Stranica 11 od 33 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1639

Tema: Lchf/ paleo/primal - prehrana

  1. #501
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    cure, u lidlu je akcija lješnjaka i oraha; cijena lješnjaka piše 59,90, međutim na kasi je vuklo 49,90. bilo mi čudno kako sam skoro 2 kg platila manje od 100 kn pa sam kasnije vidjela na računu. ne znam je li greška na kasi ili na polici, ali i 60 kn je super povoljno
    Wow, dobra info - to je fakat super povoljno!

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    gdje kupujete povoljnije djevičansko kokosovo ulje? kupila sam danas u bio&bio, cijena preko 70 kn za pola kile
    Ja kupujem u Mercatoru 90kn 500gr, al uzimam to jer je to jedino hladno prešano, na drugima ne piše da je pa ih zaobilazim. To u bio bio, jel hladno prešano? Jeftinije je od mojeg

  2. #502

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ovo od 500 g je hladno prešano. nisam do sada kupovala pa nisam znala kako se kreće cijena. za uskrs sam se odlučila počastiti nekim slasticama pa je došlo vrijeme i za kokosovo "ulje"

    ima i od 200 g po 30-ak kn, ali to nije hladno prešano. zanimljivo je da mi je prodavačica preporučala to jer se ne osjeti miris

  3. #503
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    ovo od 500 g je hladno prešano. nisam do sada kupovala pa nisam znala kako se kreće cijena. za uskrs sam se odlučila počastiti nekim slasticama pa je došlo vrijeme i za kokosovo "ulje"

    ima i od 200 g po 30-ak kn, ali to nije hladno prešano. zanimljivo je da mi je prodavačica preporučala to jer se ne osjeti miris
    ha hahaa naravno da se ne osjeti miris kad je procesirano

    Super info, baš ću se potruditi kupiti tamo sljedeći put.

  4. #504
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kavofob, daj link na to tvoje ulje, nalazim samo ovo

  5. #505

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Kavofob, daj link na to tvoje ulje, nalazim samo ovo
    to je to :S

    mozak ne radi, moram pojačati orašaste

    dakle, nije razlika u cijeni u odnosu na mercatorovo...

  6. #506
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Aj dobro, sad mi lakše, ipak mi je ovo pod nosom, da ne moram na drugi kraj grada Iako vidim da imaju i extra djevičansko 1400 ml za 192 kn, samo ne znam jel hladno prešano
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 21.03.2013. at 14:57

  7. #507

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    trebalo bi biti, naziv je ekstra djevičansko, a i u opisu pišu karakteristike hladno prešanog ulja

  8. #508
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da, al ovih dana pušem i na hladno (prešano :lol), ak su (kršitelj koda)ove žitarice zdrave, lako staviti opis generalno za ulje pa ubaciti i o hladno prešanom a da proizvod nije nužno taj. Ako budeš blizu, daj baci oko jel fakat piše na proizvodu

  9. #509

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    uf, u pravu si. truju nas na sve strane...mislim da će mi se uskoro prestati smijati što sam odlučila kupiti kozu :D

    nemaju ovo veliko dostupno inače bih to kupila

    trenutno od kokosovih imaju samo ovo od 400 ml i ono 200 bez mirisa

  10. #510
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    aha, thanks

  11. #511
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    ja polako posustajem - meni jednostavno fali kruh.

    A danas je bila i fešta u firmi, pa sam se najela kolača

  12. #512
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ne možeš bez kruha živjeti, ok, ajde jedi ga. Nemoj zbog toga posustati generalno. Pojedi ga za doručak, jedi ga kao inače, samo probaj da je to manja količina i ostalog se drži kao i mi drugi. To će ti već biti velik uspjeh, u svakom slučaju veći nego da odustaneš u potpunosti

  13. #513

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nanoibeba, ja sam imala gestacijski dijabetes i reklo mi da švedski kruh iz Mlinara ne diže šećer, pa sam njega jela. I sad ga ponekad žvaknem jer se MM navikao na njega pa ga kupuje. To je tamni kockasti sa sjemenkama.

  14. #514
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    da to bi mogla. Samo ponekad mi fali kruh - kada je neki fini umak.
    Slatko mi ne falli

  15. #515
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Onda ajde tako, šteta je minimalna

  16. #516
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam zakljucila da i meni tako najbolje pase. Povremeno fina torta i povremeno kruh za dorucak- obicno vikendom kad imam vremena za plac.
    Posljednje uređivanje od Anci : 21.03.2013. at 17:31

  17. #517
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    I u "mom" lidlu je ta niža cijena, samo kaj sam jedva nagrabila 1/2 kg lješnjaka i ništa badema, mora m za vikend otići ujutro, ali do tada će vjerojatno i promijeniti cijenu.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 21.03.2013. at 18:11

  18. #518

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I u "mom" lidlu je ta niža cijena, samo kaj sam jedva nagrabila 1/2 kg lješnjaka i ništa badema, mora m za vikend otići ujutro, ali do tada će vjerojatno i promijeniti cijenu.
    u mom lidlu nisu imali bademe, samo lješnjake i orahe, a bila sam oko 9 tamo

    vidjela sam da i spar ima snižene lješnjake, s 90 na 65 otprilike (89 na 64 ili tako nešto, pamtim samo okruglo)

    inače, ja obožavam orahovečke lješnjake iz konzuma, za njih mi nije žao dati 90 kn, imaju posebnu aromu i jako me podsjećaju na lješnjake kakve sam jela u djetinjstvu

  19. #519
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Znam kupiti odličnel lješnjake na placu. Samo nije lako na njih naletjeti

  20. #520
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja ne odustajem, ponekad posustajem ali se ne dam.
    Za gladne večer uvijek držim u škrinji ispečene pogačice od zobenih mekinja pa ih samo tutnem u mikrovalnu i zagrijem.
    Griješim najviše s slatkim ( teški ovisnik) ali sam se s keksa i kolača prešaltala na čokoladu.
    Danas sam saznala da mi željezo na donjoj granici i da pojačam unos c vitamina i zelenila. Manjak željeza mi je uzrokavao umor, vrtoglavice i podljeve po rukama.
    najviše mi fali proljetno povrće.
    Plac mi nije na ruku pa kupujem rijetko i u večim količinama.
    Sada se spremam posijati u svom vrtu hrpu toga i jedva čekam da izraste. Nema boljega od domaće kristalke za večeru s vrhnjem i tunom, mljac.
    Vidim da sam bolje, mogu preživjeti bez tjestenine, kruha i keksi i to mi je super.
    Hrabro naprijed

  21. #521
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam saznala da mi željezo na donjoj granici i da pojačam unos c vitamina i zelenila.
    Možda da probaš piti spirulinu? Meni je ona digla željezo.

  22. #522
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    i podljeve po rukama.
    Daj mi to objasni, pliiz! išle sam neki dan dati krv, i mogla sam znači da mi je željezo OK, ali nadlanu ruke iz koje je išla krv, pojavio mi se jako poodlev. lubičasto plavia.. No vidim da mi je prošlo. Mislim da je to meni bilo od uzimanja krvi, a ne od prehrane.

    Meni slatko ne fali, ali meni fali kruh. Ali mi ne fali svaki dan tako da je to dobro

  23. #523
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam saznala da mi željezo na donjoj granici i da pojačam unos c vitamina i zelenila
    I da obavezno izbjegavaš proizvode koji imaju fitinsku kiselinu u sebi (žitarice, grahorice), a da mudro klopaš druge koji je imaju - orašasti plodovi, sjemenke.

    Fitinska kiselina (iz žitarica ili grahorica npr - to ljudi puno konzumiraju u klasičnoj prehrani), kada je konzumirana s proizvodima koji sadrže kalcij, željezo itd, u tom slučaju veže na sebe te minerale i tijelo ih ne može apsorbirati.

    Zato je bitno ako se konzumira proizvod koji ima fitinsku kiselinu (orašasti plodovi, sjemenke), da se on konzumira odvojeno od ostale hrane, da se spriječi neapsorbiranje minerala.

    Ovaj članak jednostavnim jezikom pojašnjava kako ispravno pripremiti namirnice, da se minimalizira utjecaj fitinske kiseline.

    Zato ja kad radim domaći kruh svojima, nema šanse da ću ga raditi tako da se diže sat/dva, moj se diže obavezno 18h. Zato što kvasac neutralizira fitinsku kiselinu, i kad već radim domaći kruh onda nek je barem zdravija verzija od kupovnog - da mi djetetu ne otima minerale

    I sada kad gledamo da je većini ljudi osnova prehrane žitarice (i grahorice podosta), apsolutno nije čudno da imamo sve više problema s anemijom, osteoporozom itd itd..

    Još jedan od razloga zašto NE treba jesti žitarice, barem nikako ne ove kupljene u trgovini jer apsolutno nisu dobro pripremljene za jelo.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.03.2013. at 10:17

  24. #524
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Daj mi to objasni, pliiz! išle sam neki dan dati krv, i mogla sam znači da mi je željezo OK, ali nadlanu ruke iz koje je išla krv, pojavio mi se jako poodlev. lubičasto plavia.. No vidim da mi je prošlo. Mislim da je to meni bilo od uzimanja krvi, a ne od prehrane.

    Meni slatko ne fali, ali meni fali kruh. Ali mi ne fali svaki dan tako da je to dobro
    To je bilo sigurno od uzimanja krvi, nisi dovoljno dugo vatu na mjestu vođenja držala .

  25. #525
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    anchie 76, pitala bih te, posto se sjecam, da ti nisi nikad imala problema sa tezinom, dakle nisi na lchf prehrani zbog mrsavljenja:
    kako si ti osjetila da ti to u odnosu na prijasnju prehranu dobro cini?
    ovi tvoji linkovi su mi na "to do" listi, ali jos nisam uhvatila vremana za prouciti.

    no s obzirom da kad citas i makrobiotiku i ayurvedu, ili nesto slicno, sve zvuci logicno, zanima me bas tvoje iskustvo. jer ja isto ne bih mrsavila.
    da li si osjetila vise energije, bolju probavu, ljepsu kozu, ili nesto trece?

  26. #526
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    ma i mislila sam da je od toga - a nije mi se dalo nazvati frendicu doktoricu da mi objasni. Držala sam sveg što su mi tamo rekli.

  27. #527
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    odnosno pitam i ostale, koji nisu na toj prehrani zbog mrsavljenja?

    kakve ste benefite osjetile, vidjele...?

  28. #528
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Hvala cure,
    Optimist gdje da kupim siprulinu i koju da dozu pijem?

    Nanoibeba inače sam sklona masnicama čim se malo udarim a sad sam u nekoliko navrata dobila spontane podljeve do veličine 12-14 cm koji su rapidno odlazili (cca 1 tj od dobijanjado čiste kože)a nisam se siguno udarila pa sam i to napomenula doktorici.

    Nemam deklariranu anemiju pa ne trebam piti suplemente ali svakako moram pripaziti na prehranu u čemu mi pomaže lchf.

    Danas u lidl po bademe i lješnjake.

    Još sam čula da i rooibos čaj sadrži velike količine željeza i da se može i preporuča piti svakodnevno.

    Anchi i ja svojim volim naprvaiti no knead kruh za vikend, preko tjedna ne stignem. To mi je najbolji kruh do sada.

  29. #529
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo, tu smo prije pisali o manjku željeza: http://forum.roda.hr/threads/67676-M...ight=spirulina

    Ja sam spirulinu kupila u bio-bio dućanu, točne doze se više ne sjećam, ali znam da treba popiti puno tih tableta (malu šačicu ).

    Čini mi se da sam pila 5 tbl ujutro, 5 navečer. Bljak su, ali fakat pomažu.

  30. #530
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Molim vas lijepo, ako netko nadje veliko pakiranje kokosovog maslaca/ulja (500 i vise grama) povoljno da javi.
    Ja sam ga prije kupovala u Kemigu, 500g je 167kn, al ako ima jeftinije, rad bih znala.

  31. #531
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    anchie 76, pitala bih te, posto se sjecam, da ti nisi nikad imala problema sa tezinom, dakle nisi na lchf prehrani zbog mrsavljenja:
    kako si ti osjetila da ti to u odnosu na prijasnju prehranu dobro cini?
    ovi tvoji linkovi su mi na "to do" listi, ali jos nisam uhvatila vremana za prouciti.

    no s obzirom da kad citas i makrobiotiku i ayurvedu, ili nesto slicno, sve zvuci logicno, zanima me bas tvoje iskustvo. jer ja isto ne bih mrsavila.
    da li si osjetila vise energije, bolju probavu, ljepsu kozu, ili nesto trece?
    Huh, teško je to opisati (uvijek i ja i frendica komentiramo kako nam je teško dočarati što je toliko bolje), to fakat moraš probati 21dan Ajde probat ću..

    Dakle, krenula sam s tom prehranom recimo "slučajno" - htjela sam se riješiti kandide. Nisam sklona korištenju tableta i inog, odmah sam shvatila da sam pretjerivala sa lošom prehranom i da ja mogu kandidu riješiti "površinski" ali da moram riješiti uzrok - prehranu.
    Kako je antikandida dijeta strašno rigorozna, gora je od paleo/primal/lchf, nije to uopće meni bilo jednostavno a pogotovo jer je to bio moj prvi dodir s prekidanjem moje vječne veze i ljubavi s kruhom Uspješno sam se riješila kandide a usput skužila da se osjećam nikad bolje.

    I nakon toga sam bila manje više on and off, al sam s vremenom skužila da mi stvarno ne vrijedi ići previše u "off" mode, da nije vrijedno toga.

    E sad, kako se ja osjećam na toj prehrani i zašto mi je toliko draga:

    - kontinuirani nivo energije kroz dan - nema više onog da ti se spava nakon obroka, nema oscilacija u šećeru u krvi pa je nivo energije stalno normalan
    - bez obzira koliko pojeo za obrok, ne moraš raskopčavati remen. Nema napuhnutosti stomaka (ja sada čim jedem žitarice, kužim odmah da mi je stomak kao par mjeseci trudnoće, inače je ravan)
    - nemam napadaja da mi se jede slatko (kandide za početak nema pa niti ne traži - mnogi potrebu za slatkim kontaju da im se eto jede, al ni ne kuže da im kandida traži da jedu slatko)
    - istančan mi je okus za slatko - nevjerojatno u čemu sve slatkom mogu sada uživati što nisam ni slutila prije a što je PRAVA hrana, a ne procesirana i da mogu uživati u slatkom bez grižnje savjesti
    - prehrana je puno bogatija antioksidantima - vjerojatno otud i ta količina energije i pozitive
    - prije mi je svaka mast bila ista - puno sam naučila o dobrim i lošim namirnicama kroz ovu prehranu - sad na suncokretovo ulje gledam kao na vražji proizvod - prije nisam
    - generalno gledano - prvi put u životu ja uživam u hrani, nije mi obaveza nego gušt. Nedostatak žitarica u prehrani te natjera da počneš razmišljati izvan "kutije", ono beskrajno uživam što činim dobro svom tijelu i što svaki dan pronalazim nove namirnice i spremam hranu na druge načine
    - preludo mi je to što nema više opterećivanja kilama, jedeš kad ti se jede, apsolutno se ne opterećuješ ni kalorijama ni ničim. U potpunosti uživaš u tome što jedeš - čisti hedonizam
    - probava je normalnija (nema vlakana iz žitarica koja su preteška za probavu, vlakna iz povrća su kud i kamo bolja)
    - prije nekih mjesec dana imali smo nekakvo događanje u jednom hotelu, tamo smo bili po cijele dane i od tamo radili. I sve te dane su pred nama bili kroasani i neko drugo pecivo s čokoladom. I, nećemo mi to jesti (4 nas je na ovoj prehrani), al džaba, miriši ti pred nosom i uzmeš prvi i gotovo, mozak poludi. I svi odlučili, ok jedemo šta je tu je, kad ovo završi vraćamo se na staro. I bi tako. Ali svi smo poslije komentirali koliko loše smo se osjećali kad smo jeli te kroasane, frend viče "nisam bio 4 dana na WC-u" LOOOL, i ja i frendica smo konstatirale da nam je energija bila koma.. ono nekako loše, ne znam opisati - ne da ti se ništa, sve ti je teško... Fakat teško opisati.

    Kažem, ja sam cijeli život živjela na žitaricama, one su mi bile baza prehrane. No sada ne bih išla natrag na tu prehranu, nema šanse. Nisam hitler sama sa sobom, nisam uopće. Trudim se 100% al sam zadovoljna i ako je 80% (iako svaki put poslije zaključim da nije vrijedilo skretati s puta).

    Eto to je najkraće, ako se sjetim još nečeg, napišem.

  32. #532
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas lijepo, ako netko nadje veliko pakiranje kokosovog maslaca/ulja (500 i vise grama) povoljno da javi.
    Ja sam ga prije kupovala u Kemigu, 500g je 167kn, al ako ima jeftinije, rad bih znala.
    Mercator, 500 gr 90kn. Povoljnije nisam našla :/ Mislim ima i jeftinijih ali nisu hladno prešana pa mi nisu dolazila u obzir.

  33. #533
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jesi stvarno sigurna da je to hladno presano, u usporedbi sa svima ostalima, ovo je jaaako niska cijena. Doduse, nije mi Merkator nigdje blizu.

  34. #534
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    hvala anchie!

  35. #535
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nema na čemu seni

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi stvarno sigurna da je to hladno presano, u usporedbi sa svima ostalima, ovo je jaaako niska cijena. Doduse, nije mi Merkator nigdje blizu.
    Je, piše na njemu. Ima i jeftinijih ali na njima ne piše da su hladno prešana, samo piše da su eko/bio, pa te nisam htjela uzeti.

    I nije to jako niska cijena, ista je kao i u bio bio, na ovoj temi ili drugoj (gubim se ) smo kavofob i ja konstatirale da je cijena identična (tamo je 400 gr 72 kn)
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.03.2013. at 12:53

  36. #536
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Ima to ulje nekakav jako okus? Nisam nikada probala. Pitam jer neću još dugo imati zaliha svinjske masti.

    Meni je i dalje kruh problem. Ponekad mi fali, ali tada ga i pojedem. Slatko ne. Jako volim sir, tako da mi on uvijek može biti zamjena za slatko (valjda imam francuske gene )

  37. #537
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kokosovo ulje nema jak okus. Ima jači miris nego okus - mislim nema nikakav okus, nekakav neutralan. Ako ga staviš u usta, ko vosak da jedeš (kad je kokosovo ulje hladno). E sad zamijeniti svinjsku mast s kokosovim uljem, hm, rado bih, ali financijski mi je to suisidalno

    Ja ga koristim u kavi prvenstveno, sladoled/deserti, i za ispeći paleo palačinke.

  38. #538
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Ja isto mogu potvrditi opće poboljšanje u vidu energija, boljeg raspoloženja, mršavljenja.
    Nije lako jer se mora dobro izorganizirati i uvijek imati nešto pripremljeno za jelo. Najviše me mući što sam sad punoooo više u kuhinji nego inače, ali sam zato sretnija i vedrija kao osoba.
    Ja sam krenula na antikandida dijetu i još sam na njoj već 2mjeseca, ali ona je i dalje tu - smanjila se, ali me i dalje gnjavi. Znam da je to dugi proces i nije kod svakog isto, zato sam nategnula živce i oboružala se strpljenjem. kako je meni kandida i dalje prisutna i dalje imam potrebe za slatkim, ali si zato radim LCHF slatkiše sa stevijom i tako funkcioniram.

  39. #539
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Seni, ako ne želiš gubiti kilažu na ovoj prehrani, to se lako posloži. Mislim ono nevjerojatno mi je koliko je lako kontrolirati kg s ovom prehranom, a to sve sa dodavanjem/ukidanjem voća i to je to. Želiš skinuti koju kg, izbaciš sve voće, ok ti je kilaža - jedeš koju voćku dnevno, želiš dobiti koji kg - opleti po voću.

    Npr banana/jabuka su oko 30 gr ugljikohidrata - čisto usporedbe radi da imaš feeling i onda radiš po ovome dolje ovisno o tome koji ti je cilj. Meni je većinom cilj 100-150, s tim da ponekad radim intermitted fasting 24 ili 36h tako da sam te dane 0-50 gr.


    0-50 grams/day – Ketosis and Accelerated Fat Burning
    Acceptable for a day or two of Intermittent Fasting towards aggressive weight loss efforts, provided adequate protein, fat and supplements are consumed otherwise. May be ideal for many diabetics. Not necessarily recommended as a long-term practice for otherwise healthy people due to resultant deprivation of high nutrient value vegetables and fruits.

    50-100 grams/day – Primal Sweet Spot for Effortless Weight Loss
    Minimizes insulin production and ramps up fat metabolism. By meeting average daily protein requirements (.7 – 1 gram per pound of lean bodyweight formula), eating nutritious vegetables and fruits (easy to stay in 50-100 gram range, even with generous servings), and staying satisfied with delicious high fat foods (meat, fish, eggs, nuts, seeds), you can lose one to two pounds of body fat per week and then keep it off forever by eating in the maintenance range.

    100-150 grams/dayPrimal Blueprint Maintenance Range
    This range based on body weight and activity level. When combined with Primal exercises, allows for genetically optimal fat burning and muscle development. Range derived from Grok’s (ancestors’) example of enjoying abundant vegetables and fruits and avoiding grains and sugars.

    150-300 grams/day – Steady, Insidious Weight Gain
    Continued higher insulin-stimulating effect prevents efficient fat burning and contributes to widespread chronic disease conditions. This range – irresponsibly recommended by the USDA and other diet authorities – can lead to the statistical US average gain of 1.5 pounds of fat per year for forty years.

    300 or more grams/day - Danger Zone!
    Easy to reach with the “normal” American diet (cereals, pasta, rice, bread, waffles, pancakes, muffins, soft drinks, packaged snacks, sweets, desserts). High risk of excess fat storage, inflammation, increased disease markers including Metabolic Syndrome or diabetes. Sharp reduction of grains and other processed carbs is critical unless you are on the “chronic cardio” treadmill (which has its own major drawbacks).




  40. #540

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    meni nije lako gubiti kilograme. gubim centimetre, ali kilogrami stoje. izabrala sam taj tip prehrane zbog netolerancije glutena, a prije nego sto sam povecala unos masnoca padala sam s nogu od iscrpljenosti. sad se osjecam odlicno, ali kile ne idu dolje, a voljela bih. no naporno treniram i disciplinirana sam pa se nadam da ce i to krenuti. voce ne jedem, osim povremeno.

  41. #541
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je i dalje kruh problem. Ponekad mi fali, ali tada ga i pojedem.
    Evo sad čitam recept koji već duže vremena hoću probati, i gle što žena napiše u uvodu

    Speaking of addictions, biscuits used to my addiction before going Paleo. Actually bread in general was my addiction. Loved it. It’s nice to say LOVED because now I really don’t have a desire. On occasion though I do miss it. On those occasions I make Paleo versions. These biscuits I think are my favorite so far when it comes to a Paleo form of bread.
    Odmah sam se tebe sjetila. Evo na ovoj temi sam stavila recept

  42. #542
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije lako gubiti kilograme. gubim centimetre, ali kilogrami stoje. izabrala sam taj tip prehrane zbog netolerancije glutena, a prije nego sto sam povecala unos masnoca padala sam s nogu od iscrpljenosti. sad se osjecam odlicno, ali kile ne idu dolje, a voljela bih. no naporno treniram i disciplinirana sam pa se nadam da ce i to krenuti. voce ne jedem, osim povremeno.



    Ako kilogrami stoje, a centimetri odlaze, to je ODLIČNO! Znači da masno tkivo zamjenjuješ s mišićnim - di ćeš bolje! Vaga laže, ne vjeruj joj, vodi se time kako izgledaš i centimetrima.

    Ako svejedno želiš više kg izgubiti, pazi koliko orašastih plodova jedeš (idealno jedna šaka dnevno - što je u stvari vrlo malo), i nemoj baš natapati jela u masnoći, i naravno voće 0 bodova (kao i krumpir koji je povrće al je pun škroba).
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.03.2013. at 13:30

  43. #543

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    eh, nadala sam se da ces mi reci nesto sto ne znam

    ne jedem ni krumpir ni nista sto raste u zemlji osim mrkvice povremeno, i to sirove. ni orasaste plodove osim u onim lepinjicama, ali pojedem pola lepinjice dnevno, znaci da je to stvarno zanemariva kolicina orasastih. i ne natapam jela u masnoci.
    vjerojatno samo trebam biti strpljiva i uporna.

  44. #544
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    A voće? Koliko dugo si na ovoj prehrani?
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.03.2013. at 13:36

  45. #545

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    dva-tri mjeseca cisti lchf. a lc vec duuugo, mislim, dugo s obzirom na cinjenicu da ni gram nisam izgubila. ne jedem voce, osim mozda jedne jabuke u dva tjedna, ako. vidim da je ok ako gubim centimetre, ali voljela bih bas i da vaga suradjuje

  46. #546
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Ja se uopće ne važem. I jedem voće. i mislim da nisam nešto smršavila, ali možda nešto špeka skinula. Morala bih probati obući neku stariju odjeću, pa tako vidjeti.

  47. #547
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ivana7997,
    Kod tebe sve ide baš kako treba, tebe muči vlastiti mozak i navika na vagu

    Ti gubiš masno tkivo (to je ono čega se hoćeš riješiti ne?) - to ti dokazuju centimetri. A treniraš i time uspješno povećavaš mišićnu masu (i time ubrzavaš metabolizam i činiš dobro tijelu generalno) - ne može bolje.

    E sad, ti bi da ti vaga pokaže manje - zbog čega ti je to bitno? Najčešće kada vaga pokazuje manje (zbog dijete npr), najbrže odlaze mišići i to se na vagi vidi vrlo brzo. I onda imaš to da vaga pokazuje manje, ali vizualno žena baš ne izgleda dobro jer masno tkivo ostaje. Sigurna sam da to ne želiš.

    Ja sam tu negdje oko 55kg (možda i 3-4 kg više, pojma nemam, ne važem se). Kada sam bila u vrhunskoj fazi treniranja i ono baš skidanja masti (ono skoooro su mi se vidjele pločice), imala sam kilograma više nego ikada (recimo oko 59, što je za mene puno), ali SVI SVI SVI odreda su mi govorili "isuse koliko kg si ti izgubila", i ne bi mi vjerovali da imam kg više no ikad. Jer promijenio se omjer mišića i masti, i ja izgledam "lean" ali vaga pokazuje puno (jer su to većinom mišići koji su teški).

    I da, i meni je trebalo vremena da se naviknem na to. Zaista mi je teško bilo gledati na vagi da mi kilaža raste uz strašne treninge. Ipak smo odrasli uz tu vagu i najčešće se njom vodimo da li mršavimo ili ne. Meni je najbolji pokazatelj bila vaga koja mjeri postotak masnoće/mišića u tijelu. E onda ja vidim da mi je kg ista ili viša, ali vidim da je otišlo 3kg masti a zamijenilo ga 4 kg mišića - e TO je zakon i to je jedino realno. Kada obična vaga pokaže više ili manje - pojma nemaš ŠTO je otišlo iz tijela, masti ili mišići - a nikako ne želimo da bude ovo drugo.

    Evo pogledaj ove dvije fotke:

    cura puno utegnutija s više kg

    kako izgleda 2.5 kg masti a kako 2.5 mišića

    Tako da ZABORAVI na vagu, vodi se centimetrima (oni su jedini pouzdani) i time kako izgledaš, kako ti odjeća stoji (ili postaje velika)
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.03.2013. at 13:59

  48. #548
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Morala bih probati obući neku stariju odjeću, pa tako vidjeti.
    To je najpouzdanija metoda

  49. #549
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    mene vaga opterećuje, tako da ju nemamo doma. Odnosno imamo, ali nije skroz pouzdana. I ne znam kada sam zadnji put na nju stala.
    Meni je odjeća najbolji pokazatelj, ali me zeznu ovi novui materijali s elastinom.

    kako ne pazim sve baš strogo po LCHF, tako vjerojatno nisam iti nešto smršavila ali osjetim da su jastučići oko trbuha manji

  50. #550
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa onda jesi, otišlo je masno tkivo. I lako je vidjeti na ovim fotkama gore što sam stavila Ivani koliko je to masno tkivo, koliko ga je u 2,5kg u odnosu na mišić, tako da to ispadne lijepa cifra kad se pozbroje svi centimetri.

    Samo naprijed s dobrom prehranom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •