DalmalB sretno i uzivajte!![]()
DalmalB sretno i uzivajte!![]()
Cure drage,da se javim nakon dugo vremena.
Moja mala sada puni godinu dana.
Predivna je,zdrava i bujna od rođenja.
Do sada srećom ni šmrcnula nije.
Počinjem najesen raditi pa me malo frkica. . .naći ćemo čuvalicu,ne bih ju u jaslice još.
Podrška svima koje su ostvarile majčinstvo i onima koje tek kreću u borbu.
Da li je to Makedonija malo zamrla ili mi se čini?
Znam da se plaća no sve se plaća. . .ovo se isplati.
Puse svima od moje frkafuljke koja korača prve korake i mene pomlađene mame.
Pozdrav cure, evo i nas malo, cesto dolazim na forum ali to sto kaze Kaja forum je malo zamro, nasa curicka za dva mjeseca puni godinu dana, mi smo sve sami placali i to nam je nesto najbolje sto smo odlucili, malecka je zdrava i puna energije. Jos malo pa ide u vrtic i bas mi to nekako tesko pada koliko god jedva cekam da krenem radit. Imamo jos 4 smrzlica i mozda nagodinu idemo ponovno u postupak. Neznam jel dr. Popovic otisao u mirovinu ili je jos uvijek stara ekipa tamo.
Cure lijepo je da se ponekad javite....uživajte
Ako sam ja zapamtila dobro da je dr. Lazarevski najstariji i pričalo se o njegovoj mirovini ali znam da sigurno još radi iako je već tu negdje oko 70 ako već nije i napunio. Ostali su mlađi od njega ako se ne varam.
Nego zna li se što oko ovih postupaka preko hzzo-a?
Pišite cure jer svaka informacija je ovdje od velikog značaja.
Posljednje uređivanje od LaraLana : 11.06.2024. at 10:08
Pozdrav svima, partner i ja smo na samom početku priče sa IVF-om s doniranim jajnim stanicama.
Budući da je tread stvarno velik, može li me netko tko je bio unazad godinu dana s istom dijagnozom uputiti na koju e-mail adresu se najbolje obratiti i što sve navesti u tom prvom e-mailu?
Imamo u vidu Skopje Acibadem Sistinu i Pronatal Prag.
Puno hvala unapred!
I da, ja sam 42+, tako da nas posebno zanimaju cijene. Molim informacije iz novijih sličnih iskustava ako je netko to skoro prošao ili prolazi, hvala!
Bok MimiLila, javljem ti se ako si u međuvremenu nešto saznala, budući da sam i ja isto na početku, u sličnoj poziciji. Također razmišljamo o Makedoniji, jer pretpostavljamo da je najpristušačnija za plaćanje nama koji si se sami financiramo. Zna li netko drugi odgovoriti - da li je u Makedoniji moguće dobiti svježe doniranu jajnu stanicu ili smo smrznutu?
Drage cure, iako je moja prica s Mkd gotova (bez uspjeha nazalost) donacija js je bila u pitanju, javljam cijene s pocetka ove godine: prvi dolazak ukljucuje razgovor s embriologom i pregled kod doktora kao i odlazak javnom biljezniku i psihologu. Za prvi pregled je navedena cijena od 200 eura, ali koliko se sjecam nisu mi to naplatili (nekoliko puta sam bila u postupku pa su se mozda smilovali ….) za psihologa i javnog biljeznika se ne sjecam tocno cijene, ali mislim da nije vise od 100 eura. Donacija js je 4600 eura, embriotransfer 1705 eura. Tocno prema tim specifikacijama smo i platili, imali smo i dodatnih troskova jer sam ja npr. isla na PRP maternice, to sve ovisi dalje i razlicito je za svaku od nas. Prije ET se dobivaju dvije injekcije (za opustanje i sprecavanje kontrakcija maternice-za to mogu kasnije pogledati i tocan iznos napisati, ali nije neka drama).
Scuba, ako se nesto nije promijenilo u zadnjih par mjeseci, u Mkd je moguca samo donacija smrznuti js.
Za pocetak se javi Bistri, bistra.kokinovska@acibademsistina.mk
Ako ti ne odgovori za par dana ponovi mail i podsjeti je. U prvom mailu navedi vase osobne podatke, uz OIB i adrese, dijagnozu, sta zelite i trazi da ti dostavi ponudu za donaciju i neka te uputi za daljnje dogovore.
Ona bi ti trebala poslati ponudu i vjv ce te uputiti da se javis Bobanu za daljnje dogovore.
Ako mogu jos ista navesti, a da sam zaboravila, pisi pa cu nadodati.
I da, nisam upucena u trenutno stanje odobravanja Mkd od strane od HZZO, ali sam nedavno bila na pregledu kod ginekologa (privatno), on je upucen koliko znam jer odraduje dosta pripreme za Mkd i rekao mi je da je sve stopirano i da se pacijentice upucuju u Portugal.
Bok svima, ja sam nova na ovoj temi i onoj za singlice. Procitala sam vecinu a zanima me je li netko u zadnje vrijeme bio u Makedoniji i kakvo je stanje i cijena za ivf sa vlastitom jajnom, doniranom spermom? Necu zasad dulje pisati jer mi jos postovi nisu poceli prolaziti a valjda ni nema administratora...
Drage cure, ja evo idem jos treci put pokusat napisat poruku, znam da se mora cekat odobrenje administratora da se vidi poruka jer je prva, ali od prve je prosao vec koji mjesec i nije vidljiva pa ne znam grijesim li u cemu….
Informacije iz sijecnja: donacija js 4600 eura, ET 1705 eura, pregled 200 eura i terapija 200 eura (to koliko sam skuzila misle na terapiju koja se dobije na dan emriotransfera (atobisan, za njega je bila cijena 26 eura, ja sam dobila jos neku injekciju i to se isto placa -jedna je za opustanje i druga za sprecabanje kontrakcija maternica), mislim da tih 200 eura se onda odnosi na taj dio sto daju na dan ET.
Prvi dolazak ukljucuje razgovor s embriologom, pregled lijecnika, odlazak javnog biljezniku ciji su troskovi 10 eura i testiranje kod psihiloga 35 eura.
Blagoje je jos vozio u veljaci, to su dodatni troskovi, nisu veliki, nama je obicno bilo izmedju 40 i 80 eura, ovisno u koliko udaljenom smjestaju smo bili i koliko puta smo isli na kliniku. Puno znaci sto se mozete osloniti na njega jer zna gdje je biljeznik, psiholog i sve ostalo i prakticki vas vodi za rukicu. Ali necete pogrijesiti ako koristite i druge taxi usluge kao sto smo mi zadnji put, svatko ce vam nazvati tayi reci gdje da dodju po vas.
@Scuba, prvi mail saljes bistra.kokinovska@acibademsistina.mk
Ako ti ne odgovori za par dana je podsjeti, u mailu napises vase osobne podatke i dijagnozu, na sto zelite ici i zamolis ponudu. Ona kad dostavi ponudu te i preusmjeri najcesce na Bobana. U Mkd je samo donacija smrznuti, vjv postoji opcija svjezih js ako dodjes sa svojom donoricom.
Sve sto sam napisala su info iz 02/2024, ako se sta promijenilo od tad, ja u to nisam upucena.
Informacije iz prve ruke iz HZZO nemam, ginekolog koji radi pripremu za Mkd za neke od nas je rekao da je Mkd preko HZZO stopirana i da se nove cure upucuju u Portugal.
Nove cure koje idete, samo hrabro, ekipa u Mkd ce vam samo dati dodatnu pozitivu i poguranac, ja sam se kod njih osjecala divno.
Eto, nadam se da ce poruka proci, ako prodje i nesto sam zaboravila pisite, ako znam sve napisem.
Svim curama koje su pisale na forumu veliko hvala, ja sam u Mkd krenula 2021. i to samo zahvaljujuci ovom forumu, sve informacije i savjeti koje ste pisali su neprocjenjivi.
Nisam sigurna jel se smiju pisati mail adrese na forum, al pretpostavljam da prolaze neku moderaturu pa evo:
Javite se na boban.janevski@acibademsistina.mk.
Ja sam napisala nešto kratko u stilu da smo odabrali njih, zatražila upute što i kako dalje -koje nalaze da pošaljem i predračun (išli smo na teret hzzo).
Vjerovatno ćete uskoro dobiti i kontakt telefon pa će vam daljnja komunikacija biti lakša.
Bok, nadam se da će biti od pomoći.
Mi smo bili u travnju po odabir nove donorice, platili 4300 eura jajne stanice (smrznute). Za svježe nikad nisam pitala.
Ako me sjećanje ne vara, na ovom forumu sam odavno pročitala da netko jest pitao (al da košta toliko da se ne isplati), kao i da je moguće dovesti svoju donorku.
Kad idete prvi put, pregledat će vas odabrani doktor i uzeti anamnezu plus ako idete s partnerom napravit će mu spermiogram (na predračunu HZZO je postojala stavka ,,medical examination" od 195 eura, a spermiogram je bio cca 500denara, pa možete otprilike tako računati).
IVF postupak se plaća 2080 eura (ET 1705, PICSI 375), a svaki FET 876 eura.
Dakle, ukupno će vas 1.pokušaj koštati 6575 eura. Tada ćete saznati i broj oplođenih j.stanica i odlučiti kako ćete ih rasporediti u slamke, a svaki novi FET će koštati 900njak eura.
Sve cijene su unutar zadnjih godinu dana, većina s predračuna za HZZO, osim donacije j.stanica - a ona odgovara prošlogodišnjoj, tako da mislim da se nisu mijenjale.
Naime, mi smo ispucali postupke preko HZZO i u travnju smo išli o svom trošku odabrati donoricu. (Pritom sam saznala i da su postupci preko HZZO ionako stopirani).
Trenutno čekamo da stignu j.stanice, pa ću uskoro imati i nove informacije (napisat ću ih ako bude velika razlika u cijeni, mada ne vjerujem)
Ako će prethodni postovi biti objavljeni, ispravila bi netočnu informaciju - jajne stanice smo platili 4600eura
Pozz
Ja krećem za Makedoniju u utorak. Tek krećem u obradu. Nadam se da neću biti sama jer bilo bi super imati podršku od ovakve grupe!
Cure koje ste mi pisale ne mogu vam odgovoriti
jel vam je pretinac pun.....izbrišete neke poruke da možete dalje primati!
Hej!
Nisam se jako dugo javljala, ali evo i nas s vijestima.
Prije mjesec dana sam rodila dječaka. To mi je bio 3.IVF, 5.transfer. Krenula na postupke s 40 godina i evo rodila s 43.
Ostalim curama koje su u postupcima sretno!
Čestitke Alisa81 i svim ostalim mamama, podrška svim curama u postupcima i onima koje tek kreću ....
Ni ja se dugoo nisam javljala , mada svaki dan posjetim da vidim kako ste sve , ako tko nešto zatreba od informacija, itd.
Ja sam krenula s 42+ , ostvarila trudnoću iz drugog pokušaja bez ikakvih terapija ,moja predivna curica 04.09. puni 8 mjeseci
A joj evo mi samo pola poruke
U svakom slučaju ja vam svima želim sve najbolje i da se ostvare sve koje su u postupku i koje tek kreću, nije lako , to svi znamo , al samo pozitivno i s vjerom , nema druge, nitko nikome ništa ne može garantirati 100%.
Moj je put bio jako avanturistički , još mi je sve nevjerojatno , moja curica je jednostavno savršena
Opet pola poruke
...u svemu ovome upoznala sam Vas nekoliko iz grupe, jako sam zahvalna i punoo drugih van grupe ...
Međusobna podrška i prelijepa ostvarena poznanstva/prijateljstva ostat će za cijeli život ❤️
Malo novosti i od nas, uspjeli smo iz prve u postupku sa doniranim jajnom stanicom, i naš mali dječak također 4.9. puni 8 mjeseci kao i naša divna prijateljica! Sreća najveća na svijetu, i stvarno se nadam da ima uspjeha i dalje iako nismo toliko aktivni na forumu. Šaljem puno podrške ❤️
Cure pa čestitam vam od![]()
Prekrasne vijesti!! Ceeestitke cure!![]()
Koliko lipih vijesti! Čestitam cure!
P.S. Još uvik imam Clexana 0.4ml, ako kome zatreba.
Pozz svima.
Ja i suprug smo u postupku u kbc Sestre milosrdnice Zagreb...
Naime suprug mi je odradio tese postupak kod njih i imamo zamrznutih ampula sjemena ....ja sam do sada išla u 3 postupka...kod prvog sam imala 3 jajne stanice i nije došlo do oplodnje...u drugom postupku sam imala također 3 i došlo je do oplodnje ali nažalost biokemijska trudnoća je bila u pitanju...u trećem postupku sam imala 8 zrelih jajnih stanica ,od toga tri su se oplodile i dobili smo 3 embrija starosti 3 dana koja su zaleđena...jedan smo iskoristili i nije uopće došlo do trudnoće ...i sad imamo još 2 na jednom nosaču, što znači da kod sljedećeg postupka oba idu na ugradnju....naime samim pristupom u klinici i nisam nešto oduševeljena i ozbiljno razmišljamo od odlasku u inozemstvo, gledamo Makedoniju...negdje sam pročitala da HZZO prestaje sufinancirati jer u našem zakonu je propisano da dijete sa 18 godina mora biti upoznato da je začeto iz donorskog programa ....a pojedine države vani omogućuju da je sve anonimno .... čula sam se doktorom Bobanom gdje naravno kaže da iskoristimo preostale embrije a onda ako ne uspije da idemo dalje...naime AMH prije 2 godine mi je bio 1,94 i sad planiram u listopadu ponovno odraditi nalaze i imam 40 godina ..... ako se mi odlučimo ići van dali moramo imati mišljenje bolnice i odobrenje od HZZO jer razmišljamo da sve sami financiramo ....
dali netko ima svježe informacije oko svega
Hvala
Da se napokon i ja javim.
Iz drugog puta uspješan ivf s doniranom js.
Curka se rodila u 5 mj.
Sreća najveća u mom životu.
Sad kad vrtim film u nazad mi je smiješno koliko sam se premišljala za ovaj korak, a sad svako jutro zahvaljujem Bogu/svemiru/ čemu god, na ovoj sreći što lezi pokraj mene.
Čestitam od❤️
Cure, dali ste provjeravali hormone dok ste bili u postupku za FET sa donirani j.c i koi dan ste išli prvi put na ultrazvuk kod d. Lazarevski
Cure, dali ste provjeravali hormone u toku IVF sa donirani j.c i koji dan vam je bio prvi ultrazvuk pregled kod Lazarevski
Sveze tesko, pogotovo ne postoji šansa da nadješ, jedina šansa ti je iz banke sa smrznute j.c
Ima li negdje kontakta za tu kliniku?
Bok ljudi, imam pitanje. Kao što sam pisala, prvi postupak donacije jajnih stanica nam je uspio i imamo predivnog sina. Ostalo nam je 3 embrija, te me zanima koja je procedura za ponovni odlazak, ponovno bih tražili odobrenje od HZZO-a. Ukoliko je netko bio u situaciji, zanima me da li ide sve kao i prvi puta ili je nešto drugačije.. Voljela bih se pripremiti za budućnost, dosta dugo smo čekali odobrenje, pa da znam unaprijed. Hvala vam!
Bok bok!
Može netko objasniti kakva je procedura s dokumentacijom djeteta koje je začeto doniranim materijalom, izvan HR? Riječ je o Makedoniji, donacija sperme pa što onda s prijavom djeteta, rješavanjem domovnice i sl. kad se dijete rodi?
Pozdrav cure. Nije me bilo dugo, samo da se i ja javim...moja curka stara mjesec dana i ja uzivamo ❤️. Gledam ju i ne mogu vjerovati da je pored mene. Zato vam svima zelim reci da ne prestenate vjerovati i boriti se, jednom ce upaliti sigurno. Zelim vam svima srecu, strpljenje i zdravlje ❤️. Koliko cujem postupaka u Maked vise nema tj ne salju, nadam se da ce drugima sa Spanjolskom biti uspjesno.
Ormašica čestitam ti. Uzivaj. Sve jako brzo proleti.
Ormašica čestitam vam od ❤️, kako je Vedre rekla sve brzo proleti ...uživajte
Ormašica čestitam od srca
A što točno ovo sa Španjolskom znači, nisam u toku?
Netko mi je rekao da hzzo vise ne salje u Makedoniju, da su raskinuli suradnju sa Sistinom. Da unazad nekoliko mj zahtjeve odobravaju za Spanjolsku. Sad ne znam jel to istina, ne znam nikoga a da je bio.
Ok. Baš me zanima zašto je suradnja s Mk i Sistinom prekinuta. Možda zbog financija jer oni stalno dižu cijene i bilo je dosta nejasno regulirano što se naplaćuje a što ne.
Nekome su prvu godinu naplaćivati a nekome ne za zamrznuti itd da sad ne nabrajam.
Ovo za Španjolsku dajte cure javite ako što konkretno znate.
Isto tako za Sistinu.
Svaka informacija je dobrodošla.
Cure, mislim da je Boban otišao iz Makedonije raditi negdje van,ove jeseni.
Navidno da je loše bio plaćen.
A to što ne odobravaju Makedoniju mislim da je zbog toga što nisu u EU.
. . .navodno
Ako je zbog EU zbilja glupo jer su to onda trebali napraviti kad je RH usla u EU, a ne sada nakon toliko godina. U Sistini je bila zbilja ok i uhodana ekipa, "nas" jeziki plus toliko puno parova je tamo bilo i uspjelo i ovdje djelilo super savjete za smjestaj, put, dokum,...sve...meni je ova grupa bila zbilja od pomoci. Da sad moram u Spanjolsku osjecala bi se kao da idem sve iz pocetka, bas steta, mislim da nije lako kao otici u Maked.. Ako je netko vec isao u Spanjolsku nek se javi, bas me zanima kak je tamo.
Posljednje uređivanje od Ormašica : 04.01.2025. at 22:31
Ormašica mislim da ovdje postoji ipak dublji problem koji je nastao pa je prekinuta suradnja.
Hr je ušla u EU 2013-te god. I to nema veze s ovim postupcima što je naš hzzo pokrivao jer sam ja bila među prvima koja je otišla u Sistinu početkom 2014-te i ostvarila iz prvog postupka trudnoću, tako da Boban bi mi rekao da je to tad bilo da pokrivaju. Mnogi su imali tad predrasude što se tiče Mk.
Na stranici 3 baš piše puno toga i kad su parovi i žene počeli ići u Sistinu a da naš hzzo pokriva. Ali bilo je da se razlikuje dal ideš na donaciju js ili spermatozoida.
Nekome su pokrivati sve i za smrznuti a nekome ne.
Tako da ako netko novi ovo čita ili se želi podsjetiti na početku na ovoj temi od stranice 3 ima da je se krenulo i to tak pred eto samu koronu....godinu prije 2019-te.
Tako da nije im to sve skupa puno trajalo i mora postojati neki dublji razlog.
Drugo možda što mnogi još neznaju da za Belgiju hzzo pokriva postupke.
Mislim da su Belgijci ipak uspješniji od Španjolaca.
I u Belgiji po klinikama ima dosta "naših" ljudi.
Istina da, u Sistini su bili jako uhodani.
Sretno ljudi svima i pišite![]()