Moram evo napisati nesto o toj Parfenac kremi.Dosta pratim testove vezane za razne proizvode (hrana, kozmetika,njega...) i upravo sam zato htjela dodati da ta krema ovdje u Njemackoj spada u neurodermiticarske kreme, koje se dobijaju bez recepta ( 10g ili ml kosta 2,08Euro).
Nazalost krema je ocijenjena kao manjkava, jer sadrzi PEG derivate (za one koji ne zanju : dakle PEG derivati su emulgatori koji povezuju vodu i mast-ovi PEG-Derivati mogu kozu uciniti propusnijom i tako strane tvari lakse "uvuci". U mazama se emulgatori stavljaju da ucine sastojke ravnomjernije pomijesanim, a u samponima djeluju kao tenzidi).Osim toga sadrzi i tvar Bufexamac, koji moze izazvati alergije,njen ucinak je smao djelomicno osiguran.
Ove tvari su dvostruko snizile polozaj ove kreme na ljestvici.
Moj sin(5 god.) odnedavno ima ekceme na nogama, iza koljena i na listovima. Pedijatrica je odmah dala blagu kortizonsku kremicu ,ali kako izbjegavam ipak kozu navikavati na to, presla sam na Weledinu kremu za djecu.Nama se neven polazao kao dobar.Kortizon sam koristila samo nekih 8 dana i to bas ako treba (koza mu je bila upaljena), dakle ne ni po uputi za kremu 2 puta dnevno,a cak i u njoj pise po potrebi, dakle ne previse.Uvijek se sjetim onog pravila "toliko koliko je potrebno, onoliko malo koliko se moze", tako nekako...a u apoteci imamo jednu tetu apotekaricu koja je ono vise "ekoloski usmjerena" pa mi je ispricala da je nasa pedijatrica prije uvijek davala recepte za kremu kojoj je baza bila bademovo ulje, ali kako je zdravstveni sustavi i ovdje malo "stegao kais" to vise ne prakticiraju.Naravno moze se i dalje dobiti-dakle kupiti.
Inace alergolog (koji se specijalizirao i za AD) je rekao da ishranu ne mijenjamo (a pri tom sam mislila prvenstveno na slatkise), nego da taj ekcem vise ima veze sada u ovom periodu godine sa suhom klimom :? ali eto,mi opet pazimo na ishranu, jer ja jos uvijek mislim da je i hrana lijek...i da prirodni lijekovi nekako najbezopasnije pomazu...inace ne znam koliko smijem ( ne zelim da ispadne kao reklama niti proizvoda ni casopisa koji redovito citam) ali recimo Bedan Losion ili intenzivni losion doktora Kneippa s nocurkom ili Eucerin 5 postotna krema na bazi uree ili APP kindermast su ocijenjene kao "jako dobre"- naravno uz pravilo da svako nadje svoj proizvod sto moze biti jako skupo..nama pomaze neven npr.
Osim svega gore napisanog, puno ljubavi, paznje,opustenost i SMIJEH su isto terapija...