Results 1 to 5 of 5

Thread: Plavo-ljubičaste ruke kod bebe

  1. #1

    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2

    Default Plavo-ljubičaste ruke kod bebe

    Pozdrav svima,

    prije par dana sam postao ponosan otac male Ive..

    Tri dana nakon poroda samo je dofurali doma. Tu večer je imala plavo-ljubičaste ruke. Mislim da je možda čak nismo dovoljno dobro obukli. Sad samo je obukli kao malog eskima, naložili grijanje i čini mi se da su joj rukice i stopala povremeno malo plavije. Jel se još kome to dešavalo, imate li kakve savjete..?

    tnx..

  2. #2
    XENA's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Rijeka
    Posts
    1,026

    Default

    Kod beba je normalno da su im ruke i nogice hladnije pošto im je slabija periferna cirkulacija (cirkulacija krvi u rukicama i nogicama), ali plave rukice i nogice znaće cijanozu, manjak kisika , možda nije ništa ali moj bi vam savjet bio da nazovete malo bolnicu i pitate. Sretno

  3. #3
    Arijana's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,225

    Default

    Mislim da se ipak radi o perifernoj cirkulaciji, večina beba ima ljubičasto-modre šake i stopala, a budu i hladnije.
    Mislim da nije potrebno pretjerivati s grijanjem i oblačenjem bebe.
    Ako je topla iza vrata, tj. malo ispod, onda je dovoljno obučena, ako je hladna ili se znoji, onda ste negdje pretjerali.
    I, da, moje oboje je imalo takve šakice tjedan-dva, sin manje, kćer više.
    Čestitke na maloj Ivi
    Last edited by Arijana; 24.04.2010 at 18:37.

  4. #4
    Peterlin's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Zg
    Posts
    33,003

    Default

    Ista stvar i kod mojih... Kod mlađeg sina (koji je rođen ranije i imao malu porođajnu težinu) to se zadržalo dosta dulje - možda i 2 tjedna, kod starijeg je prošlo i prije nego smo izašli iz bolnice.

    Sretno, sve je to ok...

  5. #5

    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2

    Default

    Hvala svima, ako gdje zapne, javim se.. pozz..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •