-
Moram na put 5 dana, kako da se ne upale cice?
Za tri tjedna moram na službeni put i neće me biti 5 dana, dijete ima 19 mjeseci i još dosta cica (otprilike 2-3 puta dnevno, isto tako i po noći). Ovo je prvi put da ćemo biti razdvojene duže od jedne noći. Iskreno, već mi je pomalo dosta dojenja i htjela bih prestati, sve se nadam se da će zvjerka tih 5 dana kod none i nonota zaboraviti na cike-mike, ali mislim da ipak neću biti te sreće. Brine me što će biti sa cicama i mlijekom tih 5 dana, i bojim se upale. Molim Vas savjete i vaša iskustva kako da smanjim produkciju i spriječim upalu. Čula sam da djeluju hladni oblozi, oblozi od svježeg peršina ili kupusa i povremeno izdajanje.
-
-
Vjerojatno će ti se dešavati da dolazi do prepunjenosti, ali nemoj se izdajati posve do kraja, već samo koliko je potrebno da smanjiš napetost u dojkama. trebat će ti nekoliko izdajanja u danu. svakako prati što se dešava s njima (ne znam ako si na sastancima u pauzi u wc-u) jer se zna dogoditi da se baš prepune kanali do kvrgastih oblika (od puno mlijeka) da ni ne skužiš. svakako tad moraš izdojiti nešto. oblozui pomažu kod zastoja, već blagih upala, povremenim izdajanjem ali ne do kraja ćeš spriječiti to (prati i vrijeme) a kroz tih nekoliko dana će se proizvodnja malo smanjiti. šanse su da ti dijete neće zaboraviti u tom periodu na sisanje ali isto tako u toj dobi ne bi trebalo imati problema tih nekoliko dana.
sretno!
-
Vratila sam se s puta. Sve je prošlo ok, bez upale. Izdajala sam se djelomično ujutro i navečer, spavala s kupusovim listovima u grudnjaku. Kad me vidjela nakon povratka, princeza se najprije nasmijala od uha do uha,prvo je rekla "mama došla" a slijedeće "cike-mike papati", i navalila, tako da na moju žalost, ništa od prestanka dojenja...kad se dijete tako veseli, šta da joj radim
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma