Stranica 57 od 107 PrviPrvi ... 747555657585967 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,801 do 2,850 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    " Naglasio je da dragi bog sve vidi i čuje, a vidi i sirotinju. Gradonačelnik Bandić tvrdi da oni koji jako puno imaju nisu njegova briga zato što su se oni snašli u pretvorbi i privatizaciji. 'Snalažljiviji su i hvala bogu da imaju, ali neka puste na miru ljudi koji imaju malo ili nemaju ništa i budu solidarni. U ime Boga, u ime pravde i u ime solidarnosti', poručio je Bandić. "

    koja pretvorba i privatizacija , o čemu on to priča. Eto gdje je strpao sve one koji trebaju plaćati više od 400 kn.

  2. #2
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,803

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    " Naglasio je da dragi bog sve vidi i čuje, a vidi i sirotinju. Gradonačelnik Bandić tvrdi da oni koji jako puno imaju nisu njegova briga zato što su se oni snašli u pretvorbi i privatizaciji. 'Snalažljiviji su i hvala bogu da imaju, ali neka puste na miru ljudi koji imaju malo ili nemaju ništa i budu solidarni. U ime Boga, u ime pravde i u ime solidarnosti', poručio je Bandić. "
    možda će uključiti i crkvu da štampa uplatnice u božje ime
    i zašto je pobogu onda trebalo donositi sve te silne papire kad On ionako sve vidi, čuje, zna i ocarapi
    a svi koji su prijavili stvarna stanja - prihode i članove kućanstva - očito stvarno imaju "AJKJU" manji od 50, jer da nemaju snašli bi se baš kao i sirotinja
    đizs

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    " Naglasio je da dragi bog sve vidi i čuje, a vidi i sirotinju. Gradonačelnik Bandić tvrdi da oni koji jako puno imaju nisu njegova briga zato što su se oni snašli u pretvorbi i privatizaciji. 'Snalažljiviji su i hvala bogu da imaju, ali neka puste na miru ljudi koji imaju malo ili nemaju ništa i budu solidarni. U ime Boga, u ime pravde i u ime solidarnosti', poručio je Bandić. "

    koja pretvorba i privatizacija , o čemu on to priča. Eto gdje je strpao sve one koji trebaju plaćati više od 400 kn.

    I ja se isto nadam da dragi bog sve vidi i čuje pa tako i njega. Stvarno mi je više dosta da me taj čovjek koji je nažalost gradonačelnik mog grada, konstantno vrijeđa i pljuje sve ono što radim i sve ono što jesam. Trenutno se stvarno osjećam kao da mi je IQ manji od 50.

    Solidarnost se ostvaruje progresivnim oporezivanjem, ali to njemu nitko nije rekao ili on to ne može razumijeti.

    U vrijeme privatizacije ja sam bila srednja škola, otac mi je preko noći završio u penziji, a mama je 2 godine radila bez plaće. Eto, kako smo se snašli u pretvorbi i privatizaciji.

    Ja znam da ti dijete ne mogu samo tako izbaciti iz vrtića, ali i sve ovo je suprotno zakonu pa se događa. I iskreno, pomalo me strah što će se dogoditi, ako nam na vratima vrtića kažu da ne možemo ući i da dijete ne može ostati. Ja ću taj čas zvati odvjetnika i medije, ali se bojim te scene zbog svog djeteta, svom djetetu ne želim priuštiti takvu scenu, ali se bojim da ću možda morati.

  4. #4
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,199

    Početno

    Jedna sam od onih čija djeca idu u vjerski vrtić i još ne znam koliko ćemo plaćati vrtić, ali da ide u gradski - plaćali bismo maksimalnu cijenu za dvoje djece.
    Ako je ovo socijalna pravednost, onda sam ja stvarno luda.
    Ne želim nikog vrijeđati, ali ne želim niti da se mene vrijeđa.

    Dakle, moralno - postajemo država koja cijeni varanje, kriminal, razvedenost, ....
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:
    a svi koji su prijavili stvarna stanja - prihode i članove kućanstva - očito stvarno imaju "AJKJU" manji od 50, jer da nemaju snašli bi se baš kao i sirotinja
    i time je uvrijedila mene osobno.
    Iako imamo dobra primanja, nismo neki tajkuni niti smo se obogatili privatizacijom.
    Ulagali smo u svoje obrazovanje, stekli zanimanje i pošteno zarađujemo svoju plaću koja je i manja od odgovornosti koju imamo. Kupili stan i auto na kredit, ulažemo u djedovinu da bi djeca znala odakle dolaze, pomažemo roditeljima koji su u zasluženoj mirovini, vjerski i moralno živimo i odgajamo svoju djecu, nismo rastavljeni, ne živimo na različitim adresama, nismo fiktivno prijavljivali nikog,....
    I radi toga postajemo diskriminirani u ovoj državi....sramota.
    Do sada mi je satisfakcija mog odgovornog posla (uz to što volim svoj posao) bila ta neznatno veća plaća od državnog prosjeka, a sada kada platim vrtić - neće biti niti to.

    Ovo je socijalna nepravda, a nikako pravda.
    Upravo većina, koja zagovara model Bandića i kojima se čini da je to ispravan model, neka zbroje luksuz koji troše mjesečno - telefon, mobitel, kave, izlasci,...
    Da li mislite da bi tada i ZET, i kruh i struju trebali plaćati po dohodovnom cenzusu?
    Da ne ponavljam sve što je već pisano na ovoj temi - od poreza i prireza do lažnih prijava i svega....
    Eto, ja sam jako ogorčena i zbog cijele ove teme, ali sve me više zgražaju ljudi oko mene i moral koji nam je.... ma neću se ni izraziti....

    I ne bi bilo ni ovog odgovora da noije bilo citata koji sam gore navela.
    Jedno veliko hvala od svih koji se trude biti pošteni i tako uče i svoju djecu....

  5. #5
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,803

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:

    i time je uvrijedila mene osobno.
    Ta jedna forumašica sam ja i to je bilo toliko bolno ironično rečeno da sam, gle vraga, uvrijedila i samu sebe...al, no dobro
    poanta je, za one koji nisu shvatili, bila ta da stvarno ispada da smo u ovoj državi stvarno, kako naš vrli gradonačelnik i sam kaže, glupi samo oni koji se školuju, pošteno rade, privređuju državi, prijavljuju svoja stvarna primanja i svoje stvarne članove kućanstva.... jer se jedino njih svatko drzne opaliti po džepu...no to smo već preko nekoliko puta prežavakali, tako da sam naivno pomislila da obrazloženje nije bilo potrebno

  6. #6
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna sam od onih čija djeca idu u vjerski vrtić i još ne znam koliko ćemo plaćati vrtić, ali da ide u gradski - plaćali bismo maksimalnu cijenu za dvoje djece.
    Ako je ovo socijalna pravednost, onda sam ja stvarno luda.
    Ne želim nikog vrijeđati, ali ne želim niti da se mene vrijeđa.

    Dakle, moralno - postajemo država koja cijeni varanje, kriminal, razvedenost, ....
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:

    i time je uvrijedila mene osobno.
    Iako imamo dobra primanja, nismo neki tajkuni niti smo se obogatili privatizacijom.
    Ulagali smo u svoje obrazovanje, stekli zanimanje i pošteno zarađujemo svoju plaću koja je i manja od odgovornosti koju imamo. Kupili stan i auto na kredit, ulažemo u djedovinu da bi djeca znala odakle dolaze, pomažemo roditeljima koji su u zasluženoj mirovini, vjerski i moralno živimo i odgajamo svoju djecu, nismo rastavljeni, ne živimo na različitim adresama, nismo fiktivno prijavljivali nikog,....
    I radi toga postajemo diskriminirani u ovoj državi....sramota.
    Do sada mi je satisfakcija mog odgovornog posla (uz to što volim svoj posao) bila ta neznatno veća plaća od državnog prosjeka, a sada kada platim vrtić - neće biti niti to.

    Ovo je socijalna nepravda, a nikako pravda.
    Upravo većina, koja zagovara model Bandića i kojima se čini da je to ispravan model, neka zbroje luksuz koji troše mjesečno - telefon, mobitel, kave, izlasci,...
    Da li mislite da bi tada i ZET, i kruh i struju trebali plaćati po dohodovnom cenzusu?
    Da ne ponavljam sve što je već pisano na ovoj temi - od poreza i prireza do lažnih prijava i svega....
    Eto, ja sam jako ogorčena i zbog cijele ove teme, ali sve me više zgražaju ljudi oko mene i moral koji nam je.... ma neću se ni izraziti....

    I ne bi bilo ni ovog odgovora da noije bilo citata koji sam gore navela.
    Jedno veliko hvala od svih koji se trude biti pošteni i tako uče i svoju djecu....
    X....sad mi je žao što kad sam bila mlađa nisam otišla iz ove zemlje

  7. #7
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna sam od onih čija djeca idu u vjerski vrtić i još ne znam koliko ćemo plaćati vrtić, ali da ide u gradski - plaćali bismo maksimalnu cijenu za dvoje djece.
    Ako je ovo socijalna pravednost, onda sam ja stvarno luda.
    Ne želim nikog vrijeđati, ali ne želim niti da se mene vrijeđa.

    Dakle, moralno - postajemo država koja cijeni varanje, kriminal, razvedenost, ....
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:

    i time je uvrijedila mene osobno.
    Iako imamo dobra primanja, nismo neki tajkuni niti smo se obogatili privatizacijom.
    Ulagali smo u svoje obrazovanje, stekli zanimanje i pošteno zarađujemo svoju plaću koja je i manja od odgovornosti koju imamo. Kupili stan i auto na kredit, ulažemo u djedovinu da bi djeca znala odakle dolaze, pomažemo roditeljima koji su u zasluženoj mirovini, vjerski i moralno živimo i odgajamo svoju djecu, nismo rastavljeni, ne živimo na različitim adresama, nismo fiktivno prijavljivali nikog,....
    I radi toga postajemo diskriminirani u ovoj državi....sramota.
    Do sada mi je satisfakcija mog odgovornog posla (uz to što volim svoj posao) bila ta neznatno veća plaća od državnog prosjeka, a sada kada platim vrtić - neće biti niti to.

    Ovo je socijalna nepravda, a nikako pravda.
    Upravo većina, koja zagovara model Bandića i kojima se čini da je to ispravan model, neka zbroje luksuz koji troše mjesečno - telefon, mobitel, kave, izlasci,...
    Da li mislite da bi tada i ZET, i kruh i struju trebali plaćati po dohodovnom cenzusu?
    Da ne ponavljam sve što je već pisano na ovoj temi - od poreza i prireza do lažnih prijava i svega....
    Eto, ja sam jako ogorčena i zbog cijele ove teme, ali sve me više zgražaju ljudi oko mene i moral koji nam je.... ma neću se ni izraziti....

    I ne bi bilo ni ovog odgovora da noije bilo citata koji sam gore navela.
    Jedno veliko hvala od svih koji se trude biti pošteni i tako uče i svoju djecu....
    oprosti, ali sada se ja osjećam uvrijeđenom.
    ako sam rastavljena i samohrana mama, ne znači da ne odgajam svoju djecu niti da nisam moralna.


    radim, školujem se i dalje, te ulažem u njih. molim bez diskriminacije.

    btw, mi još nismo dobili uplatnice.

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,834

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku


    U vrijeme privatizacije ja sam bila srednja škola, otac mi je preko noći završio u penziji, a mama je 2 godine radila bez plaće. Eto, kako smo se snašli u pretvorbi i privatizaciji.
    a tako je i sa mnom i mmom.isto.
    što sad mi moramo okolo pričati svoju priču kako smo bili na studiju, regularno djetetu plaćali vrtić, a brojali za kruh?
    ma nek odhebe i on i skupština
    jer meni vrtić neće poskupit značajno, samo te uvrede na račun obrazovanih i radišnih nitko tko ima malo mozga u glavi ne može slušat
    pun mi je bog i ove države i svih lopovčina u njoj.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 01.09.2011. at 20:52

  9. #9
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    evo premišljam se jel da ga komentiram ili ne....

    ako bude opet neki prosvjed ili nešto - javite

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    a kakva je to pretvorba koja diplomiranom politologu donese penthouse u širem Centru?i j
    a bih se pretvarala, samo da znam kako

  11. #11
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Samo da brzinski napišem jer gibam s djecom van..

    Vratila sam se maloprije sa roditeljskog u vrtiću, ravnateljica je kasnila jer su joj bili ljudi iz Gradskog ureda, Lovrićeva zamjenica, ako se ne varam, i još netko..
    plaća se po bandiću, uplatnice će tek stići, akontacije za 7.mj.. jedna žena je pitala može loi još predati papire i do kada, ravnateljica joj je rekla da preda i da ima dosta vremena..

    Eto, toliko od mene.. ako se još što sjetim javim.. oko 45% djece će u tom vrtiću vrtić pohađati besplatno.. toliko o ekonomskoj računici..

  12. #12
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Vratila sam se maloprije sa roditeljskog u vrtiću, ravnateljica je kasnila jer su joj bili ljudi iz Gradskog ureda, Lovrićeva zamjenica, ako se ne varam, i još netko..
    plaća se po bandiću, uplatnice će tek stići, akontacije za 7.mj..
    Pa što će drugo reći? Pogotovo ako su ju posjetili "šefovi".

  13. #13
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,527

    Početno

    A kod nas danas sastanak trajao skoro 2 sata i ni riječi o cijenama. Kao da se uopće o tome više ne islati pričati. Za nas novoprimljene ni riječi niti o dostavi dokumentacije.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Ooooo pa mi smo zapravo svi tajkuni pa sta ne rece prije??!!

  15. #15
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,803

    Početno

    Citiraj sanika prvotno napisa Vidi poruku
    Ooooo pa mi smo zapravo svi tajkuni pa sta ne rece prije??!!
    nova definicija tajkuna po m. bandiću - bogataši s prosječnim primanjima i ajkjuom manjim od 50

  16. #16
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    nova definicija tajkuna po m. bandiću - bogataši s prosječnim primanjima i ajkjuom manjim od 50
    Ja na koncu čula da je on rekao 0,50 za ajkju.

    apri, moj je i manji pa isto nije fora.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    apri, moj je i manji pa isto nije fora.
    koji ti je manji?

    ja sam se bila preračunala i mislila da ćemo mi trebati plaćati 200 kuna (po bandićevom)
    onda bih pokazala princip.
    da mi je po bandiću veći, pokazala bih da me nije briga što on kaže.

    ovako doista nemam što pokazati jer je 400 kuna = 400 kuna.
    Posljednje uređivanje od apricot : 01.09.2011. at 09:11

  18. #18
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    koji ti je manji?

    ja sam se bila preračunala i mislila da ćemo mi trebati plaćati 200 kuna (po bandićevom)
    onda bih pokazala princip.
    da mi je po bandiću veći, pokazala bih da me nije briga što on kaže.

    ovako doista nemam što pokazati jer je 400 kuna = 400 kuna.
    Dakle ja spadam u ovu drugu kategoriju, 50 kn jeftinije po skupštinskom., 100 kn jeftinije od dosadašnjeg.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Uzrujala sam se čitajući najnoviju izjavu vrlog gradonačelnika, pa može li mu netko stati na kraj odnosno javno ga prozvat sramotnim?
    Apricot kada bi bilo to potpisivanja i demonstrativno bacanje novih uplatnica?
    Ja mislim da bismo trebali na novi prosvjed, ne samo zbog uplatnica nego zbog ove vređaone što je trpimo već mjesecima, a koja je eskalirala
    ovaj tjedan. Pa da vidi javnost što misle oni s IQ ispod 50, koji su iskoristili pretvorbu i privatizaciju (nema veze što sam ja tada bila u srednjoj školi) i danas su tajkuni.

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Apricot kada bi bilo to potpisivanja i demonstrativno bacanje novih uplatnica?
    Danas, kad god i gdje god tebi paše.
    Daj kontakt na pp, spojim te s novinarem pa se dogovarajte.

  21. #21
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Zanima me jedna stvar:

    Koliko vas koji ste protiv Bandicevog modela, a dobili ste uplatnice na manje od 400 kn, će platiti po Skupštinskom (400 kn), a ne po Bandićevom modelu (iz principa)?

  22. #22
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me jedna stvar:

    Koliko vas koji ste protiv Bandicevog modela, a dobili ste uplatnice na manje od 400 kn, će platiti po Skupštinskom (400 kn), a ne po Bandićevom modelu (iz principa)?
    Ja neću. (al to nisi pitala)
    Mirne ću duše platiti nelegitimno manje. Jer ako nitko u ovoj najboljoj državi na svijetu ne može bezakonju stati na kraj, živo mi se fućka što ću uplatiti manje no što bih trebala.

  23. #23
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Da. I ja tako razmisljam.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Moj IQ je ispod 50. Možda čak i manji.
    Zašto? Zato što smo ja i MM završili faks, radimo za prosječnu plaću, prijavljeni smu nam svi prohodi, oženjeni smo, imamo dvoje djece i čak živimo na istoj adresi.
    Toliko o socijalnoj pravednosti po Bandiću. Čini mi se da bi starija jaslička skupina bolje upravljala gradom i ljepom našom.
    I počet ću pisati sa tip felerima možda postanem pametnija.
    Uplatnice još nisam dobila. Plaćat ću 400 kn. i gotovo.

  25. #25
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jel bio tko jučer na sastanku?

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    ima li troje roditelja koji bi s novinarom, pred kamerama, ispisali novu uplartnicu, na 400/200 kuna i bacili ovu koju su dobili.t
    o bi bio dobar pokret otpora.
    ja bih, ali moj iznos je isti pa mi i nije neka fora

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Apricot od sljedećeg tjedna, idemo po dijete i tek u ponedjeljak ću moći i doći do uplatnice jer krećemo u vrtić.
    Šaljem ti PP.

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Apricot od sljedećeg tjedna, idemo po dijete i tek u ponedjeljak ću moći i doći do uplatnice jer krećemo u vrtić.
    Šaljem ti PP.
    mislim da bi ipak trebalo danas
    to je današnja priča, u ponedjeljak bi bila stara vijest.
    svejedno, hvala

  29. #29
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,476

    Početno

    Kako je moguce da roditelj IMA dodatnih 200 kn za poseban program (senski, sportski i sl.) a nema ni kune za redoviti? Apsurdi nad apsurdima na sve strane. Ili da dijete ide na DODATNE aktivnosti tipa ritmika, engleski, ZAGI.. sve po 200-injak kn na mjesec a istodobno mu je redoviti program besplatan?

  30. #30
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je moguce da roditelj IMA dodatnih 200 kn za poseban program (senski, sportski i sl.) a nema ni kune za redoviti? Apsurdi nad apsurdima na sve strane. Ili da dijete ide na DODATNE aktivnosti tipa ritmika, engleski, ZAGI.. sve po 200-injak kn na mjesec a istodobno mu je redoviti program besplatan?
    Pa sad ima, kad je uštedio na redovnom programu :/

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je moguce da roditelj IMA dodatnih 200 kn za poseban program (senski, sportski i sl.) a nema ni kune za redoviti? Apsurdi nad apsurdima na sve strane. Ili da dijete ide na DODATNE aktivnosti tipa ritmika, engleski, ZAGI.. sve po 200-injak kn na mjesec a istodobno mu je redoviti program besplatan?
    evo, ja znam za dva slučaja gdje posebne programe plaćaju bake i djedovi.
    ne znam kolike su cifre došle tim roditeljima, ali neovisno o tome, bake i djedovi će i dalje plaćati jer žele ulagati u znanje djeteta.

  32. #32
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je moguce da roditelj IMA dodatnih 200 kn za poseban program (senski, sportski i sl.) a nema ni kune za redoviti? Apsurdi nad apsurdima na sve strane. Ili da dijete ide na DODATNE aktivnosti tipa ritmika, engleski, ZAGI.. sve po 200-injak kn na mjesec a istodobno mu je redoviti program besplatan?
    Neki na primjer, nisu imali izbora pa su morali uzeti poseban program.. Ucijenjeni smo posebnim programom koji košta 300kn, a oslobođeni smo plaćanja vrtića, barem bi trebali biti.. da nismo pristali, ne bi dobili mjesto u vrtiću.. Odgovara nam jedino to što ih je manje u grupi, s obzirom na dijagnoze djeteta.. A kako ćemo plaćati, još uvijek ne znam..

  33. #33
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    LE, govoriš o nekome iz svoje okoline ili se pisalo u medijima?

  34. #34
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,476

    Početno

    Jelka, govorim iz svoje okoline. Ne placaju ni bake ni djedovi. Roditelji placaju.

  35. #35
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ali nisu roditelji krivi sto im je Mister Ajkju poslao akontaciju na 0 kuna. Sta sad da rade, ispisu djecu sa engleskog ili ritmike, ili nekog cjelodnevnog programa???

  36. #36
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,476

    Početno

    A s druge pak strane, ljudi kojima su stigle uplatnice na 1000 kn recimo, morat ce ispisati djecu i s engleskog i s ritmike.
    Jedna mama mi je rekla da joj je i sama grupa postala upitna jer je ta posebna, pa da nema jos dodatnih 200 kn. Djetetu slijedi dakle i premjestaj iz grupe.
    Posljednje uređivanje od Lucija Ellen : 01.09.2011. at 10:16

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Apricot juarevelkam. Sigurna sam da će biti još prilike i sljedeći tjedan, a i u onima
    koji slijede nakon toga. Na žalost.

  38. #38
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Imam troje djece i dvoje su u vrticu.
    Za mladju sam dobila uplatnicu na 80 kn (nije isla u vrtic preko ljeta). Za starijeg sam zaboravila uzeti pa jos ne znam sta cu dobiti.
    Od dokumentacije su nas trazili samo rodne listove tako da mi bas i nije jasno na osnovi cega su mi dali uplatnicu???
    Ovdje mi je objasnjeno da niti po skupstinskom modelu ne moram placati (od troje djece, dvoje u programu).

  39. #39
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A ovo si dobila po bandiću gdje ti jedno dijete ide na 200kn (80 ako nije išla) a drugo besplatno. i tebi ne treba potvrda o dohotku, zbog broja djece

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moraš plaćati, za jedno 50%, drugo ne plaćaš. (s tim što je drugo ovo starije)

  41. #41
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    lol

    znaci, meni je po skupstini besplatno, a po bandicu nije.

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    lol

    znaci, meni je po skupstini besplatno, a po bandicu nije.
    eto, čak i ti koja si stalno ovdje - ne znaš.
    koliko je još takvih, a za Bandića ruku u vatru daju

  43. #43
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    lol

    znaci, meni je po skupstini besplatno, a po bandicu nije.
    Bemu miša, nije ti po nijednoj odluci besplatno. Samo skupština kaže da ti je za jedno 50% od neke cifre, a bandić da je 200kn.

  44. #44
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Bemu miša, nije ti po nijednoj odluci besplatno. Samo skupština kaže da ti je za jedno 50% od neke cifre, a bandić da je 200kn.
    pa jucer mi je, mislim puntica, citirala pravilnik po kojem skupstina odredjuje da dvoje od troje djece iz iste obitelji idu besplatno.

  45. #45
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    pa jucer mi je, mislim puntica, citirala pravilnik po kojem skupstina odredjuje da dvoje od troje djece iz iste obitelji idu besplatno.
    evo, citiram:
    drugo dijete u redovitom programu iz obitelji s troje i više malodobne djece - oslobađa se obveze sudjelovanja u cijeni programa;
    - treće i svako daljnje dijete iste obitelji u redovitom programu - oslobađa se obveze sudjelovanja u cijeni programa;
    - dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece - plaća 50% od iznosa sudjelovanja u cijeni programa;

  46. #46
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Meni ljudu stalno ponavljaju blago tobi imas troje nemoras placati.

    Ja sve nesto polovicno citam. Medije rijetko pratim pa ne mogu komentirati, ali sudeci po ovim "blago ti se" komentarima, banditis se bome dobro izreklamirao, a skupstina sjedi i suti.

  47. #47
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Da su ti svo troje u vrtiću bilo bi tako.

  48. #48
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,476

    Početno

    Ne. Samo govorim o jos jednom apsurdu ovog modela.

  49. #49
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Samo govorim o jos jednom apsurdu ovog modela.
    Pa da, moje dijete će na još jedan program ove godine.

  50. #50
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Mi smo jutros dobili uplatnicu na iznos od 500kn (išla je i 7,mj i u 8,mj) za jasličku skupinu, prije smo plačali 200kn, predali smo sve papire i spadamo u grupu roditelja - koji ništa ne bi trebali platiti!
    Kome da se sad ja žalim?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •