-
Pozdrav svima 
Moja prva objava na forumu općenito. Dragi (46) i ja (32) pokušavamo. Nakon otprilike dvije godine bez zaštite još nema sreće. U te dvije godine ima jako puno stresa (nametnutog. mi se slažemo savršeno
) i ja imam nekakvu povijest sa štitnjačom. Vrlo kratko sam pila lijekove za njuu, ne uzimam ništa 3-4 godine i sve je pod kontrolom. U početku nismo obraćali pažnju na plodne dane, ali sad smo već lagano zabrinuti. Ginekolog tvrdi da sam ja ok, ali je savjetovao spermiogram ako se ništa ne dogodi za plodnih dana.
I tako evo naš nalaz:
Apstinencija: 3 dana
Volumen ejakulata 2,2 ml
pH vrijednost 7,8 (7,2-8,0)
Likvefakacija normalna
Konc. spermatozoida -- 53,0 ----- x10e9/L-------- >15
Broj spermatozoida -- 116,6 ----- x 10e6 --------- >39
Konc. okruglih stan. -- 1 ----- x 10e9/L ----------- (0-1)
Pokretljivost - ukupno pokretni % --36 ----- % -------- >40 L
Pokretljivost - ukupno pokretni # -- 42,0 ----- x10e6
Pokretljivost - progresivno pokretni % -- 26 ----- % ------- >32 L
Pokretljivost - progresivno pokretni # -- 30,3 ----- x10e6
Pokretljivost - neprogresivno pokretni % -- 9 ----- %
Pokretljivost - neprogresivno pokretni # -- 10,5 ----- x10e6
Pokretljivost - nepokretni % -- 64 ------%
Pokretljivost - nepokretni # -- 74,6 ------ 10e6
Morfologija -- 12 --- % ----- >4
Vitalnost -- 37 ----- % ------ >58 L
Dijagnoza -- Asthenozoospermia
Smanjena pokretljivost. Razumijem. Što još trebamo iščitati iz ovoga i trebamo li se previše brinuti? Paničarim iznutra, na vani sam se sva u smješak pretvorila :D
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma