I sve najbolje!
P.S. Nabavila ja jučer recept i za tortu s višnjama, savršeno je prilagodljiva sladilu (moram to isprobati, pa dojavim)
I sve najbolje!
P.S. Nabavila ja jučer recept i za tortu s višnjama, savršeno je prilagodljiva sladilu (moram to isprobati, pa dojavim)
Evo kako izgleda recept (sa šećerom je u originalu, a količina sladila je prema uputama za Natreen):
Ljetna voćna torta
Biskvit podloga
2 jaja cijela + 1 žlica tople vode
2 žlice šećera (ili 2 žličice tekućeg sladila)
4 žlice oštrog brašna
Ispeći i ohladiti u okruglom kalupu koji se može rastvoriti.
Krema
1 vrećica želatine
1 jogurt
To izmiješati i pustiti da odstoji barem 5 minuta.
Izmiksati ½ litre šlaga (biljni ili obični) i ostaviti sa strane.
Želatinu s jogurtom otopiti i pomiješati mikserom sa 2 jogurta i 10 dag šećera u prahu (ili 2-3 žličice tekućeg sladila, po želji).
U smjesu RUČNO dodati šlag i voće (za one koji smiju slatko, ocijediti staklenku višanja, a za one koji ne smiju, otopiti 1/2 - 3/4 vrećice smrznutih višanja ili šumskog voća u pola litre vode, ocijediti i spremiti tekućinu).
Preliti na biskvit i staviti hladiti najmanje 3 sata ili preko noći.
Za glazuru skuhati 1 dijetni puding od vanilije u pola litre tekućine od višanja (ako je manje od pola litre, dodati vode koliko fali).
Gotov puding hladiti uz miješanje. Preliti na ohlađeni kolač. Ukrasiti po želji.
------------------
Nismo još stigli isprobati, ali svakako budemo.
Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.03.2010. at 09:23