Stranica 9 od 13 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 609

Tema: Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

  1. #401
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Peterlin, baš ti hvala na odgovoru. Sve si lijepo objasnila.
    Od tebe nisam ni očekivala manje.

    Tu sam jeftinu mašinu htjela kupiti čisto da vidim kako će mi ići. No, to se stvarno ne isplati ako će mi petljati konac i slično. Totalno bi me to izbacilo iz takta. Istina, ne planiram ja raditi ništa puno na mašini, neke sitne popravke, nešto malo Maši, možda sebi sašiti nešto jednostavno, posteljinu...
    Da se razumijemo, ja uopće ne znam šiti.
    Pričala sam neki dan sa sestrom pa mi je rekla da na maminoj mašini treba promijeniti remen i da je uništen kabel papučice, ali to se valjda da srediti.

    Eh da, danas mi je MM pokazao u katalogu Peveca mašinu Višnja za 1.000 kuna. Ipak mi je to previše novaca jer ne znam hoće li mi ići šivanje.

  2. #402
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    A zašto je ova tema zamrla. Čitala sam predovito, ali se nisam javljala. Sada sam na komplikacijama s trećim djetetom i sve razmišljam kako smisliti nešto doma za zaraditi a da mogu makar ostati doma one tri godine i preživjeti s onih 1600 kn mj.
    Što znam raditi:
    1.) Šivam smatram dobro - sašila mlađoj platnene pelene, ogradice za krevet, plahtice, baldahin, neke sitnice po doma, sebi pokoju haljinu za svadbe, zastore kojima se susjedi dive jer nisu oni jednostavni i obični i slično i to sve sa završenim osnovnim stupnjem tečaja kod jedne privat osobe u njenom podrumu.
    2.) Heklam - prema mustrama iz časopisa, naučila iz knjiga i enciklopedija dok je svekar bio bolestan pa sam smirivala živce. Ide mi dobro, ali jako dugo traje nešto konkretnije a prodati se ne da. Povremeno poklonim osobama za koje znam da vole takve stvari.
    4.) Obrađujem vrt - za nas doma iako imamo dosta zemlje, ali se ne isplati uzgajati osim na jako veliko.
    5.) Priprava zimnice - nakuhala pekmeza i marmelada u zadnjih mj dana da nahranim vojsku, što ću s time tolikime kad moji ne jedu osim u palačinkama.
    6.) Kolači - volim ih peči, ide mi i ukrašavanje, osim rezanja tu sam antitalenat. Još da ima tko jesti nitko sretniji od mene.
    7.) Kuhanje - mi ide, volim kada moram nahraniti veću količinu ljudi i kada se sve lijepo pojede, jedino poludim kada istovremeno imam hrpu djece na brigi i one koji se petljaju pod noge i savjetuju a nikada se primili kuhače.
    8.) Životinje - volim životinje, imam uzgajivačnicu pasa, ali nema od toga kruha, pogotovo sada kada imam dva legla a nitko ni da pita. Treba to hraniti, cijepiti, čistiti od glista, voditi o izložbama a interesa za ljubimce baš i nema. Povremeno uzmem 100 pilića za tov, hranim po starom receptu kako me naučila susjeda i zbilja su domaći, ali time sam uspijevala pokriti trošak hranjenja za sebe prije poskupljenja kukuruza, sada se ni to ne isplati. Par kokica nesilica koje imam doma mi je za naše potrebe i povremeno prodam koje jaje da mogu kupiti kukuruz za hranu a jaja su domaća. Još razmišljam o zekanima, ali me gnjave štakori kojih se nikako riješiti jer susjed ne želi trovati pa onda ja imam problema jer sam već imala zekane ali i velike probleme sa štakorima koji su mi znali potamaniti cijelo leglo u kavezima.
    E sada, povremeno mi padne poneka dobra ideja za neki izumić koji bi olakšao neke stvari, ali sve to ode u vjetar jer sama ne mogu realizirati.

  3. #403
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Zibba , koje pse uzgajaš?

    Uzgajivačnica je i moj san, nadam se da cu ga ostvariti uskoro.

  4. #404
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fakat tema malo usporila, valjda ljeto i fjaka svih zamantrali, krenut ćemo mi u jesen opet sa ludilom od kreative
    Ja za sad čekam da se malac rodi, sve i dalje po planu ide, samo što sam sad u svoju trampa/prodaja ponudu dodala i šivanje tako da valjda bude nešto od tog donosilo štogod.

  5. #405
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    SNJEŠKA- imam belgijske ovčare i irske setere. Trenutno imam loglo od oba. Irci su rođeni 19.04.2011. dva dečka i cura, te belgijaneri 28.06.2011. četiri curke i dečko. Naravno s rodovnicama, kvalitetni psi, svi zdravi, sa kukovima HD-a, položenim uzgojnim pregledima. Ali trenutno nitko ne zove ni da pita, nadam se da će biti bolje nakon GO.

  6. #406
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    ROZA - kada je termin?

  7. #407
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    ROZA - kada je termin?
    Uf imam još jahanja, 20.9. al ajde, lakpe je nego u prošloj T, bar ne moram ležat, iako se več jako umaram, popenjem se na 1 kat i lipšem!

    Nego, budem te ja možda kontaktirala u vezi B. ovčara. Imat ćemo ovce na selu pa bi htjeli 2 profi ovčara pored čopora kojeg ja planiram uzet iz azila.

  8. #408

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    moj posao sa skraćenom satnicom u punom pogonu...tako je ljeti, ovo ljeto je dobro, zato me nema...il me ima malo...malo na poslu, malo na moru, malo sa djecom štošta, malo forumiram, malo marmelade kuham............

  9. #409
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Nego, budem te ja možda kontaktirala u vezi B. ovčara. Imat ćemo ovce na selu pa bi htjeli 2 profi ovčara pored čopora kojeg ja planiram uzet iz azila.
    Ma nema frke, tu sam. Leglo je sada prošlo mjesec dana i zbilja su mi super iako su još onako sitni. Pravi čuvari, već i laju kada mama počne lajati jer je netko pred dvorištem ha ha ha.

  10. #410
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nema frke, tu sam. Leglo je sada prošlo mjesec dana i zbilja su mi super iako su još onako sitni. Pravi čuvari, već i laju kada mama počne lajati jer je netko pred dvorištem ha ha ha.
    Meni bi trebali više tamo negdje u proljeće, dal ćeš imat novo leglo do tad?

  11. #411
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Mora mi proći bar 365 dana između dva legla. Da li ti treba za čuvanje ovaca ili za čuvnje farme?

  12. #412
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Baš za ovce, jer za farmu ćemo uzet neke iz šinteraja plus imamo već 2 psa, i mm bi htjeo uzet baš za sebe jednog njemačkog ovčara jer je njegov prije par godina uginuo i nekako to nije prebolio. Ma ono, mi planiramo imati čopor od 6-7 pasa

  13. #413
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Za čuvanje ovaca nisam sigurna koliko bi bili dobri, moram priznati da još nisam čula ni za jednog belgijanera koji čuva ovce. Oni su stvoreni za radne i službene pse, dakle za vojsku, policiju, traženje exploziva, droge, čuvanje objekata i slično. Jednostavno nisam sigurna da su za to. Prije bi onda preporučila hrvatskog ovčara ili maremanskog ( talijanska pasmina) ovčara za koje sam čula da su jako dobri i kao čuvari stada ( bilo kojih životinja) i kao čuvari kuće, a ne boje se ni vukova i sličnog.
    Sorry mod malo smo oftopic.

  14. #414
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Što se njemaca tiče, i ja sam od kada zna za sebe luda za njima, ali u zadnjih par godina sam poprilično razočarana uzgojem NJO i onime što su napravili od njih po pitanju zdravlja i izgleda. Jadni psi imaju jako puno problema sa kukovima, laktovima, ali i srcem, želudcem itd. Izgledaju kao žabe sa tim sve više spuštenim sapima. Dostojnu ( čak i više nego dostojnu) zamjenu sam pronašla u belgijancima koji su kao pasmina jako slični, zahvaljujući kontroli uzgoja i tome što još nisu tako razvikani su jako zdravi, lakši su i pokretniji za rad i zato su sada puno zastupljeniji u službi nego NJO, ali i u sportskim disciplinama gdje se zna dogoditi da je od 10 mj 8 zauzelo belgijanstvo u agilitiju.

  15. #415
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja već neko vrijeme planiram obrt otvoriti, a sada kad će dijete uskoro van sam još sigurnija. Inače i ja i MM već dosta stvari radimo od doma već godinama, ali na crno. On fotka, radi web stranice, popravlja kompove, ja pišem razno razne tekstove, radim PR (inače sam godinama radila kao novinarka, završila sam to i PR). Nekako mi se čini da je lakše od doma prodavati te intelektualne usluge - treba ti samo znanje, mobitel i internet veza, nego baš neke proizvode. Jako mi se sviđa ideja od Roze za vođenje blogova, voljela bih kad bi se meni to ponudilo, ali čim sam se preselila u ZG u studenom ostala sam trudna tako da nemam baš nekih poznanstava iz kojih bi proizašao posao... Uspjela sam naći par ljudi da im vodim facebook, to se stvarno isplati jer ne oduzima puno vremena, ali treba mi ih još nekoliko da bi mogla normalno živjeti od toga.

  16. #416
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Kako ne uspjevam naći posao i ja razmišljam o poslu od doma...
    Super mi idu kolači, tijesta, torte, kuhanje općenito....makar pekla za susjede jer nemam neki izbor.

    Ne znam ni sama kako da nađem posao od doma, Rivendell, kako si našla ove za vođenje facebook-a?

  17. #417
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Inače i ja i MM već dosta stvari radimo od doma već godinama, ali na crno.
    uf, ovo nije lijepo za čuti!

  18. #418
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    To nam je bio dodatni izvor prihoda pa bi uz posao i ja i on digli po još jednu plaću. A sada on samo radi, a ja od preseljenja sve nešto honorarno jer se zbog trudoće nisam usudila tražiti ništa konkretno. Sad bi htjela živjeti isključivo od toga, jer ne želim raditi po 10 sati u uredu i ne viđati dijete.

    Te za facebook sam ti našla preko nekih ljudi kojima sam radila PR za neke projekte, pa sam im između ostalog u sklopu tih projekata radila i facebook, pa su neki njihovi prijatelji vidjeli stranice i pitali za mene. Iskreno, nisam to baš reklamirala niti sam nudila ikome, nego ako me tko pitao... Trebala bih se više potrudit, znam.

  19. #419
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    uf, ovo nije lijepo za čuti!
    Nisam za kršenje zakona, ali ovi današnji su toliko rigorozni po malog čovjeka da zaista moraš smislit neki opak biznis da bi profitirali pored svih regulacija i poreza. To je maltene legalizirana mafija! Katastrofa. Država ima pravo na svakakve gadarije a nama samo što zrak ne naplačuju.
    Imam firmu i znam o ćemu govorim, to je rupa bez dna! A mi imamo dobre projekte koji donose pristojan novac, ali kad poplačam sve poreze na ovo ili ono padnem u depru koliko mi država uzme!

    Ja na svom imanju planiram robnu razmjenu tj. trampu, to je za sad još legalno tj. nepostojeće van sustava pa ne postoje ni neke regulative. Ali ako bude mljeka, mesa, povrća ili drugih proizvoda za prodat, definitivno ne planiram otvarati poseban obrt ili dobavljat sve silne dozvole da bi mi to bilo moguće.

  20. #420
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Rivendell, jel znaš raditi aplikacije za Fb? Za nagradne igre i sl.? Ili znaš nekoga tko to dobro radi, meni treba netko...

  21. #421
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam za kršenje zakona, ali ovi današnji su toliko rigorozni po malog čovjeka da zaista moraš smislit neki opak biznis da bi profitirali pored svih regulacija i poreza. To je maltene legalizirana mafija! Katastrofa. Država ima pravo na svakakve gadarije a nama samo što zrak ne naplačuju.
    Imam firmu i znam o ćemu govorim, to je rupa bez dna! A mi imamo dobre projekte koji donose pristojan novac, ali kad poplačam sve poreze na ovo ili ono padnem u depru koliko mi država uzme!
    Debeli podpis na ovo. Najjaći je onaj porez na dobit na kraju godine, lol...Pa kaže meni muž, bolje da sve odmah potrošim nego da imamo na računu pa moramo na kraju tako ili onako dat državi.

  22. #422
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo, iščitala sam temu od početka do kraja.
    I prije nego sam zatrudnila sam se bavila mišlju kako se izvući iz korporacije i unovčiti neki od hobija... na žalost kako je netko spomenuo, hand-made se kod nas ne cijeni, prodaje se sve i svašta... kič ponajviše.

    Bavim se tkanjem, radila sam šalove i poncha (sad u trudnoći pauziram)... Svi su zadivljeni, kad pitaš koliko novaca bi dali (u svrhu istraživanja tržišta), cifre su presmiješne. Pobrojim li broj uloženih sati i materijal, nema šanse da se pokrijem pa makar cijenila svoj sat tek 20 kn. A neka računica mora biti. Možda sam pričala s krivim ljudima... ili presporo tkam.

  23. #423
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    rad na crno je ono kaj nas u državi uništava!
    ja bi na prvom mjestu kaznila sve one koji rade na crno i rade bedake od onih ljudi koji imaju svoje male obiteljske obrte i firme na način da s znatnom manjom cijenom prodaju svoj proizvod il uslugu a ovi prijavljeni teško budu tada konkurentni te dok si plate doprinose i ostala davanja državi , ne ostane im ništa , odlaze u dugove i to se zatvara, a ovi na crno trljaju brk i hvale se koliko posla imaju da ne stignu sve u roku napravit!
    žalosno, zar ne?
    pa nije ni onda čudo da je država u krizi, nema para a rad na crno cvate!

  24. #424
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    rad na crno je ono kaj nas u državi uništava!
    Nažalost rad na crno je samo posljedica života u državi gdje se bez pardona milijuni iznose iz nje, pljačkaju firme fiktivnim kupovinama, tone žita nestaju netragom nestaju iz silosa...
    Frizerka koja šiša na crno i visoki vladin dužnosnik koji prima mito i pretače državne novce u svoje džepove. Na čijoj li je strani jezičac na vagi??

  25. #425
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost rad na crno je samo posljedica života u državi gdje se bez pardona milijuni iznose iz nje, pljačkaju firme fiktivnim kupovinama, tone žita nestaju netragom nestaju iz silosa...
    Frizerka koja šiša na crno i visoki vladin dužnosnik koji prima mito i pretače državne novce u svoje džepove. Na čijoj li je strani jezičac na vagi??
    X

  26. #426
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ovo što sam ja radila na crno, nije moj izbor. ja bi uvijek ponudila ugovor, ali bi te osobe odbile... A da ne spominjem da sam na poslu godinama pola plaće primala na račun, a pola na ruke i to sa zakašnjenjem koje se vuklo mjesecima. Naravno da sam za legalizaciju poslovanja, ali često se osvrneš oko sebe i zapitaš jesi li ti jedina budala???

  27. #427
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    pričala sam o radu na crno, ne o krađi pojedinaca!
    razmisli nije isto!
    dođe vam majstor koji ima svoju firmu i napiše vam račun, nakraju mu velite, joj majstre jel može bez PDV-a?
    ste došli kad u dučan pa na kraju velite blagajnici, jel može bez PDV-a?
    o tome pričam!
    oni koji imaju nešto svoje i uredno plačaju sve kaj treba državi znaju o čemu govorim jer su se bar jednom nsšli u toj situaciji?
    jel tako?

  28. #428
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    rad na crno je ono kaj nas u državi uništava!
    ja bi na prvom mjestu kaznila sve one koji rade na crno i rade bedake od onih ljudi koji imaju svoje male obiteljske obrte i firme na način da s znatnom manjom cijenom prodaju svoj proizvod il uslugu a ovi prijavljeni teško budu tada konkurentni te dok si plate doprinose i ostala davanja državi , ne ostane im ništa , odlaze u dugove i to se zatvara, a ovi na crno trljaju brk i hvale se koliko posla imaju da ne stignu sve u roku napravit!
    žalosno, zar ne?
    pa nije ni onda čudo da je država u krizi, nema para a rad na crno cvate!
    Manuela, ovu državu uništava lopovska ekipa s Markovog trga. Ovu državu uništavaju besmisleni zakoni i propisi od kojih ti se zavrti u glavi želiš li imati start-up biznis. Ovu državu uništavaju porezi kakvih samo kod nas ima (npr PDV na uvoz!). Ovu državu uništava to što za bilo kakav komad papira moraš ili masno platiti (nekome u džep) ili čekati mjesecima. Itd, itd... primjera je bezbroj.
    Ovaj tvoj primjer je točan, ali je nažalost posljedica svih ovih koje sam spomenula...

    Ja ovaj topic nisam ni shvatila kao rad na crno... pa bilo je govora o otvaranju obrta, zadruge, udruge... ne razumijem od kud ova primjedba baš na ovom topicu...

  29. #429
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ali nama ne kradu pojednici, nama je to modus operandi državnog vrha. A sad bi se Pero Petrić trebao zabrinjavati oko 23% od npr 1000kn.
    I slažem se da je to problem. Ali problem koji treba riješiti država i to prvenstveno čisteći ribu od glave, a ne od repa. Jer dokle god taj jadan Pero Petrić naje.., a za silne milijune nitko ne odgovara, ja sam spremna pitati majstora jel može bez pedevea. (puno sam više dala na harač nego uštedjela na majstorima bez računa).

  30. #430
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da vratim na temu :D Uglavnom, jučer sam čula priču o nekoj curi koja kuha doma za firme i dostavlja im obroke. Ne radi puno, ima kapacitet za 30-tak obroka, ali njoj dosta za plaću. Navodno dosta ljudi želi kuhano i domaće na poslu, nemaju gdje kupiti, a prezaposleni su sami kuhati za ponijeti. Što mislite jel se to isplati? Cura naravno na crno radi. Mene sestra već neko vrijeme nagovara na to, da zajedno počnemo jer ja navodno dobro kuham i još dosta kuham i proučavam makrobiotiku... Ali mislim da za legalni obrt moraš imati zaposlenog profesionalnog kuhara? Jeli se kuži itko u te propise?

  31. #431
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja ponekad naručujem hranu od jedne takve kuharice. Ručkovi su joj prefini, zdravi, prilagođeni sezoni. Makrobiotički, ayurvedski i sl. Uglavnom isključivo veganski. Naravno, radi na crno... jer kad ne bi radila na crno, država bi joj pojela svu zaradu, pa bi morala dignuti cijene... a onda nitko ne bi naručivao jer je preskupo. Znam da muku muči s dostavljačima... ali uspijeva isključivo od toga živjeti.

    Mislim da nije loša ideja ponuditi i našu tradicionalnu hranu, pogotovo onu "na žlicu" (malo je problem s ambalažom u tom slučaju)... ono, grah i zelje, ričet, sarma... čak je i veći krug interesenata... ili što god drugo. Uvijek je drugačije kad se doma skuha nego u menzi u firmi ili u nekom gablec-bircu.

  32. #432
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    To sa kuhanjem domaće hrane je super stvar, ALI ako se hoće ići legalno onda pretpostavljam ne dolazi u obzir da to kuhate doma u svojoj kuhinji bez ikakvog nadzora (mislim na briseve posuđa, porijeklo namirnica i sl.). Možda netko misli da je to sve gnjavaža, no dogodilo se da se cijelo gradilište ljudi otrovalo od neke "gospođe" koja im je mjesecima nosila gablec "na crno" i do tada je sve bilo super. Mislim da bi bilo velikih problema da ju je netko prijavio tako da i to treba uzeti u obzir.

  33. #433
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Da vratim na temu :D Uglavnom, jučer sam čula priču o nekoj curi koja kuha doma za firme i dostavlja im obroke. Ne radi puno, ima kapacitet za 30-tak obroka, ali njoj dosta za plaću. Navodno dosta ljudi želi kuhano i domaće na poslu, nemaju gdje kupiti, a prezaposleni su sami kuhati za ponijeti. Što mislite jel se to isplati? Cura naravno na crno radi. Mene sestra već neko vrijeme nagovara na to, da zajedno počnemo jer ja navodno dobro kuham i još dosta kuham i proučavam makrobiotiku... Ali mislim da za legalni obrt moraš imati zaposlenog profesionalnog kuhara? Jeli se kuži itko u te propise?
    sve je meni jasno da ljudi nemaju od čega živjet, pa rade na crno, ali oni svojim cijenama ugrožavaju svoju struku ljudi koji imaju obrt ili firmu, pa i njih odvode u propast!
    jel vam to jasno!?
    pa kaj su onda ovi ljudi bedaki koji svaki mjesec pokušavaju zaradit za život i sve namirit državi?
    to vam je taj rad na crno!
    upropaštavamo jedni druge takvim postupcima!
    cubana- jesi došla kad kupit kruh i mlijeko, cipele, pelene...... u dučan i rekla blagajnici da netrebaš račun da ne platiš PDV?
    o tome pričam, kaj se tiče posla i rada na crno!
    ajde neka se javi netko tko ima svoju radnju ili bilo što pa objasni kaj misli o ovima koji rade na crno!

  34. #434
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    cubana- jesi došla kad kupit kruh i mlijeko, cipele, pelene...... u dučan i rekla blagajnici da netrebaš račun da ne platiš PDV?
    Nisam, ali bih mogla i ne bi me grizla savjest.

  35. #435
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa Vidi poruku
    To sa kuhanjem domaće hrane je super stvar, ALI ako se hoće ići legalno onda pretpostavljam ne dolazi u obzir da to kuhate doma u svojoj kuhinji bez ikakvog nadzora (mislim na briseve posuđa, porijeklo namirnica i sl.).
    To stoji, ali vjeruj mi da u restoranima nije ništa bolje. Radila sam u nekima ljeti na obali i u principu vlasnici dobiju dojavu kad bi mogla inspekcija naići i onda ti se sve očisti. Da nije tako pola bi ih moralo staviti ključ u bravu. Sjećam se jednom da sam pekla neki hamburger i da mi je pao na pod, pokupila sam ga i krenula baciti u smeće na što je vlasnica podivljala, da šta radim, da ga izvolim staviti u sendvič kao da se ništa nije dogodilo. Kruh ti je 90 posto iz frizera, jer im se neda kupovat svježi svaki dan itd.
    Više bi vjerovala tako nekom tko doma kuha i tko zna da dođe ne daj bože do trovanja ili da je hrana bez veze da se može pozdraviti s poslom. U restoranima ih boli briga praktički za ukus, pogotovo na moru, jedna budala ode, druga dođe...

    Navodno ta cura o kojoj sam čula garantira da je povrće s tržnice i da je sve svježe i ljudi joj očito vjeruju.

  36. #436
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, ali bih mogla i ne bi me grizla savjest.
    ako uspiješ javi mi!

  37. #437
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno ta cura o kojoj sam čula garantira da je povrće s tržnice i da je sve svježe i ljudi joj očito vjeruju.
    Točno, ova moja u ponedjeljak pošalje tjedni jelovnik i često uz neka jela sa sezonskim namirnicama stoji "ako uspijem naći na tržnici". Par puta sam ju i srela s vrećicama punim povrća.

  38. #438
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa ja bi osobno prije njoj vjerovala nego raznim restoranima i fast foodovima koji idu na masovnost, upravo zbog tog nepovjerenja već neko vrijeme ne jedem išta vani.

  39. #439
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što sam ja radila na crno, nije moj izbor. ja bi uvijek ponudila ugovor, ali bi te osobe odbile... A da ne spominjem da sam na poslu godinama pola plaće primala na račun, a pola na ruke i to sa zakašnjenjem koje se vuklo mjesecima. Naravno da sam za legalizaciju poslovanja, ali često se osvrneš oko sebe i zapitaš jesi li ti jedina budala???
    Ja sam jedna od budala koja radi na bijelo i stvarno me ljute oni koji prodajaju stvari na crno. Ma, kužim ja njih, od nečega treba živjeti ali ako mogu ja plačati poreze državi onda jih mogi i oni. I bez imalo grižnje savjeti zovem poreznu i prijavljujem.

  40. #440
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jedna od budala koja radi na bijelo i stvarno me ljute oni koji prodajaju stvari na crno. Ma, kužim ja njih, od nečega treba živjeti ali ako mogu ja plačati poreze državi onda jih mogi i oni. I bez imalo grižnje savjeti zovem poreznu i prijavljujem.

  41. #441
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš me zanima koga?
    Tetu sa sela koja doturi domaća jaja i pekmez ili švercera cigaretama? Nije isto, priznati ćete.

  42. #442
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Baš me zanima koga?
    Tetu sa sela koja doturi domaća jaja i pekmez ili švercera cigaretama? Nije isto, priznati ćete.
    ne brkajmo lončiće, in love ne priča o majkicama sa sela , dobro znamo o čemu pričamo!

  43. #443
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ovo je topic za razmjenu ideja i propitkivanje mogućnosti, ne razumijem zašto se još uvijek raspravlja o radu na crno. Svatko po svojoj savjeti i na vlastitu odgovornost.

  44. #444
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja jedva čekam zatvorit firmu i onda prodavat il trampit svoja jaja, mljeko, pomadore, sir itd. zovite to na crno,sivo nije me briga, i nije me sramota to reč jer za moj težak rad nije ni u ludilu uredu da država pobere 50% od svega što zaradim. Fuj lopovi odurni, ja se ubijam od posla sad, ko In Love radim na bijelo, i frustriram se svaki put kad je prijava poreza i svi ti izračuni, besramno pljačkaju. Ne razumijem zašto bi ja trebala platiti državi 50% novca koji dobijem za npr dizajniranje nekakvog magazina??? Što ta država uopće radi da bi taj magazin postojao i da bi ja imala posao? Koji sam btw sama sebi stvorila, da se njih pita bila bi il na burzi il ne znam gdje...da ne spomenem omiljeno mi zdravstveno i mirovinsko koje mi je obavezno a uopće ga ne želim! A jel mene to netko pita,ne naravno.

  45. #445
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    ne brkajmo lončiće, in love ne priča o majkicama sa sela , dobro znamo o čemu pričamo!
    Da, ali ni ideje iznesene na ovom topicu nemaju većih apeitita od štrikanja, šivanja i kuhanja pekmeza... što je u kategoriji majkica sa sela.

    I zbilja, ovo je mjesto za izmjenu kreativnih ideja... ne za kritiku države, niti za definiciju rada na crno, niti za debatu o tome... predlažem da otvorite novi topic na tu temu.... pa udri kome drago.

  46. #446
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ni ideje iznesene na ovom topicu nemaju većih apeitita od štrikanja, šivanja i kuhanja pekmeza... što je u kategoriji majkica sa sela.

    I zbilja, ovo je mjesto za izmjenu kreativnih ideja... ne za kritiku države, niti za definiciju rada na crno, niti za debatu o tome...
    da, razumiijem al htjela sam samo reči kako to nije u redu da neki zarađuju za sebe i državu a neki sav novac guraju u đep!
    svatko na svoju odgovornost, naravno dalje, al to nije u redu!

  47. #447
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jedva čekam zatvorit firmu i onda prodavat il trampit svoja jaja, mljeko, pomadore, sir itd. zovite to na crno,sivo nije me briga, i nije me sramota to reč jer za moj težak rad nije ni u ludilu uredu da država pobere 50% od svega što zaradim. Fuj lopovi odurni, ja se ubijam od posla sad, ko In Love radim na bijelo, i frustriram se svaki put kad je prijava poreza i svi ti izračuni, besramno pljačkaju. Ne razumijem zašto bi ja trebala platiti državi 50% novca koji dobijem za npr dizajniranje nekakvog magazina??? Što ta država uopće radi da bi taj magazin postojao i da bi ja imala posao? Koji sam btw sama sebi stvorila, da se njih pita bila bi il na burzi il ne znam gdje...da ne spomenem omiljeno mi zdravstveno i mirovinsko koje mi je obavezno a uopće ga ne želim! A jel mene to netko pita,ne naravno.
    i da se nadovežem, sad uredno imaš svoju firmu koju vodiš i vjerovatno ti je več pun kufer plačanja državi, pa je želiš zatvorit i radit na crno!
    razumijem te, jer ovi na crno bolje posluju!
    žalosno je to al mi to nismo krivi!

  48. #448
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Roza, sjajan avatar!

  49. #449
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Evo i mene na ovoj temi. Naime prije 2 i pol mjeseca rodila sam blizance, htjela bih s njima ostati duže doma, a trenutna situacija i problemi sa kreditom u švicarcima mogli bi me natjerati da se vratim na posao sa njihovih 6 mjeseci starosti . Meni bi trebao neki poslić koji mogu raditi uz njih dvoje. Uglavnom idem sada iščitati od početka do kraja ovu temu pa se javim sa svojim promišljanjima. I podržavam ideju o trampi ....

  50. #450

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Da vratim na temu :D Uglavnom, jučer sam čula priču o nekoj curi koja kuha doma za firme i dostavlja im obroke. Ne radi puno, ima kapacitet za 30-tak obroka, ali njoj dosta za plaću. Navodno dosta ljudi želi kuhano i domaće na poslu, nemaju gdje kupiti, a prezaposleni su sami kuhati za ponijeti. Što mislite jel se to isplati? Cura naravno na crno radi. Mene sestra već neko vrijeme nagovara na to, da zajedno počnemo jer ja navodno dobro kuham i još dosta kuham i proučavam makrobiotiku... Ali mislim da za legalni obrt moraš imati zaposlenog profesionalnog kuhara? Jeli se kuži itko u te propise?
    uh.. ova profesija za sobom povlači puno zakona. baviti se hranom na crno i više je nego rizično, ja se u to ne bi upuštala. Povlači za sobom i kuhara profesionalca, i higijenske uvjete, i sanitarne inspekcije prostora u kojima se hrana priprema, itd itd. To je ono ukratko što ja znam.... malo se još raspitaj.

Stranica 9 od 13 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •