Stranica 114 od 123 PrviPrvi ... 1464104112113114115116 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,651 do 5,700 od 6109

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5651

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Zna li netko tko je prosao embriotransfer da li na dan transfera navecer stavljamo vaginaletu Utrogeston, iako smo ju ujutro prije transfera pille?

  2. #5652

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko tko je prosao embriotransfer da li na dan transfera navecer stavljamo vaginaletu Utrogeston, iako smo ju ujutro prije transfera pille?
    Normalno nastavljas sa utrogestanima vaginalno nakon ET-a.
    Ja sam ih jedino znala popiti kad bi bila na putu nazad za RH-a (u autu ili avionu), i to bi vec bilo koji dan iza transfera.

  3. #5653

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno nastavljas sa utrogestanima vaginalno nakon ET-a.
    Ja sam ih jedino znala popiti kad bi bila na putu nazad za RH-a (u autu ili avionu), i to bi vec bilo koji dan iza transfera.
    Puno hvala. Nisam bila sigurna smijem li ih stavljati vaginalno navecer ako je transfer bio ujutro, ali sada znam da smijem.
    I od srca cestitam na trudnoci❤

  4. #5654

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Spring-summer smiješ i to cak vec 2h nakon transfera.

  5. #5655

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Spring-summer smiješ i to cak vec 2h nakon transfera.
    Puno hvala. Koliko ste dugo pile decortin tablete?

  6. #5656

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Do bete piješ sigurno, e sad posto je meni bet bila 0 prekidala sam svu terapiju a do kada se pije to ne znam.

  7. #5657
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Lucius prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage žene,
    Čitala sam nedavno na forumu da je netko napisao da im je Boban rekao da je donorica ekskluzivitet i da će donirati js samo za njih tj nju.
    Isto to je i meni rekao i pitala sam ga dva puta dali sam dobro razumjela što govori da nije neka greška u prijevodu.
    Donorica će donirati samo za mene js i nikome više na svijetu. Šok i nevjerica.
    Rekla sam mu da mi to zvuči nevjerojatno. Niti sam tražila da mi to kaže niti pitala ista o tome, sam mi je to počeo pričati, sav ponosan.
    Isprintao mi je 10 tak donorica sa https://ovogenebank.com/.
    Nakon što sam izabrala jednu, pitala sam ga ako slučajno ima još koju sliku jer ona koju mi je isprintao je bila malecka i crno bijela. Rekao je da nema.
    Nešto mu se jako žurilo jer nakon što smo izabrali donoricu i što je partner dao sjeme na analizu on je u roku od 5 min već bio na putu za odlazak iz klinike.
    Kad sam došla kući, napravila sam si profil na istoj stranici i skinula si bar 10 visoko kvalitetnih slika u boji od donorice koju sam odabrala i koja će donirati js samo za mene.
    Ne znam što reći,ostavio je čudan dojam na mene.

    Ja sam tu njegovu priču na konzultacijama shvatila na način da se to odnosi na Makedoniju...jer po makedonskom zakonu donor/ica može donirati samo jednom u slučaju živo rođenog djeteta...

    Može li netko tko će uskoro ići dolje to provjeriti?
    Posljednje uređivanje od sushi : 24.10.2022. at 07:38

  8. #5658

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala. Koliko ste dugo pile decortin tablete?
    U "svjezem" ivf-u kad sam ostala trudna prije ovog FET-a pila sam ga nakon bete jos nekih 10ak dana. Prvi uzv mi je bio 7-8 dana nakon bete. Decortin sam pila onda jos 5 dana nakon uzv-a. Postepeno mi je dr. L ukidao.

  9. #5659

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    34

    Početno

    ova banka ima više "kataloga" donorice za UK, za Aziju, Kanadu, USA i Internacionalne. Mi spadamo u Internacionalne i tamo su donorice iz Ukraine.
    A za ove druge ne znam od kud su.
    Banka je prije bila smještena u Ukrajini, ali kako je sad tamo rat premjestili su sve u Bratislavu.
    ja sam si nekako zamišljala da ću imati malo više detalja o donorici i da ću moći vidjeti više slika, tipa kad je bila beba, barem sliku iz profila. Mislim sve su to gluposti jer izgled možda nekome nije bitan, bitno je da je na kraju beba zdrava, ali ako već imam mogućnost izbora zašto onda to ne iskoristiti kako spada.

  10. #5660

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Mala, Dot, ništa od kave u Skopju.
    Ja prekidam s terapijom, 9.dan ciklusa na desnom jajniku ništa, na livom 9 i 6mm. Nema smisla nastavljat. Idući ciklus je moj.
    Al za promjenu, bez clomifena, mi je endometrij debilji od 6mm hehe. Do sad sam to postizala tek na punkciji.
    Sretno svim curama. Razveseljavajte me i dalje sa svojim dobrim vjestima dok ne uspijem samu sebe razveseliti.

  11. #5661

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    U "svjezem" ivf-u kad sam ostala trudna prije ovog FET-a pila sam ga nakon bete jos nekih 10ak dana. Prvi uzv mi je bio 7-8 dana nakon bete. Decortin sam pila onda jos 5 dana nakon uzv-a. Postepeno mi je dr. L ukidao.
    Hvala.

  12. #5662

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Dalma, šteta za kavu, možda bude prilike. Recite mi djevojke, koliko ste plaćale i gdje kupovale prolutex i clexane? Domaćica mi rekla da imamo pravo u Petrovoj uzeti do bete clexane? Gdje ste dole kupovale navedeno?
    Mi putujemo u čet, držite fige.

  13. #5663

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Prolutex sam kupovala u Sistininoj ljekarni i ponekad čak gore u Sistini na pultu kod Bistre kad bi plaćala.
    Malo je jeftinije nego kod nas i ne treba recept.

  14. #5664

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Hej drage moje
    Pitanjce vezano za pocetak uzimanja terapije. Trebala bih negdje polovicom 12 mj ici dole. Koliko ste prije transfera pocele?

  15. #5665

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Mia, to ovisi na kakvom si protokolu - dugom ili kratkom. Ako si na dugom, onda 20 - 25 dana kontracepcije, 3 dana pauze, 14 dana stimulacije. A i vrijeme stimulacije je individualno. Zatim 3 - 5 dana razvoja embrija do transfera. Ovako je bilo kod mene. Svakome je malo drugačije.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 31.10.2022. at 08:13

  16. #5666

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav ljudi,

    koliko je cijena postupka donacije jajnih stanica u Makedoniji? Te jesu li ipak nešto bolje šanse za ostvarivanje trudnoće u Makedoniji ili Češkoj?

    Hvala

  17. #5667

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    34

    Početno

    Pozdrav, cijena postupka u Makedoniji je oko 6600 eura (u tu cijenu ulazi donacija jajne stanice, et, pregled, picsi tako nama piše na predračunu.) Ja idem preko zdravstvenog i te troškove ne plaćam, samo trošak puta, spavanje, hrana i to nam je došlo za dvoje oko 1000 e, a moraš ići dva puta.
    U Makedoniji rade sa zamrznutim materijalom. Šanse su veće sa svježim. Mada ima prednosti ići na postupak sa zamrznutim jer imaš više izbora, možeš izabrati donoricu koja više liči na majku dok sa svježim navodno nemaš toliko izbora ili nemaš uopće. Ja sam nova u svemu tome i nemam toliko iskustva koliko ostale forumašice. Prelistaj ovaj topic i naći ćeš puno informacija o cijelom postupku i iskustva žena koje su ostale baš nedavno trudne u Makedoniji.

  18. #5668

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Drage ženice, prošli tjedan je stigao još jedan mali Makedonac Oboje smo dobro i uživamo skupa. Pozdrav svima, pratimo vas

  19. #5669

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Drage ženice, prošli tjedan je stigao još jedan mali Makedonac Oboje smo dobro i uživamo skupa. Pozdrav svima, pratimo vas
    Čestitam!!!!
    To je bila donacija js ili sjemena?
    Koji pokušaj?

  20. #5670

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    LiaLia čestitke!!!!

  21. #5671

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam!!!!
    To je bila donacija js ili sjemena?
    Koji pokušaj?
    Donacija sjemena. Imali smo srece i uspjelo nam je iz prvog pokušaja

  22. #5672

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Hvala

  23. #5673

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Drage ženice, prošli tjedan je stigao još jedan mali Makedonac Oboje smo dobro i uživamo skupa. Pozdrav svima, pratimo vas
    LiaLia, cestitke! Prekrasne vijesti! Uzivajte zajedno!

  24. #5674

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    LiaLia čestitamo od ❤️

  25. #5675

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Lia Lia čestitke od

    Javljam djevojke, mi smo u sri 2.11. odradili transfer, u čet došli doma, sada odmaramo i čekamo betu
    Posljednje uređivanje od Dot99 : 06.11.2022. at 17:48

  26. #5676

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    LiaLia čestitam od ❤️

  27. #5677

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Hvala svima

  28. #5678

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Dot99 sretno, javi rezultate

  29. #5679

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Pozz svima, zanima me dali ste morali ponavljati betu ako ste npr vadili na 10 dan od transfera, dali ste morali ponovo vadit na 12 ili 14 dan? Jel vas dr trazio vadenje ponovno bete?

  30. #5680

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz svima, zanima me dali ste morali ponavljati betu ako ste npr vadili na 10 dan od transfera, dali ste morali ponovo vadit na 12 ili 14 dan? Jel vas dr trazio vadenje ponovno bete?
    Mislim da to ovisi o tome jel se beta poklapa s prosjekom za taj dan. Kad mi je 12.dan trodnevnog bila samo 17.5 onda mi je tražio da ponovim. Sad zadnji put kada je 12.dan dvodnevnog bila 45 nije tražio ponavljanje nego rekao da je to dobro za taj broj dana i da za 10 dana napravim uzv. Al ja sam ipak ponovila da vidim da se dupla zbog sebe.
    A soc.ginekolog mi je bez problema davao upjtnice za betu. I te prve dvije, a i za ove poslije kad je počeo smećkasti isvjedak i kad je počela beta luditi

    Nisam upratila jesi išla na postupak?
    Javljaj nam novosti.
    Dot također

  31. #5681

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Drage ženice, prošli tjedan je stigao još jedan mali Makedonac Oboje smo dobro i uživamo skupa. Pozdrav svima, pratimo vas
    Kako je ovo lijepo pročitati.....čestitam od

  32. #5682

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Lia Lia čestitke od

    Javljam djevojke, mi smo u sri 2.11. odradili transfer, u čet došli doma, sada odmaramo i čekamo betu
    Sretno Dot i javi nam se obavezno

  33. #5683

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz svima, zanima me dali ste morali ponavljati betu ako ste npr vadili na 10 dan od transfera, dali ste morali ponovo vadit na 12 ili 14 dan? Jel vas dr trazio vadenje ponovno bete?
    Nisam nikada ponavljala betu.....jednu vadila na 12 dnt a u drugoj trudnoći na 15 dnt.

  34. #5684

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz svima, zanima me dali ste morali ponavljati betu ako ste npr vadili na 10 dan od transfera, dali ste morali ponovo vadit na 12 ili 14 dan? Jel vas dr trazio vadenje ponovno bete?
    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Mala, Dot, ništa od kave u Skopju.
    Ja prekidam s terapijom, 9.dan ciklusa na desnom jajniku ništa, na livom 9 i 6mm. Nema smisla nastavljat. Idući ciklus je moj.
    Al za promjenu, bez clomifena, mi je endometrij debilji od 6mm hehe. Do sad sam to postizala tek na punkciji.
    Sretno svim curama. Razveseljavajte me i dalje sa svojim dobrim vjestima dok ne uspijem samu sebe razveseliti.
    Dalmal žao mi je da je postupak prekinut. Nadam se da ćeš dobiti sad malo drugačiji protokol jer ti ovi očito ne pašu.
    Dal sam nešto krivo pročitala al da si pisala da si sad imala Elonvu?

  35. #5685

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmal žao mi je da je postupak prekinut. Nadam se da ćeš dobiti sad malo drugačiji protokol jer ti ovi očito ne pašu.
    Dal sam nešto krivo pročitala al da si pisala da si sad imala Elonvu?
    Da imala sam elonvu(jedva je nabavila) i očito mi ne paše nikako. Evo sad imam i cistični folikul koji je ostao od tog ciklusa tako da ni od ovog ništa, a i estrofen mi je visok. Sad idem s kontracepcijom pa drugi dan ciklusa uzv, progesteron i estradiol pa ćemo vidit što dalje. Vjer sa menopurom odmah od 3.dana ciklusa.

  36. #5686

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Da imala sam elonvu(jedva je nabavila) i očito mi ne paše nikako. Evo sad imam i cistični folikul koji je ostao od tog ciklusa tako da ni od ovog ništa, a i estrofen mi je visok. Sad idem s kontracepcijom pa drugi dan ciklusa uzv, progesteron i estradiol pa ćemo vidit što dalje. Vjer sa menopurom odmah od 3.dana ciklusa.

    *Estradiol (ne estrofen)

  37. #5687

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Evo friških IVF cijena iz Sistine - punkcija 626 eura, ET 2033 eura, znači sve kupa 2659 eura...

  38. #5688

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    *Estradiol (ne estrofen)
    Skužila sam. Nažalost da, hoće se ciste pojaviti i naravno da prave problem i odulje cijelu situaciju.
    Tu u Hr se već dugo koristi Elonva, Ovalep ili tako nekako. Oni nisu dugo dole htjeli da uvedu u protokole.
    Znam kad sam drugi put išla na ivf da sam pitala dr. L za Elonvu pa mi je rekao nešto ćemo drugo, odnosno jedan ćemo polustimulirani postupak jer sam i naglasila da zbog financija ne bi mogla opet u onako skupi postupak kao prvi put. Vidim da im cijene stalno rastu, ne znam kako oni sebi to uopće zamišljaju....ode tu u nedogled

    Sretno draga i naravno javljaj nam kad kreneš opet.

  39. #5689

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo friških IVF cijena iz Sistine - punkcija 626 eura, ET 2033 eura, znači sve kupa 2659 eura...
    Ma sitnica.....šalim se naravno. Napisala sam u postu gore.
    Ali da još napišem da su žene spremne dati love i love na postupke ma kakve oni cifre bubnu i da, svjesni su oni toga....da, mnogi i kredit dignu.
    2014-te je postupak bio sa svim 1650 ili 1690 eura. Morala bi pogledati točno, znači punkcija, anestezija, ivf i et.
    Kako mi je ostalo u sjećanju da je punkcija i anestezija oko 250, 260 eura bilo. Znači to im je i više od duplo poskupilo od tad.

    Alisa jel ima kakvih novosti kod tebe?

  40. #5690

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj Lucius prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage žene,
    Čitala sam nedavno na forumu da je netko napisao da im je Boban rekao da je donorica ekskluzivitet i da će donirati js samo za njih tj nju.
    Isto to je i meni rekao i pitala sam ga dva puta dali sam dobro razumjela što govori da nije neka greška u prijevodu.
    Donorica će donirati samo za mene js i nikome više na svijetu. Šok i nevjerica.
    Rekla sam mu da mi to zvuči nevjerojatno. Niti sam tražila da mi to kaže niti pitala ista o tome, sam mi je to počeo pričati, sav ponosan.
    Isprintao mi je 10 tak donorica sa https://ovogenebank.com/.
    Nakon što sam izabrala jednu, pitala sam ga ako slučajno ima još koju sliku jer ona koju mi je isprintao je bila malecka i crno bijela. Rekao je da nema.
    Nešto mu se jako žurilo jer nakon što smo izabrali donoricu i što je partner dao sjeme na analizu on je u roku od 5 min već bio na putu za odlazak iz klinike.
    Kad sam došla kući, napravila sam si profil na istoj stranici i skinula si bar 10 visoko kvalitetnih slika u boji od donorice koju sam odabrala i koja će donirati js samo za mene.
    Ne znam što reći,ostavio je čudan dojam na mene.
    Lucija žao mi je da je takav dojam ostavio na tebe a vrlo je bitno kakav dojam doktori, embriolozi i ostalo osoblje ostave dojam na pacijente.
    On je vrlo dobro znao da se možeš logirati u vidjeti fotografije, zašto je tako reagirao to samo on znam.
    Probaj to ostaviti iza sebe i komuniciraj s dr koji će ti voditi postupak na najbolji mogući način.
    Aneta je izvrsna biologica tako da ćeš možda i nju imati kad ti bude najvažnije.

    Ovo što pišeš za donorice ne znam ali npr.znam da je se donor spermatozoida moga izabrati kao eksluzivni donor i nema više pravo nigdje biti i to je koštalo kao suho zlato.

    Javi nam kako ide ali očito je da su u jako velikoj gužvi i stresu, pritisku sa svih strana i nezadovoljni plaćama a cijene dižu svako malo.

  41. #5691

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Je, cijena je veća za 500 eura od mog zadnjeg postupka. I da, ja sam jedna od tih koja je digla kredit na 10 godina za postupke.
    Što je, tu je...vlasnici bolnice debelo koriste situacije žena i parova, trpaju pacijente, a doktori i sestre samo lete i grcaju...proširili su i čekaonu da stane toliko pacijenata.

    Ja sutra imam aspiraciju. Bumo vidli...ovaj sam puta bila na 300, a onda i 450 jedinica gonala, nadam se da će se isplatiti.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 20.11.2022. at 16:55

  42. #5692

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Je, cijena je veća za 500 eura od mog zadnjeg postupka. I da, ja sam jedna od tih koja je digla kredit na 10 godina za postupke.
    Što je, tu je...vlasnici bolnice debelo koriste situacije žena i parova, trpaju pacijente, a doktori i sestre samo lete i grcaju...proširili su i čekaonu da stane toliko pacijenata.

    Ja sutra imam aspiraciju. Bumo vidli...ovaj sam puta bila na 300, a onda i 450 jedinica gonala, nadam se da će se isplatiti.
    Točno to, vlasnici debelo koriste situaciju.
    Sretno sutra na punkciji, da bude dovoljno materijala za lijepe embrije pa da s trbuhom lakše otplaćuješ kredit, bar ti neće biti krivo

  43. #5693

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    LaraLana htjela ti poslati poruku kaze da ti je inbox pun?
    Zene koje su krvarile u trudnoći, šta radit? Kome se trebam javit?

  44. #5694

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,762

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana htjela ti poslati poruku kaze da ti je inbox pun?
    Zene koje su krvarile u trudnoći, šta radit? Kome se trebam javit?
    Obrisala sam poruke!

  45. #5695

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ja sam se javljala svom mpo dr i dr L naravno. iako to moje nije bilo baš krvarenje već smeđarenje.

  46. #5696

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    I meni je stalo krvarenje ali mi sad curi smeđe. Jel to loše? Bila sam na ultrazvuku ništa se ne vidi osim 2 gv ali je jos rano za embrij. Ne vidi se, smede mi sad skroz curi.

  47. #5697

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je stalo krvarenje ali mi sad curi smeđe. Jel to loše? Bila sam na ultrazvuku ništa se ne vidi osim 2 gv ali je jos rano za embrij. Ne vidi se, smede mi sad skroz curi.
    Jel to nešto obilno ili malo? Jel te nešto boli? To si danas išla na uzv? Moguće je da imaš nekakav hematom pa je od tuda krvarenje. Meni se to dosta smirilo kada mi je dr L maknuo Aspirin iz terapije. Ako misliš da je to previše i ozbiljno bolje odi na hitnu. Tako ćeš jedino znati.

  48. #5698

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Bila sam na hitnoj i rekli su mi da maknem aspirin. Ne vidi se ništa, nemam hematon barem ga oni nisu vidjeli.

  49. #5699

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Krvarenja u trudnoći mogu bit od svačeg, a zapravo ničeg. Znam da je teško ne brinuti. Moguće je da je bio hematom pa si ga iskrvarila, moguće je da je implantacijsko, da je neka kapilara pukla... Glavno da se smirilo. Probaj ostati bistre glave i ne paničariti. Vjerujem da će stati skroz kad je već prešlo samo u smećkarenje.
    Gestacijske su tu dakle da sad sve ok.
    Zna se dogodit da se nikad ne sazna od čega je bilo krvarenje, a trudnoća prođe u naboljem redu. Miruj, probaj smiriti glavu i na idućem ultrazvuku će se u gestacijskim vidjeti obe mrvice

    Svakako ako vidiš da ne ide na bolje idi na hitnu. Bolje i bit dosadan nego ne poduzimat ništa i grist se.

    Drž' se

  50. #5700

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Skužila sam. Nažalost da, hoće se ciste pojaviti i naravno da prave problem i odulje cijelu situaciju.
    Tu u Hr se već dugo koristi Elonva, Ovalep ili tako nekako. Oni nisu dugo dole htjeli da uvedu u protokole.
    Znam kad sam drugi put išla na ivf da sam pitala dr. L za Elonvu pa mi je rekao nešto ćemo drugo, odnosno jedan ćemo polustimulirani postupak jer sam i naglasila da zbog financija ne bi mogla opet u onako skupi postupak kao prvi put. Vidim da im cijene stalno rastu, ne znam kako oni sebi to uopće zamišljaju....ode tu u nedogled

    Sretno draga i naravno javljaj nam kad kreneš opet.
    Hvala ti.
    Elonva je trenutno u nestašici, uopće je nema u RH i rekli su da je ne mogu ni naručiti, prognoza je da bi mogla doći tek u siječnju. Ja je u Italiji nabavila (to su bile kombinacije i po). A i skupa je ajme i inače. Još uz nju treba Menopur...uff.
    A meni, čini se, nije ni odgovarala.
    Ovaj ciklus sam trebala krenuti s Menopurom od 3.dana ciklusa, al eto cista... Al sredit će se i to.
    Ako ništa sad na kontracepcijskim bar imam bokun sisa hahahaha

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •