Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
vjerujem da dr. ima nekog razloga zbog kojih odbija cijepiti dijete, jer su pedijatri i liječnici školske medicine ti koji nagovaraju roditelje na cijepljenje, a ne da ih bez razloga odgovaraju
Nije uvijek tako.
Često viđam da doktori postavljaju takozvane lažne kontraindikacije, jer se boje.
Npr, jedna od najčešćih lažnih lažnih kontraindikacija, o kojima je ovdje bilo dosta pisanja ranije, je "neurorizično dijete". Pogotovo je popularno postavljanje kontraindikacije za cijepljenje neurorizične djece protiv hripavca.
Neurorizično dijete u smislu potrebe za praćenjem postoji, i neurološki razvoj takvog djeteta treba pomnije pratiti, ali u kontekstu cijepljenja, ne postoji nikakva kontraindikacija za cijepljenje neurorizičnog djeteta. Dapače, takvo dijete još više treba cijepljenje od druge djece, jer postoji opasnost da zbog bolesti njegov razvoj bude poremećen. A cijepljenje takve djece ne nosi apsolutno nikakav povećani rizik u odnosu na drugu djecu - a istovremeno smanjuje rizik za ozbiljnu bolest.
ako se dr. iz nekih razloga boji (ako je dijete imalo nepoželjnu reakciju na prethodno cijepljenje, ima neku neurološku bolest ili neki drugi razlog) onda dijete treba uputiti u bolnicu da se tamo cijepi
postoje neke situacije u kojima je preporučljivo dijete uputiti u bolnicu na cijepljenje, ili čak prekinuti započeto cijepljenje zbog teške nuspojave koja je nastala nakon primljene doze. U tom slučaju, doista se radi o višoj sili.