Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Problemi kod prestanka dojenja

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    već neko vrijeme razmišljala sam o prestanku dojenja. imam gadne pms-ove i jednostavno me jako iritira kada cica, do te mjere da sam počela imati tremu/strah prije dojenja.
    dojio je za dnevno spavanje, tako bi i zaspao, navečer bi malo cicao, valjao se po krevetu i zaspao, tu je već bila druga rutina.
    u biti su to bile jako male količine koje bi pocicao i ja sam podoje skraćivala jer nisam mogla izdržati i baš mi je smetalo, rekla bih mu da me boli i odredila neku granicu koju bi on obično prihvatio.
    nekad sam mislila da ću dojiti i duže, nisam imala neku granicu, i ovo je i mene iznenadilo. ali jednostavno me počelo do te mjere smetati da dojenja više nisu bila ugodna ni meni ni njemu jer bi me jednostavno izludilo kada mu ne bih mogla dokazati da mi smeta i da mu ne mogu dati da cica koliko želi. onda bi on plakao, ja bi se preznojila od muke, on ne bi htio zaspati itd.
    uglavnom, prije nekih tjedan dana uhvatila sam priliku za prestanak. uveli smo malo dužu rutinu i kad bi me pitao cicu ja bih mu rekla da nema više mlijeka i da je sve popio, da se možemo maziti. on bi legao na mene, mazio se, ispričali bi priču malo bi se vrtio i zaspao. i tako je bilo par dana bez ikakvih problema, bez problema bi prihvatio da zaspe bez tog dijela uspavljivanja.
    pa sam pokušala i sa dnevnim,nakon što je i po danu uspio zaspati bez cice u ustima, i prihvatio je i to. i tako je bilo 2-3 dana. i onda je jednostavno prestao s dnevnim spavanjem, uopće neće zaspati. valja se i skače a i kad ga umirim vidi se da je blizu da zaspi ali kao da se opire snu.
    i onda je prije koji dan opet spomenuo cicu i molio i molio.i plakao. i ja sam pogriješila. nisam mu nikako mogla dokazati da nema više mlijeka pa sam popustila i dala mu da proba. e kad mu nisam dala da cica koliko hoće počeo je plakati i zavijati. pa par dana nije spominjao pa je danas opet plakao i pitao cicu i molio bilo mi ga je užasno žao, ali nisam popustila jer mislim da ću tako napraviti samo još veći problem jer ne namjeravam ponovno početi dojiti.
    i sad ja mislim da je taj njegov prestanak dnevnog spavanja uzrokovan prestankom dojenja, i nemam pojma kako mu pomoći!
    obavezno idemo na "spavanje" u uobičajeno vrijeme, ali završi na tome da samo malo odmorimo i da on viče da dignem rolete.
    navečer ga stavim na spavanje ranije i zaspi do 19.15. i to puno brže nego inače.. i spava do ujutro kada se i inače budio. znači fali mu to dnevno spavanje.
    ne znam što raditi..je li netko prošao slično?

  2. #2
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Nitko?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •