Stranica 100 od 123 PrviPrvi ... 50909899100101102110 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,951 do 5,000 od 6109

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #4951

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Kaja1976, u Sistini preventivno,tamo mi je dr L.odmah rekao na fet-u ,do treceg mjeseca trudnoce,a dr ovdje koja me vodi rekla je cijelu trudnocu i cak 6tjedana i poslije poroda

  2. #4952

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Meni isto tako no zar nisi onda kod nas obavljala krvne pretrage za zgrušavanje krvi?
    Mislim,da li tvoj gin.prati i dalje to zgrušavanje ili samo na poč.trudnoće tu odredi i to je to?

  3. #4953

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Prati i dalje,redovno idem na kontrole

  4. #4954

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok cure. Samo da se javim, sve ide po planu. Sada sam 16 tj.Ja sam išla u postupke preko hzzo i nalazalost, skoro sve sam plaćala (osim decortina,aspirina i utogestana). Na estrofem tablete nisam dobro reagirala pa mi je preporučio L flastere koje sam plaćala oko 350 kn (mjesečno oko 800kn), prolutex 7 dana 730kn i clexane od transfera do 14 tj. U bolnici mi nisu htjeli kasnije davati dok ne obavim hematologa I krvne nalaze. Dok sam to obavila, nalaz je bio ok pa je L rekao da prestanem i da ponovim krv za 4 tjedna pa cemo vidjeti. Probala sam i preko socij gin I preko opće prakse, ali 0 bodova.. Ja nisam imala sreće. Sad trenutno ne koristim ništa od terapije, osim vitamina. Sretno svima

  5. #4955

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Cure ovo je živa ludnica s tim lijekovima, pa tim troškovima nema kraja.
    Ddimeri se čini mi se moraju kontrolirati ako se uzima Fraxiparin, Heparin ili bilo koji drugi lijek.

    Dalmal kako si? Kad je bata?

  6. #4956

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Evo ja nad betom od 17.5 žalim ima tri sata, al evo upravo mi dr.L odgovorio da je pozitivna za trudnoću al malo niska. Da nastavim terapiju i ponovim za dva dana. Ma šta malo niska. Kad sam vidila broj sve mi potonulo. Al ok, nada ćući i dalje u nekom daaalekom skrivenom kutku. Petak je dan D.

    Jučer sam vidila da je netko pitao za grčeve od utrogestana, al čekala sam nalaz pa da ne pišem pet puta... Ja sam oba puta imala grčeve iako ih ja ne bi baš grčevima nazvala. Tu i tamo me probode u prijedelu jajnika. Koji dan češće, koji dan rjeđe. Sad zadnja dva dana skoro nikako.

  7. #4957

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure. Samo da se javim, sve ide po planu. Sada sam 16 tj.Ja sam išla u postupke preko hzzo i nalazalost, skoro sve sam plaćala (osim decortina,aspirina i utogestana). Na estrofem tablete nisam dobro reagirala pa mi je preporučio L flastere koje sam plaćala oko 350 kn (mjesečno oko 800kn), prolutex 7 dana 730kn i clexane od transfera do 14 tj. U bolnici mi nisu htjeli kasnije davati dok ne obavim hematologa I krvne nalaze. Dok sam to obavila, nalaz je bio ok pa je L rekao da prestanem i da ponovim krv za 4 tjedna pa cemo vidjeti. Probala sam i preko socij gin I preko opće prakse, ali 0 bodova.. Ja nisam imala sreće. Sad trenutno ne koristim ništa od terapije, osim vitamina. Sretno svima
    Bambina drago mi je zbog tebe, neka samo tako ostane. Htjela ti poslat privatnu poruku ali ne znam kako se šalje.
    DalmaIB držim palčeve da bude sve ok.

  8. #4958

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja nad betom od 17.5 žalim ima tri sata, al evo upravo mi dr.L odgovorio da je pozitivna za trudnoću al malo niska. Da nastavim terapiju i ponovim za dva dana. Ma šta malo niska. Kad sam vidila broj sve mi potonulo. Al ok, nada ćući i dalje u nekom daaalekom skrivenom kutku. Petak je dan D.

    Jučer sam vidila da je netko pitao za grčeve od utrogestana, al čekala sam nalaz pa da ne pišem pet puta... Ja sam oba puta imala grčeve iako ih ja ne bi baš grčevima nazvala. Tu i tamo me probode u prijedelu jajnika. Koji dan češće, koji dan rjeđe. Sad zadnja dva dana skoro nikako.
    Da oni smatraju sve što je preko 5 da je pozitivna na trudnoću. A ništa ponovi pa ćemo vidjeti iako sama znaš da je niska.

  9. #4959
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Kaja, i ja sam dobila Clexane preventivno, nemam indikaciju što se tiče nekog prijašnjeg nalaza hematologije... ali mpo liječnik koji me prati u Zg mi je rekao da je u mom slučaju razlog za Clexane duži niz godina menopauze - a ona utječe na jače grušanje, pa mi je produžen Clexane preventivno, zbog bolje prokrvljenosti posteljica. Baš idući tjedan vadim D-dimere da odluče kad će me skidati s Clexana.
    Inače, isto sam ga bez problema dobila na recept od primarnog ginekologa, samo temeljem nalaza iz Sistine i ZG, dobiva se odmah nakon potvrđenih otkucaja (tako su mi rekli).

    Dalma, to je pozitivna beta koliko dana je prošlo od oplodnje do bete?

  10. #4960

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Sushi, hvala na info,izgleda da trebam tražiti ginekologa MPO u Zagrebu pa onda svoju ginekologicu koja samo administrativno djeluje jer me ona nikad ne pregledava.
    Ma to luda kuća s tim.
    Netko mi bio rekao da baš moram imati potvrđenu bolest zgrušavanja od hematologa.
    Jesi na recept dobila i podizala u ljekarni ili si možda u bolnici dobila Clexane,kako netko rekao. . .
    Oprosti ako tupim s tim ali stvarno nisu mali novci za sve to skupa jer ja baš SVE plaćam,cijeli postupak,osim Estrofema,Utrogestana, Decortina i vit D.

  11. #4961

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Sushi koliko si dugo u menopauzi?

  12. #4962
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi, hvala na info,izgleda da trebam tražiti ginekologa MPO u Zagrebu pa onda svoju ginekologicu koja samo administrativno djeluje jer me ona nikad ne pregledava.
    Ma to luda kuća s tim.
    Netko mi bio rekao da baš moram imati potvrđenu bolest zgrušavanja od hematologa.
    Jesi na recept dobila i podizala u ljekarni ili si možda u bolnici dobila Clexane,kako netko rekao. . .
    Oprosti ako tupim s tim ali stvarno nisu mali novci za sve to skupa jer ja baš SVE plaćam,cijeli postupak,osim Estrofema,Utrogestana, Decortina i vit D.
    Ni mene primarni ginekolog nije pregledao zadnjih 10 godina od kad sam u MPO, sve radim kod mpo liječnika (pape, briseve, itd), samo su mi izdavali uputnice kad bih radila pretrage.
    Čula sam i ja da neki traže baš indikaciju za izdavanje recepta za Clexane, no ja sam samo predala svu dokumentaciju s postupka i praćenja nakon postupka i dali su mi recepte za Clexane, Utrogestan i Estrofem bez pitanja. Samo Prolutex sam kupovala dalje, on ne ide na recept niti postoji adekvatna zamjena (a dr.L inzistira baš na njemu).
    Podižem lijekove u ljekarni nakon što mi primarac pusti recept.

    Ako ideš preko HZZO imaš pravo na podizanje dijela lijekova (i Clexane) u bolnici prije i odmah nakon postupka. Ja sam do potvrđenih otkucaja sve kupila u MK - do odlaska na transfer nisam ni znala koja će biti terapija do bete.

  13. #4963
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi koliko si dugo u menopauzi?
    Više od 5 godina sam na nadomjesnoj terapiji Cycloprogynova, pa računamo barem toliko.
    Ciklusi su mi počeli preskakati i nestajati prije više od 10 godina, u mojim dvadesetima. Dugo mi je trajao period predmenopauze, kad malo je bilo ciklusa, a malo nije. U mpo sam bila na praćenju ciklusa skoro svaki mjesec tijekom 4-5 godina, pa sa sigurnošću znam kojim tempom je ciklus nestajao.
    Ukratko, puno godina...

  14. #4964

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Evo cure,sada mi Boban odgovorio na pitanje kakva je situacija oko nabave doniranog materijala da je sada i za sada sve OK.

  15. #4965

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Više od 5 godina sam na nadomjesnoj terapiji Cycloprogynova, pa računamo barem toliko.
    Ciklusi su mi počeli preskakati i nestajati prije više od 10 godina, u mojim dvadesetima. Dugo mi je trajao period predmenopauze, kad malo je bilo ciklusa, a malo nije. U mpo sam bila na praćenju ciklusa skoro svaki mjesec tijekom 4-5 godina, pa sa sigurnošću znam kojim tempom je ciklus nestajao.
    Ukratko, puno godina...
    I ja sam od 2016 g u menopauzi da nemam nikako menstruaciju, osim kad pijem nadomjesnu terapiju onda imam ako se to uopce i moze nazvati menstruacijom jer je jako slaba. Znaci ima nade i za mene, ja sve nesto mislila da sam predugo u menopauzi pa da se to kod mene sve nesto osusilo i da nije najbolje.

  16. #4966

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Ma da Shusi pozitivna je al je premala. Vadila sam 16.dan od punkcije, odnosno 13.nakon transfera. Trebala bi bit dosta veća. A ništa, vidit ću sutra, tko zna, možda me iznenadi
    Javim vam

  17. #4967
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam od 2016 g u menopauzi da nemam nikako menstruaciju, osim kad pijem nadomjesnu terapiju onda imam ako se to uopce i moze nazvati menstruacijom jer je jako slaba. Znaci ima nade i za mene, ja sve nesto mislila da sam predugo u menopauzi pa da se to kod mene sve nesto osusilo i da nije najbolje.
    Ništa se ne "osuši" kad piješ nadomjesnu terapiju, makar i godinama - upravo tome i služi. Veći problem bude kod cura koje dugo ne uzimaju ništa, a nemaju ciklus...one trebaju onda više ciklusa prije postupka uzimati nešto od nadomjesne.

    Ja sam imala dosta problema s krvarenjima u trudnoći, rekli su mi na početku da je tu menopauza bila dodatni faktor.

  18. #4968
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da Shusi pozitivna je al je premala. Vadila sam 16.dan od punkcije, odnosno 13.nakon transfera. Trebala bi bit dosta veća. A ništa, vidit ću sutra, tko zna, možda me iznenadi
    Javim vam
    Je, za toliko dana od oplodnje je vrlo niska...ali prati ju još, javi...

  19. #4969

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Dalma,jel imaš nešto smrznutih embrija ako ovo ne uspije sada?
    Koji ti je to pokušaj?

  20. #4970

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Dalma,jel imaš nešto smrznutih embrija ako ovo ne uspije sada?
    Koji ti je to pokušaj?
    Nemam. Od 5 jajnih dvije se oplodile, vratili oba embrija.
    Ovo je drugi pokušaj. U prvom imala samo jednu jajnu. Imam materijala za još jedan postupak.

  21. #4971

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Drage žene, javio mi se dok L. Kaže u srijedu 09.03. Bi bila oplodnja ako u ponedjeljak bude odgovarajuci endometrij. Mene sad zanima pošto idem na FET (embriji stari 3 dana) a 09.03. Mi je 14 dan ciklusa jel to sad nije rano? Prvi put je transfer bio na 19 dan ciklusa.

  22. #4972

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Meni je rekao da je ET od 13.do 17.dana ciklusa a FET kasnije oko 17.do 19.dana ciklusa.

  23. #4973

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Dalma, strpljen-spašen,imaš još materijala,u nove pobjede ako ovo ne uspije.

  24. #4974

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Svasta, ništa mi nije jasno. Kazem prvi put su mi transfer napravili na 19 dan ciklusa (3 dana stari embriji) a sad ce mi te embrije dati 14 dan ciklusa.

  25. #4975
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Nema veze, i ja sam u FET imala imala transfer 14dc. U prirodnim ciklusima kasnije pa je dr htjela isprobati jel možda to ne valja i trebam ranije (radi implantacijskog prozora)

  26. #4976

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Da se dovezem na temu injekcija za trombozu.Ja sam sama vadila te nalaze da vidim jer ima uopce.Nakraju se upostavilo da nosim gen od tate.Ali nije aktivna tromboza.Dr.u Petrovoj mi je odmah posla papire za komisiju i dobila da god i pol imam besplatno ljekove.Tek kad sam se prebacila u trudnicku su me poslali hematologu na kozultacije.Ja svaki mj moram vaditi krv i kontrolirati da nebi se javila tromboza.Tako do kraja trudnoce i plus 3 mj poslje.Svako ko ide u postupak preko hzzo ima pravo 14 kom ampula u bolnici.

  27. #4977

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Medo2711 sta mi treba od papira da dobijem tih 14 komada u bolnici? Ja idem preko HZZO-a

  28. #4978

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711 sta mi treba od papira da dobijem tih 14 komada u bolnici? Ja idem preko HZZO-a
    Rijesenje i na odjelu humane.Ili gdje vec imas dr,se dizu injekcije za postupak.Prolutex se mora kupiti,a ovo sve ide na recept.A tablete daje ginekolog tvoj.

  29. #4979

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj hood prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Dalma...daj mi reci jesi ti danas bila u Sistini oko 9h? Supruga i ja smo upravo bili na potpomognutoj, a vidjeli smo neku curu u kariranoj kosulji (dalmatinku), pa rekoh da pitam Uglavnom, naletio sam na ovaj forum, te smo tu otkrili Acibademu i mislim da sam prelistao sav forum i mnogo ste nam pomogli u svemu...Kad se vratimo kuci budem opisao nase iskustvo (mi smo isli sa doniranim jajnim stanicama, ali smo mi doveli donora js, sestru od supruge)
    zar se čuje da sam dalmatinka čim usta otvroim, jer se ne sjećam da sam nešto puno pričala ahahhaa.
    Ugl.da, to sam ja bila.
    I ja sam stalno pogledavala al mi bilo glupo upasti vam tako iz vedra neba he he.
    U kojoj ste fazi vi?

    Poruka ti je kasnila pošto si nov pa treba odobrenje, zato nisam ni vidila prije da si pisa, nego sad od živaca čačkam svugdje pa ugledah i baš se dobro nasmijala hahaha.

    Ekipa beta se poduplala, al malešna je. Čekam mail dr.L.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 04.03.2022. at 18:09

  30. #4980
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa beta se poduplala, al malešna je. Čekam mail dr.L.
    Uhhh javi što kaže, pa napeto je ovdje na forumu, mogu misliti koliko ti štrikaš Dalma...

  31. #4981
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Super mi je čuti da netko ide u donaciju sa sestrom-donoricom. Meni bio to bio sigurno prvi izbor i najbolja opcija...ali ježi ga, nemam sestru

    Hood znaš li imaju li u klinici neko konkretno ograničenje godina za donoricu koju dovodi par?

    Sretno

  32. #4982

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Dalmal baš napeto kod tebe. Baš me zanima što će ti napisati. Mislim da ćeš još jednu betu vaditi pa možda baš onda skoči ohoho

  33. #4983

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Dr L kaže da istina da je mala iako se dupla što je normalno za dobru trudnoću. Da nastavim sa terapijom i za 4-5 dana obavim uzv.
    Napeto, da....itekako napeto

  34. #4984

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Dr L kaže da istina da je mala iako se dupla što je normalno za dobru trudnoću. Da nastavim sa terapijom i za 4-5 dana obavim uzv.
    Napeto, da....itekako napeto
    DalmalB da pomala je beta. Svakako prati simptome i ako nedaj bože bilo kakve bolove osjetiš javi se na hitnu.
    Ja bi svakako na tvom mjestu još jednom ponovila betu.
    Ako bude poveći rast možda se i zbilja razvije u dobro i to ti zaista želim.
    Znam da će ti sad ovih 4,5 dana biti ko stooo godina.
    Drž se

  35. #4985

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Sretno Dalma!!!

  36. #4986

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Danas mi dokt L. Rekao da budem kod njih 14.03. To je 19 dan ciklusa, sad mi je promijenio a za 19 dan ciklusa cak mislim da je to kasno.

  37. #4987

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Mala85, nije kasno 19 dan. Na drugim forumima sam čitala da je čak i 21 dan transfera doneo uspeh.
    Dr L je verovatno napravio procenu na osnovu uz koji si imala. Veruj dr i nek ti je srećno.

  38. #4988

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Mala, sretno ovaj put, samo se veseli uspjehu,malo promijeni misli tako da očekuješ uspjeh.

  39. #4989

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Žene SRETAN VAM DAN ŽENA!
    Imam jedno pitanje šta vi mislite, nakon transfera bolje ostat i ležat ili ići kući. U nedoumici sam za ponedjeljak 14.03. Prvi put sam ostala ležat u hotelu a sad se dvoumim.

  40. #4990

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Moje iskustvo s dr. L je da čovjek zna što priča. Meni su u KBC gdje sam išla na folikulometriju prije inseminacije dva različita dr. rekla da su mi folikuli te veličine da neću dočekati subotu (bio je petak). Dr. L mi je rekao da u subotu navečer si dam štopericu i dođem u ponedjeljak. Mislila sam da idem bezveze jer su mi drugi rekli da je kasno. Dr. L me prije toga posla vaditi krv da bi vidio koliko sam blizu ovulacije dok su mi drugi rekli da koristim LH trakice (gdje ti trebaš po jačini linije znati da li je ovulacija a svakom od nas je jačina boje individualno). Uglavnom došla sam na inseminaciju u ponedjeljak sa tri odlično folikula taman kada je počela ovulacija.
    Tako da mu ja vjerujem u potpunosti.
    Nažalost moja beta nakon inseminacije je negativna. Još gore mi je što me čekaju još tri inseminacije prije IVF.
    Sretan dan žena i sretno nam svima.

  41. #4991

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Mala,ja sam nakon FETa odmah išla pop.na avion,čak sam pješice 10tak min.išla polako do hotela.
    Trudnoća se ostvarila super,samo se nije kasnije održala.
    Mislim da se sve laganini može makar je dr.L.rekao da odem u hotel ležati ali mi smo imali let.

  42. #4992

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Cure,srecan 8.mart i neka prolece donese sto vise trudnoca i bebica.
    Mala,to je sve individualno.Ja sam nakon zadnjeg transfera imala tako jake bolove da sam jedva ali jedva od Sistine do Portala otisla(a uglavnom svi znate da je to mala razdaljina) cak sam 20 minuta sedela na klupi iza apoteke jer nisam mogla od bolova da se mrdnem.Transfer je bio u subotu a ostala sam u SK do ponedeljka u podne.Onako sam leskarila i odmarala se mada je tad bilo 40 stepeni i nije se moglo nikud sem biti u sobi.Mozda ti je najbolje da ostanes dan-dva-tri nakon transfera da se jednostavno malo opustis i odmoris svoje telo pa onda putuj.Mada neko odmah krene na put i postupak bude uspesan.Tako da mislim da nema nekih pravila.

  43. #4993

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ima li cure netko iskustva s ovim. Prije 6mj mi je AMH bio 7 pmol/l. Sada 6 mjeseci kasnije je 4 pmol/l. Nije li to veliki pad obzirom da se u 6 mjeseci ništa naročito nije dogodilo.

  44. #4994

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Znam da je sve individualno, pitala sam da vidim sta vi mislite ovako opcenito. Mi putujemo autom, ne letimo. Dal je koja od vas putovala isti dan kuc autom iako ja cak mislim da ak ce se trudnoca ostvarit da ce se ostvarit svakako, lezala ja tamo ili putovala isti dan kuc. Kako je LaraLana cak i bicikl vozila i sve je bilo ok.

  45. #4995

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Afrodita, meni je u godinu i pol sa 6 i nešto pao na 3 i nešto (mislim sa 6,8 na 3,6)
    Posljednje uređivanje od biba- : 08.03.2022. at 11:52

  46. #4996

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Ako dobijem navečer mengu onda se taj dan računa za 1.dan ciklusa ili sutradan?

  47. #4997

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav, trebam info od vas iskusnih. Ugl, prije nego sam isla dogovoriti termin za pregled(oplodnja s donorom) izvadila sam AMH koji je pokazao vrijednost
    4(smanjenu plodnost). Pitanja:
    1.Jeli ima netko od vas da je imao tako nisku vrijednost i ostao trudan? I iz kojeg pokušaja?
    2. Jeli kod niske vrijednosti potreban IVF ili to ovisi o nečem drugom?
    3. Kada je potreban IVF?
    4. Kako izgleda inseminacija i koliko dana traje i piju li se neke tablete?

    Molim neku dobru dusu da mi malo pojasni ove stvari.

    Hvala puno

  48. #4998

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ja racuna taj dan kad dobijem (neovisno o vremenu) kao prvi dan.

  49. #4999

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Afrodita meni je AMH u godinu dana pao sa 6,8 na 0,9 što je bio šok. Ponovila sam ga nakon dva miseca možda i bio je 2.6. Dr.L mi je rekao da je korona možda utjecala na prikaz rezultata jer je taj 0.9 bio misec nakon šta sam prebolila. Nije ni 2,6 bajan al opet bolji od 0.9.
    Kaja sutradan ti se računa 1.dan ciklusa. Bila u toj situaciji i tako mi dr L rekao. Ja sam dobila oko 6:30 navečer.

    Inače ja danas bila na uzv i ponovila betu koja je u opadanju 28.9, a na uzv se ništa ne vidi, endometrij 7mm, jajovodi uredni...
    Prekid terapije, pauza dva ciklusa pa se nadam trećoj sreći
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 08.03.2022. at 19:51

  50. #5000

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    DalmaIB baš mi je žao zbog bete ali držim fige za slijedeći put, mora biti uspješan.

    Sutra ću ponoviti AMH za svaki slučaj. Ovo mi je danas takav šok bio da je to strašno. Najgore mi je što me MPO dr. tjera uporno na inseminaciju. Meni 4 pmol/l nije za inseminaciju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •