Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 431

Tema: Sindrom trenirke

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Vivet, aj nemoj se ljutiti.
    Većina nas se ovdje šali (jel'da )...
    Pa nećemo sad mi šminkerice dići naše (napudrane) noseve zato jer nas se etiketiralo kao intelektualno zapuštene... znamo da nitko nije tako mislio (ni Peterlin) nego eto... tako ispadne.
    Hvala Pcelica Mara...ma ne, ne ljutim se, samo se ne snalazim i prozivanju da sam se dosla svadjat ovdje . Ako me netko tako shvatio onda se ja ispricavam na nekom svom bezobrazluku .
    Evo govori mi muz da ce mi zabraniti daljnju edukaciju kad mi niti nedavno zavrsen postdiplomski ne pomaze intelektu, cak niti kad je u pitanju filozofiranje oko obicne trenirke .

  2. #102
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,461

    Početno

    Citiraj Vivet prvotno napisa Vidi poruku
    Evo govori mi muz da ce mi zabraniti daljnju edukaciju kad mi niti nedavno zavrsen postdiplomski ne pomaze intelektu, cak niti kad je u pitanju filozofiranje oko obicne trenirke .
    Dobra si!

    Možda bi trebalo napraviti suradnju Kineziološkog i FF-a!

  3. #103
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    moja djeca nemaju strpljenja za svoje ili moje preoblačenje kad se izlazi van tako da ja ako izlazim s njima sama izlazim onako kako sam obučena u kući. najcrnja noćna mora mi je zima: ugurati bebu u skafander, nataknuti kapu, ponoviti 5-10 puta: filipe obuci jaknu, cipele, nađi kapu !, ugurati elu u kolica/maramu, obuti cipele, uzeti svoju jaknu i nakon obilnog preznojavanja uz elinu deračinu i filipovo pregovaranje ja bi dovršila svoje oblačenje tek u susjednoj ulici.
    iz ove priče je jasno da ja nemam pojma kako sam obučena pri našim izlascima, obzirom da imam neke donje dijelove trenirke u kojima sam nekoć išla na jogu, sigurno da sam u njima išla i u šetnju.

  4. #104
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    Vivet, uzimaš previše osobno neke stvari, niti sam te citirala, niti sam te imenovala.

    komentar se odnosio ne samo na ovu temu, nego i na mnoge druge, što ćeš uskoro i sama primijetiti ako ostaneš na forumu.

    što se tiče pms-a, a zapravo i reakcije na moj prvi post, čini mi se da si propustila moj drugi post u kojem sam sama u njemu. pa sam ga opet spomenula - jer se ZEZAM. jer je ovo takva tema. i nadam se da je to konačno jasno.

  5. #105
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    mamitzi, ja to rješavam tako da prvo obučem sebe, pa starije dijete, pa mlađe. tako je ono najnestrpljivije najkraće zabundano i najmanje cendra.

  6. #106
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Što se tiče izlazaka u šetnju s djetetom, izlazimo kako smo doma, dakle u trenirkama, može biti i poflekanima, ne baš zato jer smo neuredni zamazanci, nego nam je sve u krugu 100 metara i nemam potrebu za nekim specijalnim preslačenjem.
    Isto tako volim u parku s djetetom sjesti u pijesak, popeti se na tobogan, valjati se po travi, penjati se po naslaganim balvanima,... i to sve mi je daleko ugodnije i jednostavnije u udobnoj trenirci.
    Kad idemo nekud dalje (autom) u park, onda se preslačimo i to obično u "bolje" trenirke. Ili stavim neku ležernu polusportsku kombinaciju.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    ja sam zapravo primjetila kako se baš dobro i sugestivno ovdje pričamo..ma nema tu loših vibri. Samo dobra zezancija uz naravno naše shvaćanje kako je majka naporan i iscrpljujuć posao. A nadovezano na sindrom ležernog casual oblačenja došla je i moja famozna uskočica: "više djece kraća kosa"...fakat...s jednim sam imala dugu...kad je došlo 2. onda sam došla na bubi fizuru a kada su blizanci došli (netom prije poroda otišla sam se ošišat da lijepo izgledam na fotkama ) onda sam došla na kratku frizuru. Tako je valjda i s casual oblačenjem...mada se ne mogu zamisliti kada svi malo poodrastu da s 45 mogu furat neke stvari ko s 25...
    Tko je ono prijavljivao puno đinđa i trenirku za jedan intelektualni razgovor?
    mislim da ponude trebaju ići na pp


    šala je zarazna stvar....

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    joj i da...
    roza groza ma daj...ma tko bi se ljutio i to još na tebe?? Kad nam s lijepog Juga dojedriš do metropolje onda ćemo na sladoljedu raspraviti malo Kierkergarda

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja sam kod kuće uvijek u trenici. Mrzim da me nešto steže. Nekak su mi najpraktičnije kod obavljanja kućanskih poslova, ili kad se s klincima igram. Po vani isto isto u trenirci. imam ih dvije jednu ljetnu i jednu jesensko - zimsku varijantu. Kad idemo na more u proljeće uvijek sam u trenirci. I na posao ponekad znam doći u trenirci.
    Trenirka je zakon!!!!

  10. #110
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,461

    Početno

    Ovo mi je postao najjači topic!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mondu za prđenje ludih upravo tako, odem s frendicama na kafu i ispucam se, pa onda nemam toliku potrebu to raditi virtualno. I tebi bi dobro došlo očito. A forum je dobar da...dovoljno dobar da se jedinke kojima je glavno štivo "geliranje noktiju na 101 način" istaknu...
    Wow nisam zna da se u virtual ide samo educirati....i biti pametan, ja mislila da ljudi na netu skidaju filmove, čitaju, slusaju mjuzu, gledaju porniće, uče nekaj, upoznaju druge ljudi, igraju igrice, rade svoj posao,idt..sad mi mi ono, oči otvorila.

    Ti si meni smiješna...tema je površna, plitka, besmislena, al ti se i dalje vraćaš...kuzis....

    Žao mi je kaj ti nemaš niš pametnog za reći na besmislenoj temi o geliranju noktiju ili farbanju ( da se istakneš, jel), i još k tome te svaka takva tema smeta i iritira i treba ju obavezno zaključat, pobogu odi s takvih tema i pusti one malo manje pametne da pišu o onome što im je zanimljivo ili o čem znaju, a ti piši tamo gdje ćeš moći istaknut cijeli spektar svojih znanja .

  12. #112
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,770

    Početno

    čovječe mondu jesi nabrijana.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    nemojte se priti pliz svađati....
    otići ću vani i demonstrativno spaliti trenirke kraj igrališta...
    ja još nisam dobila M otkada sam rodila blizance pa nemam opravdanja vvezanih za PMS...

  14. #114
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,827

    Početno

    stellita, nemoj se živcirati, to što si otvorila temu ne znači da si odgovorna za pojednice koji se na njoj nekulturno ispucavaju.

    On topic: volim i nosim trenirke, ali ne one vrećaste, nego malo "elegantnije". Nosim ih doma; kad idem na trčanje; ponekad u parkić i šetnju s klincima iako u tim prilikama češće nosim traperice i cargo hlače.

    Važno mi je da lijepo izgledam, odmah se bolje i osjećam. Kad idem van s djecom, prvo spremim sebe pa onda njih.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    laumi..ma ja ti se ne živciram uopće...totalni zen u meni (naučilo me životno iskustvo)

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    čovječe mondu jesi nabrijana.

    Ovdje je svaka osoba koja ne misli kao kolektivna svijest ove grupe loša, nabrijana, agresivna, nekulturna, a ponekad i glupa, za ovaj forum bi bilo najbolje da se traži na uvid diploma i IQ u kompletu.

    Volim po svome tupiti, zabavlja me ovo, a i slobodnog vremena bas imam ovih dana, ako ćemo iskreno, oduvijek mi jesu na onu stvar išle osobe koje sebe vide boljima od drugih i onda još neke svoje frustacije upakiravaja u kakti svoja izgrađena misljenja i naprave neku filozofiju od toga.

    Interesantno kako se nekima sve tolerira i za sve ima opravdanja, a s druge strane drugi se nekulturno ispucavaju sami sa sobom, valjda... dvostruka mjerila, ofkors, funkcioniraju savršeno tu.

    Inače u offu smo tatalnom, možda da moderatori razmisle od nekakvom off topic topicu... interesa ima vidim.

  17. #117
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,827

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje je svaka osoba koja ne misli kao kolektivna svijest ove grupe loša, nabrijana, agresivna, nekulturna, a ponekad i glupa
    Ne moraš misliti kao "kolektivna svijest" da bi ti komunikacija bila na nivou.

  18. #118
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,074

    Početno

    ja obožavam biti u trenirci!
    osobito nakon cijelog dana provedenog u npr. crnim hlačama na crtu i košuljici (ko danas)

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moraš misliti kao "kolektivna svijest" da bi ti komunikacija bila na nivou.
    što je, je, za teme kao što su trenirke je nužna komunikacija na jednom posebnom nivou...

    Inače nivo mi je prilagođen onome što mi je sugovornik želio reći, a ponekad je i sama istina koju čujemo, nekome too much, pa ju trpa u krivi koš.

    On topic-živjele fensi šmensi trenirke !!

    Otkad se rade tako lijepe trenirke, sumnjam da će me ikad popustiti trend nošenja istih, sa tenisicama naravno.

  20. #120
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče izlazaka u šetnju s djetetom, izlazimo kako smo doma, dakle u trenirkama, može biti i poflekanima, ne baš zato jer smo neuredni zamazanci, nego nam je sve u krugu 100 metara i nemam potrebu za nekim specijalnim preslačenjem.
    Isto tako volim u parku s djetetom sjesti u pijesak, popeti se na tobogan, valjati se po travi, penjati se po naslaganim balvanima,... i to sve mi je daleko ugodnije i jednostavnije u udobnoj trenirci.
    Kad idemo nekud dalje (autom) u park, onda se preslačimo i to obično u "bolje" trenirke. Ili stavim neku ležernu polusportsku kombinaciju.
    X i ja imam tzv. svečanu trenirku.

  21. #121
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,770

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa Vidi poruku

    Ovdje je svaka osoba koja ne misli kao kolektivna svijest ove grupe loša, nabrijana, agresivna, nekulturna, a ponekad i glupa, za ovaj forum bi bilo najbolje da se traži na uvid diploma
    koje grupe? misliš na ovaj topic? na forum? na udrugu?
    kolektivna svijest koga ili čega? kolektivna svijest istomišljenika o trenirkama

    samo se ti zabavljaj, lijepo je gledati te kao se zabavljaš, čista uživancija.

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,714

    Početno

    Svečana trenirka je ona plišasta , skupa (ponekad sa kristalima) ? Ove zime se nosila u kombinaciji sa ugsicama? Primjetila sam taj trend.
    Nemam to, nemam love. Imam samo one manje svečane za po kući . A i guza mi izleda bolje u trapericama.

  23. #123
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    u mom slučaju je to čista trenirka,bez rupa.ove s rupama su za nogač u parku.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    koje grupe? misliš na ovaj topic? na forum? na udrugu?
    kolektivna svijest koga ili čega? kolektivna svijest istomišljenika o trenirkama

    samo se ti zabavljaj, lijepo je gledati te kao se zabavljaš, čista uživancija.
    Pisala sam općenito za ovaj forum..iako si to znala...interesantno kako mi ti i jos neke forumašice želite pokazati kako možemo bit na nivou , čak i kad vrijeđamo nekog, bas nice...
    Posljednje uređivanje od Mondu : 05.07.2010. at 13:04

  25. #125
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    u mom slučaju je to čista trenirka,bez rupa.ove s rupama su za nogač u parku.
    X Točno tako izgleda i moja "svečana" trenirka.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24,662

    Početno

    Draga stellita, tema je odlična,apsolutno kužim što si htjela reći al su neki dobrano skrenuli s teme.

    Ja sam se uvijek voljela srediti,spickati,ali kao što ti kažeš otkako je dijete u kući, promijenio mi se stil odijevanja u skladu s novonastalim okolnostima.Dok je bila manja u kolicima, još uvijek sam znala bit dotjerana (malo maskare,rumenila) finija roba jer mi to nije smetalo, nisam trebala trčat za L. po parkiću ili wherever. E sad otkako je propuzala pa prohodala, automatski sam se nekako prebacila na sportsku robu jer mi je tako bilo praktičnije a i često sam doslovce letila iz kuće a kako sam doma u trenirki tako bi i izašla van. Iako nije tema moram, reći da sam uvijek imala fine,uže trenirke koje naglašavaju liniju a ne one vrećaste,ne volim kad mi puše sa svih strana, neka je sportski al ugodno i praktično.

    Uglavnom biti majka je nešto što je utjecalo na (smanjeno) posvećivanje sebe samoj sebi u svakom pogledu ali nije mi žao ni sekunde. S povratkom na posao sve se polako počelo vraćati na staro,na poslu sam sređena sukladno poslovnim okolnostima (obučena lijepo i našminkana naravno),a kad dođem doma presvačim se u sportsko izdanje, brzinski nešo pojedem i onda u parkić na 2 sata,tako svaki radni dan,imam super ekipu mama u parkiću družimo se još od trudničkih dana. I fakat skoro smo za ne prepoznat kad se iz sportive prebacimo u "uglađenije" izdanje ha,ha,...

    Naravno sad si ne stignem mnoge stvari koje sam prije stizala al s vremenom će sve doći na svoje.

    P.S.

    ne kužim nikog tko na Jarun dođe u šetnju tip top, a ne u sportskom izdanju,to mi nikad nije bilo jasno al fakat...i krajnje mi je neukusno jer ne priliči prigodi.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    je li taj sindrom trenirke pogađa i zaposlene mame ili samo one koje imaju sreću da mogu ne raditi i biti full time doma s djecom?
    jer ja i da hoću u trenirku, nema šanse da ju ikad obućem. tako da ih ni ne kupujem.

  28. #128
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    u mom slučaju je to čista trenirka,bez rupa.ove s rupama su za nogač u parku.
    lool
    i da nije istegnuta na koljenima
    Cosmo kutak ... RG ne sekiraj se

    A ovo bi bio moj filozofski odgovor:

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a šta se vi čudite?
    normalno da ljudi stvaraju svoj dojam o drugim ljudima temeljem prvog dojma, odnosno vanjskog izgleda. šta je sad tu tako čudno? i svi imamo neke predrasude.
    po tebi to dvoje ide zajedno, to znači da kad ugledaš mamu u parku, s flekavom trenerkom i sijedima, odmah će pretpostaviti da ne čita?
    šta god, nešto ćeš pretpostaviti.
    Po meni, trebalo bi težiti tome da se ne pretpostavi ništa Možda ova u trenirki čita više, a možda manje od one u štiklama. Ali to neću doznati dok s njima ne popričam.
    Pretpostavke utječu na naš odnos prema ljudima, pa ako dozvolim da na mene previše utječe prvi dojam o nekoj osobi, možda ću zbog pretpostavke da jedna izblajhana koka teško može imati zajedničkih interesa sa mnom propustiti zanimljivo prijateljstvo.

    Što se tiče trenirki, mogu samo reći da zavidim ženama koje u njoj izgledaju dobro, ali ne mislim da svatko mora dobro izgledati.
    I da je to odjevni predmet za koji popularni dress code kaže da je dozvoljen u neformalnim prilikama (a šetnja s djecom ili bez njih za mene to jest).

  29. #129
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa Vidi poruku
    joj i da...
    roza groza ma daj...ma tko bi se ljutio i to još na tebe?? Kad nam s lijepog Juga dojedriš do metropolje onda ćemo na sladoljedu raspraviti malo Kierkergarda

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    joj cure...krenule ste konačno pravim smjerom teme...i lijepo pišete
    Roza bilježim te za taj sljadoljed.. Špiro može gledati...
    petra joj baš bi bilo LOL kada bi na radne sastanke europskih integracija došla super mama jednom za promjenu u juicy couture trenirci. da ne bi bilo da dođeš u onoj rumunjskih boja i koja svijetli da bi te i avion mogao naći u noći...
    osobno imam jednu bijelu (mekani pliš) i jednu ljubičastu.Kupio muž u amerika kada bio.
    Pa petra, mislim da se odnosi na sve mame. Mislim ja sam trenutno doma s djecom ali najmanje smo doma.
    Ja sam prije bila mama, pa zaposlena mama, pa opet mama, pa nisam stigla vratiti se na posao pa sam opet dvostruko postala mama. I onda još 2 god i vraćam se na posao pa ću opet biti zaposlena mama. Mislim da zaposlenost nema veze s tim. Znam ja dosta njih koje ne rade, muževi brda zarađuju, pa imaju recimo trenirke...ali sam odjevni predmet kao takav nije bio kamen otvaranja ove teme....
    ova je tema veeelika semantika...veeelika
    Posljednje uređivanje od stellita : 05.07.2010. at 14:52

  31. #131
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Vani trenirke, na posao crne hlače na gumu.
    Gumbe nosim samo dok mi je navedeno na pranju. Komotna sam, a fali mi love da totalno pređem na gumu.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    MarijaP kakve su to hlače na gumu? Misliš ono guma provučena kroz gornji dio hlača? Ja nemam takvih hlača moram priznati...imala sam jedne traperice i capri hlače u trudnoći sistema guma na pomicanje struka....te sam dala dalje.
    (lili75 totalno off topic...kako ti je dijete veeeliko...a još jučer si s trbuhom na kavici čekala termin.....)

  33. #133
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Trenirku/tajice za po doma, u parku...uvijek sam bila sportski nastrojena i trenirka/tenisice/t shirt mi je normalni dio opreme. Na poslu je dress code...smrc jec

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    svi priželjkuju dress code koji imaju u Google kompaniji a?
    Konkretno meni su svi na poslu slično obučeni i zapravo osim na društvenim zbivanjima za svoje kolege ni ne stignem vidjeti kako se van posla nose...hahaha
    Naravno u trenirci vas na svom poslu ne bi mogla primiti..bilo bi to skroz amaterski...

  35. #135
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kupila u M&S crne hlače na gumu gore. Prije 2 god. Nosila ih na krštenje sinu jer sam bila poprilično čudne građe nakon poroda.
    Ne znam da li se još prodaju. Nadam se da su još tu jer planiram kupiti još koje jer su super udobne, a preko majice se ne vidi da su na gumu. Izgledaju klasično (ili si ja to tako zamišljam)

  36. #136
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,219

    Početno

    E kaj se tiče općenito obleke...Dok nismo na poslu bili uniformirani, morala sam kupovati odjeću koja se mogla uklopiti i za na posao i za privatno. A onda sam izgledala uglacnom slickano. Ipak si nisam mogla pirušitit toliko robe da imam posebno za posao, posebno za privatno. Štoviše, što moraš svaki dan drugo.
    E onda su me (sve ans vjerujem) spasili i uveli uniforme i ja se preporodila jer sam konačno kogla u dućanu kupiti ono što mi se sviđa za mene i samo za mene, a ne da je i dobro za posao.
    Ja u ormaru nemam niti jedna jedini sako, svečanu haljinu, sve je casual uglavnom. Tak da kod mene nema puno veze s klincima. Zapravo što sam više mama, to mi je više stalo da izgledam dobro. Osim kaj kosu kratim ko luda! Hehehe.
    Čask se možda brinem više o izgledu sada nego s tam nekih 20.
    Uostalom, moram i mužu ostati zgodna....Ne kaže on, ja to tako želim.

  37. #137
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    .... morala sam kupovati odjeću koja se mogla uklopiti i za na posao i za privatno. A onda sam izgledala uglacnom slickano. Ipak si nisam mogla pirušitit toliko robe da imam posebno za posao, posebno za privatno. Štoviše, što moraš svaki dan drugo..
    To je i meni problem. Na poslu moram biti u kostimima, košuljama i to je prilično skupo, a i neudobno za slobodno vrijeme. Imam više takve, poslovne odjeće, nego casual kombinacija, koje preferiram u slobodno vrijeme.

    Za park imam traperice/trenirku/tajice, u tome mi je najudobnije.

    I za curu mi je najbitnije da joj je u igri/vrtiću udobno, što ne isključuje i lijepu odjeću. Ali udobnost je na 1 mjestu.

  38. #138
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pomikaki i ja filozofiramo i ko vas šiša
    šta nema nešto u psihologiji, znat će psiholozi na forumu, nekakvo samoispunjavajuće proročanstvo, ili tako nekako.
    znači da ti stvoriš prvi dojam o osobi, onda se na osnovu tog prvog dojma tako i ponašaš prema toj osobi, onda se ona na osnovu tvog ponašanja, ponaša na način na koji se ne bi ponašala, i onda na kraju ti dobiješ potvrdu svog prvog dojma.

    dakle, peterlin kad dođe u park, naprlitanu mamu mamu ignorira, pa kad započne priču o nekoj knjizi, ova (naprlitana) si misli - ma baš neću s ovom uobraženom pričati, pa ništa ne kaže, a peterlin si misli - evo ga na, bila sam u pravu, ova je intelektualno zapištena. peterlin, bezveze sam uzela tebe za primjer, naj se ljutit.

    u svakom slučaju, ne treba zanemarivati taj prvi dojam jer je jako važan. a ja mislim da koliko god se trudimo čistih misli prilazit, da ga stvarno teško možemo izbjeći. iako je dobro truditi se.
    ja znam da me prvi dojam prevario više puta i da mi je trebalo duže vrijeme za uspostavit normalan odnos s osobama gdje je to bio slučaj.
    npr. prvog susjeda sam procijenila kao nekakvog sumnjivca i delikventa.
    na kraju dečko pregenijalan.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 05.07.2010. at 15:48

  39. #139
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,749

    Početno

    Nikad, ali nikad, od 7. razreda osnovne kad sam u najnovijoj trenerci otišla u školu, a tamo me jedna nastavnica pitala jesam li zaboravila skinuti piđamu, nisam vani izašla u trenerci. Nakon rođenja sina, prva sam 3-4 mjeseca u kući doslovno živjela u dvije prelijepe plišane trenerke, ali se nikad u njima nisam usudila van, makar promjenim donji dio. Možda imam kompleks kojeg se ne mogu osloboditi, ali ja ne idem nikud van kuće u trenerci.

  40. #140
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad, ali nikad, od 7. razreda osnovne kad sam u najnovijoj trenerci otišla u školu, a tamo me jedna nastavnica pitala jesam li zaboravila skinuti piđamu, nisam vani izašla u trenerci. Nakon rođenja sina, prva sam 3-4 mjeseca u kući doslovno živjela u dvije prelijepe plišane trenerke, ali se nikad u njima nisam usudila van, makar promjenim donji dio. Možda imam kompleks kojeg se ne mogu osloboditi, ali ja ne idem nikud van kuće u trenerci.

    ooo, viš ko bi rekao. imamo i prvu traumu vezanu uz trenirke (dobro ajde, traumičicu )
    pa nek neko kaže da je tema banalna.

    stobery, danas MORAŠ izaći iz kuće u trenirci, makar do dućana. pa sutra do parka. pa preksutra do obližnjeg kafića. a za potpuno izliječenje, morat ćeš, nažalost, prošetati centrom grada u trenirci.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Vidim, krećemo s programima u 12 koraka!

  42. #142
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    u svakom slučaju, ne treba zanemarivati taj prvi dojam jer je jako važan. a ja mislim da koliko god se trudimo čistih misli prilazit, da ga stvarno teško možemo izbjeći. iako je dobro truditi se.
    Tako je, cvijeto
    Ne možemo ga izbjeći, i svi imamo svoje predrasude, ali je dovoljno da se trudimo. I da smo toga svjesni. To vrijedi i za ostale situacije, nemoguće je biti savršen, ali si ne treba zbog toga predbacivati već ići dalje i usavršavati se na osnovu naučenog iz ranijih grešaka.

    Moj primjer s izblajhanom kokom je istinit to je moja draga frendica koju sam upoznala preko foruma, i da nisam znala neke njene stavove koje sam pročitala ranije, teško da bi se skompale na osnovu prvog dojma. Ispalo je da zaista imamo puno više zajedničkih interesa nego što sam to mogla pretpostaviti i preko foruma.

  43. #143
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Premda, na osnovu drugog čitanja uvodnog posta rekla bih da stellita nije mislila nešto tipa zgražanje nad drugim zapuštenim ženama na osnovu prvog i površnog dojma, kako smo se većina nas uhvatile, nego više nešto tipa "ima li nade za nas" uključujući i sebe a tu već manje mogu filozofirati... ili ne? Razmislit ću malo

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,559

    Početno

    tako je pomikaki! hvala na razumijevanju mojih misli....
    ima..ima nade za nas...i bez širenja ruku u zrak pri pomisli na istoimenu pjesmu

  45. #145
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    volim trenirke i fakat kad malo razmislim nikad nisam zagledavala žene kaj nose, osim na moru, ali tu bacim oko na tijelo, volim vidjet lijepog ženskog komada i muškog naravno...inače mi uopće nije bitno kaj žena nosi, to mi je tak totalno bezveze ocjenjivat nekoga po tome, po tome možeš samo vijdeti ima li para ili ne, a iz toga o osobi nemreš baš ništa zaključiti... a inače trenirke su mi zakon, ali ne sve, one pamučne, vrečaste, koma, to me grebe, žulja i nikak se u tome ne osjećam, ali ove moderne koje izgledaju više ko neke sportske hlače nego baš ona, nazovimo to "staromodna" trenirka ala 80-te, to mi je usper i super se u tome osjećam.

  46. #146
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    To si ti stellita previše poetski izrazila. Čim si spomenula trenerke otišla tema k vragu

  47. #147
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,232

    Početno

    Saga o treirkama

    Ja u šetnju s klincima i na igralište ne idem u trenirki, ni van, meni trenirka služi za po doma, i imam samo donje dijelove, na špagicu.
    I nemam niš protiv njih, nek ih nosi tko hoće, nemam niš protiv i štikla na igralištu, ak je mami tak lakše, nek nabada.

  48. #148
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja obožavam trenirke i nosila bih ih i na posao da smijem.
    Malome kupujem samo donje dijelove trenirki, MM je isto tako u trenirci čim je doma.
    Ne smatram to "zapuštenim izgledom", nego ležernim i udobnim, a to mi je najvažnije.
    Potpis! Nemam namjeru za (uskoro) trogodisnjakom trcat u bilo cemu drugom osim trenirke.

    Ali..Ako je setnja bas onako, da se nas troje prosecemo po gradu onda obucem (barem sad po ljeti) haljinu, jer ih naprosto obozavam a na nozice japankice ili sandalice...stiklice nikako...

  49. #149
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Htjedoh još dodati (sorry ako je offt) da mi je u parkiću (kad sam još onamo zalazila) bolje društvo bila mama u trenirci koja nije bila intelektualno zapuštena nego hrpa nalickanih u trenirkama i bez trenirki, koje su odmjeravale jedne druge umjesto da gledaju gdje su im djeca.
    Potpisujem

    Kad malo bolje promislim, uopće se ne mogu sjetiti kako koja mama, žena... izgleda i što ima na sebi.
    Dobro, ekstreme poput štikle na trenerci bih skužila, ali sve drugo preletim pogledom i ne bilježim.
    Kao uostalom ni parkete u nečijem stanu i slično jer mi je neugodno zjakati okolo.

    Kao što sam rekla, trenerke nosim ugl. kod kuće ili kad moram otrčati do trgovine, ali ne zato jer ih prezirem ili što već nego zato jer nemam naviku nositi ih.
    Isto tako, nemam pojma što su vam Nes... trenerke, čak ne znam ni što su cargo hlače.

    Općenito, ne volim se opterećivati nečime što me treba zaštititi od hladnoće ili mi biti udobno po vrućini.
    Niti razumijem žene s nekoliko pari cipela. Za mene je to totalni gubitak vremena.

    Baš sam danas zamračila na sveki kada je Mašino prevrtanje po tetinim cipelama prokomentirala s riječima: Gle je, pravo žensko! na što sam ja rekla da bi to radila s istim zanimanjem da su u kutijama gušteri i žabe.

    Da se razumijemo, ne govorim o tome da ne treba voditi računa o svom izgledu u smislu zapuštenosti, ali preopterećenost (koja je nekome zabava, hobi, što li...) odjećom je za mene besmislna.

  50. #150
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    KOji su kriteriji raspoznavanja intelektualno zapuštene mame ?

    Ja sam danas izašla u parkić u ovoj ratnoj spremi, paz sad ovamo

    na ruci -jednoj sat zlatarna celje sa džidžama, svijetli u svim bojama ( disperija svjetlosti jelte )

    drugoj narukvica od bijelog zlata plus cepter narukvica sa magnetima

    oko vrata- lančić sa filigransim privjeskom

    naočale, torba , cipele markirane ,ali svaka svoje marke

    frizura postojana, majica sa krokodilom , našivenim tko zna gdje, vide mu se zubi
    i no name suknja

    depilirana, pedikirana , manikirana

    i ?

    jesam li ja intelektualno chalenged or not ?

    ima dana kad skombiniram žuto zlato i trenirku , eto
    nisi, lažeš?!

    i nitko te nije umlatio odlomljenom granom ili ti bar bacio pijesak u kosu!

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •