-
Peti razred - hrvatski jezik je - koma za klince, a pogotovo ako u dotadašnjem školovanju nisu svladane osnovne stvari - npr. odnos imenice i glagola, prepoznavanje subjekta i predikata u rečenici. Budući da znam o kojem se klincu radi
, samo mogu reći da je u njegovom slučaju zaista u pitanju veliki skok - iz područne škole (gdje je učiteljica kao druga mama, pa možda na neke stvari i zažmiri ne sluteći da time čini medvjeđu uslugu klincu) u gradsku (gdje je dobio vrlo zahtjevnu, izgleda stariju i strogu nastavnicu). Od petaša se prije bilo kakvog pristupanja deklinaciji i konjugaciji očekuje da odmah zna prepoznati razliku između apstraktne i konkretne imenice, te imenice i pridjeva i tu nastaju problemi (npr. imenica modrina - dijete asocira na pridjev ).
Bojim se da tu ništa drugo ne pomaže nego dobra, stara, klasična vježba, ali po metodički primjerenom udžbeniku odnosno vježbenici (prijateljica ti je nedavno dobila jednu takvu) gdje se dijete vodi pravilno koncipiranim zadatcima do zaključaka.
Ali mame petaša, svakako se pripremite - neće biti lako čak ni onoj djeci koja su dosad iz hrvatskoga imala sve petice.
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma