Stranica 9 od 14 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 683

Tema: Uvjeti za upis u ZG Vrtić - na papiru

  1. #401
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,526

    Početno

    kapric, novinarki ce ovo sigurno biti zanimljivo, mozes mi poslati hitno svoj broj telefona na pp?

  2. #402
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Molim vas odgovor, ili me uputite na temu ako postoji (nemogu sve iščitavat): može li mi dijete ići u vrtić ako sam ja na dopustu za njegu ili porodiljnom??

    ako može, na 4 ili 8 sati??

  3. #403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    maximalno do 8 sati za njegu,
    za porodiljsko nema ograničenja, ali pretpostavljam da baš ne bu toliko bilo dugo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.08.2010. at 08:28

  4. #404
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Hvala!!

    Ma ja bi Saru dala na 4-5 sati da se igra s djecom, ali je problem u tome što su prijave u svibnju a meni njega ističe u kolovozu i ne znam dal će mi produžit.. A vidim da puno djece nije dobilo mjesto u vrtiću pa me zanima da li me zbog njege ili porodiljnog smiju odbiti u vrtiću..

  5. #405

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    Da li sam ja to dobro shvatila da su ove godine u Zagrebu liste primljene i neprimljene djece transparentne, sa bodovima? Visim da se ništa ne piše na ovoj temi ove godine, a nabasala sam sada na drugoj temi nešto što bi se moglo tako protumačiti? Oprostite, ali dva sata listam ovih 9 str. pa nemam ovaj čas vremena sama istraživati, a oboružavam se za bitku sa vrtićem u Rijeci gdje moj sin nije primljen u jaslice - bez obrazloženja - bez bodovanja. U žalbi - pismu ravnateljici sam naglasila upravo nezadovoljstvo netransparentnošću objavljene liste, a veliku nadu u promjenu bi mi dalo to da znam da je u Zg nešto promjenjeno po tom pitanju. Hvala unaprijed

  6. #406
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,452

    Početno

    Citiraj talic prvotno napisa Vidi poruku
    Da li sam ja to dobro shvatila da su ove godine u Zagrebu liste primljene i neprimljene djece transparentne, sa bodovima? Visim da se ništa ne piše na ovoj temi ove godine, a nabasala sam sada na drugoj temi nešto što bi se moglo tako protumačiti? Oprostite, ali dva sata listam ovih 9 str. pa nemam ovaj čas vremena sama istraživati, a oboružavam se za bitku sa vrtićem u Rijeci gdje moj sin nije primljen u jaslice - bez obrazloženja - bez bodovanja. U žalbi - pismu ravnateljici sam naglasila upravo nezadovoljstvo netransparentnošću objavljene liste, a veliku nadu u promjenu bi mi dalo to da znam da je u Zg nešto promjenjeno po tom pitanju. Hvala unaprijed
    Moš mislit kako je promijenjeno.

  7. #407
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    U našem vrtiću (Zagreb, Grigor Vitez) su izvješene liste s bodovima.
    Nisam detaljno proucavala (mi smo upisani od prosle godine) pa ti ne mogu bas previse pomoci, ali mogu potvrdit da postoji stupac s bodovima.

  8. #408
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moš mislit kako je promijenjeno.
    Hm...onda su ti bodovi samo za šminku?

  9. #409

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Moglo bi se reći da su bodovi za šminku. Naime, iako su svuda u Zg bodovi ispisani na listama i pravilno zbrojeni po uvjetima iz natječaja (tako da je svatko i unaprijed mogao sam izračunati koliko će imati bodova), pri odabiru upisanih su se primjenjivali i neki drugi uvjeti, koji nemaju veze s uvjetima navedenim u natječaju ili nekim zakonom koji se tiče predškolskog odgoja, npr. koristi li majka prava iz Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama, je li majka trudna i sl. Zato su neka djeca s više bodova od onih koji su upisani ostala ispod crte.

    A odgovor na pitanje:
    ''Molim vas odgovor, ili me uputite na temu ako postoji (nemogu sve iščitavat): može li mi dijete ići u vrtić ako sam ja na dopustu za njegu ili porodiljnom??

    ako može, na 4 ili 8 sati??''
    je: može u oba slučaja, kod njege nema pravo na 10 satni program, već skraćeni, a porodiljni nema baš nikakve veze s upisom u vrtić, već su to neke interne odluke.

  10. #410
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Šta ćemo sad pri upisu morati priložiti potvrdu od ginekologa da nismo trudne??!!

  11. #411
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Molim vas,ako je itko imao isti slučaj kao ja da mi se obavezno javi....moja mrvica je rođena 2 dana iza 31.8. pa komisija nije niti gledala naš zahtjev....naravno i muž i ja radimo kao i bake...upisali smo ga upravo u privatni....zvala sam vrtić i rekli su da će ga primiti ako netko odustane zanima me da li je itko tako primljen? ono u 11 ili 12mj? helppp

  12. #412
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Moras iciredovito u vrtic i provjeravati kod ravnateljice.

    Uvijek netko odustane, samo rijetko ispisu dijete pa cuvaju mjesto. To se ne bi smjelo duze od 60 dana, ali ljudima prolazi godinama. Prijeti inspekcijom. To rijesis u Gradskoj upravi

  13. #413

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Molim Vas za pomoć. Zanima me koja je inspekcija odnosno služba nadležna za nadzor na regularnosti upisa djece u vrtiće.
    Situacija je slijedeće: Moje dijete je rođeno u 12. mjesecu 2009. i ove godine po drugi put nije upisano u DV Malešnica. Lista bodova je izviješena, ali iz nje ne možete ništa zaključiti budući da velika većina djece ima isti broj bodova 10 (kao i mi) i neki su primljeni a neki ne. U konkretnom slučaju primljeno je mnogo djece rođene u 2010. g., a moje dijete rođeno u 2009. nije. Žalbu sam uložila, kao i Zahtjev za pravom na pristup informacijama Gradskom uredu za obrazovanje. Gradski ured se proglasio nenadležnim i moj Zahtjev je proslijedio Upravnom vijeću vrtića. Upravno vijeće vrtića je žalbu odbilo, a na zahtjev mi je odgovorilo da mi ne mogu pokazati dokumentaciju druge djece, već su samo nabrojali prednosti, koje nisu propisane, ali su ih oni uzimali u obzir prilikom odabira upisane djece. I sad ta lista prednosti naravno služi kao pokriće za upis djece preko veze, jer ja nikako ne mogu dokazati da sve nije bilo regularno.
    I sada ja želim poslati inspekciju, pa neka oni utvrde je li sve bilo regularno. U međuvremenu sam saznala za dijete imenom i prezimenom koje je primljeno (naravno po vezi), rođeno je u kolovozu 2010. (pa zadovoljava uvjete upisa), ali nema nijednu od prednosti koje su meni navedene. Naravno, ravnateljica je ljuta na mene, pa ne želi sa mnom više ni razgovarati.
    Ako znate, što bih još mogla napraviti i kome se obratiti, molim za pomoč.

  14. #414

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas za pomoć. Zanima me koja je inspekcija odnosno služba nadležna za nadzor na regularnosti upisa djece u vrtiće.
    Situacija je slijedeće: Moje dijete je rođeno u 12. mjesecu 2009. i ove godine po drugi put nije upisano u DV Malešnica. Lista bodova je izviješena, ali iz nje ne možete ništa zaključiti budući da velika većina djece ima isti broj bodova 10 (kao i mi) i neki su primljeni a neki ne. U konkretnom slučaju primljeno je mnogo djece rođene u 2010. g., a moje dijete rođeno u 2009. nije. Žalbu sam uložila, kao i Zahtjev za pravom na pristup informacijama Gradskom uredu za obrazovanje. Gradski ured se proglasio nenadležnim i moj Zahtjev je proslijedio Upravnom vijeću vrtića. Upravno vijeće vrtića je žalbu odbilo, a na zahtjev mi je odgovorilo da mi ne mogu pokazati dokumentaciju druge djece, već su samo nabrojali prednosti, koje nisu propisane, ali su ih oni uzimali u obzir prilikom odabira upisane djece. I sad ta lista prednosti naravno služi kao pokriće za upis djece preko veze, jer ja nikako ne mogu dokazati da sve nije bilo regularno.
    I sada ja želim poslati inspekciju, pa neka oni utvrde je li sve bilo regularno. U međuvremenu sam saznala za dijete imenom i prezimenom koje je primljeno (naravno po vezi), rođeno je u kolovozu 2010. (pa zadovoljava uvjete upisa), ali nema nijednu od prednosti koje su meni navedene. Naravno, ravnateljica je ljuta na mene, pa ne želi sa mnom više ni razgovarati.
    Ako znate, što bih još mogla napraviti i kome se obratiti, molim za pomoč.
    isto situacija ko i s nama na jarunu, žalili se na sve strane i preporučili da se obratimo inspekciji za prosvjetu sa zahtjevom za ispitivanje regularnosti upisane djece pa sada idemo dalje

  15. #415

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    3

    Početno

    @yin&yang
    ukoliko nešto saznaš, kome se obratiti, javi nam, i mi tragamo za istim odgovorom, kome se obratiti

  16. #416

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    Transparency International - tražiti očitovanje da li zaštita privatnosti može biti opravdanjem za ovakao netransparentne upise
    Ured dječje pravobraniteljice - poslati prepisku sve komnikacije sa vrtićem/gradom i tražiti očitovanje (prema mom iskustvu, voljni su pomoći)
    Ponoviti zahtjev za pristup informacijama vrtiću - u pp dostavljam detalje

  17. #417

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    Sada vdim da Vam ne mogu poslati pp. Ako mi date svoj mail, mogu Vam proslijediti odgovor Transparency Internationala i upute za postupanje u jednoj sličnoj stvari. Radi se o vrtiću u Rijeci i slučaju u kojem vrtići uopće ne objavljuju bodove, već samo abecedni popis primljene i neprimljene djece. Mislim da je ovaj savjet, uz izvjesne modifikacije, primjenjiv i u vašem slučaju.

    Pored ovoga, još jednom preporučam iznijeti sve i uredu dječje pravobraniteljice na info@dijete.hr i nakon toga zvati da saznate da li je i kome Vaš slučaj urudžbiran.
    Želim Vam puno živaca, strpljenja i ne odustajte.
    Posljednje uređivanje od apricot : 30.09.2011. at 06:54 Razlog: frflj

  18. #418

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Talic, rado ću ti napisati svoj mail na pp, samo molim da me uputiš kako šaljem pp. Dakle, obratila sam se udruzi Vrtić za sve, oni su me uputili na Transparency International. Iz Transparency Internationala su mi odgovorili da mi vrtić mora dati uvid u dokumentaciju, što u vrtiću naravno ne žele. Transparency International kaže da oni nemaju ovlasti da sami traže uvid u dokumentaciju, te su mi rekli da se obratim Gradskom uredu za obrazovanje i Gradskoj Skupštini, što sam ja sve već napravila bez ikakvog efekta. Meni su rekli da niti prosvjetna inspekcija nije nadležna za provjeru regularnosti upisa djece u vrtić, ako vi imate drukčije saznanje, molim vas da mi kažete, pisat ću i njima. Obratiti ću se i državnoj pravobraniteljici, samo mi recite što da joj napišem, kako da naslovim svoj zahtjev.

  19. #419

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    a gore na ovoj rozoj traci gdje piše privatne poruke (bar meni piše).. možda Vama ne piše, obzirom da ja Vama ne mogu poslati... ne znam, ne razumijem se u pravila ovdje...

  20. #420

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    ne... javlja mi da korisniku nije dozvoljeno korištenje privatnih poruka.... ništa.... sačekajte koji mjesec

  21. #421

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    evo, mozete mi poslati svoj mail na bozekojaglupost@gmail.com

  22. #422
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,420

    Početno

    yy, još nekoliko postova trebaš napisati da bi dobila mogućnost slanja privatnih poruka

    talic, pogrešan je mail pravobraniteljice, nedostaje slovo i

  23. #423

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    molim osoblje koje me ispravilo (hvala masu) da to ispravi tamo gdje može biti korisno nekome - u postu gdje je i link, ako je to moguće, naravno...

  24. #424

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    ...a na jednom mjestu sam i "v" napisala malim slovom umjesto velikim...

  25. #425
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,420

    Početno

    Citiraj talic prvotno napisa Vidi poruku
    ...a na jednom mjestu sam i "v" napisala malim slovom umjesto velikim...
    e pa to stvarno nema veze
    mi smo moderatori, nismo lektori

  26. #426

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    81

    Početno

    Naravno da nema veze. To sam napisala samo da se zna da vidim i sama taj lapsus (da ne bi još netko dobio inspiraciju da se bavi lektoriranjem).

  27. #427

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    3

    Početno

    poslala sam ti mail na mail pa molim info, hvala

  28. #428

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    mene zanima do kada imam rok da dijete upisem u malu skolu naime u petom mjesecu ce navrsiti sest godina a za prvi razred jos nije jer do kraja treceg mjeseca tko je navrsio sest godina na jesen ide u skolu

  29. #429

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    prati obavijesti u vrtiću koji te zanima ili nazovi, pitaj kad su inače upisi

    kod nas su u 9. mjesecu, a predškola obično počinje sa radom 01.10.

  30. #430
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj JLF prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima do kada imam rok da dijete upisem u malu skolu naime u petom mjesecu ce navrsiti sest godina a za prvi razred jos nije jer do kraja treceg mjeseca tko je navrsio sest godina na jesen ide u skolu
    odes se pribiljeziti tamo negdje dok su i upisi u vrtic (jer imaju odredeni broj djece) a bas sami upis je negdje 10dana prije male skole...tako je barem kod nas bilo prosle godine...

  31. #431

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,781

    Početno

    pitat cu ovdje da ne otvaram novu temu:
    klinku u svibnju upisujemo u vrtic
    cula sam da se u zadne 1-2 god. promijenio nacin prijavljivanja: naime, kad smo starijeg sina upisivali mogle su se predati molbe u 2 razlicita vrtica, pa u koji upadne
    navodno vise nije tako nego se papiri predaju u jednom vrticu pa oni to kompjuterski rjesavaju. Da li sam u pravu? i da li u tom jednom vrticu iznesemo "želje" za drugi pa oni to reguliraju?
    hvala!

  32. #432
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Prvi glas mi je ovo! I nama ove godine predstoji bitka za dva mjesta; cure rođene 2009. i 2010.; mene interesira (budući da još koristim porodiljni do 3 god. najmlađeg djeteta, tj. onog rođ. 2010. g.) kaj trebam poduzeti u vezi poslodavca (a vezano uz upise u vrtić) jer planiram ako dobijemo mjesta za cure ići raditi u 9. ili 10. mj. ove godine, barem na 4 h.

  33. #433
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    cure su o tome pisale već prošle godine, a na formularima stvarno pišu još i dve rubrike za želje.

  34. #434
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala Jelena!

  35. #435

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,781

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    cure su o tome pisale već prošle godine, a na formularima stvarno pišu još i dve rubrike za želje.
    znaci sve zelje iznosim na jednom mjestu, ok

  36. #436
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    tak su cure pisaleprošle godine, samo to znam, a vidla sam naš formular i tam stvarno tak je napisano

  37. #437
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Imam pitanje i nadam se da će mi netko moći odgovoriti...

    Nedavno sam čula da ne mogu upisati dijete u gradski vrtić (Zagreb) ako suprug ili ja nemamo prebivalište u Zagrebu barem PET GODINA! Je li to točno? Druge su mi opcije privatni vrtić za 2600 kn mjesečno, kako čujem, ili tzv. čuvalica za 3000-4000 kn (ako sam dobro skužila, toliko vi svoje plaćate). Ja tih novaca nemam.

    Da pojasnim još malo, za slučaj da me netko odluči napasti što nemam prebivalište ovdje... Suprug je iz okolice ZG-a, a ja sam izdaleka. Živimo skupa već nekoliko godina i, za razliku od velike većine podstanara, uredno smo prijavljeni - imamo ugovor i boravište, koje nam čak stoji na poreznoj kartici, tako da plaćam prirez gradu Zagrebu. Prebivalište nemam gdje prijaviti. Podstanarstvo je nesigurno i ne mogu svake dvije-tri godine mijenjati sve dokumente. Čak i da kupimo svoj stan i prenesemo prebivalište u ZG, očito će mi tek drugo ili treće dijete imati pravo na vrtić.

    Otkud takva blesava odredba? Zašto 5 godina? Znači da sam još kao student trebala kupiti stan da bi moje dijete moglo jednog dana u zagrebački vrtić koji se, ponavljam, financira i od moje plaće. Mogu li išta poduzeti po tom pitanju?

  38. #438
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje i nadam se da će mi netko moći odgovoriti...

    Nedavno sam čula da ne mogu upisati dijete u gradski vrtić (Zagreb) ako suprug ili ja nemamo prebivalište u Zagrebu barem PET GODINA! Je li to točno? Druge su mi opcije privatni vrtić za 2600 kn mjesečno, kako čujem, ili tzv. čuvalica za 3000-4000 kn (ako sam dobro skužila, toliko vi svoje plaćate). Ja tih novaca nemam.

    Da pojasnim još malo, za slučaj da me netko odluči napasti što nemam prebivalište ovdje... Suprug je iz okolice ZG-a, a ja sam izdaleka. Živimo skupa već nekoliko godina i, za razliku od velike većine podstanara, uredno smo prijavljeni - imamo ugovor i boravište, koje nam čak stoji na poreznoj kartici, tako da plaćam prirez gradu Zagrebu. Prebivalište nemam gdje prijaviti. Podstanarstvo je nesigurno i ne mogu svake dvije-tri godine mijenjati sve dokumente. Čak i da kupimo svoj stan i prenesemo prebivalište u ZG, očito će mi tek drugo ili treće dijete imati pravo na vrtić.

    Otkud takva blesava odredba? Zašto 5 godina? Znači da sam još kao student trebala kupiti stan da bi moje dijete moglo jednog dana u zagrebački vrtić koji se, ponavljam, financira i od moje plaće. Mogu li išta poduzeti po tom pitanju?

    Koliko ja znam,a imam 2 djece u gradskom vrtiću nitko me nije pitao koliko dugo živimo u Zagrebu.
    Famoznih 5 godina je uvjet za dobiti novce koje isplaćuje grad Zagreb kao pomoć za novorođenu djecu.
    A i privatne jaslice sada koštaju puno manje-600- 1200 kn

  39. #439
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam,a imam 2 djece u gradskom vrtiću nitko me nije pitao koliko dugo živimo u Zagrebu.
    Famoznih 5 godina je uvjet za dobiti novce koje isplaćuje grad Zagreb kao pomoć za novorođenu djecu.
    A i privatne jaslice sada koštaju puno manje-600- 1200 kn
    Ček, ček... Imate prebivalište u Zagrebu? Koliko dugo? Hoću reći, ako imate više od 5 godina, možda su oni to sami provjerili, mimo vas.

  40. #440
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    ja isto prvi put čujem da bi 5 godina prebivaišta bio uvjet za vrtić (to jeste uvjet za pomoć za dijete od grada zagreba,kao što reče i bodo, ali ne za vrtić). od koga si to čula?

  41. #441
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto prvi put čujem da bi 5 godina prebivaišta bio uvjet za vrtić (to jeste uvjet za pomoć za dijete od grada zagreba,kao što reče i bodo, ali ne za vrtić). od koga si to čula?
    Od jedne prijateljice koja je upravo u procesu traženja vrtića za dijete jer se mora vratiti na posao.

  42. #442
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    možda su je htjeli malo otkantati da se skulira do pravog natječaja, pa su joj tak rekli

  43. #443
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    OK, da onda rezimiramo - prebivalište moram imati, ali nije bitno koliko dugo?

  44. #444
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    OK, da onda rezimiramo - prebivalište moram imati, ali nije bitno koliko dugo?
    Tako je,samo dobiti mjesto u vrtiću prije iduće pedagoške godine je kao dobitak na lutriji-govorim iz osobnog iskustva nažalost

  45. #445
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    gle to ovisigdi živiš, a napose gdi misliš dat dete u vrtić

  46. #446
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je,samo dobiti mjesto u vrtiću prije iduće pedagoške godine je kao dobitak na lutriji-govorim iz osobnog iskustva nažalost
    A to je isto blesavo... Trebam roditi krajem siječnja. Dakle, krajem siječnja godinu poslije trebam se vratiti na posao. Šta ću s djetetom do rujna? Debilizam

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gle to ovisigdi živiš, a napose gdi misliš dat dete u vrtić
    Kako misliš? Koliko sam čula, trebala bih biti sretna ako mi dijete bilo gdje prime. Ako postoji neki poseban razlog zašto pitaš - najviše bi mi pasalo nešto u Novom Zagrebu ili Trnje / Savica. No, kao što rekoh, bit će super ako igdje upadne...

  47. #447

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Brzinsko informativno, da li se zahtjev za upis može predati u bilo koje doba godine ili su upisi samo u određeno vrijeme godine ? Nisam još proučio sve jer ima još koja godina vremena za vrtić, imamo baku čuvalicu...
    hvala

  48. #448
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    A to je isto blesavo... Trebam roditi krajem siječnja. Dakle, krajem siječnja godinu poslije trebam se vratiti na posao. Šta ću s djetetom do rujna? Debilizam



    Kako misliš? Koliko sam čula, trebala bih biti sretna ako mi dijete bilo gdje prime. Ako postoji neki poseban razlog zašto pitaš - najviše bi mi pasalo nešto u Novom Zagrebu ili Trnje / Savica. No, kao što rekoh, bit će super ako igdje upadne...
    privatni vrtići primaju tijekom cijele godine, gradski samo u 6 mj (za djecu rođenu do 31.8.).
    to je tako, i tako funkcionira sistem.
    možeš se do 9 mj pokriti ili s privatnim vrtićem (tj. jaslicama) ili s tetom čuvalicom.
    sretno

  49. #449
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    natječaj za gradske je u 5. mjesecu, djeca koja su do 31.8. večinom dobijaju( ako ima dosta mjesta),ali mogu dobiti i oni koji su puno kasnije rođeni, ako ima još mjesta. Vidjela sam neki dan da je u postupku nova adaptacija ( u najmlađoj grupi) i u našem vrtiću.

  50. #450

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav !
    citam cijeli dan pravilnike, obavijesti, forume.. sto razlicitih informacija o upisu u vrtic u Zagrebu na temelju boravista..
    je li potrebno imati prebivaliste ili je dovoljno boraviste ? ukoliko se prijavljujemo sa boravistem, placa li se vrtic skuplje ? imaju li djeca sa prebivalistem prednost ?
    zvala sam vrtic, oni su mi rekli da je za prijavu samo bitno da dijete ima godinu dana.. je li stvarno tako ?
    molim, ako ima netko iskustva sa time, da mi odgovori..

Stranica 9 od 14 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •