Stranica 8 od 10 PrviPrvi ... 678910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 497

Tema: Kada ste počeli s dohranom?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Sika pika i njoj slicnim: ZENO UZIVAJ U MAJCINSTVU! To sto si procitala oho ho knjiga ne garantira ti da si strucna za majcinstvo. Dijete nije doslo iz knjige! Ili si procitala da i to postoji? Tjerati dijete da lezi kada ono pokusava ustati zvuci mi kao nasilje! Pusti dijete da se razvija, a ako volis biti majka maloj bebi, rodi si jos jednu, pa jos jednu i sve tako, a prethodnim dozvoli da odrastaju i upoznaju svijet izvan sigurnosti majcine utrobe - zbog toga se rodilo!

  2. #2
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ekspres lonac Skupa sa punoooo sjeckanja max 40 min - kad sam spora

    Inače, mesnu juhu iskuham na gusto i stavim u frižider i od tog zakuhavam juhu za cijelu familiju (za mlađe od godinu dana - isključivo svježe) pa koliko ispadne....

  3. #3
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ekspres lonac Skupa sa punoooo sjeckanja max 40 min - kad sam spora

    Inače, mesnu juhu iskuham na gusto i stavim u frižider i od tog zakuhavam juhu za cijelu familiju (za mlađe od godinu dana - isključivo svježe) pa koliko ispadne....
    Evo, sad sam tek vidjela da ti je i Marija rekla za ekspresni lonac... stvarno je zakon!
    Posljednje uređivanje od n.grace : 20.08.2010. at 11:54

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Tončice, ja sam prilično sigurna da mu nisi odmah davala špek ili kruh i putar.
    A tikvice, jabuke, korabe, mrkve, palenta, riža... sve su to dijetni proizvodi i puno (ali stvarno puno) manje kalorični od mlijeka (majčina, kravljega, adaptiranoga... bilo kakvoga).
    Dakle, pedijatrica koja je rekla da "treba to dijete nahraniti" je dijete stavila - na dijetu.

    Kada mi odrasli idemo na redukcijske dijete, prvo što nam izbace je mlijeko.
    A uvedu nam voće i povrće.

    Pa ti vidi.

  5. #5
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Tončice, ja sam prilično sigurna da mu nisi odmah davala špek ili kruh i putar.
    A tikvice, jabuke, korabe, mrkve, palenta, riža... sve su to dijetni proizvodi i puno (ali stvarno puno) manje kalorični od mlijeka (majčina, kravljega, adaptiranoga... bilo kakvoga).
    Dakle, pedijatrica koja je rekla da "treba to dijete nahraniti" je dijete stavila - na dijetu.

    Kada mi odrasli idemo na redukcijske dijete, prvo što nam izbace je mlijeko.
    A uvedu nam voće i povrće.

    Pa ti vidi.
    Ne razumijem; pedijatrica, pretpostavljam, nije preporučila prekid dojenja, budući da je Tončica napisala da dijete i dalje doji. Kako je dijete stavila na dijetu uvođenjem dohrane?
    Posljednje uređivanje od n.grace : 20.08.2010. at 19:05

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem; pedijatrica, pretpostavljam, nije preporučila prekid dojenja, budući da je Tončica napisala da dijete i dalje doji. Kako je dijete stavila na dijetu uvođenjem dohrane?
    Zato što je mlijeko nadomješteno manje kaloričnim namirnicama.

    Svaki obrok dohrane je zamijenio mliječni obrok, budući da dijete ima određeni kapacitet želuca.
    Volumenom je možda isto, ali kalorijskom vrijednošću - nije.
    100 g jabuke i 100 g mlijeka napune želudac, ali 100 g jabuke ima 57 kcal, a 100 g majčina mlijeka (ok, znam da se tekućina mjeri mililitrima, ali uzmimo sada masu) - oko 70 kcal.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što je mlijeko nadomješteno manje kaloričnim namirnicama.

    Svaki obrok dohrane je zamijenio mliječni obrok, budući da dijete ima određeni kapacitet želuca.
    Volumenom je možda isto, ali kalorijskom vrijednošću - nije.
    100 g jabuke i 100 g mlijeka napune želudac, ali 100 g jabuke ima 57 kcal, a 100 g majčina mlijeka (ok, znam da se tekućina mjeri mililitrima, ali uzmimo sada masu) - oko 70 kcal.
    Kako može biti dijeta ako je isto jeo kao i do tada čak i više mlijeka i još uz to po malo i polako kašice i ostalo što ide zanjega???? Malo laprdaš bez veze, jel da?
    Posljednje uređivanje od Tončica007 : 24.08.2010. at 01:02

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    [QUOTE=apricot;1684316]Tončice, ja sam prilično sigurna da mu nisi odmah davala špek ili kruh i putar.
    A tikvice, jabuke, korabe, mrkve, palenta, riža... sve su to dijetni proizvodi i puno (ali stvarno puno) manje kalorični od mlijeka (majčina, kravljega, adaptiranoga... bilo kakvoga).
    Dakle, pedijatrica koja je rekla da "treba to dijete nahraniti" je dijete stavila - na dijetu.

    Kada mi odrasli idemo na redukcijske dijete, prvo što nam izbace je mlijeko.
    A uvedu nam voće i povrće.


    Pa ti vidi.[/QUOTE

    Naravno da nisam, mlijeko nisam dugo izbacivala, jeo je od svega po malo što je za njegovu dob uz mlijeko, ali sada sa napunjenih 6 mjeseci, sjedi sam u stolici za hranjenje i jede sve što je za njega, povrće obožava, voće da ne spominjem ali mlijeko pije u jutro i predvečer, zanoć mliječna kašica a samo za ručak nekad bude slano a kad je slatko opet je baza mlijeko. Nije na dijeti, da je na dijeti nebi imao 11 i pol kila i preko 80 cm dužine, nebi baš toliko narastao od zraka. Ne slažem se da ga je stavila na dijetu, ona mom djetetu ne određuje ništa, samo predlaže a ja ili prihvatim ili ne, zavismo kako prosudim da je zanjega najbolje jer ja sam s tim djetetom 24 sata i vidim i osjetim njegove potrebe a ako ne vidim on se dobrano potrudi da mi objasni i pokaže..

  9. #9
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Ok, predajem se! Hoću i ja brže kuhati juhicu! Tražim ekspresni lonac. Valjda će mi bit od koristi. Zadnje što sam kupila da mi olakša kuhanje za bebu je onaj štapni mikser, ali to toliko u sekundi usitni da ostane samo kaša, možeš piti, kao sokovnik je, hehe... eno stoji sa strane...

  10. #10
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Prije par dana počeli smo s dohranom,dječak ima 6 mj.
    Prvo sam mu dala dobro kuhanu rižu i to usitnila,nije je s oduševljenjem prihvatio,sve je izbljuvao.
    Sutradan sam pokušala sa kupovnom kašicom čisto da vidim da li je do teksture,i to je izbljuvao.
    Danas ista ta kašica prošla je ok,ali sam ga držala uspravno dok sam ga hranila.
    Prethodna dva puta je bio u as jaje.
    E sad,jeli on to izbljuvao zbog položaja u as ili?
    Dječak još samostalno ne sjedi.

  11. #11
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mojoj kćeri je trebalo puno duže od par dana da prihvati dohranu. Sad ima devet i pol mjeseci i ne pljuva, ali je količina koju pojede odjednom otprilike šest žličica. Usporedbe radi, stariji je čim smo počeli s dohranom jeo s dvije žličice paralelno, s jednom sam mu davala ja, a s drugom je jeo sam. Inače, oboje su cicoljupci.

    Uostalom, dijete nije uvijek jednako raspoloženo, a moja je teorija (i praksa) nuditi, nuditi i opet nuditi.
    Posljednje uređivanje od sis : 20.08.2010. at 16:11

  12. #12
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, predajem se! Hoću i ja brže kuhati juhicu! Tražim ekspresni lonac. Valjda će mi bit od koristi. Zadnje što sam kupila da mi olakša kuhanje za bebu je onaj štapni mikser, ali to toliko u sekundi usitni da ostane samo kaša, možeš piti, kao sokovnik je, hehe... eno stoji sa strane...
    Nećeš pogriješiti s kupovanjem ekspresnog. Moj je Fissler, prezadovoljna sam, koristim ga već 8 godina.
    A nemoj žaliti ni što si kupila štapni mikser - on ti je odličan za krem juhe od povrća, juha od bundeve kad dođe jesen - probaj, ako već nisi... i dobar mi je i za kolače, kad treba nešto smiksati na brzinu.

  13. #13
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    ekspres lonac rocks!!!

    Ali treba paziti da se hrana ne prekuha! Što se jako lako desi, naročito s mladim povrćem.

    Moja mama je znala kuhat cvjetaču pola sata u ekspresu (da ne bi bila živa i pobjegla pobjegla iz tanjura ) , a ja sam mrzila jesti tu bezličnu puding smjesu koja izađe kao rezultat.

    Većini povrća je dovoljno 5-10 minuta da se skuhaju i izvan ekspresa.

  14. #14
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Heljda je zeljasta biljka, zapravo sjemenka jednogodišnje zeljaste biljke, pa je stavljaju u istu kategorije u kao i žitarice, iako ona to nije.

    Svi preporučuju (i naši pedijatri i strani) s heljdom početi od 8 mjeseci.

  15. #15
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    @aiko, isprobaj kombinaciju multipraktika i ekspresnog lonca, sa multipraktikom možeš u sekundi isjeckati, a ne skašiti, sve povrće koje ti je potrebno.
    @n.grace, dijete nije prestalo dojiti, ali je SMANJILO količinu podojenog mlijeka zbog manje kaloričnog voća i povrća - dakle, dobiva manje kalorija dnevno nego prije.

  16. #16
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    @aiko, isprobaj kombinaciju multipraktika i ekspresnog lonca, sa multipraktikom možeš u sekundi isjeckati, a ne skašiti, sve povrće koje ti je potrebno.
    @n.grace, dijete nije prestalo dojiti, ali je SMANJILO količinu podojenog mlijeka zbog manje kaloričnog voća i povrća - dakle, dobiva manje kalorija dnevno nego prije.
    Ne znam. Moja djeca uvođenjem dohrane nisu smanjila dojenje, štoviše, što su bile veće, više su i češće dojile.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam. Moja djeca uvođenjem dohrane nisu smanjila dojenje, štoviše, što su bile veće, više su i češće dojile.
    Ako ćemo ići tom logikom, znači da su uvođenjem dohrane tvoje curice bile - gladnije.
    Zašto onda uvoditi dohranu ranije, kao spas za djecu koja su velika i "treba im više"?

    Uopće ovime ne želim postavljati neke standarde niti nametati svoje mišljenje, samo pokušavam dokučiti zašto bi doktorica savjetovala uvođenje npr. tikvice djetetu koje treba VIŠE kalorija.

    To što djetetu ranije narastu zubi (kosa, nokti), što ranije prohoda... nema veze sa dohranom/prehranom, težinom...
    Osim kao protuargument u stilu "i kaj mu fali"

  18. #18
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    To što djetetu ranije narastu zubi (kosa, nokti), što ranije prohoda... nema veze sa dohranom/prehranom, težinom...
    Osim kao protuargument u stilu "i kaj mu fali"
    Meni je "naj" protuargument: "velika je beba, pa mu treba puno više hrane, nije mu dovoljno" itd. Moja curica je manja od sve djece njene dobi koje poznajem, tj. mršavija i to puno - tanke rukice i nožice, nikada nije imala ono salo po nogama, a jede kao odrastao čovjek i to od početka dohrane. Ma da mi je znati kako je njoj tako malenoj potrebno toliko hrane??!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da mi je znati kako je njoj tako malenoj potrebno toliko hrane??!
    Možda ima gliste a gliste joj imaju trakavicu...?
    Tako je moja sestrična govorila... Netko ima brži metabolizam netko sporiji... Svatko drugačije sagorijeva hranu i troši..

  20. #20
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Nisu bile gladnije, bile su veće i jače, jako su voljele dojiti.
    Nakon svakog obroka dohrane dojile bi kao i prije uvođenja dohrane, tako da nisu nadomještale svoj mliječni obrok, već sasvim suprotno - dobile su više kalorija, ne manje. Bez obzira što bi prije dojenja pojele "samo" tikvicu.

  21. #21
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,340

    Početno

    i moja sad dosta jede, a i dalje izgleda mršavije od svih ostalih beba koje sam vidjela i što je najbolje ona po tablici ima idealnu težinu

  22. #22
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    o da, kad ju gledam, imam osjećaj da je gladna cijeli dan
    a onda krenem čitati na forumu koliko djeca koje dobi jedi i zaključim kako moja sjajno jede
    istina, ne jede nikakve slatkiše (osim keksića koje sama napravim), grickalice (osim nekakvih dinkel grisina, i to 1cm u 3 dana), niti lina (nema osim), a ni hranu koja je pripremljena na loš način (pomfri...)

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    Mislim da Tončica007 nije mislila da djetetu daje tikvicu za dohranu. Nego pravu, kaloričnu hranu: žitarice ili kekse ili razna ...lina pogodna i za manje bebe.
    Bebin želudac ima određeni kapacitet i može popiti max određenu količinu mlijeka i ni malo više. A kad jednom dođe na oko 5500 g količina od 5x 230 ml mlijeka jednostavno ne zadovoljava kalorijske potrebe sve aktivnijeg djeteta.

    Znači- ili mora puno više obroka piti na prsima ili mu razliku dati u obliku krute hrane.

    Ja sam apsolutni pobornik dojenja, svako dijete sam dojila godinu (i više). Mlijeko je bilo glavna hrana, ali žličica-dve rižinih pahuljica u mom mlijeku, date na žličicu navečer, osiguravalo je odmornu i zadovoljnu mamu. I to od 4-tog mjeseca, a zatim i druge okuse i veće količine. Ne umjesto dojenja, nego plus dojenju.

    Svaka mama zna što paše njenom djetetu .S tim se apsolutno slažem. Da li je to i najzdravije nije bitno, sve dok je zdravo i dok su mama i beba sretne. Zar nije to bit?

  24. #24
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da Tončica007 nije mislila da djetetu daje tikvicu za dohranu. Nego pravu, kaloričnu hranu: žitarice ili kekse ili razna ...lina pogodna i za manje bebe.
    Bebin želudac ima određeni kapacitet i može popiti max određenu količinu mlijeka i ni malo više. A kad jednom dođe na oko 5500 g količina od 5x 230 ml mlijeka jednostavno ne zadovoljava kalorijske potrebe sve aktivnijeg djeteta.

    Znači- ili mora puno više obroka piti na prsima ili mu razliku dati u obliku krute hrane.

    Ja sam apsolutni pobornik dojenja, svako dijete sam dojila godinu (i više). Mlijeko je bilo glavna hrana, ali žličica-dve rižinih pahuljica u mom mlijeku, date na žličicu navečer, osiguravalo je odmornu i zadovoljnu mamu. I to od 4-tog mjeseca, a zatim i druge okuse i veće količine. Ne umjesto dojenja, nego plus dojenju.

    Svaka mama zna što paše njenom djetetu .S tim se apsolutno slažem. Da li je to i najzdravije nije bitno, sve dok je zdravo i dok su mama i beba sretne. Zar nije to bit?
    Dakle, za tebe tikvica, povrće nije prava hrana, a "lina pogodna i za manje bebe" jest. Lina, koja su 40% obični šećer vulgaris. Pa možeš tako svom djetetu i davati najobičniji šećer žličicom. Ne znam za tebe, ali ja osobno bih između jedne tikvice i zdjelice šećera, svom djetetu, a i svakom drugom čovjeku, radije dala tikvicu.

    Možeš li mi reći otkud ti ova informacija da djetetu od cca 5500 g mlijeko više nije dovoljno? Pa ima djece koja se rode sa 4500, 5000 g i već sa 2 mj. dosegnu tu težinu od 5500g, znači da bi već tada trebali sa nadohranom početi?? Po čemu bi žličica - dvije (ako je to uistinu bila ta količina o kojoj ti govoriš) činile neku kalorijsku razliku koja bi tebe odmorila i zadovoljila?
    Ja sam, npr. svojoj od početka dohrane davala bočicu AD-a i večeru prije spavanja i to već jest značilo zadovoljenje gladi i spavanje, ali žličica-dvije bi je samo razdražila, ne i nahranila.

    Što se tiče ove zadnje rečenice koju sam boldala - da, apsolutno se slažem da je to vrlo važno i da je to početna stanica za zdrav i lijep uzajaman odnos djeteta i majke, ali ne bih nimalo zanemarila zdravlje djeteta i tvrdila da je rani početak dohrane ok za bilo koje dijete. Probavni sustav je vrlo, vrlo osjetljiv, jedan je od glavnih stubova zdravlja djeteta i ne bih se s njim igrala.

    Nemoj moj post shvatiti kao napad, nego kao nastavak rasprave, morala sam reagirati jer odavno nisam pročitala ovoliko neistinitih informacija (lina pogodna za bebe, 5500 g, itd).

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Moja nećakinja stara mjesec dana ima 5100 g, po toj logici bi i njoj trebalo "narezati špeka".

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    ovo dijete je doista ekstrem i uopće ne mislim da ima veze i sa kim ovdje.
    ali ga moram staviti tek toliko da vidimo kako ova mama misli/vjeruje da je njezino dijete sretno, ona se tomu smije...
    ali, što će biti za dvije godine?
    što za pet?
    a što za dvadeset?

    http://www.24sata.hr/news/najveca-be...-20-kg/187486/

    djeca jesu kompetentna u mnogim stvarima, ali su odgovornost, znanje i iskustvo - na našoj strani.

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    *mamica*
    To je iz knjige Penelope Leach :Odgoj i njega djeteta

    Htjela bih nekako opravdati svoj stav. Poštujem i vaše načine ako i djetetu paše.
    Smatrala sam da ako djeca gotovo sve potrebe zadovoljavaju s mojim mlijekom, nije uopće bitno što od zdrave, nježne hrane im dajem. U minimalnim količinama dok ne vidim kako probavljaju. Malim Talijanima prva je hrana pašta, malim Kinezima riža...A isto im je nerazvijen probavni sistem.
    I, ponavljam, dojenje je najvažnije. Ja AD nikad nisam ni u kući imala. I jaja i jagode i čokoladu i sl odgađala do 1. rođendana. Možda ne znam dobro objasniti svoj stav, ali fleksibilnost je OK, zar ne?

    A špek ni kapulu ni ja ne jedem.

  28. #28
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja bih opet radije dala špek i kapulu svom jednogodišnjem djetetu nego lina. I ne zanima me uopće što daju Talijanima, Kinezima ili što moja neka susjeda daje sarmu djetetu od 5 mjeseci - ne bih opet zbog toga i ja svom djetetu to davala. Kužim što želiš reći, i ja sam bila pomalo fleksibilna, ali u smislu da sam joj, npr., bananu dala da pojede zadnji tjedan prije 7 mjeseci (nisam, ali karikiram).
    Upravo zbog nerazvijenosti probavnog sustava vrlo je bitan početak dohrane, pogotovo ako se radi o početku sa 4 mjeseca. Tako maloj djeci je razlika od ta dva mjeseca kao nama od dvije godine - razlika u razvoju je nevjerojatno velika. Bitniji je pravovremeni početak od toga jesi li im dala rižu koja po tablici ide sa 6 ili, ne znam, trešnju koja po tablici ide sa 7 mjeseci.
    Sve ovo pišem ne da bih te napadala, nego zato da to znaju mlade mame čija djeca tek počinju sa dohranom, da ne bi uzimale pogrešne informacije kao točne.

  29. #29
    sandra14 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    S.Obrez
    Postovi
    173

    Početno

    Niti mi nismo probali ništa slatko, nikakve grickalice, voćne jogurte radim sama i to je jedino slatko što ju oduševljava.
    Napravila voćnu kašicu na piru, ali više voli voće na kriške ili čak cijelu bobicu (domaćeg) grožđa stavi u usta i cucla i na kraju žvače.
    Ručak (9.mj) u principu jede s nama, za nju posebno kuhano povrće +meso, s tim da zadnjih pet dana neće miksano, nego na komadiće i uživa žvakati i to koturati po ustima.
    Obožava brokulu, karfiol, mrkvu, ali da zna uzeti od djeda i žlicu domaće juhe (s rezancima) ili komadić kruha, uzme
    Jede 4 obroka na žlicu ili prstima.
    Trenurno su u razmaku od dva dana nikla 4 zuba gore(jedinice i dvojke) i traži stalno vode, ali i krušku ili rajčicu koju grize i odgovara joj taj kiseli okus na tom natečenom dijelu. Uglavnom, presretna sam s njom kako jede i kako raste.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Al ste se da prostite uzjebale!
    Pa najbolje da sam ne majka koja je svoje dijete držala gladnim ili mu davala kobasice i kulena sa mjesec dana! A opičenih žena!
    Ako vas baš zanima, sisao je kao lud, vrištao je stalno i nije puštao sisu, mlijeka sam imala i bilo je super jer svako mlijeko je super, sa njegova dva mjeseca sam išla operirati bruh koji sam dobila na porodu izbacujući bebu od 5 kg vaginalno jer sam morala, da nisam sigurno nebi išla, tada me je već sisao 2 sata pred spavanje, po noći se nikad nije budio sam, to želim reći jer je imao žuticu do mjesec dana pa sam ga ja budila da siki jer sam mislila da će prespavati glad po nekim glupim pričama ne znajući da se bebe od 5 kg ne budi n zbog žutice, kad sam ga pustila da spava prespavao je noć i tako od onda stalno radi.
    Sa 4 mjeseca jeo je 220 ml AD 5 puta dnevno, kasnije sam mu morala i to pojačati sa dodatnom žličicom AD za noć a kasnije i preko dana, uz to je jeo po par žličica kašice kao međuobrok za upoznavanje namirnica, okusa, žličice, i to ne svaki dan. Sa punih 5 smo počli povećavati žličice ali i dalje je jeo mlijeko, pred kraj 5. mjeseca ručak je zamjenio nadohranom i sad sa 6 jede u jutro Ad, u podne ručak (povrće sa rižinim pahuljicama, voćnu kašicu sa rižinim pahuljicama od vanilije koje su na bazi mlijeka), oko 5h AD i navečer mliječnu kašicu za laku noć. Noć spava, 5. obrok je sam izbacio i sad ima 4 koja su mu sasvim dosta jer mi to pokazuje svojim zadovoljstvom, napredovanje i srećom, lijepo spava, kaki, piški.... Preko dana nekad pojede breskvu (domaću) koju sam grize sa svoja dva zubića, neki lino keksić naravno kupovni , rižin keks ili slično, breskvu baš pojede a ovo ostalo gricka iz zanimacije da bi se naučio bolje žvakati i super mu ide. Nikakve reakcije nije imao, stolica zlatno žuta od rođenja osim kad smo morali početi davati željezo ali i to mi je nešto mutno jer ne vidim razlog davanja...
    I jeste sad zadovoljne?

  31. #31
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Tončica007 prvotno napisa Vidi poruku
    I jeste sad zadovoljne?
    Zašto bih JA trebala biti zadovoljna ili nezadovoljna prehranom tvoje djece? Ovdje smo da pišemo svoja mišljenja, stajališta i informacije, a ne da stražarimo jedna drugoj. Ja osobno smatram da prehrana tvog djeteta nije pravilna, ali ne smatram da si loša majka (niti dobra, jer to na temelju postova na forumu niti ne mogu zaključiti). Dakle, ovdje komentiramo prehranu djece, a ne tebe osobno, pa se ne moraš baš toliko uzrujavati. NHF!

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    ne, a ti?

  33. #33
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    Tončica007 nisi vidjela da je netko i na tvojoj strani.
    Moju djecu (3), nitko nije mogao staviti u nikakve tablice, nego sam radila kao i ti. 24 sata sa njima i instinkt majke. Uvijek sam gledala da je zdrava hrana, ali prilagođena njihovim potrebama i željama.

    Ali, naravno svatko zna najbolje za sebe i svoju djecu.NHF

  34. #34
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Tončica, ukoliko nemaš argumenata molim te da niti ne vrijeđaš ostale sudionice rasprave. Postove neću editirati, ponekad ono što je napisano više govori o nama nego edit u postu.

  35. #35
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Tončica, umjesto tih lina i kašica mu radije skuhaj palentu i ostale žitarice koje u toj dobi smije. U linima i sličnom ima šećera koji je nepotreban, a da o aditivima i ostalim s*anjima ne govorim.

  36. #36
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    ja sam planirala uskoro krenuti, znači 5.5mj. Jel to ok?
    sve slabije sisa, zanima ju hrana. Malo se dvoumim.
    Pedica nam je još sa 4.5mj savjetovala da krenemo, al nekako mi nije bila spremna za dohranu još.

  37. #37
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,297

    Početno

    I mi smo počeli oko 5 mjeseci ali smo odustali jer smo skužili da nema smisla.
    Onda je već prošlo 6 i baš sam skužila da ga zanima hrana.
    Kad smo mi jeli i žvakali baš je piljio i čak je nekad i on kao žvakao i tak smo i počeli

  38. #38
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo mi jeli i žvakali baš je piljio i čak je nekad i on kao žvakao i tak smo i počeli
    ovo i moja radi, prati od tanjura do usta, pa žvače
    i svoju žlicu stavlja u usta ko velika

  39. #39
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Mi počeli 5 dana prije 6 mjeseci jer smo bili kod bake i djede u slavoniji i tamo bilo krušaka i jabuka s grane. Raj pravi - kad treba jesti, odeš do drveta i ubereš krušku SOČNU SLASNU SLATKU i onda stružeš žličicom - kad bi bar tako uvijek mogli.

    Sad kupili kruške iz eko uzgoja koje su prodavali ispred pothodnika kod željezničkog kolodvora - NE DAJU SE USPOREDITI!
    Baš sam se razočarala - nisu čak ni slatke bile, brašnaste i neukusne - tako da ih nisam davala laviću, nego smo ih mi na silu pojeli.

  40. #40
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj natilalimaci prvotno napisa Vidi poruku
    Mi počeli 5 dana prije 6 mjeseci jer smo bili kod bake i djede u slavoniji i tamo bilo krušaka i jabuka s grane. Raj pravi - kad treba jesti, odeš do drveta i ubereš krušku SOČNU SLASNU SLATKU i onda stružeš žličicom - kad bi bar tako uvijek mogli.

    Sad kupili kruške iz eko uzgoja koje su prodavali ispred pothodnika kod željezničkog kolodvora - NE DAJU SE USPOREDITI!
    Baš sam se razočarala - nisu čak ni slatke bile, brašnaste i neukusne - tako da ih nisam davala laviću, nego smo ih mi na silu pojeli.
    ne mora značiti da nisu organski uzgojene, možda je tek druga sorta, zimska

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    18

    Početno

    ja sam počela sa dohranom nešto poslije četiri mjeseca. jogurt vočni sa jednom bananom pojela je pola svidjelo joj se. itd da sad ne pišem sve od godine dana je jela sve. ali mi smo bili na adaptiranom mlijeku pa sam joj zato počela davati dohranu jedan obrok s adaptiranim mlijekom izbacila dohranu ubacila. s godinu dana smo izbacili adaptirano mlijeko i od tada je jela sve i nikad ništ joj nije bilo. zdrava je nevjerojatno. ima 16 kila i i i malo više od jednog metra.

  42. #42
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    SikaPika, ista sorta kao i ona naša od doma, nisu onakve zimske koje trebaš čekati da omekšaju.

    Inače, lavić više ne jede s entuzijazmom (kao prva dva dana ), čim vidi kašičicu, zatvori usta i to je to. Ako i uspijem nešto uvaliti u usta na prevaru, stručno to ispljune, bez ostatka. Odjednom mu se sve što jede strašno gadi.

    Probali žgance na mlijeku (mojemu), jabuku i krušku - sve kombinacije od te tri stvari. SVE PLJUJE. I radi PRRRR, pa sve leti na sve strane . Jedino hoće piti iz čaše, pa mu onda pokušavam kašice praviti jaaako tekuće, i to onda pije iz šalice.

    Jel i ma netko sličnih iskustava??? Hoće li ga to uskoro proći?

    Znam da će kad bude imao 18 godina jesti sa žlicom, ali kad će prestat ova faza pljuvanja i gađenja?

  43. #43
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj mala ljutilica prvotno napisa Vidi poruku
    jogurt vočni sa jednom bananom pojela je pola svidjelo joj se
    Jesam dobro razumjela, sa 4mj. si joj dala vočni jogurt, ovaj obični kupovni ili? Nisam nikad čula da se smiju davati jogurti tako rano pa zato pitam.

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj mala ljutilica prvotno napisa Vidi poruku
    s godinu dana smo izbacili adaptirano mlijeko i od tada je jela sve i nikad ništ joj nije bilo. zdrava je nevjerojatno.
    ljutilice, naravno da je zdravo dijete od godinu dana.
    pitanje je hoće li biti zdrava sa 30, 40, 50...
    mi sada u njima stvaramo temelje zdravlja i zdravih prehrambenih navika.

  45. #45
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Još će trebati valjda 100 godina da ljudi shvate da će rijetko koje "totalno pogrešno" hranjeno dijete imati vidljive probleme s godinu dana. Eventualno malo proljeva ili kakav osip - "zanemarivo".
    ALI, problemi nastupaju kasnije u životu. Da li to želimo svojoj djeci?

  46. #46
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Neki ljudi ne bi shvatili ni da žive pet života. Dapače, reći će, pa od nečega mora umrijeti.
    Na žalost, takva je većina, a ja ih na još veću žalost imam puno oko sebe.
    Pogledaj ga, visok, lijep, zdrav, jak... Nije li bio takav dečko koji je neki dan iz čista mira umro potrčavši za školskim busom? Naravno, to ništa ne mora značiti, mogao je biti super zdravo hranjen, ne možemo to znati. Ali zašto riskirati!

  47. #47
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    sa starijim sa 5.i pol, a s mlađim ćemo vidjeti, uskoro najvjerojatnije (i on je sada prešao 5 mj) jer je jako znatiželjan, i najsretniiji je kad se ponada da će nešto uloviti i strpati u usta -)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nažalost, činjenica je da puno roditelja (ako ne i većina) ne razmišlja da ono što dijete jede u samom početku dohrane itekako utječe na zdravlje u odrasloj dobi. Gledaju samo eventualne trenutne reakcije, tipa osipa i sl.

  49. #49
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Meni cijelo vrijeme upiru da što sam toliko navrla dojit, da pretjerujem, da mu dam nešto konkretno itd itd i koliko god im objašnjavala da je to iznimno važno za njegovo zdravlje, stalno dobivam te argumente: pa vidi dijete od xyz na humani od rođenja, jede meso do 5 mjeseca, i zdrav je ko dren...kad to čujem padne mi mrak na oći. Da ne govorim da dobijam podbadanja od "prijateljica" kako njihova dijeca spavaju po 10 sati, mirna su, dobijaju masu na kilaži itd a ja ne spavam več mjesecima, izgledam ko strašilo i svako malo moram imat na umu da če skoro vrijeme za sisu a one kupe mr H u Dma i "mirne" su...

    Uf.

  50. #50
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Meni cijelo vrijeme upiru da što sam toliko navrla dojit, da pretjerujem, da mu dam nešto konkretno itd itd i koliko god im objašnjavala da je to iznimno važno za njegovo zdravlje, stalno dobivam te argumente: pa vidi dijete od xyz na humani od rođenja, jede meso do 5 mjeseca, i zdrav je ko dren...kad to čujem padne mi mrak na oći. Da ne govorim da dobijam podbadanja od "prijateljica" kako njihova dijeca spavaju po 10 sati, mirna su, dobijaju masu na kilaži itd a ja ne spavam več mjesecima, izgledam ko strašilo i svako malo moram imat na umu da če skoro vrijeme za sisu a one kupe mr H u Dma i "mirne" su...

    Uf.
    Da znaš da nisi sama. Ne daj se!

    Ja sam cijelo ljeto provela okružena muževom bližom i daljnjom rodbinom koja je doslovce za mnom trčala sa špekom i inim stvarima; baka mu je u blitvu stavila češnjaka dok ja nisam gledala, peršin u juhu i slično. (Još sam bila i nezahvalnica koja djetetu neće davati što je ona mukotrpno skuhala.)

    Ljudi su jednostavno nevjerojatni.
    1qa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •