Evo i moje iskustvo friške mame, ja sam ti ostala prvi put sama s njima s mjesec i pol. Izašla sam iz bolnice s njihovih 10 dana rođeni u 36+6 tt carskim rezom. Muž mi je bio doma dva tjedna, sve smo zajedno radili oko djece. Nisam imala nikakvu pomoć oko kuhanja ,pranja, peglanja i čišćenja sve sam sama radila i stizala, odmah sam drugi dan nakon izlaska iz bolnice usisavala i prala brdo robe koja se nakupila zbog dugog ležanja u bolnici!
Kada mi je muž otišao na posao nakon toga mi je 15 dana pomogla mama oko njih odnosno samo hranjenje jer mi je bilo bitno da jedu i spavaju u isto vrijeme onda imaš više vremena za nešto drugo napravit između kada spavaju, ali mama je nakon tih 15 dana odustala i ja ostajem sama. Bilo me samo strah oko tog hranjenja, ali ja sam se naravno snašla imamo stolice za hranjenje od 0 mjeseci oni su u njima u ležećem položaju ali u malom nagibu, stavila bi oba dvoje svakog u svoju stolicu ručnik njima na trbušćić i to bi držalo bocu a ja pored njih se izdajala, znači jeli su moje izdojeno i AD. Evo sada imaju 4 mjeseca bez problema smo sami idemo sami okolo s autom u šetnju i sve možemo sami. Od početka sam ih stavljala spavat u krevetić i palila im mobil oni su se naučili na to i samo bi zaspali nema nikakvog ljuljuškanja po rukama i plača. Nakon dva mjeseca morala sam ih razdvojit svaki spava u svojoj sobi jer stalno bude jedan drugog. Imaju sada 4 mjeseca papaju 4 puta na dan u 8,12,16 i 20 h spavaju cijelu noć do 8 ujutro i preko dana mi spavaju od 12 do 15 i par puta znaju zadrijemati malo. Jako puno se igraju s igračkama i tako da imamo dosta ti šarenih igračka da ih zaokupimo i naravno baby gym koji je super stvar. Evo ja ti imam neko malo pozitivnije iskustvo s blizićima ovih prvih par mjeseci šta smo prošli. Imala mi je curica grčeve i to mi je bilo užasno ali je kratko trajalo jer sam joj davala probiotičke kapi i kapi za grčeve taj period mi je bio najgori jer se derala da bi sva poplavila i tako satima. Evo i moje kratko iskustvo.