Stranica 503 od 581 PrviPrvi ... 3403453493501502503504505513553 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 25,101 do 25,150 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #25101

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Jutro cure! Laine, meni ovo zvuci kao pocetak meni je slicno krenilo, sve sam ispraznila iz sebe dok sam dosla u radjaonu Sretno draga!!!!

    Nama danas 13tt bas se veselim svakom novom tjednu.
    Svoj stomak necu ni pokusat opisivat, vec odavno sam iskljucivo u ljetnim haljinama i barem nemam prevelikog mozganja sto cu ujutro na posao - u nista ne udjem

  2. #25102

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Aha super, mislim da necu raditi harmony ako sve bude ok na UZV ali ako ce trebati ok cijena je kao i drugdje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    MonaLi, mislim da ti je u suncu i breyeru cak 1000kn skuplje..

  3. #25103
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    MonaLi, mislim da ti je u suncu i breyeru cak 1000kn skuplje..
    Oh svasta... to je fakat velika razlika!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #25104
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Meni su rekli da bi svugdje cijene trebale biti podjednake

    Sad baš gledam, Harmony u Suncu 5000 kn. Čovječe...

    Nifty su iste cijene u Suncu kao i drugdje gdje sam gledala. Ovaj Nifty na koji ja idem je 3900 kn i kod Škvorca i tu i kod Podobnika

  5. #25105

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Gledam kod Podobnika razlicite cijenr ovisno o testu i paketu, od 3600 do 4500 kn. Prvo sam mislila uzeti onaj naskuplji paket, ali si mislim poslije čemu. Ni ne znam sto su mikrodelacije. Onaj osnovni obuhvaca one 3 najcesce trisomije. Kod Podobnika me zainteresiralo da u slucaju ako test ne bude ok, kod mjega se radi amniocenteza besplatno.

  6. #25106

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ajoj laine, nije ti lako!
    Ja sam jucer pretjerala s tresnjama, pa pola noci nisam spavala zbog grceva u crijevima. Koma!
    Danas sam na kontroli na Merkuru, drzite fige da je ekipa ok

  7. #25107
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Lažne - moguće da se tijelo samo čisti pred porod, ipak je termin tu. Samo polako i sretno.
    Ajmo jedno strašno ozbiljno pitanje, kako rješavate desila čiju intimne zone kada se dolje ništa ne vidi? Zadnje što vidim je pupak, ni njega vjerojatno ne bi vidjela da nije iskočio van. Inače se trudim dlake održavati kratkima , ne skinem sasvim već mašini com za šišanje na kojih 3-5 mm duljine. A sada su već toliko duge da me iritiraju i škakljaju na sve strane. Probala sam pomoću ogledala nekako to riješiti ali imam dojam da sada svaka dlaka vodi svoju politiku i sretna sam što se nisam sva izrezala.

  8. #25108

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Danas na uvz doktor kaze beba 3400g.
    Zibba ja to na pamet, muz mi vec 2 tj brije noge posto malac drzi nogice pod rebrima i imam osjecaj ako se sagnem da cu ga slomiti. A dole se neusudim ga pustit,hehe pa sjednem na wc i onako napamet obrijem sta uhvatim. I poslje se negledam u ogledalo jel nezelim vidjet na sta licim

  9. #25109
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Anka super! Toliko o malom trbuhu!
    Laine, i meni to zvuci kao priprema na porod.

    I meni rjesava muz noge i lakiranje noktiju na nogama (to je komedija), a ja na wcu na opip rjesavam vaginu.
    Jel se vama povecala izvana? Stanem pred ogledalo i izgleda mi tako nekako veliko i debelo

  10. #25110

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Evo mene s pregleda, bome ctg očitava trudove, ja ih osjetim, ali i dalje zatvorena, šmrc! Kontrola za dva dana. Ja se isto malo napamet poštucam i aj zdravo, bitno da sam uredna, fučka mi se koji je komentar na moju frizuru a noge isto muž.

  11. #25111

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Bez veze me uplasio. Sybila necu ni da se gledam bas zato imam osjecaj koda su ju ose izbole,grozno.
    Laine zelim ti brz i lak porod. Da sve bude u redu

  12. #25112

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Cure pliz misljenje jer sam se uzasno isprepadala sada.. ne osjetim bas bebicu cijeli dan..tu i tamo neki pokret, inace je jaaako aktivna. I sad joj idem mjeriti otkucaje dopplerom i 140 su u minuti a inace su uvijek do sada bili 155. I uz sve to me nekako probode jako na lijevoj strani. Znaci prestravljena sam sad :/

  13. #25113
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Koliko je to sad tjedana? I ja danas svoju osjetim kako se samo lagano rasteže, a nekad se okreće i lupa u svim smjerovima, tako da bih rekla da je to OK. Za otkucaje ne znam

  14. #25114

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    23 tjedna.. da, inace je bas aktivna.. al me i ti otkucaji brinu. A znam da ako odem na hitnu da ce mi reci da su to ok otkucaji..ali kad ja znam da su joj inace veci..

  15. #25115
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja otisla u bolnicu zbog bitno manje aktivnosti beba. Ctg ok, ali ja za prst otvorena i ostajem

  16. #25116
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Lasice,probaj pojesti nesto slatko pa provjeriti opet. Ako se ne promijeni, idi na hitnu

    Sybila, na mobu sam pa ne vidim ticker . Koliko si sad?

  17. #25117
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Sutra je 32tt.

  18. #25118

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    O boze pa sta su se sve bebice ulijenile danas.. hocu vrci, htjela sam to izbjeci zbog zgaravice, ali sad me brine pa cu ipak pojesti cokolade..sybila, drzim fige da se zadrze sto duze.. sta su doktori rekli?

  19. #25119
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Sybila, ma izdrzat cete jos skupa i lijepo ste vec u sigurnim tjednima. Sad ce oni paziti na vas

  20. #25120
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ne ide tokoliza jos, idem u izolaciju zbog onog proljeva kaj nije prestao.
    Inace, imala sam uzasno jaki iscjedak zadnja dva dana, guglala par puta sluzni cep pa se uvjeravala da ipak nije to, ali ocito je bilo to.
    Super je dr.koja me primila, svaka cast.
    Bebe su se razbacale na ctg, sad opet mir i ne mrdaju
    Muz otisao po neke krekere,gladnasam.

  21. #25121
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Btw. Izolacija je box jer nema mjesta. Netko radja pored mene. Bit ce veselje ova noc.

  22. #25122
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Btw. Izolacija je box jer nema mjesta. Netko radja pored mene. Bit ce veselje ova noc.
    Auuu biti će ti veselo.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  23. #25123
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Ajoj Sybila, bas me sad sokiralo ovo.
    Osim sto si prst otvorena sve drugo je ok? Bebe su dobro na uzv? Koje su prognoze dr? A ovo za box necu komentirat, uopce ti nije trebalo. Drzi se.
    Kad smo kod probave, ja se isto cistim danas. Dugo nisam imala ovakav proljev i kotrljanje crijeva. Jos mi se cini da je beba aktivnija nego inace tako da je ovo bas jedan tezak dan.
    O svojim preponama i stidnoj kosti ne zelim vise ni govorit Utjesite me vi u visokoj trudnoci i recite da je i vama tako

  24. #25124
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Curka mi nije bas nesto napredovala, trbuh je na 29+6, decko je mjerama ok. Srca kucaju, trudovi nekaj ful ful sitno očitava. Pitaju me jel me boli. A mene stalno boli, kaj da velim, boli od pocetka. To otvaranje je bilo u zadnja 2 tjedna, na zadnjem uzv i cervikometriji ful zatvorena i sve.
    Krevet je tvrd u pm, kratak, uzasan. Za porode jel. Mislim da ja spavat necu.

    Rodila se beba pored mene eto upravo .

  25. #25125
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Sta te boli? I gdje te boli u kojim polozajima?
    Te mjere ne uzimaj za ozbac, jako mogu grijesiti u tome. (Dan prije prvog poroda moja beba je izmjerena 800gr manje od stvarne tezine, treba li sto dodati?!)
    I cestitam na bebi pored

  26. #25126
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ma sve me boli! Bole me noge od isijasa, bole me kukovi jer su oboje glavom u zdjelici i naguravaju se, bole me prepone, boli me sam trbuh jer su zgurani pa kad se krenu razvlacit oci mi ispadaju, pritisak na mjehur oduvijek, pritisak na crijeva zadnjih par tjedana s grcevima koji bole, kontrakcija isto boli kad primi tipa sad. Bole me ledja jer lezim i isijas, bole me rebra jer ih guraju. I kaj da ja njima velim kad pitaju jel boli kad je to meni sve normalno kako god sam, boli. Kad savijem noge prema sebi, trbuh mi se zgrci pa kad se ispruzim je uzasno bolno. Nijedna mi bol nije da mi se lampica upali ili da je neizdrziva. To dobijes kad zivis s endometriozom, bol je normalna.
    Za mjere se tjesim da je los uzv. Kako mi se spava, a nema sanse...

  27. #25127
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Ovoga trenutka se prestajem zaliti na bolove.
    Nema sanse da te prebace na odjel ? Neces valjda danima lezati tu.
    Drzim fige da izdrzis najvise sto mozes!

  28. #25128
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    nemoj se prestat zalit, nije ovo normalno, samo ti daj
    Sutra tijekom dana cu valjda dobit krevet neki.
    Hvala

  29. #25129

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Sybila necu ni mislit kako ti je. Drzim fige da sve bude ok.
    Ja pojma nemam sta me snaslo prije sad si mislila ma samo da ostanem trudna kakve trudnicke tegobe ko je vidio zalit se. Hehe jezik pregrizla. Imam blagi osjecaj da je moj beban pobrko izlaze trebo bi se spustat dolje a on nista. Bit ce da mu se nezuri van,

  30. #25130
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Hvala anka ja sam cak nekako mirna,ne znam. Bila sam izvan sebe dok nisam vidjela srca, uplasila sam se za otvorenost, ali malo sam citala i smirila se. Sad sam ok.
    Spavala citava dva sata. Cak se sjecam da sam kroz san cula povike "To, to, tako, samo tako!" sto bi reklo da se jos jedna beba rodila.
    Danas evo otkad sam se probudila su normalno aktivni. Puls 130 (on) i 140 (ona), isli mjeriti taman kad su se smirili malo, vele da je to ok. Cekam vizitu.
    Btw, otkrila sam di su skrivene kada, lopte, stolcic, strunjace itd - u boxu u kojem sam ja!
    I moram prokomentirati... Majko mila higijene tih zena po wcu, to je strasno....

  31. #25131

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Sybila kako je jutros? Nadam se da su te ukrevetili negdje...

  32. #25132
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Jos uvijek u boxu. Vec se druga beba radja od 7 jutros. A ja na svaki porod placem ko krele emocionalno

  33. #25133

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ajooooj, da, mislim da bi svaku od nas to rastulilo!
    Inace, jesi razgovarala s nekim o porodu, postoji li neki plan?

    Meni jos nista ne spominju, a ja se ipak nekako nadam carskom, iako me plasi i carska i vaginalna varijanta

  34. #25134
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Sybila, u kojem si rodilistu?

  35. #25135
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Radila ctg, bacila oko na ekran kad me krenula kontrakcija, vidim ide do 60. Pa sam pitala primalju jel je to za trudove, veli da je. I sad mi pricamo, ne znamo jesu pravi ili bh, pitaju oni kao jesu trudovi. Velim ja - a kaja znam, meni to normalno, sam sam htjela reci da ih jasno osjecam pa sad pratimo koliko ih je. Instalirala sam si contraction timer eto da budem precizna u odgovorima
    Cekamo da kakam da posalju na bakterioloski, da vidimo jesam opasna. Iako... Do sad sam previse zena prosla kaj ne pustaju vodu za sobom, ne peru ruke nakon wca i uzasno su neuredne da bi samu sebe smatrala zaraznom -.-
    Biska - obje bebe su glavom dolje, curka je doslovno spremna za izlaz, mislim da ce tu biti vaginalac ak se nekaj ne zakomplicira jako. Nisam nikaj posebno pricala.

    Vrci, VG.

  36. #25136

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    ajme Sybila citaj jutros tvoje postove i ne mogu vjerovat! Drzi se, nadam se da su te do sada vec premjestili...Sretno i da ti trudovi prestanu
    Ponekad te odluke otici u bolnicu ili ne stvarno nisu lagane, ali valjda ako se premisljamo onda je svakako bolje otici. Nije da nas mogu izbaciti

  37. #25137
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    A znači u onoj si prostoriji do rađaona bila... kad sam ja rodila tamo spavala hrpa mama i beba, sve je po sobama bilo puno
    Ali meni je osoblje tamo stvarno dobro. Za higijenu mi nije jasno, da li žene misle da će sve to čistačice ukrug za njima čistiti, pa i te žene idu svako malo tamo na wc. Ne kužim koji je problem očistiti za sobom, oprati ruke i ostaviti sve uredno

  38. #25138
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Jos uvijek jesam. Mislim da ti mislis na predradjaonu, i sad je tamo puno mama i beba, ja sam doslovno u boxu, zadnjem, pise na njemu box 5. Da dodjem do wca moram proci pored ostalih boxeva di zene radjaju. Pa si tajmiram piskenje izmedju poroda
    Ma osoblje je odlicno, fakat je. Ja se smijem svojoj zbunjenosti i primalje i sestre i doktori, stvarno paze i super su. I cujem kako odradjuju porode, nema vikanja, nema spotanja, nema nasilja, samo ohrabrivanje i vodjenje. Iskreno mi je dobro doslo da se sama pripremim na porod.

  39. #25139
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Uf da,ja mislila na predradaonu, znaci situacija je jos gora. Sto nema soba uopce?

    Ja sam radala u boxu 1, uz mene su svi prolazili [emoji38]

  40. #25140
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nema soba bez beba, a dok nisu sigurni da nisam zarazna nemrem nikud blizu beba. Sam ne znam kad cu dat taj uzorak kad je hrana nist, a nemrem na wc bez postene papice

    Znaci, bila si izlozena bas na prolazu, jadna!

  41. #25141
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Sybila na koliko je procijenjena cura? Tako je i moja zaostajala s trbuščićem i rodila se s 34 tjedna i 1460. Po meni je najbitnije da izguras jos barem tjedan-dva, a onda i ako bude manja beba ipak će biti zrela. Moji su oboje po zrelosti procijenjeni na 35 tjedana i super napreduju sad

  42. #25142
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Sretno, da dobiješ krevet i bebe pričekaju još koji tjedan

  43. #25143
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nije mi rekla tezinu, ali njihov uzv mjeri trbuh ko i zadnji put moj gin. S odmakom da im je uzv prastar i da je bila ponesto odokativna procjena,a moj gin ima fakat dobru i preciznu makinu i ima dobru edukaciju iz uzv. Prije 2tjedna je bila na 1350,ja bih rekla da je sad ipak na 1500. On je u skladu s g.dobi, dakle do 1800.

    Uuu slusam da bar 15 zena ide doma, bit ce krevet za mene! Do ponedjeljka, onda cu doma ili se bar tak nadam.

  44. #25144
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Na kojem si uzv bila? Mene su bili gledali na onom direkt u ulazu u rađaone (prostorija s lijeve strane) i 2014.je bio baš neki kul uzv, dr je komentirala da je nov. I bebu mi izmjerila na 3200, rodio se 3190. Točno skoro u gram

    Sybila, da, baš sam bila na prolazu, srećom bila je večer i samo je još jedna žena došla rađati pored mene. Al baš svi i s hodnika vide unutra

  45. #25145
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Pfva vrata lijevo kad se udje u rodiliste na ulaz di je ginekologija i humana reprodulcija, ali daaleko je od novog. Mozda su zamijenili, znam da je noviji sad dolje na gin i na ctg na drugom ulazu u rodiliste. Aaaa i ima novi u drugoj prostoriji, di su mi radili ctg, neka mala prostorija s izlazom na balkon.
    Ja opet na ctg, proucavamo te kontrakcije.
    Kako sam gladna.
    I kako sam zaspamala forum od sinoc

  46. #25146
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Sybila drzim fige da sve prode ok
    I nadam se da su ti naookon nasli krevet

  47. #25147

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Sybila svaka ti čast, ja kad sam bila u predrađaoni na ctg, neka žena je rađala, nije ona vikala već plakala i stenjala, čak i tiho rekla bih a ja u tom trenu razmišljam ajme ne bi ja, ja sam se predomislila bit će sve dobro s bebicama i tobom naravno, samo nek si ti pod nadzorom.
    Ja još u svojim kontrakcijama, ctg jučer pokazivao preko 80 ali ja zatvorena ko konzerva, jučer i danas cijeli dan boli al ne znam objasniti kako. Trbuh gore tvrd ko beton a dolje mekan ko spužva, jako čudno, sutra imam kontrolu i kakve sam sreće opet će reći zatvorena
    Svi kažu kad krenu pravi trudovi znat češ pa eto s obzirom da sam ja pekmez ovo valjda nije ništa, probala mjerit al ne znam ni šta ni kako.

  48. #25148
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajme Sybila
    vibram ~~~~~~~~~~

  49. #25149

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Javljajte cure novosti! Saljem pozitivnu energiju!

  50. #25150
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Haha za moje prepoznavanje trudova, barem prvi puta
    Ja sam ih imala na 5 min kad sam doma razmišljala jel ići u bolnicu, da će me sigurno vratiti jer su lažnjaci i što ja sad gnjavim muža da ide s posla. Jer ne može to tak odjednom i brzo (u neka 3-4 sata). Ono, 2 dana nakon termina jel, ja mislim da će me vratiti doma
    Posljednje uređivanje od Vrci : 10.06.2017. at 13:24

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •