Stranica 36 od 581 PrviPrvi ... 2634353637384686136536 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #1751
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Cure vjerovatno sam na krivoj temi pa me slobodno uputite na drugu temu, al budući da mi se žuri za odgovor postat ću ovdje.

    Kada se najranije u trudnoći mogu raditi cervikalni brisevi i papa test?
    Budući da koristim vaginalno utrogestane da li trebam prije pape uraditi pauzu sa utrićima?
    Inače sam se borila sa tim beštijama pa bi volila što prije odraditi i briseve i papu.

    Hvala unaprijed na odgovoru!

  2. #1752

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ne znam kada najranije, ali smislim da ti uopće nije bitno što se tiče rizika, ja sam radila mislim u 8-9 tj. briseve, a papu igrom slučaja tjedan dana nakon ovulacije. no bitno je radi bebice i trudnoće da to što prije obaviš ako si sklona beštijama
    utriće ne trebaš prestati koristiti, ja sam s njima radila i briseve i utinokulturu primjerice, jedino napomeneš da to koristiš.

  3. #1753
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ja sam radila u 15tt ali naravno možeš i ranije i isto sam utriće koristila

  4. #1754
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Cure hvala puno!

  5. #1755
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Smijesno mi je reci, ali imam osjecaj da se beba krece, ali ponekad nakon toga donijem vjetrove...dal su to onda crijeva? Iako nisam zamjecivala da su mi crijeva prije na takav nacin radila
    Haha bas je fora biti trudan, svaki dan naucis nesto novo
    ma tako i ja, ali sve nešto visoko, a čini mi se da je beba niže. ali rano je još bar za mene 14tt sam, i imam podloge na trbuhu tako da neznam hoću li odmah i osjetiti.

  6. #1756

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Least ako se ne varam mi smo tu negdje s tjednima.
    Ja isto ponekad osjetim leptirice, kao njezno skakljucanje. Prije nekoliko dana sam (lezeci na ledjima s ispruzenim nogama) zamolila supruga da stavi ruku, da vidim umisljam li (od velike zelje i nestrpljivosti) ili sto I u istom trenutku smo osjetili nesto malo jace od leptirica. Mozete zamisliti srece!!

    I da, ponekad osjetim draskanje u trbuhu nakon kojeg imam vjetrove Pretpostavljam da su onda u pitanju crijeva.

  7. #1757
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Moj muz je prvi puta osjetio malca na 19tt,ali onda dugo dugo ne. Prenjezno se micao,samo sam ja osjetila

    A ja sam prvi puta osjetila mjehurice u 16tt. Ali onda je bilo jednom dnevno,pa par dana nista

  8. #1758
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Cure,hormoni rade svoj posao pa se to odrazi i na peristaltiku crijeva,ulijene se ili ponekad ubrzaju rad. Uzimajte sto vise vode...a da vas razumijem, o daaaa...samo sto sam ja zadrzavala "vjetrove" i dobila bolove...nisam znala razliku izmedju intestinalnih bolova i kontrakcija i sprasila u hitnu...cesto zene zamijene pokrete bebe sa pokretima crijeva...pa tek kad "odvalis kuglu"skapiras sta je sta. Zagrljaj i relax..

  9. #1759

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Moj mjerhur je u banani...s kašljuckanjem, svakim malo jačim upiškim se u gačice...
    možda zato što pijem s ovom prehladom po 5-6 čajeva dnevno i puno vode.

  10. #1760
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    napravi uk za svaki slučaj

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    urinokulturu misliš? napravila sam prije tjedan dana, sve je sterilno
    mene više brine da nebi bila plodna voda, ali onda nebi imala osjećaj kao da ide iz mjehura i kad nastavim na wc-u piškit isto "šiba"

  12. #1762
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mjerhur je u banani...s kašljuckanjem, svakim malo jačim upiškim se u gačice...
    možda zato što pijem s ovom prehladom po 5-6 čajeva dnevno i puno vode.
    I meni se ovo događalo kas sam kašljala nekih dva tjedna

  13. #1763
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    da na urinokulturu mislim,onda je ok ako je sterilno,jer je i mene to zezalo u prošloj trudnoći,bila sam puna bakterija,moja frendica je mislila plodna voda a nije bila

  14. #1764
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Least, to se povremeno i meni dogodi. Ako imam pun mjehur dok kišem/kašljem, a ne namjestim se dobro. Srećom do sad mi se dogodilo možda... 3-4 puta samo

  15. #1765

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Popišanke moje...hehe jesam li zločesta, ali i ja sam u vašem klubu...
    jel imate vodenkaste iscjetke...boju neznam jer imam utrice, pa ne znam dal je od toga bjelkasto ili je prozirno?

  16. #1766
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pitanje: s obzirom da mi se začepio nos, nekako se osjećam sva prehlađeno, osjećam lagano da se i spušta i na grlo, a jučer navečer sam i stalno imala potrebu kašljati... Danas sam dobila i pastile za grlo - Dietpharm, Granobil. U ljekarni je gospođa rekla mom dragom da te mogu piti trudnice, a ja sam na kutiji pročitala da se ne preporučuju trudnicama. Često se to zna događati da to piše, a da nije baš tako (recimo na čaju za dojilje piše da se ne preporuča dojiljama).
    Do sad sam si pomagala, a i dalje ću, medom, češnjakom i limunom, a nos čistila fiziološkom i rhino hornom.

  17. #1767
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: s obzirom da mi se začepio nos, nekako se osjećam sva prehlađeno, osjećam lagano da se i spušta i na grlo, a jučer navečer sam i stalno imala potrebu kašljati... Danas sam dobila i pastile za grlo - Dietpharm, Granobil. U ljekarni je gospođa rekla mom dragom da te mogu piti trudnice, a ja sam na kutiji pročitala da se ne preporučuju trudnicama. Često se to zna događati da to piše, a da nije baš tako (recimo na čaju za dojilje piše da se ne preporuča dojiljama).
    Do sad sam si pomagala, a i dalje ću, medom, češnjakom i limunom, a nos čistila fiziološkom i rhino hornom.
    Barem su iskreni, tko zna šta sve umjetno ima u tim proizvodima.. Probaj popiti špinovano mlijeko, meni je često pomoglo.. A jako dobra fora je i čaj od limuna, nareži nekoliko limuna na kolutove, skupa sa korom, i stavi ih kuhati u vodu dok se ne počnu malo raspadati.. Pusti da se čaj ohladi, dodaj med i uživaj u vitaminskoj bombi

  18. #1768
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    Kuhani limun je samo kisela bomba. Vitamin C se raspada kod dugog kuhanja. Ne smeta toliko ako kratko provrije, ali dugotrajnije kuhanje ga posve "dotuče".

  19. #1769
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa nije to kuhanje od pola sata, nego nekoliko minuta dok se tanke kriške ne omekane

  20. #1770
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nisam ih koristila još, a sad ta ljekarna više ni ne radi. Nastavak po starom

  21. #1771
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    vitamin C se koliko sam ja upućena raspada na 190 C
    to je prilično kratko kuhanje - ono, jedan tek provreli vrutak...
    ja ga zato nikad ni ne stavljam u čaj dok se malo ne ohladi

  22. #1772
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    upravo to u vrući čaj stavljam šećer i kad je mlaki nacjedim jedan limun na ogromnu rajnglu

  23. #1773
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    Da, posve se raspada na 190, ali ni 100 mu ne čini dobro. Daleko je bolje konzumirati svjež sok agruma.
    http://www.plivitc.com.hr/spoznaje.html

  24. #1774
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ni medu ne prija previsoka temperatura, objasnio mi jedan medar, tako da i jedno i drugo dodajem u čaj kad je već za pit.

    Meni sad u trudnoći prija kiselo ko nikad prije, od kiselog kupusa, preko limunade, a najviše naranče. Prije posla uberem dvije-tri naranče sa stabla ispred kuće i utrpam u torbu

  25. #1775

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Ma mozes pocucati koju pastilu za grlo. Na svima mogucim proizvodima pise da se ne preporuca trudnicama, al ako te pecka grlo (osim caja,meda i limuna) stvarno je lakse s njima. Mozes i progrgljati cajem od kadulje (ne piti). I inhalirati se obicnom kamilicom. Slabasna je, ali bolje ista nego nista.

  26. #1776
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Jeste, vit. C vec na 80-100 stepeni mijenja svojstva....ukus kuhanog limuna je fantastican,ali od prekuhanog slaba vajda...ja fino cist sok limuna,progrgljam, negdje sam procitala da ima bakteristatski efekat, a kod mene daje dobre protiv upalne rezultate...
    Isto sam negdje nasla odlican clanak o vit.C koliko je bitan za izgradnju posteljice...

  27. #1777
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ni medu ne prija previsoka temperatura, objasnio mi jedan medar, tako da i jedno i drugo dodajem u čaj kad je već za pit.
    točno, i ja sam to čula
    dakle, vruća limunada s medom-nula bodova

  28. #1778
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Za med sam znala da ne ide u vruce,za limun nisam...

    Ontopic,nakon silne novogodisnje pucnjave malac mi je jako dobar. Danas sam mu isla pustati klasicnu glazbu da ga malo razbudim. Uvijek neke panike,uf...

  29. #1779
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Evo mene malo opet, ja mislim da sam malo opanicaria opet,ulovila me temp jedan dan pa se prestrasila, i ulovio me strah radi bebe,imam pregled ovaj put nakon 5tjedana,dok na godisnjem,nakon koliko vi idete na pregled? Moram pocet setati i nesto radit jel razmislanje ubija.

  30. #1780
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Zašto si se tako jako prepala temperature? Koliko visoka je bila? Sad se možeš smiriti jer je više ni nema.

    Jel ti uredna trudnoća? Šetaj i obavljaj sve normalno, puno je ugodnije tako. Koliko si trudna?

    Ja odlazim na pregled svaka četiri tjedna. Jednom je bio razmak od pet tjedana jer ja nisam mogla nikako drugačije. Taj put nisam nikako mogla dočekati

  31. #1781

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Tia i meni je doktor na go pa mi je pregled 5tj razmaka. Ne brini jer to nije nista neobicno. A ni za temp ne brini jer vrijeme je takvo kakvo je i svi smo podlozni prehladama i upalama. Samo nemoj da bude visa od 38, u tom slucaju lupocet uzmi...
    Pisem to jer imam iskustvo s temp prije 1tj.

    Nego gledam si malo trbuscic...tvrd kad stojim, ali kad lezim ili sjedim postane mekaniji, to je normalno?

  32. #1782
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Least, normalno je. Dok stojiš upotrebljavaš mišiće i logično je da je tvrđi, a kad ležiš - opuštena si.

  33. #1783
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Trudna trenutacno 14+3,je bila je jedan dan 38,3 drugi dan ok,meni trbuh mekan izbocio se ali mekan culan sam da tek kasnije stvrdne oko 20tt. Vodim se pod visokorizicnom radi dva spontana i trombofiliju imam,koristim clexane,ali do sad sve skolski bilo.

  34. #1784
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Više nemoj ni misliti na temperaturu, a ako opet dođe, smijemo piti paracetamol.

    Ja nisam ni imala trbuh na 14+3. Sve sam ga htjela pokazivati, a nisam imala šta

  35. #1785
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    haha kakav trbuh tek sad sa 6mj trudnoće mi se konačno kak spada vidi da sam trudna

  36. #1786
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Moj je tek sad krenuo malo jače bujati, već sam gledala po slikama da su sve trudnice terminuše puno trbušastije od mene

  37. #1787
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    Citiraj Tiia prvotno napisa Vidi poruku
    Trudna trenutacno 14+3,je bila je jedan dan 38,3 drugi dan ok,meni trbuh mekan izbocio se ali mekan culan sam da tek kasnije stvrdne oko 20tt. Vodim se pod visokorizicnom radi dva spontana i trombofiliju imam,koristim clexane,ali do sad sve skolski bilo.
    Ma, nije ni sad mekan, niti će se kasnije stvrdnuti
    Sada ti je maternica tek izvirila iznad simfize ( ona kost ispod područja dlačica na pubisu). Kad legneš i nasloniš dlan tako da ti pola dlana leži na toj kosti, a druga polovica na trbuhu i lagano ( jako lagano) pritisneš kao da ćeš rukom zaokružiti nešto oblika i veličine manjeg grejpa, osjetit ćeš oko 2 cm "tvrdog" trbuha iznad kosti.To je tvoja maternica i beba u njoj

    Oko 16 tjedana bit će već 4 poprečna prsta iznad kosti, a u 20. tjednu skoro dohvati pupak, Tada je to već "ozbiljan" trbuh. I čvrst. I tvrd. Jer maternica je mišić i cijela je čvrsta. Još kad bebica počne gurati iznutra svoje nožice, guzu, leđa, pa kud ljepše.

    Sa 24 tjedna vrh maternice je u visini vrha kukova, pa do 36 tjedana raste sve do prsne kosti. Nakon toga se opet malo spusti, pa je lakše jesti i disati. Pa se beba rodi.

  38. #1788
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    ♥ si

  39. #1789

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Ja sam u 17tt i vidi mi se trbuh onako do pupka. Mislim, taj dio se zaokruzio (otprilike zadnja tri tjedna se pocelo vidjeti).
    A svakoga drugacije.

  40. #1790
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    pratite cure veličine trbuha, meni je trebalo biti sumnjivo da baš ne raste kada bi trebao rasti najviše
    a i osjet bebe je stalno bio u donjem dijelu, ispod pupka kada je već trebao početi lupkati i iznad
    on se meni položio onako skoro pa poprečno kako bi uživao u još ono malo barica plodne vode

  41. #1791
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    nemoj se kriviti ništa!!!nisam ni ja u prvoj trudnoći znala da nešto nije u redu...

  42. #1792

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    a kako primjetiti da nešto nije uredu?
    recimo sad u 15-16 tjednu zapravo ne osjetiiš još ništa. onako možeš pratiti samo iscjetke i povremeno grčeve u trbuščiću. pokreti mogu biti crijeva, a ne moraju postojati uopće. trbuščić može biti ovakav ili onakav...
    temperatura isto više ako sam dobro shvatila nije mjerodavna kao u prvim tjednima kada bi neki pad ukazivao da nešto kreće loše?

  43. #1793
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    visok tlak i tepm. iznad 38 mi je rekla da moram pratiti,a kasnije kad buš bebu osjetila da li se javlja tokom dana....to je slučaj kod mene,e sad kaj drugo pratiti ne znam

  44. #1794
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Nadam se da mogu ovdje pitati.. nocas me u dva navrata probudila uzasno ostra bol u maternici, toliko jaka da sam se s jaukom probudila..trajalo je samo par sekundi ali bas tako jakog intenziteta..Danas samo neki pritisak osjecam u cijelom donjem dijelu trbuha i prema preponama..Sto bi to bilo? Je li normalno? Trebam li se brinuti? Zaboravila sam napisati da mi je 14+2tt
    Jucer me u preponi desnoj uzasno bolilo ali to me bas i nije toliko uplasilo kao ovo..pregled mi je za dva tjedna i moram nekako izdrzat do tada..

  45. #1795
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    a kako primjetiti da nešto nije uredu?
    Ne znam, ali mislim da same baš i ne možemo previše, puno je tu varijabli. Zato je dobro raditi uzv-e kako se preporuča, barem po mom mišljenju.
    Recimo moj trbuh nikad do ovih tjedana nije bio nešto velik. Čak je bio i manji od drugih trudnica, a bebo uvijek taman u sredini linije rasta i težine. Sad je i trbuh krenuo jače rasti, osjetim po zatezanju kože, a i vidim

    Par dana lupa kao blesav, pa je malo miran i samo se migolji. Pa onda opet lupa.
    Jedan dan lupa dolje, drugi dan oko/iznad pupka. Stvarno nema pravila. I to me često izluđuje zapravo

  46. #1796
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    mene kad boli ja odmah idem na hitnu,paničar sam!!u tim tj kojem si ti mene je 24 sata lagano boljelo i zaključak na hitnoj da je urinarna infekcija,a meni je tj dana poslije uk i cb bili sterilni,pa mi je rekla ginička moja da je možda me boljelo jer maternica izlazi iz zdjelične kosti u trbušnu šupljinu???u prvoj trudnoći me to nije boljelo,iako sam u prvoj mirovala a sad u dr u tim tj tek otvorila bolovanje i radila fizički po 8 sati jer mi je bilo ok

  47. #1797
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    uh koliko ste napisale, slažem se s least, kako da mi znamo, pa nemože mi po danu na oko rasti trbuh naočigled, jel, još ja koja stalno gledam. jejja, kakva oštra bol? mene jučer onako kad se dignem sa ležečeg položaja, tamo negdje oko desnog jajnika ko neka bol javila ali samo kad se dignem, ne da je bilo stalno, pa me sad bole rebra pa neki mišići, imam osjećaj da mi se sve to rasteže. ja mislim da kad nešto boli da boli, treba otić ma pregled, ali ako je to neka bol ne zamjećena jako, ali kako bar ja pratim sve onda mislim da nešto ne valja. joj ko će dočekati pregled.

  48. #1798
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Tiia pa ostra bol kao da me nozem netko presjekao, trajala je dve sekunde i to me probudilo u ta dva navrata.. da je dugo trajal sigurno bi jurila na hitnu, ali ovako me samo zabrinulo.. sad malo zateze i tu i tamo bocne ali ni priblizno kao to nocas.. nadam se da je sve ok, racunam da nesto nije u redu bolilo bi i sada jako?!

  49. #1799
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Jesi se mozda okretala?
    Jer, mene tak znalo boliti prilikom okretanja u krevetu ili ustajanja - morala sam to jaaaaaako polako, inace bi vrisnula od bolova
    I bas tak, ko da me nozem reze...
    Kraj prvog i dobar dio drugog trimestra je to trajalo

  50. #1800
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Da, meni se i sad zna dogoditi ako se naglije/nezgodno okrenem ili dignem, da me kao mišić ili živac zaboli, i prilično neugodno. I to uglavnom u tom dolje dijelu, kako bi bili jajnici pa prema preponama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •