Stranica 526 od 581 PrviPrvi ... 26426476516524525526527528536576 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 26,251 do 26,300 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #26251

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    I da, naravno, za vrijeme komplikacija ostaješ na prijavi kod poslodavca, on od prvog dana liječničke doznake nista ne plaća za tebe, a moraš biti zaposlena.

    Ps. Nije tema, ali jeste li se šokirale u banci kad vas stanu odbijati/diskreditirati za bilo kakvu karticu, dozvoljeni minus ili kredit zato što ste trudni??? :O
    Ja sam imala sjajnu referenticu koja mi je rekla kako me "nije čula" da sam trudna i da me tretira kao zaposlenu osobu jer mi još nije nijedna hzzo naknada nije sjela. Fakat nije ona kriva, dala mi je mig da je nažalost takav zakon za sve banke, a dvije trudne kolegice potvrdile kako ama ništa ne mogu dobiti dok su na hzzo naknadi!
    Temeljem zadnje uplaćene plaće poslodavca mi je odobrila i kreditnu karticu i važan gotovinski kredit!
    Krasnica jedna.

  2. #26252
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    A nije li ako otvori netko bolovanje dok je jos zaposlen, makar ugovor istjece za mjesec dana npr, a ostvario je uvjet za recimo punu placu i ima pravo na komplikacije do otvaranja porodiljnog bez obzira ako ugovor istekne npr.za mjesec dana? Tek kad se treba otvoriti porodiljni, onda se u tom slucaju ne otvara jer vise osoba nije zaposlena, nego se ceka rodjenje djeteta i dobiva se naknadna s Burze kao nezaposlena majka??
    Mozda sam u krivu. Ali ja sam tako shvatila

  3. #26253

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    JUHU ne znam zašto mi drugi post rascijepan u dva dijela, ali ok.
    Bitno je ovo što si napisala: jedan dan završiš kod jednog, sljedeći već kod drugog poslodavca! Super.
    Što se tiče doznaka, pričekaj da vidiš što će ti tvoj dr. dati.
    Ako ti da cijeli mjesec, a mora znači od 01. - 31.8.2017., ništa dalje ni ne pitaj jer to je to!
    Ja imam skroz smušenu sestru pa sam naučila da je ne treba dodatno zbunjivati
    Ona će povući staž iz HZZO-a za ispis i po meni, dati ti jednu doznaku.

  4. #26254

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Mono draga, to bi bilo lijepo i pravedno, ali nažalost si 100% u krivu.
    Čim ti istekne ugovor bez produljenja, ti si nezaposlena osoba/trudnica i od tog te trenutka, HZZO tako i tretira. Provjereno.
    Posljednje uređivanje od glow : 22.08.2017. at 13:41

  5. #26255
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Glow,
    Kako oni saznaju da ti je istekao ugovor?? Na koji nacin su povezani?

  6. #26256
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,395

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Glow,
    Kako oni saznaju da ti je istekao ugovor?? Na koji nacin su povezani?
    pa poslodavac te odjavi s HZZO

  7. #26257
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,395

    Početno

    Citiraj JUHU prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Ti draga, da Ja cu se odmah prijaviti Kod muza u firmu Tako da necu imati nikakav prekid radnog odnoda. Do 24.8 sam zaposlena na ovom random mjestu a od 25.8 Kod muza.
    Samo Neznam Dali onda sad doznake za 8 mjesec trazim u dva primerka, na primjer od 1.8-24.8 za firmu gdje sam sad a od 25.8-31.8 za muzevu firmu?
    provjeri u HZZO kakva je situacija...
    tehnički dok si na komplikacijama tj. bolovanju ne možeš mijenjati poslodavca
    trebala bi prekinuti komplikacije, onda te poslodavac odjavi, pa te novi prijavi pa ponovo ideš na komplikacije

  8. #26258

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Boxica je moguće u pravu jer ti na komplikacijama, dr izdaje jednu doznaku za hzzo i jednu za poslodavca. Zato daje u 2 primjerka.
    A ti ćeš u 08/17 imati dva poslodavca kojima uz hzzo, moraš dostaviti (svakom) po doznaku za kolovoz.
    Nemre bit problema s naknadom ak se odmah prijavljuješ, al provjeri stoga s hzzo, postupak izmjene poslodavca kod komplikacija.
    Posljednje uređivanje od glow : 22.08.2017. at 15:47

  9. #26259

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Boxica je moguće u pravu jer ti na komplikacijama, dr izdaje jednu doznaku za hzzo i jednu za poslodavca. Zato daje u 2 primjerka.
    A ti ćeš u 08/17 imati dva poslodavca kojima uz hzzo, moraš dostaviti (svakom) po doznaku za kolovoz.
    Nemre bit problema s naknadom ak se odmah prijavljuješ, al provjeri stoga s hzzo, postupak izmjene poslodavca kod komplikacija.
    Hvala Vam cure, dr mi Je danas Dala doznake za 8 mjesec pa sam Jednu odnjela skoro bivsem poslodavcu a sutra cu nazvati hzzo pa cu ih pitati, mada su mi tete iz racunovodstva rekla da me muz moze slobodno odmah prijaviti iako sam na komplikacijama. Vidjet cu sutra sta ce u hzzo-u reci.

  10. #26260

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure da li koja od vas u 7tj se pojavilo neke smeđe tockice sa utrogestanom. Bila sam kod gin. Kaze samo mirovanje. To nekad se pojavi nekad ne. U 09.04.dobila termin. Nadam se da ce doc do kraja. Sretno svima

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  11. #26261

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Cure, ja mislim da je monou pravu po pitanju komplikacija. Dakle, kada ti prestane radni odnos, ti imas pravo na isplatu iste naknade sve do dana kada moras na porodiljni-tada se mijenja. Bas sam i screen shootala to sto sam nasla na netu ali ne znam kako da vam stavim sliku tu..jer je u pdf-u pa ne mogu link staviti..

  12. #26262

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    "Dok sam bila na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći, prestao mi je radni
    odnos. Imam li pravo i dalje primati novčanu naknadu dok sam na bolovanju?
    Ako radnici za vrijeme korištenja bolovanja zbog komplikacija u trudnoći prestane radni
    odnos, ona ostvaruje pravo na naknadu sve do dana koji prethodi danu kojim započinje
    rodiljni dopust. U tom slučaju više ne ostvaruje pravo na rodiljnu naknadu po osnovi radnog
    odnosa, ali može ostvariti to pravo kao nezaposlena majka pod uvjetom da se u roku od 30
    dana nakon prestanka radnog odnosa prijavi Hrvatskom zavodu za zapošljavanje i Hrvatskom
    zavodu za zdravstveno osiguranje.
    U tom slučaju ostvaruje pravo na naknadu koja se isplaćuje na teret državnog proračuna u
    svoti koja sada iznosi od 1.663,00 kn."

  13. #26263
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Miuta,
    Ja sam znala imati smedje tockice, nakon rozog krvarenja, kao mrvice neke...nisam ni ja skuzila radi cega je to ali mi je nakon par dana prestalo.

    Hm.....i ja sam prilicno uvjerena da je tako kako pise u navedenom tekstu, samo sto se ova naknada za nezaposlene majke promijenila, sad iznosi oko 2000 i nesto a ne vise 1600 kn. Najbolje pitati direktno u HZZO !

  14. #26264
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    JUHU, to sto zelis napraviti je ustvari protuzakonito.
    Ako si na bolovanju, nisi sposobna se zaposliti. A ako se netko zaposljava samo radi dobivanja bolovanja od drzave...i sama shvacas da ne moze.
    Nije pravedno, ali tako je.

    Ako te muz zeli zaposliti, moras obavezno prekinuti bolovanje, koje ti zoves komplikacije, i zaposliti se kao zdrava osoba. I raditi ili "raditi" bar mjesec dana.

    Obavezno se tocno raspitaj, prije prekida ugovora, jos stignes sutra prekinuti bolovanje.
    Porodiljna naknada ce ti uvelike ovisiti o tome sto ces uciniti.

    Rodiljni i porodjajni ces imati, samo da li kao zaposlena ili nezaposlena, ovisi.

  15. #26265

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mislim da je Beti u pravu. Na komplikacijama se ne mozes zaposliti. Ako prekines bolovanje pa se zaposlis, moras neko vrijeme raditi, inace poslodavac riskira probleme i kontrolu zbog moguce zlouporabe (sto u stvari i je).

  16. #26266

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Mislim da ti trebaju duple doznake jer i jedni i drugi moraju imati ppir prema kojem si zaposlena kod njih a nisu ti isplatili placu. Jer teoretski neisplata place je prekrsaj.

  17. #26267

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    A sto u slucaju da firma mijenja recimo ime ili ugovor zbog neceg (sto je meni moja firma radila prakticki svakih 6 mj.) Kaj onda ja ne bi smjela potpisati novi ugovor (i ostati bez posla time jer stara firma pravno ne postoji vise) jer sam eto bila na bolovanju taj mjesec jer sam, ne znam, slomila nogu.

  18. #26268
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Rodiljni i porodjajni ces imati, samo da li kao zaposlena ili nezaposlena, ovisi.
    Rodiljni i roditeljski, pogriješila sam.
    Porođajni dopust imaju samo zaposlene trudnice.

  19. #26269
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Citiraj ooleot prvotno napisa Vidi poruku
    A sto u slucaju da firma mijenja recimo ime ili ugovor zbog neceg (sto je meni moja firma radila prakticki svakih 6 mj.) Kaj onda ja ne bi smjela potpisati novi ugovor (i ostati bez posla time jer stara firma pravno ne postoji vise) jer sam eto bila na bolovanju taj mjesec jer sam, ne znam, slomila nogu.

    Ovo je sasvim drugo. Ako se i ne poznaje zakon, čista logika daje odgovor na to pitanje. Bolovanje koje nisu komplikacije u trudnoći, ide na račun poslodavca (prvih, valjda 90 dana, ne znam točno). Znači, nitko ne vara državu.
    Onaj tko zaposli trudnicu, mora znati da porođajni, rodiljni i roditeljski dopust traje dulje od godine dana (ili dulje od 3 godine) i svo to vrijeme plaća država iz budžeta. Ne kažem da je pošteno, ali država želi zaštititi svoje novce i provjerava da li je zapošljavanje pravo ili fiktivno. Ako se trudnica zaposli i radi, onda je sve u redu. Pa i ako ode na bolovanje relativno brzo zbog novih okolnosti u trudnoći koje zahtijevaju bolovanje, isto je sve u redu.

    No, ako se zaposli trudnicu, koja nije zdravstveno sposobna za rad, samo zato da bi dobivala novac za bolovanje i dopuste vezane uz rođenje djeteta, e tada to nije u redu i, možda će država provjeravati.
    Zato to treba mudro izvesti, da bi i trudnica i novi poslodavac i liječnica koja daje bolovanje, i, na kraju, država bili zadovoljni. Razumijemo se, zar ne?

  20. #26270
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Ne, možda.
    Sigurno će takav, hipotetski slučaj, ići na reviziju.
    I velika je šansa da ju neće proći.
    Znaju u HZZO-u jako dobro što ljudi rade i na kakve sve ideje dolaze, a prate i forume.
    Tako da...

  21. #26271
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Točno kako Beti kaže. Mojoj je kolegici istekao ugovor za zamjenu nakon više od godine dana rada i poklopilo se baš sa njezinom trudnoćom. Otvorila je bolovanje ali ga i zatvorila sa raskidom ugovora radi ponovnog zaposlenja kod sestre u firmi. Tek nakon mjesec dva je ponovno otvorila komplikacije da nebi imali problema. Nije fer ali je tako

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  22. #26272
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja cu imati istu situaciju, meni istice ugovor 31.8. U pon cu zvati direktoricu da ju pitam da li mi misli produziti ugovor ili ne. Ak ne zaposlio bi me muz. Bas me zanima sta ce ti reci na HZZOu. I ja sam cula da ti ostaju komplikacije do porodiljnog ali nisam sigurna. Mene jos zanima i u vezi majke odgajateljice za koju bi predala papire ali ne znam da li mogu ostvariti to pravo cim rodim ili nakon koristenja porodiljnog ( ako sam.nezaposlena). Ne znam ni koga bi to pitala?

  23. #26273

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Hvala Vam cure na info, Ja cu zvat hzzo I pitati, uvijek Je problem to sto pitas 100 ljudi I svi Ti kazu razlicite informacije.
    Javim Vam sto su mi rekli

  24. #26274

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je sasvim drugo. Ako se i ne poznaje zakon, čista logika daje odgovor na to pitanje. Bolovanje koje nisu komplikacije u trudnoći, ide na račun poslodavca (prvih, valjda 90 dana, ne znam točno). Znači, nitko ne vara državu.
    Onaj tko zaposli trudnicu, mora znati da porođajni, rodiljni i roditeljski dopust traje dulje od godine dana (ili dulje od 3 godine) i svo to vrijeme plaća država iz budžeta. Ne kažem da je pošteno, ali država želi zaštititi svoje novce i provjerava da li je zapošljavanje pravo ili fiktivno. Ako se trudnica zaposli i radi, onda je sve u redu. Pa i ako ode na bolovanje relativno brzo zbog novih okolnosti u trudnoći koje zahtijevaju bolovanje, isto je sve u redu.

    No, ako se zaposli trudnicu, koja nije zdravstveno sposobna za rad, samo zato da bi dobivala novac za bolovanje i dopuste vezane uz rođenje djeteta, e tada to nije u redu i, možda će država provjeravati.
    Zato to treba mudro izvesti, da bi i trudnica i novi poslodavac i liječnica koja daje bolovanje, i, na kraju, država bili zadovoljni. Razumijemo se, zar ne?
    Kajjaznam. Moja situacija je takva da ce mi ugovor isteci tijekom rodiljnog dopusta. Politika firme je da radi ogranicene ugovore (2 god uglavnom) iz nekih svojih bizarnih razloga. Mene kao zaposlenika i dalje zele nakon svih ovih rodiljnih i porodiljnih jer upadam u vrlo deficitarno, vrlo strucno i vrlo "evo vec pol godine mi ne mogu naci zamjenu iako se trude" zanimanje. Dakle trebaju me, zele me i svakako ne bi htjeli me izgubiti jer ce tesko naci novu osobu.
    Ali eto po toj logici ja nesmijem potpisati novi ugovor s njima jer time varam drzavu. Fajn imati cu sva prava onih prvih 6 mj. Ali nakon toga kad dolazi porodiljni ja sam nezaposlena jer mi je ugovor istekao eo pred 3 mj.
    I kaj sad. Moram se vratiti na posao kad bu bebac 6 mj (ne dolazi u obzir zbog osobih razloga i stavova, a i firmi je sasvim ok da uzmem punu godinu ili i vise ako zelim i posao ce me cekati) ili primati naknadu kao nezaposlena na porodiljnom (sto mi je isto umjereno neprihvatljivo i malo se osjecam izigrano jer s obje ugovorne strane ( i ja i firma) postoji zelja za nastavkom suradnje, al eto drzava misli da je pametnija od nas.)
    Mislim whatever, jebes drzavu i naknade. Ja bum se snasla sa ili bez tog ugovora i naknade od drzave i dosadasnjeg posla.
    Samo htjedoh reci da postoje situacije (koliko god da su nevjerojatne) u kojima postoji potreba za potpisivanjem novih ugovora tijekom komplikacija/rodiljnog/porodiljnog u kojima nije ni na kraj pameti okoristiti se nekom naknadom nego zadrzati zaposlenika jer ti treba a i zaposleniku se bas opce neda traziti novi posao ali ce morati izgleda.

  25. #26275
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Mislim da nije problem kad nastavljas raditi u istoj firmi. Nego kad se odjednom trudnica na komplikacijama zaposljava u novoj firmi, a ne moze ni dana raditi

  26. #26276

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    A cuj... opet pravno gledano, na novom ugovoru ce pisati drugo ime firme. Tak da bude zgledalo ko da sam se zaposlila u novoj firmi u sred rodiljnog dopusta. To kaj je u praksi posao isti tko te pita.
    Uglavnom, tuzno i zalosno.

  27. #26277
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    A di nam je Muma nestala?,duuugo se nije javila nadam se da je sve ok!

  28. #26278
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Citiraj ooleot prvotno napisa Vidi poruku
    A cuj... opet pravno gledano, na novom ugovoru ce pisati drugo ime firme. Tak da bude zgledalo ko da sam se zaposlila u novoj firmi u sred rodiljnog dopusta. To kaj je u praksi posao isti tko te pita.
    Uglavnom, tuzno i zalosno.
    Ne, ooleot, krivo interpretiraš.
    U interesu je države da trudnice ostanu zaposlene. Potpisivanje nastavka ugovora o radu za vrijeme bolovanja ili por i rod dopusta se potiče. Takvo zapošljavanje prođe sve kontrole, jer je u redu i trudnicu i mladu mamu posao čeka.

    Samo varanje države se sankcionira. Fiktivno zapošljavanje zbog dobivanja naknada nije u redu. Ne kažem da se ne događa, događa se, ali ne može biti direktno i neprikriveno varanje. Treba to mudro izvesti, ili se prilagoditi zakonu.

  29. #26279
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu imati istu situaciju, meni istice ugovor 31.8. U pon cu zvati direktoricu da ju pitam da li mi misli produziti ugovor ili ne. Ak ne zaposlio bi me muz. Bas me zanima sta ce ti reci na HZZOu. I ja sam cula da ti ostaju komplikacije do porodiljnog ali nisam sigurna. Mene jos zanima i u vezi majke odgajateljice za koju bi predala papire ali ne znam da li mogu ostvariti to pravo cim rodim ili nakon koristenja porodiljnog ( ako sam.nezaposlena). Ne znam ni koga bi to pitala?
    Ovdje možeš sve pitati Gradski ureda za obrazovanje, kulturu i sport, Zagreb, Ilica 25, svakog radnog dana.

    Pravo na novčanu pomoć može ostvariti majka odgojiteljica i s njom izjednačena osoba:
    – s kojom sva djeca žive u zajedničkom kućanstvu;
    – koja je nezaposlena u vrijeme podnošenja zahtjeva i dalje neprekidno dok prima novčanu pomoć;
    – koja je državljanin Republike Hrvatske s neprekidno prijavljenim prebivalištem u Gradu Zagrebu od najmanje pet godina neposredno prije rođenja najmlađeg djeteta i dalje neprekidno dok prima novčanu pomoć;
    – čija djeca imaju prebivalište u Gradu Zagrebu u vrijeme podnošenja zahtjeva i dalje neprekidno dok prima novčanu pomoć;
    – čija djeca nisu upisana u dječji vrtić do početka korištenja obveznog programa predškole.

  30. #26280

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    nisam sigurna kako HZZO gleda na promjenu poslodavca za vrijeme trajanja komplikacija, ali i meni zvuci sigurnija opcija prekinuti komplikacije na kratko i onda opet otvoriti.
    S obzirom da sam voditelj agencije, imala sam situaciju da nam je sezonska radnica ostala trudna pred kraj sezone kada je ugovor zavrsavao te smo joj bez problema dali ugovor na neodredjeno kako bi ostvarila svoja prava. To firmu ne kosta apsolutno nista jer drzava pokriva troskove pa mi stvarno nije jasno zasto pojedini poslodavci imaju takve idiotske stavove.
    U svakom slucaju sretno s pronalaskom rjesenja, jer s obzirom na kolicinu poreza i raznih doprinosa koje uplacujemo na place nikako ne mislim da je varanje drzave trazenje alternativnog rjesenja.
    Na Facebook-u ima grupa "Racunovodstvo - pitanja i odgovori iz prakse", ekipa brzo i pametno odgovara pa mozda postaviti i tamo...

    Mi smo danas 23+5 jucer bili na pregledu u bolnici. U bolnicu idem direktno kod doktora kojeg poznajemo pa je lezeran odnos i doktor je stvarno strucan, ali mi isto nedostaje doktorica i pregledi kod nje, s obzirom da je ona stvarno objasnjavala svaki detalj, pokazivala uzv, davala slikice U svakom slucaju sve je ok a to je najbitnije, bebaci su svako po 600 gr.

  31. #26281
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Ovan super

    I ja jučer bila na uzv, sve super, i cerviks i malena. Ima 350g (20+5 jučer), i dubi naglavačke licem prema mojoj kralježnici tako da ništa od gledanja ličeka :D

  32. #26282
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Beti hvala, raspitati cu se tamo
    Ovan - pa to je stvarno odlicno, svaki 600g !
    I Vrci super da je sve super, a curka se srami, tak kazu da se cure teze pokazuju od decki.

  33. #26283
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    O pa noge imala sirom raskrecene,kao zabica. Tog dijela ju nije sram [emoji38]

  34. #26284
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Vrci

    Bravo, curke, za bebace!

    MalaRiba, sretno sutra, javi dobre vijesti

  35. #26285
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Hvala! Javim, uzv je popodne, drz'te fige!

  36. #26286

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Cure, prijedloge molim. Koristim utrogestan navecer vaginalno. Sad kad sam u 18.tj s blizancima, trbuh mi je poveći i nezgodno mi u čučečoj pozi. Kako ste vi to izvodili?

  37. #26287
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Uvijek ležećki, drugo mi nije palo na pamet.

  38. #26288
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Na wc školjci [emoji51].
    Marijaxy a da pitas da ih zamjeniš duphastonima?. Ja sam na zadnjoj kontroli sa 14 t pitala i zamjenila jer mi je bilo dosta tog naguravanja vaginaleta 3 puta dnevno.


    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  39. #26289
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    JUHU da li si mozda pitala na HZZOu?

  40. #26290

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    JUHU da li si mozda pitala na HZZOu?
    Hej Jesam, moze se promjeniti poslodavca samo moras prekinuti bolovanje na barem mjesec dana.
    U mom slucaju odlucila sam ostati na komplikacijama jer ako ti istekne ugovor a trudnica Je na komplikacijama onda I dalje dobijes novice za komplikacije. U mom slucaju se to Bolje isplati jer Kad bih prekinula komplikacije smanjio bi mi se prosjek.

  41. #26291
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Juhu, hoces li onda imati porodiljni 45 dana prije porodjaja? Kad rodis dobivat ces naknadu samo kao nezaposlena, ako ti je placa veca, tada ti se to ne isplati. Bolje prekinuti bolovanje na mjesec dana i imati porodiljni i prosjek place na rodiljnom. Mozda su nova pravila, a do prije koju godinu je bilo kako pisem.

  42. #26292
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Lezecki sam stavljala utrogestan.
    Meni nijeprirodno cuceci

  43. #26293
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj JUHU prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Jesam, moze se promjeniti poslodavca samo moras prekinuti bolovanje na barem mjesec dana.
    U mom slucaju odlucila sam ostati na komplikacijama jer ako ti istekne ugovor a trudnica Je na komplikacijama onda I dalje dobijes novice za komplikacije. U mom slucaju se to Bolje isplati jer Kad bih prekinula komplikacije smanjio bi mi se prosjek.
    Smanjio bi ti se prosjek iako bi recimo plaća na novom radnom mjestu bila ista ili veća od prijašnje?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  44. #26294
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Cucecki i na wc bih imala traume da ce mi utric ispasti [emoji38]

  45. #26295

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Smanjio bi ti se prosjek iako bi recimo plaća na novom radnom mjestu bila ista ili veća od prijašnje?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Placa bi mi definitivno bila puno manja tako da nema smisla prekidati bolovanje.

  46. #26296
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Ne razumijem te Juhu. Kad ti zavrse komplikacije, ti ces biti nezaposlena osoba i nikakav prosjek ti se vise ne racuna. Dobivat ces minimum na rodiljnom i na roditeljskom dopustu.
    Mislim da trebas jos jednom to pitati.

  47. #26297
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Evo da se javim, ništa se previše još ne vidi (danas 5+5), kontrola (uzv) sljedeći čevrtak. Za sada intrauterino gestacijski mjehur sa sitnim embrionalnim odjekom, za sada bez vidljive srčane akcije. Tako, red nade, trunčica straha, čekamo čet.

  48. #26298

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim, ništa se previše još ne vidi (danas 5+5), kontrola (uzv) sljedeći čevrtak. Za sada intrauterino gestacijski mjehur sa sitnim embrionalnim odjekom, za sada bez vidljive srčane akcije. Tako, red nade, trunčica straha, čekamo čet.
    Sretno za dalje! Mala Riba

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  49. #26299
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    JUHU sta nisi ti rekla da prelazis mužu u firmu? Pa ako te prijavi i na minimalac ne može ti prosjek biti manje od onoga što ćeš dobivati od 45 dana pred porod do djetetove 1. godine života kao nezaposlena osoba. Radi se o mjesec dva doprinosa koje će platiti za tebe ,plaća ionako ide u zajedničko kućanstvo. Mislim da ti teta u HZZu nije baš shvatila sta ju pitaš. Nebi bio prvi put.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  50. #26300
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    MalaRiba bravo nalaz ti je taman kakav treba biti.
    Sretno dalje!

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •