Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Pukla sam, a još nije ni počelo...

  1. #51
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Nadam se da mi necete zamjeriti sto se ovdje javljam... Citam vase postove i suze mi naviru (i zbog vase tuge, a i kad se sjetim kolika je bila nasa zelja...). Dvanaest godina smo cekali nasu srecicu i Bog nas je napokon cuo. Kad smo mi docekali, vjerujem da hocete i vi, doci ce vasi kad bude pravi trenutak za njih!
    Ljubim vas sve i cekam sretne vijesti od vas!

  2. #52
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    ma naravno da se svi veselimo novim mpo bebicama i slikama bebica u avatarima, i naravno da volimo čuti da su ok i lijepo napreduju na kojem god pdf-u to objavili. To su bebice mama i tata boraca koji su svašta morali proći da bi došli do te svoje mrvice . Sorry ako me je netko krivo shvatio. I sama sam u mpo priči 10 godina i prošla sam sito i rešeto, suze, očaj, najveću radost, porod i kiretažu, a potom najveću bol i razumijem kolika je to radost i sreća ostati trudna i dobiti bebu ovim putem. Iskreno i od srca radujem se svakom uspjehu, ali i tužna sam kada se dogodi neuspjeh... Međutim čini mi se da je odbrojavanje vrlo osjetljiva tema gdje cure kreću sa velikim optimizmom da će se mrvice primiti, a onima kojima to ne uspije sigurno je priča neke sretne mamice o svojoj super dobroj i slatkoj bebici u tom trenutku sol na ranu.
    U svakom slučaju neka piše tko god što hoće i gdje hoće, ako nam smeta u određenom trenutku nećemo paliti forum i bok.

    Ajmo se mi vratiti na pucanje. Ja već lagano pucam što sam u srijedu za 2 tjedna naručena na VV i što znam da ću tamo provesti cijeli dan, a još ako me krene razvlačiti sa kretanjem u novi postupak popucat ću po svim šavovima

  3. #53
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    I ja sam totalno pukla iako mi se čini užasno sebičnim uopće kukati kada pročitam priče pojedinih članica...
    Imam 28 god. MM 32 i borimo se za naše sunašce pune tri godine. Iza nas je dosta naporna godina jer je mm imao Oligoasthenozoospermiu + Leukospermiu, upalu prostate, sve moguće i nemoguće bakterije. Ja sve ok, uredan HSG (čak nisu htjeli ni da me šalju na laparo) i mogu reći da sam imala kakav takav cilj a to je 4 inseminacije pa IVF... Iza sebe imam 3 beskorisna ciljana na Klomifenu i 3. bezuspješna IUI. Na tom trećem IUI sam obavještena da se dijagnoza popravila i da sada imamo Normospermiu i tu mojoj sreći nije bilo kraja. Znate kada vas uhvati euforija i kada pomislite da je to konačno TO. Prije samo četiri dana sam doživjela hladan tuš kada sam vidjela tu posljednju negativnu betu i od tada ne mogu da dodjem sebi. Ljekar sumnja iako to ne može sa sigurnošću utvrditi bez IVF da se naše stanice ne mogu prirodno spojiti zbog ne odličnih već famoznih uslova koje smo imali na te tri inseminacije (imala sam 24 folikule) i naprosto mu je nevjerovatno da uprkos korištenju Utrogestana menga nije zakasnila ni sata. Od svih silnih hormona koje sam dobila sva sam pobrkana i ovaj ciklus mirujem. Ne znam više što da mislim, užasno sam umorna od svega i što je najgore ne znam što dalje. Ako imate kakav savjet molim vas da se ne ustrucavata jer mi treba nečiji objektivniji stav.
    Sorry što sam se ovako raspisala, morala sam to izbaciti iz sebe.

  4. #54
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ja bih prvo mijenjala MPO liječnika jer mislim da je neodgovorno raditi inseminaciju na 24 folikula, bilo u jednom postupku bilo sveukupno u sva tri postupka.

    Nemoj se ljutiti, ali je to moj savjet u ovom trenutku.

    Ne znam gdje se liječiš, ali bih išla po drugo mišljenje i išla bih na laparoskopiju jer samo ona daje pravi uvid u stanje tvojih jajovoda, usput mogu pogledati i ostalo.

    Zatim nažalost put IVF-a jer je predugo vremena 3 g. a da se prirodno ništa nije dogodilo i to s takvim nalazom muža koji je sad već čak normo! Hitno na dodatne dijagnostičke pretrage!

  5. #55
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Nema ljutnje Kadauna problem je što sam ja pomalo u pat poziciji. Tipkam iz Sarajeva gdje se i liječim. U Sa postoje samo dva (dobro ste procitale) MPO liječnika i ovaj moj ima mnogo bolje uvjete nego taj drugi koji radi u državnoj klinici. I onako bih sve moguće postupke i u državnoj klinici platila, ovako pokušavam zadrzati onu mrvicu dostojanstva i ne dozvoliti da neko viče na mene. Sada bih se najradije rasplakala i otišla da živim na neku drugu planetu..
    Koje dodatne pretrage preporučuješ? Radila sam hormonalni status, vaginalne i cervikalne briseve i na kraju HSG ali to je već klasika.

  6. #56
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    leva, ako vec ides privatno, moram ti predloziti polikliniku cito u splitu. uvjeti su odlicni, doktori vrhunski
    www.cito.hr

    pa ako ti nije problem putovanje, od srca preporucam

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    18

    Početno

    Draga Leva u potpunosti razumijem kako se osjećaš.Meni je godina dana prošla od liječenja poslijedica koje su me snašle zbog "stručnosti" mog MPO liječnika.
    Samo da napomenem da se do IVF postupka nisam stigla ni približiti,a naoko je sve bilo OK.Sada nam se i spermiogram pogoršao.
    I sad ponovo naručivanje,čekanje u čekaoni,puno razumijevanja prema trudnicama jer one imaju prednost,bez obzira što sam kod privatnika,bez obzira što
    sve plačam i što slučajno baš i danas moram na posao.

  8. #58
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Kao sto sam vam napisala izgleda da su mi se malo hormoni pobrkali poslije zadnje inseminacije i jos uvijek pomalo cudno krvarim. Moj ljekar je rekao da ovako vise nece ici i da ce morati nesto pod hitno mijenjati. Sto ce mijenjati nisam ga pitala jer sam bila suvise umorna, sve me je boljelo i jedva sam cekala da dodjem kuci. Kontrola mi je zakazana za 16.02. kako bi vidio hoce li doci do spontane ovulacije a ja vec polagano pripremam spisak svih pitanja koja bih ga mogla pitati da ne bih nesto zaboravila. Mozda ce me poslati na dodatne pretrage, IVF/ ICSI stvarno nisam sigurna. Samo je zalosno kako se covjek nadje u beznadeznoj situaciji iako sam mislila da smo pobijedili sve "neprijatelje" kada smo sa nekih 10 mil. dosli na preko 20 mil, popravili pokretljivost, izliječili upalu prostate, rijesili se E coli, Streptococe faecalis, nekog speciesa (zaboravila sam mu ime). Na sve to smo i mm i ja izgubili nekih desetak mjeseci nasih zivota...Ali opet kada pogledam kakve sve probleme imaju zene sama sebi zvucim smijesno i nezahvalno.
    P.s. Spisak pitanja je otvoren i uvazavam sve prijedloge, hvala vam na pomoci mnogo mi znaci.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •