Pokazuje rezultate 1 do 50 od 165

Tema: NeplaĆanje alimentacije - sud ili czss

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    832

    Početno

    Citiraj samo ja prvotno napisa Vidi poruku
    u međuvremenu ja ne dobivam nikakvo rješenje na kućnu adresu,odlazim na sud i doznajem da je rješenje išlo (ja ga nisam dobila),da se BM žalio na presudu i da je to na Županijskom sudu. DALI IMA TKO SLIČNO ISKUSTVO? Kako da ja sad dođem na Županijski sud kad nemam nikakav broj spisa,niti neznam dali sam ja stranka u sporu,jer CZSS pokreće postupak?
    i konačno na kraju,danas me zove soc.radnica da moram doći k njima,da se mjenja zakon i da se povečava naknada pa da moram doći dati izjavu (rade reviziju) da bi mogla dobiti novo rješenje za naknadu koju prima od države. naravno mora doći i BM,ali čisto sumlja da će biti zainteresiran tak da će se to produžiti...
    naravno da se zalio na presudu kad je za njega osuđujuca.. ja upravo prolazim kroz to.

    presudu vjerojatno nisi dobila jer nisi stranka u postpuku ( kao niti ja ).

    ne znam kako bi mogla doci do broja spisa na županijskom sudu i dali bi ti ga mogli dati obzirom da nisi stranka, vec je stranka on kao okrivljenik i drzavno odvjetnistvo kao tuzitelj.

    Meni je nejasno to da oni ne salju nama te presude, kako ce itko znati dali je on izvrsio svoju obavezu i dali je izvrsio dodatni uvijet presude? I kako bi mi uopce mogle znati da je donesena presuda, mene nitko nije obavjestio, nazvao, poslao mi nista, nego sam preko kolega saznala da je osuđen.. ma mislim..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Cure, ne znam zašto vi niste dobile presudu.....ja i moj bivši smo bili na sjednici izvanraspravnog vijeća radi ukidanja uvjetne kazne radi neplaćanja alimentacije...naravno ništa mu nije ukinuto nego dani dodatni rok od 4 mj. da plati sve zaostatke i one koji će u vremenu doći na naplatu.....ja sam presudu dobila mj. dana od ročišta na sudu, ali naravno gospodin ne želi svoje podići koje mu je pokušano biti uručeno preko pošte....zovem u pisarnicu telefonski, veli mi žena tamo da je neuredna dostava...naravno......zovem nakon 2 tjedna sutkinju , sad već bude 2 mj. od kad ja primila presudu, i veli ona: žao mi je, sve mora iči po zakonu (misleći na dostavu)....pa naravno, nisam ni ja mislila da ga ona zaskoči kod kuće.....e sad dok opet spis dođe sutkinji pod ruke, pa dok da eventualno sud.dostavljaču na dostavu, pa opet ništa neće biti jer eto gospodin i njegova nova gospođa nikome ne otvaraju vrata.....e sad kad će to njemu i kako biti dostavljeno pitam se ja, pitam.....pa i ako ikad hoće, ako se još i žali.....pa kolko će toga biti za platiti........mislim, njegov problem.....a znam da namjerno ne želi ništa dati za dijete, još izjavljuje na sudu da uzdržava dijete od svoje nove partnerice (btw. to dijete ima 16 god. i tata za nju plaća alimentaciju)........u kakvoj mi to državi živimo?! nikad kraja

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ne znam zašto vi niste dobile presudu.....ja i moj bivši smo bili na sjednici izvanraspravnog vijeća radi ukidanja uvjetne kazne radi neplaćanja alimentacije...naravno ništa mu nije ukinuto nego dani dodatni rok od 4 mj. da plati sve zaostatke i one koji će u vremenu doći na naplatu.....ja sam presudu dobila mj. dana od ročišta na sudu, ali naravno gospodin ne želi svoje podići koje mu je pokušano biti uručeno preko pošte....zovem u pisarnicu telefonski, veli mi žena tamo da je neuredna dostava...naravno......zovem nakon 2 tjedna sutkinju , sad već bude 2 mj. od kad ja primila presudu, i veli ona: žao mi je, sve mora iči po zakonu (misleći na dostavu)....pa naravno, nisam ni ja mislila da ga ona zaskoči kod kuće.....e sad dok opet spis dođe sutkinji pod ruke, pa dok da eventualno sud.dostavljaču na dostavu, pa opet ništa neće biti jer eto gospodin i njegova nova gospođa nikome ne otvaraju vrata.....e sad kad će to njemu i kako biti dostavljeno pitam se ja, pitam.....pa i ako ikad hoće, ako se još i žali.....pa kolko će toga biti za platiti........mislim, njegov problem.....a znam da namjerno ne želi ništa dati za dijete, još izjavljuje na sudu da uzdržava dijete od svoje nove partnerice (btw. to dijete ima 16 god. i tata za nju plaća alimentaciju)........u kakvoj mi to državi živimo?! nikad kraja
    možda nismo dobile jer je nepravomoćna,odnosno ima pravo žalbe?
    ispravite me ako griješim.
    danas sam bila u CZSS,povečali mi naknadu za 20 kn.... i kaže pravnica da ja ne dobivam ništa jer državno odvjetništvo i BM se sude!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •