...
    Posljednje uređivanje od zhang : 10.04.2020. at 07:37

  29. #229
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je za kvas odlicno ime Živko ili Živojin

  30. #230
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je za kvas odlicno ime Živko ili Živojin
    Živojin je bolje

    ja sam ko tang, sve stavljam u pećnicu kad se ugasi lampica. opterećivalo bi me da trošim previše struje

  31. #231
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Zhang za boga baci Georga- sta ce ti dva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #232
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Sasa, hvala

  33. #233
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mene nije strah previse struje, kada pecem pulled pork, on se pece puno vise (duze) nego ovaj kruh a nisam dobila racun za struju da sam pala u nesvijest.
    Sta te brine, n.grace, racun ili obnovljivi izvori energije?

  34. #234
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Mene nije strah previse struje, kada pecem pulled pork, on se pece puno vise (duze) nego ovaj kruh a nisam dobila racun za struju da sam pala u nesvijest.
    Sta te brine, n.grace, racun ili obnovljivi izvori energije?
    račun za struju. kruh pečemo često, meso u pećnici jednom tjedno, ako i toliko

  35. #235
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Ne znam bih li vam priznala da sam zamiješala tijesto za pincu. Najgore od svega je kaj sam potrošila domaća jaja do kojih sad teško dolazim. Od brašna se ipak lakše oprostim.
    U svoju obranu ću napisati da sam sve vagala. Jedino mislim dodati cvebe a njih u receptu nema


    Do nedjelje stignem napraviti pincu s germom, jer ne vjerujem da će mi ova uspjeti

  36. #236
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pinca bez cveba... pa tko je to vidio

  37. #237
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nemam pojma koliku sposobnost ima kvas za dizanje masnog tijesta. Znaci moji recepti za pince i panettone su stvarno masni. Da bi se masno tijesto diglo treba vise kvasca nego za istu kolicinu krusnog tijesta, nadam se da si racunala s tim.

  38. #238
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Da da. Sve znam marta. Morala sam probat. Do Zdkrsa stignem napraviti onu s germom

  39. #239
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Može li recept za pincu

  40. #240
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je za kvas odlicno ime Živko ili Živojin
    Je. Dodala bih i Gojko.

  41. #241
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Je. Dodala bih i Gojko.

  42. #242
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Jelena, već sam ga stavila par postova prije. Al evo opet
    https://www.janjolinka.com/post/uskrsnji-stol

    Pojma nemam hoće mi uspjeti . Vjerojatno neće

  43. #243
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Je. Dodala bih i Gojko.

    Ajme ovo mi je najbolje ime za starter ikada

  44. #244
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kkd nas u pogacu ne idu grozđice, samo u fritule

  45. #245
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Je. Dodala bih i Gojko.
    sve bolje od boljeg

    i Zdravko i Buco imaju smisla

  46. #246
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Kkd nas u pogacu ne idu grozđice, samo u fritule
    kod nas grozdice ne idu nigdje
    cak niti u kucu ne ulaze

  47. #247
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Kaj ćemo kad juniorka i na volimo cvebe u pinci. Muž se ne buni. Jedino sin, al nema pravo glasa. Imam i domaći limun, zamrznutu koricu ljute naranče, stavila sam i liker od šipka. Još samo da se tijesto digne he he

  48. #248
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Kaj god, cvebe su zakon... Ja se još premišljam hoću li pincu ili mazanicu, ovako nešto: https://www.podravka.hr/recept/28706...ica-bake-kate/

    Da budem ont. - evo trika za lijenčine kako do domaćeg kvasca, ali u startu ipak treba neki dućanski kvasac: https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/h...---599162.html

    Naravno, nije to ni blizu potpuno domaćem uratku. Jednom ću i to probati, od nule.

  49. #249
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    I koliko to može stajati u frižideru?tjedan dana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.04.2020. at 13:03

  50. #250
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I koliko to može stajati u frižideru?tjedan dana
    Da, piše da se svaki tjedan ponavlja postupak. Vjerojatno može i koji dan duže, ali ne bih ja to pustila predugo, desetak dana do maksimalno dva tjedna.
    Nekad su pekli kruh u krušnoj peći tom dinamikom - jednom tjedno. Funkcionira to čak i bez frižidera, jer naše prabake ga nisu imale - uvaljaš taj komadić sirovog tijesta u brašno (veću količinu) i osušit će se, tako da se izvana napravi korica. Kad ti idući tjedan zatreba, osvježi se u mlakoj vodi.

Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •