Idemo na kongres na Plitvice!

Thread: Idemo na kongres na Plitvice!

  1. frka's Avatar

    frka said:

    Default

    vrcica sam preko nekoliko puta gledala na tv-u i citala njegove intervjue - i svaki put je uglavnom bilo stalno ponavljanje o promiskuitetu i spolno prenosivim bolestima u kontekstu mpo-a!!!! od starta mi se zgadio!
     
  2. matto's Avatar

    matto said:

    Default

    Evo drage cure jedan link o zabrinjavajućem porastu muške neplodnosti, i u tekstu odgovori našeg dragog dr. Š. (s poliklinike Cito, moram staviti da ne daj bože ne bi bilo zabune da se radi o nekom drugom dr. Š.), gdje se točno vidi razlike kako je kad je liječnik upućen u svjetska istraživanja, za razliku od liječnika čija se mišljenja baš puno ne razlikuju od dijela priprostog puka, a nažalost imaju udjela u našoj sudbini,

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Nedj...9/Default.aspx
     
  3. cranky's Avatar

    cranky said:

    Default

    Snekica jel Vrčić onaj "dođite kod mene i bit ćete trudna za 2 mjeseca" ???
    Ako je onda ga uopće ne želim komentirat. A ostatak tvojih dojmova potpisujem X
    I baš mi je drago da sam vas sve upoznala
     
  4. dani82's Avatar

    dani82 said:

    Default

    Ajmo cure, zanima nas što se dešavalo na Plitvicama
     
  5. Jelena's Avatar

    Jelena said:

    Default

    Malo se odmaramo, pa vjerojatno zato ni ne pišemo puno. Dakle, uspjelo nam je rezervirati dvoranu u neposrednoj blizini kongresne dvorane, tako da smo se lijepo smjestile, imale pića, hrane, internet, ponijeli računala, projektor, majice, letke, prezentacije, A3 posterčiće, jaja s porukom, obavijestili novinare da dolazimo. S novinarima nije išlo tako sjajno, jer su već dan ranije bili tamo i snimali kad je Milinović bio, a poklopili smo se s Blajburgom pa su kamere tamo otišle. Bilo je nešto novinara.
    Highlight je bio kada smo uspjeli dogovoriti da nam dođe liječnička delegacija s prof. Šimunićem. Tu smo dosta temperamentno razgovarali, ipak smo mi ti kojima je više stalo da se zakon ukine. Dopustio je nekima od nas da uđemo u dvoranu kada su izrečene statistike. Roda će dobiti službenu obavijest. Rezultat je nešto lošiji nego prije zakona, ali ne smijemo zaboraviti da su dostigli gotovo isti rezultat uz veliko novčano ulaganje i puno bolju opremu. Detektirano je da je 10-15% parova potrebno naći neko rješenje, jer nije uredu da budu liječeni prema ovom zakonu. Također statistike pokazuju da je prekid liječenja prije transfera porastao (imamo i mi svoju listu onih koji nisu niti stigli do transfera). Prof. Šimunić negira da se radi oplodnja odmrznutih stanica paralelno s prirodnjacima. Nadamo se da će ipak doći do nekih promjena. Golemu, koji je bio tamo, naravno nije bio na kraj pameti da razgovara s nama, jer bi morao reći da je vidio više od 2 nezadovoljna para. Uglavnom umorni smo, dojmovi se još sliježu. Liječnici očito prepoznaju problem, Milinović neće nikada shvatiti, bojim se. On je to doživio kao svoj trijumf.
    Last edited by Jelena; 16.05.2010 at 15:17.
     
  6. pak's Avatar

    pak said:

    Default

    Je, je cranky to je on.Šteta što nam to nije dao napismeno,
     
  7. babyface said:

    Default

    Quote Originally Posted by Denny View Post
    I ja sam puna dojmova i drago mi je da sam vas upoznala!
    Moj posao oko Plitvica još nije gotov i zato kidam na posao i potpisujem Šnekicu u svemu!
    I svaka čast dr. K.!
    Ispricavam se na "upadu"; jel dr.K. Kniewald?
    Jos nesto me zanimalo; sa kakvim stavom su vam se obratili dr.R. i dr-ica P.-B. ?
    Jeste prisustvovale zavrsnoj raspravi u dvorani?
     
  8. Jelena's Avatar

    Jelena said:

    Default

    Svi liječnici vide propuste Zakona, a vide i neke koje, kako oni tvrde, mi ni ne vidimo. Zato je prof. Šimunić tražio da svi napišemo što nas muči, i liječnici i pacijenti. Ja se nadam da to neće biti uzaludno. Da, bilo nas je nekoliko na završnom dijelu kongresa, koji je bio manje rasprava, a više podnošenje izvješća. Meni je sve bilo OK, osim Golema, on je opet svojom starom retorikom nastupio. Sav sretan sa zakonom, manje ga zanima dio zakona koji nas prisiljava na loše liječenje, cijelo vrijeme samo trabunja o registrima i kontroli kvalitete.
     
  9. iva_luca's Avatar

    iva_luca said:

    Default

    matto, ajd linkaj članak na gradjane....
     
  10. Mukica's Avatar

    Mukica said:

    Default


    ja osobno bi volila se sljedeci put, na nekoj slicnoj aktivnosti, skupi jos vise pacijenata
    ovo je bio super odaziv, ali moze i mora biti duplo veci
    Last edited by MIJA 32; 16.05.2010 at 21:42. Reason: na zamolbu mukice
     
  11. lavko's Avatar

    lavko said:

    Default

    Hvala cure i dečki u ime svih nas!
     
  12. tigrical's Avatar

    tigrical said:

    Default

    Slike su odlične! Bravo cure i dečki, odlično ste to napravili!
     
  13. barbyRI's Avatar

    barbyRI said:

    Default

    svaka cast svima!
     
  14. tonili's Avatar

    tonili said:

    Default

    Hvala svima!!!!
     
  15. Snekica's Avatar

    Snekica said:

    Default

    Quote Originally Posted by babyface View Post
    Ispricavam se na "upadu"; jel dr.K. Kniewald?
    Jos nesto me zanimalo; sa kakvim stavom su vam se obratili dr.R. i dr-ica P.-B. ?
    Jeste prisustvovale zavrsnoj raspravi u dvorani?
    Je, dr.K. je Kniewald. Dr.R. i dr. P-B su bili odlični, interesantni i lagano zagonetni, ali činjenica je da su na "našoj" strani, iako se ne bi smijelo raditi o ničijim stranama, ali eto...
    Što se završne rasprave tiče, mislim da je Jelena išla, mi smo onda krenuli za doma.
     
  16. Snekica's Avatar

    Snekica said:

    Default

    Quote Originally Posted by cranky View Post
    Snekica jel Vrčić onaj "dođite kod mene i bit ćete trudna za 2 mjeseca" ???
    Ako je onda ga uopće ne želim komentirat. [/B]
    Aha! Bila ja kod njega na folikulometriji (slučajno bio dežuran), on me operirao (endometriozu), imam 5 postupka iza sebe i još nisam trudna... Bonus od 2 mjeseca iskoristila sam još lani
     
  17. loks's Avatar

    loks said:

    Default

    ponosna zbog vas što sam ženskog roda...iako nisam mogla biti sa vama. svaka čast žene (i muževi), zaslužujete svi skupa milion
     
  18. tlatincica said:

    Default

    Svima koji su bili tamo veeeliko hvala u ime nas koji se sad borimo i u ime onih koji koje to tek (nažalost) čeka.
    Bez vas mi bismo bili samo statistika na papiru s kojom se može manipulirati kako kome odgovara, već prema potrebi...
     
  19. sara38's Avatar

    sara38 said:

    Default

    Quote Originally Posted by tlatincica View Post
    Svima koji su bili tamo veeeliko hvala u ime nas koji se sad borimo i u ime onih koji koje to tek (nažalost) čeka.
    Bez vas mi bismo bili samo statistika na papiru s kojom se može manipulirati kako kome odgovara, već prema potrebi...
    Potpisujem.
     
  20. ksena28's Avatar

    ksena28 said:

    Default

    ma šta se mi bunimo. mi koje idemo na "umjetnu oplodnju" (kako je naziva naš ministar ginekolog) u hrvatskoj, gledamo jedne druge, slušamo priče, mi smo DEZINFORMIRANE.... ima više trudnoća nego prošle godine, čak 40... briga njega za nas, on je u pohodu da osvoji svojim "statistikama" hrvatske medije, mi smo ionako militante babe, rode ili dezinformirane glupače i možemo se fakat smo slikat.

    e znam da je nemoguće, ali da je ikako izvedivo trebalo bi bojkotirat hrvatske klinike!!!!!!!! fuj
     
  21. tlatincica said:

    Default

    I ja sam dezinformirana baba!
     
  22. ivarica's Avatar

    ivarica said:

    Default

    pa naravno da smo dezinformirane, idemo na kongrese, slusamo njegove strucnjake

    on koji nije bio tamo, on ZNA
     
  23. cranky's Avatar

    cranky said:

    Default

    Meni je još gore što će sad vjerojatno onaj frižider odjeknut više nego sve naše do sad
    Last edited by BHany; 18.05.2010 at 09:12. Reason: ružna riječ
     
  24. RuzicaSB said:

    Default

    Quote Originally Posted by tlatincica View Post
    Svima koji su bili tamo veeeliko hvala u ime nas koji se sad borimo i u ime onih koji koje to tek (nažalost) čeka.
    Bez vas mi bismo bili samo statistika na papiru s kojom se može manipulirati kako kome odgovara, već prema potrebi...
    X

    ot: cranky imas dobar potpis
     
  25. Jelena's Avatar

    Jelena said:

    Default

    Kud novinarka nije jedna od nas, odnosno da barem razumije što pita, da ga nije priupitala za podatke iz stimuliranih postupaka, jer prirodnjaci i inseminacije nisu ni zahvaćeni ovim zakonom. Tu bi ga vjerojatno već malo zbunila. Zanima me taj službeni izvještaj prof. Šimunića.
     
  26. ivarica's Avatar

    ivarica said:

    Default

    Quote Originally Posted by Jelena View Post
    Zanima me taj službeni izvještaj prof. Šimunića.
    meni je simunic jucer na tel rekao da je jedino iza cega on stoji ono sto je iznio na plitvicama
     
  27. aenea's Avatar

    aenea said:

    Default

    Stoji iza toga. Osim ako ne.
     
  28. glacova's Avatar

    glacova said:
     
  29. cranky's Avatar

    cranky said:

    Default

    Sad se opet prica o nekim "povlastenim statusima"
    Znaci ja s 36 sam po struci vec u skupini smanjenog fertiliteta, ali moraju me mesarit jos 4 godine dok ne dodjem medju "povlastene" kad mi sanse padnu na minimum
    Nekako nisam baš optimistična
     
  30. Snekica's Avatar

    Snekica said:

    Default

    Vjeruj mi, nisam ni ja sa 32! Uopće!
     
  31. mare41's Avatar

    mare41 said:

    Default

    Meni je ipak najjača kategorija da se dozvoljava oplodnja više od 3 jajne stanice i zamrzavanje eventualnog viška zametaka ženama s malim dobivenim brojem stanica. Tako mi mogu dozvoliti i put na Mjesec, nije bitno što nema nikakve mogućnosti da tamo odem. Hvala na ničem u ime svih low respondera starije dobi.
     
  32. Mali Mimi's Avatar

    Mali Mimi said:

    Default

    Da i ja mogu slaviti ako dobijem više od 3 jajne stanice
     
  33. Marnie's Avatar

    Marnie said:

    Default

    Quote Originally Posted by mare41 View Post
    Meni je ipak najjača kategorija da se dozvoljava oplodnja više od 3 jajne stanice i zamrzavanje eventualnog viška zametaka ženama s malim dobivenim brojem stanica. Tako mi mogu dozvoliti i put na Mjesec, nije bitno što nema nikakve mogućnosti da tamo odem. Hvala na ničem u ime svih low respondera starije dobi.
    ovo potpisujem
    Ja sam živi dokaz da meni u stvari ovaj novi zakon uopće ništa ne ograničava kada mi je već priroda sve ograničila i čemu onda oplodnja više od 3 js, a kamo li zamrzavanje embrija kada sa ful stimulacijom dobijem jedva 2 js. Treba to omogućiti svim ženama bez obzira na dob i dijagnozu, bitan je taj individualni pristup.
     
  34. tikica_69's Avatar

    tikica_69 said:

    Default

    Quote Originally Posted by Mali Mimi View Post
    Da i ja mogu slaviti ako dobijem više od 3 jajne stanice
    Takodjer
    I sto mi vrijedi sto imam vise od 40?