Stranica 63 od 581 PrviPrvi ... 1353616263646573113163563 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,150 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #3101
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Čestitam, ninunanu!

  2. #3102
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Ninunanu - čestitam!

  3. #3103
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ninunanu cestitke od srca

  4. #3104

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Ninunanu čestitam od srca !!

    Mi smo jucer na kontroli sa 21tj. saznali da čekamo IVF dečka !

  5. #3105
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ninunanu čestitam!!!!!!!!

  6. #3106

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Cekamo jos detalje s poroda Ninunanu! Ako se ne varam ti si u Splitu? Ili?

    Jucer sam bila na redovnoj kontroli u stomatologa, a u medjuvremenu kad sam se narucila, pocele su mi strasno krvariti desni i sve je bilo napeto. Na kraju, upala zubnog mesa. Jedva zvacem jer je puno ranica, a da ne govorim koja je muka oprati zube. Kupila sam Parodontax i gel Gengiegel (tako nesto). Nadam se uskoro da ce se vratiti u normalnu.

  7. #3107
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mene su počele boljeti noge i zdjelica..nekako mi sve više paše ležeći položaj svako malo.
    O desnima neću ni početi, muku mučim s krvarenjem u svakoj trudnoći.

  8. #3108

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    cure...meni desni krvare samo povremeno, ali zato prste na rukama nekad ne mogu presaviti. nisam baš previše sva otečena i udebljana, onako normalno, ali prsti su kao ćevapi i bolni su

  9. #3109
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    muku mučim sa zatvorom. danas je 3 ili 4 dan da ništa ne ide van. donat više ne pomaže. ni kompot od šljiva.
    magistra u ljekarni mi je dala Portalak sirup pa sam popila malu žličicu. baš jedem kuhano i pazim al to mi je patnja otkad znam za sebe a sad samo nastavak. bojim se da ne dobijem hemeroide
    imate li kakav savjet?

  10. #3110

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Ljubilica, ono što meni pomogne ako ne odem redovno na wc su suhe šljive. Baš ih onako sažvakati.
    Ako ih pojedem navečer, ujutro sam obavezno na wc-u. Isto mi pomogne kiwi!
    Al nemam prevelikih problema s tim.
    Ponekad mi se pojavi hemoroid, al bez upale, samo ga onako mogu osjetiti, al se brzo povuče.

    Što se tiče zubnog mesa - i meni krvari već dosta dugo. Al zadnjih dana mi je baš bilo onako nateklo, kao da imam aftice oko zubiju.
    Samo to nisu bile afte kako sam ja mislila, nego se upalilo. Ako ima iko išta slično bilo bi dobro da posjeti svog stomatologa.
    Meni je moja jučer rekla da joj se javim za 10ak dana da ponovimo tretman jer da stvar zna biti opasna kasnije.
    Čak da upala zubnog emsa može dovesti do prijevremenog poroda.

    Least meni oteknu stopala navečer najviše, a ruke ujutro. Ne boli me ništa i ne traje dugo, dok se razbudim i postavim stol za doručak sve prođe.
    Stopala čim osjetim dignem na uzvišeno pa oteknuće spadne. A za ruke stvarno ne znam. Piješ li dosta tekućine?
    Pokušaj što više piti, a ne jesti slano. Da se ta voda počne izmokravati.

  11. #3111
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    muku mučim sa zatvorom. danas je 3 ili 4 dan da ništa ne ide van. donat više ne pomaže. ni kompot od šljiva.
    magistra u ljekarni mi je dala Portalak sirup pa sam popila malu žličicu. baš jedem kuhano i pazim al to mi je patnja otkad znam za sebe a sad samo nastavak. bojim se da ne dobijem hemeroide
    imate li kakav savjet?
    Mekinje....zobene meni samo to pomaže

  12. #3112
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ako bas nikaj ne pomaze imas evaq cepice, mene su spasili jednom samo sam kasnije imala male mrljice krvi i to samo jednokratno.

  13. #3113
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Nije da se hvalim, ali imala sam napokon stolicu. Nadam se da cu i sutra. Sta sam sve utrpala u sebe, nebi me iznenadio ni proljev. Bitno mi je da nije bila tvrda jer su hemeroidi zadnje sto mi treba

  14. #3114
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ninunanu, čestitam

    I mi bili na pregledu, dobili predivne sličice. Navodno je curica i to debeljuškasta
    Za sada jedine tegobe su bolni ligamenti, ali to traje skoro od početka pa me malo i brine.

  15. #3115
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mi smo bili na mjerenju nuhalnoga i u 11tt je 1.6mm, konacno da smo i to dozivjeli

  16. #3116
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Bravo KrisZg!!

  17. #3117
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    nina70 - čestitke na curici!!

    KrisZg - bravo! Ja opet sutra idem na UZV (13 TT). Bila prije dva tjedna i NN je bio 1,2 mm i rekao mi je gin da dođem sutra da opet izmjeri.

  18. #3118
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    TinaB zasto moras ponavljati mjerenje?
    Nina70 bravo za curku

  19. #3119
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da se hvalim, ali imala sam napokon stolicu. Nadam se da cu i sutra. Sta sam sve utrpala u sebe, nebi me iznenadio ni proljev. Bitno mi je da nije bila tvrda jer su hemeroidi zadnje sto mi treba
    Meni je pomoglo i kretanje. Od kad više šetam i lagano vježbam nisu se vratili problemi sa stolicom. Mučilo me malo u prvom tromjesečju ali su to riješile suhe šljive i smokve te acidofil.
    nina70 meni je dugo trebalo da skužim da me bole ligamenti na rukama. To traje već jedno mj. dana. Malo jedna pa malo druga ruka. Nekad ne mogu ni nožem rezati. Sad su pogotovo bile muke s šunkom, ali uspjela sam usprkos boli

  20. #3120
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Ljubilica- gin puse na hladno. Nema indikacija da NN ne bude u redu, ali on eto... Hoće opet izmjeriti.

  21. #3121
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Bar ces vidjeti mrvicu svoju
    Super ti je avatar. Nama bi bilo Due in November

  22. #3122
    Esperansa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    68

    Početno

    Pozdrav svim curama, voljela bih se sa vama družiti na ovom podforumu. Tek sam saznala da sam trudna, poslje 1,5god pokušavanja smo uspjeli Aktivna sam na podforumu Odbrojavanja. Već mi se javljaju prvi strahovi i brige...Kao prvo da li već otići na vaginalni UZ ili malo pričekati? Neko kaže idi neko nemoj još...Sutra ulazim u 7 tjedan T.

  23. #3123
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Hvala cure

    Piki mene bole prepone i pubična kost Kad dugo sjedim jedno pet minuta ne mogu normalno hodat. To s rukama mi je čudno, jesi pitala zašto?

    Inače sam i ja radila kombinirani probir s 12+3 i bio je ok, uskoro bi trebala na triple i ako i to bude ok (a mora bit) onda neću na AC.

  24. #3124
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Esperansa, dobrodošla.
    Ako sam te dobro shvatila nisi uopće bila na uzv? Kako ti je potvrđena trudnoća, testić, beta?
    Budući da ulaziš u 7.tj. odi na uzv jer se tad već čuju otkucaji srca.

  25. #3125

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Esperansa dobrodosla!
    Pa sad vec nazovi svog ginekologa i naruci se za pregled. Od 7tt vide se otkucaji srca.
    Puno srece zelimo!

  26. #3126
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Nina i dr. opće prakse i gin. su samo slegnuli ramenima na to, sve je kao posljedica porasta težine i slabije cirkulacije što je normalno u trudnoći. Sad vježbam i puno hodam pa se nadam da bude malo lakše. Ako i ne bolje se osjećam fizički i psihički jer sam opet aktivna.
    Esperansa dobrodošla i čestitke na dugo čekanoj trudnoći! Ja sam imala prvi vag. uzv na 5+1 tt jer nisam mogla čekati više i vidjela se samo GV. Tebi se sad već i srčeko može čuti.

  27. #3127
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Ninunanu, čestitkeeeee !!!

    Majuška, čestitam i tebi na trudnoći (sjećam te se s odbrojavanja) !!!

    TinaB, kak je bilo danas na pregledu?
    Posljednje uređivanje od Franny : 25.04.2014. at 23:24

  28. #3128
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Esperansa, na prvi UZV je ti je (po mom iskustvu) najbolje otići kad budeš cca 8 tt po ZM, da izbjegneš dodatni stres, ukoliko odeš prerano pa se ne vidi srčeko jer si možda manje T nego po ZM . a do onda si izvadi par puta betu, čisto da sebe umiriš i vidiš da je s bebicom sve oke. i čestitam .
    Posljednje uređivanje od Franny : 25.04.2014. at 23:27

  29. #3129
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Ninunanu čestitke !!))

    Meni se cervix počeo skraćivat pa su mi morali napraviti serklazu
    I tako danas 4 dan od serklaze
    + tokoliza
    Jos uvijek malkice krvarim
    Molim boga da sve bude ok

  30. #3130

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninunanu čestitke !!))

    Meni se cervix počeo skraćivat pa su mi morali napraviti serklazu
    I tako danas 4 dan od serklaze
    + tokoliza
    Jos uvijek malkice krvarim
    Molim boga da sve bude ok

    pozdrav curke, nisam se uopće sjetila da na rodi ima ova tema.
    Ja sam sad vec u 23 tt nakon ivf i do sad je sve super bilo ( kucam u drvo) dobila 6 kg od pocetka t.
    Decko je, kaze dr za 10 dana bjezi po velicini.
    Crvenkapice kako se uopce radi serklaza, jel dobijes neku anesteziju?

    Piki draga suputnice, drago mi je da sve ide kako treba. Jesi se vec pocela kućiti? Spremat robicu?

  31. #3131

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Ninunanu izgleda nema vremena. Nadamo se da uzivas!!

    Cure postoji li neka tema vezana za sve ono sto je potrebno pripremiti prije nego beba dodje?
    Nama je ovo prvo dijete i ulazim jos dva tjedna u deveti mjesec i pojma nemam sto mi sve treba. Vec sam pocela imati snove da sam rodila, a da nisam kupila krevetic. Help!

  32. #3132
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/55305-Š...ođenče+treba

    I samo da te utjesim, iz mog iskustva, i da ne kupis krevetic, to ti je najmanji problem
    Meni se i nije pokazao kao nesto narocito potrebno

  33. #3133

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Ginger hvala.
    Ma joj, sjetim se navecer tako tih stvari i onda sanjam. Hahahaha

  34. #3134
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    TinaB, kak je bilo danas na pregledu?
    Sve je ok. NN je 1,6 mm. Beba je narasla i mislim da već osjetim prve pokrete. Danas sam 13+3 po UZV. Dr me hoće poslati ni Triple test, a ja baš nisam zagrijana za to. Bila frendica prošle godine i dobila nalaz da beba ima Downov sindrom. Napravila amnio, izgubila živce dok je čekala nalaz koji je pokazao da je beba u savršenom redu. Znam da je to samo statistika, ali pošto je UZV u redu mislim da neću ići na taj test. A i ako beba ima DS ja ću ju roditi. Tak da...

    ljubilica - sličan avatar je imala naša draga Franny kad je bila trudna s curkom. Možda i meni bude Due in november (termin je kraj listopad, početak studenog). Makar imam feeling da će ranije pa sam zato stavila october

    Pozdrav novim curkama na temi! Neka vam trudnoća bude onako školska.
    Posljednje uređivanje od TinaB : 28.04.2014. at 07:47

  35. #3135
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj clematis prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav curke, nisam se uopće sjetila da na rodi ima ova tema.
    Ja sam sad vec u 23 tt nakon ivf i do sad je sve super bilo ( kucam u drvo) dobila 6 kg od pocetka t.
    Decko je, kaze dr za 10 dana bjezi po velicini.
    Crvenkapice kako se uopce radi serklaza, jel dobijes neku anesteziju?
    Piki draga suputnice, drago mi je da sve ide kako treba. Jesi se vec pocela kućiti? Spremat robicu?
    Ajme clematis već si me zabrinula! Ništa se ne javljaš pa nisam znala kako je. Drago mi je da je sve OK i bravo za dečka. Mi još ne znamo, ali nas ni ne muči previše. Spremamo se na anomaly scan pa nikako da negdje nešto dogovorim. Savjet, gdje i do kojeg tt?
    Crvenkapice draga drži se, često si mi u mislima!
    TinaB odlično za pregled! Kaj nisi radila kombinirani, čemu triple test kad baš i nije pouzdan?

  36. #3136
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    TinaB odlično za pregled! Kaj nisi radila kombinirani, čemu triple test kad baš i nije pouzdan?
    Nisam radila kombinirani, a on sada forsira triple. A ja to ne želim. Mislim si, da nešto nije u redu vidjelo bi se na UZV, jel tak? Bzvz mi je taj triple test. Nije pouzdan i čemu onda?!

  37. #3137
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    TinaB s obzirom na tvoju odluku da ćeš u svakom slučaju roditi ne treba ti triple test, pa ne može te natjerati. Ionako je konačna odluka tvoja što želiš ili ne želiš od pretraga te vrste. Stoga uživaj u trudnoći

  38. #3138
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    TinaB s obzirom na tvoju odluku da ćeš u svakom slučaju roditi ne treba ti triple test, pa ne može te natjerati. Ionako je konačna odluka tvoja što želiš ili ne želiš od pretraga te vrste. Stoga uživaj u trudnoći
    Hvala ti!

  39. #3139
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    TinaB i Kriszg - super super za dobar nalaz nuhalnog

    Triple stvarno nema smisla, ni ja se ne bih dala nagovoriti.


    Mi smo neki dan na pregledu u 16. tj saznali da nam stiže mlada dama
    Sve je super, aktivna je I buba me sve u 16 - ali - ima proširenje kanala jednog bubrega tako da nam baš i nije svejedno..
    Sutra idemo na fetalnu ehokardiografiju za svaki slučaj da pogledamo i srce.
    I tak...nije nam dosadno

  40. #3140
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Majušna - to proširenje ste vidjeli preko UZV-a? Držim fige da sve bude ok. Čestitke na curki!

  41. #3141
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa Vidi poruku
    Majušna - to proširenje ste vidjeli preko UZV-a? Držim fige da sve bude ok. Čestitke na curki!
    da, na uzv

  42. #3142

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Napisala mi je gin da joj se cini da ima manje plodne vode..od prosli put... trebam se zabrinuti ili?

  43. #3143
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    TinaB super za nalaz
    Ja sam se narucila za kombinirani probir i sad se premisljam. Nisam pametna uopce. Jeste li vi isle? Na tripl nebi sigurno isla

  44. #3144
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Joj mene bu moja oprala kao vola kada dodem i kazem da nisam krv vadila.A nisam jer je dr.Roki rekao da nije potrebno jer je uzv super i da jedino bi trebala amnio ako zelim...ni tu jos nisam na cisto.

  45. #3145
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Joj mene bu moja oprala kao vola kada dodem i kazem da nisam krv vadila.A nisam jer je dr.Roki rekao da nije potrebno jer je uzv super i da jedino bi trebala amnio ako zelim...ni tu jos nisam na cisto.
    Ni moj baš ne bude presretan kad mu javim da sam odlučila da ne idem na triple. Al baš me briga - moja beba, moje tijelo, moja odluka.

  46. #3146
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj Lili_nova prvotno napisa Vidi poruku
    Ninunanu izgleda nema vremena. Nadamo se da uzivas!!

    Cure postoji li neka tema vezana za sve ono sto je potrebno pripremiti prije nego beba dodje?
    Nama je ovo prvo dijete i ulazim jos dva tjedna u deveti mjesec i pojma nemam sto mi sve treba. Vec sam pocela imati snove da sam rodila, a da nisam kupila krevetic. Help!
    Nemam baš hahah
    RAdi jako kratke pauze između dojenja. Dovoljno da kažem da se nisam stigla niti otuširat od kad smo stigli jucer.
    Al prvom prilikom šaljem svoje iskustvo

  47. #3147
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja sam danas dobila nalaze na torch i parvo i sve je ok. Tako da sam hdb izbjegla petu bolest
    Ninunanu to su te čari roditeljstva..samo ti i curka uživajte.

  48. #3148

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Pozz curke...
    jel imala koja pozitivne albumine iz urina, u 3 tromjesječju, uz urinokulturu sterilnu i tlak koji je ok?

  49. #3149
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Crvenkapice kako si? Koliko si sad tjedana?

  50. #3150
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    cure ja sam danas 13+3 i dosta sam zabrinuta,nemam krvarenja ali od juce neka cudna bol po stomaku,nije nista strasno ni alarmantno ali kad ne znam sta je ok pa se strasno bojim.Sta ste vi osjecale u ovim ndeljama trudnoce jer ja ni nemam nekih pretjeranih simptoma od samog pocetka trudnoce.U subotu mi je zakazana kontrola a do tad cu izgleda da poludim,po svim prilikama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •