Stranica 3 od 19 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 910

Tema: Oluja se izjednačila s zločinačkim pothvatom- što reći jednog dana djeci

  1. #101
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti Franjo i hvala ti Gojko
    gurati glavu u pijesak godinama - i odmahivati glavom i ponavljati kako za vrijeme oluje nije bilo nikakvih zločina s hrvatske strane, ne pomaže da nekim magičnim mahanjem štapića ti zločini nestanu i izbrišu se. dakle, samim poricanjem stvarnosti u vlastitoj glavi, stvarnost se ne može poništiti.
    no s druge strane (jasno mi je da su strasti uzavrele i da su osjećaji jači od razuma), markač i gotovina su mogli sankcionirati vojnike pod svojim zapovjedništvom. a mogli su ih i obuzdati, da se ne ponašaju kao divlje zvjeri puštene s lanca.

    "zločinački pothvat" rezultat je amaterske politike hdz-a koja traje već 20 godina. mi smo svi zločinci ne zbog haškog suda nego zbog isključivo naših nesposobnih političara.
    da mi je samo znati kako si zaključila da su se ponašalli kao da su pušteni s lanca ? Mi smo napadnuti, mi smo otjerani, i da nije bilo oluje ne bi bili sada u svojim kućama, a ti jadni civili, a priča se da ih je 600, i tu je bilo među njima svega i svačega, ali ovu nepravdu će biti teško ispraviti. Svi trebamo na ulice, pokazati da bar u nečemu možemo biti jedinstveni! Ma ogorčena sam! svaki naš poginuli, ubijeni, silovani pojedinac je nula naspram jednog njihovog!

  2. #102
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Znam samo da mi je muka cijeli dan.
    Ne znam je li moguće ikada više ispraviti ovu nepravdu, ali svim srcem se nadam da će žalba biti uspješna.

  3. #103
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti Franjo i hvala ti Gojko
    gurati glavu u pijesak godinama - i odmahivati glavom i ponavljati kako za vrijeme oluje nije bilo nikakvih zločina s hrvatske strane, ne pomaže da nekim magičnim mahanjem štapića ti zločini nestanu i izbrišu se. dakle, samim poricanjem stvarnosti u vlastitoj glavi, stvarnost se ne može poništiti.
    no s druge strane (jasno mi je da su strasti uzavrele i da su osjećaji jači od razuma), markač i gotovina su mogli sankcionirati vojnike pod svojim zapovjedništvom. a mogli su ih i obuzdati, da se ne ponašaju kao divlje zvjeri puštene s lanca.

    "zločinački pothvat" rezultat je amaterske politike hdz-a koja traje već 20 godina. mi smo svi zločinci ne zbog haškog suda nego zbog isključivo naših nesposobnih političara.
    Veliki X od mene.

  4. #104
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    da mi je samo znati kako si zaključila da su se ponašalli kao da su pušteni s lanca ? Mi smo napadnuti, mi smo otjerani, i da nije bilo oluje ne bi bili sada u svojim kućama, a ti jadni civili, a priča se da ih je 600, i tu je bilo među njima svega i svačega,
    ja nisam osporila legitimitet oluje
    iz čega si to iščitala?
    ja govorim o danima nakon oluje
    kada su hrvatski vojnici ubijali srpske civile i pljačkali srpske kuće
    ovaj cinizam koji koristiš kad spominješ te civile užasno je bešćutan
    nadam se da u sljedećem postu nećeš napisati da su srpske starice u selima oko knina ispod pregača skrivale minobacače

  5. #105
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam samo da mi je muka cijeli dan.
    Ne znam je li moguće ikada više ispraviti ovu nepravdu, ali svim srcem se nadam da će žalba biti uspješna.
    x

  6. #106
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam osporila legitimitet oluje
    iz čega si to iščitala?
    ja govorim o danima nakon oluje
    kada su hrvatski vojnici ubijali srpske civile i pljačkali srpske kuće
    ovaj cinizam koji koristiš kad spominješ te civile užasno je bešćutan
    nadam se da u sljedećem postu nećeš napisati da su srpske starice u selima oko knina ispod pregača skrivale minobacače
    Nitko ne odobrava zločin s nijedne strane. Ali činjenica je da SVI očito odobravaju zločin koji je napravljen nama od strane Srbije a mi ispadamo agresori. ovo je živa sramota za svih nas

  7. #107
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A šlag na kraju je bio srpski prijevod presude. Ono, ironija teška

  8. #108
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sladjo, i od mene imaš veliki potpis.
    i od mog muža.
    branitelja i dragovoljca domovinskog rata i sudionika oluje.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ne znam za vaše, ali mm je sudjelovao u Oluji, da li to znači da će svi sudionici "zločinačkog pothvata" biti procesuirani???da ja svojoj djeci moram reći da je njihov otac sudjelovao u ratu na strani - čijoj? zločinačkoj? moj zavičaj je godinama bio na granici odcijepljnja od ostatka države i svi mi smo godinama radili pod uzbunama i granatama, izgubili smo nebrojeno prijatelja, poznanika i sugrađana u Domovinskom ratu i neću nikome dozvoliti da omalovažava našu povijest; slažem se sa činjenicom da u svakom ratu ima zvijeri, ali osnovnu činjenicu je trebalo odavno i zauvijek razjasniti: mi smo branili našu državu od onih koji su je htjeli okupirati ;živeći u području sa "miješanim"stanovništom stekla sam prijatelje pravoslavce i Srbe, moji prvi susjedi koji nikad u životu nisu vidjeli Srbiju ni imali ikakve veze s njom, otišli su noćom bez riječi nekoliko dana pred Oluju, nakon što smo prethodno popodne nekoliko nas pile kavu, kao i svaki dan; nikad se više nisu vratili; redovito održavamo telefonske veze i kažu mi da su napravili životnu grešku odselivši se iz svoje kuće i otišavši u tuđu zemlju; vjerujem da je tako , za mene su svi oni bili i ostali hrvati pravoslavne vjere i za bilo koga tko je imao namjeru poštivati hrvatsku državu (bio on pravoslavac ili srbin ) nije bilo razloga da ode.. današnju presudu shvaćam kao osudu hrvatske zemlje i naroda u cjelini, kao poraz hrvatske diplomacije i razočaranje u međunarodni sud ; ne znam što bi smo mi kao narod mogli učiniti da speremo ovu sramotu s našeg časnog imena i povijesti
    dvi vile

  10. #110
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    nisam razočarana jer sam očekivala ovakvu presudu, ali sam užasno ljuta. haški sud je sramotan, teška politika, a mi budale i samo se nadam da će se stvari početi razvijati u nekom drugom pravcu i da će se ova presuda rušiti, a možda s njom i konačno kredibilitet "velečasnog" suda.
    sladjanaf ajde molim te nemoj više! hoćemo malo o zvijerima puštenim s lanca? pretjerano granatiranje (omg!?), a što je vukovar? jesi bila u vukovaru 98 da vidiš što je pretjerano granatiranje? ne želim razgovarati o tim civilima dok se god agresor ne procesuira do kraja. mi ćemo svoje generale strpati u zatvor, a neki agresorski krvnici ne samo da će proći nekažnjeno nego nam još i kroje politiku. tuđman je trebao nakon rata potrpati tih nekoliko budala u zatvor, a ne da zbog njih danas gotovina plaća dug.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Zoranova draga prvotno napisa Vidi poruku
    A koji je to program?
    Ne mogu govoriti u pikulino ime,no pretpostavljam da se referira na Načertanije i Memorandum.

  12. #112
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa Vidi poruku
    ; ne znam što bi smo mi kao narod mogli učiniti da speremo ovu sramotu s našeg časnog imena i povijesti
    dvi vile
    trebali smo sami procesuirati one koji su zločine počinili.

    no opet, ostaje činjenica da to nisu napravili ni Srbi, pa opet nisu ovako kažnjeni.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Jako dobro znam kako je bilo živjeti pod Tuđmanom i nije bilo dobro i bilo je svega, ali obraniti zemlju u onim uvjetima nije mogao ni Račan ni Budiša. I to je istina.
    o jes

    tudjman je bio veliki ratni vodja, za dobrobit lijepe nam nase svoju je obitelj (recimo unuke) drzao sto dalje od direktne opasnosti (ukljucujuci i sebe samoga)

    ono sto nije poruseno ekipica oko velikog vodje je pokrala

    imas pravo, to sto je on izveo nije u stanju napraviti niko normalan, pogotovo ne zemlji za koju je pricao da je toliko voli

  14. #114
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo jedan dobar komentar:

    ...Zbog te ravni između Tuđmana, Šuška, Gotovine, Markača i praktički svakog pripadnika HV-a koji je sudjelovao u Oluji, porazni su mlaki pokušaji državne politike da dokaže nepostojanje zajedničkog zločinačkog pothvata . Dok je Franjo Tuđman još bio živ, država se otvoreno sukobljavala s Haagom ili ga je u priličnoj mjeri ignorirala. Odbijala se bilo kakva suradnja oko istraživanja zločina u Domovinskom ratu, provodile su se kontraobavještajne operacije protiv haških istražitelja, a Haagu su isporučeni hrvatski državljani progonjeni zbog zločina u BiH.

    Smrt Tuđmana i promjena vlasti, donijela je i zaokret u politici, ali u drugu krajnost. Tijekom posljednjih deset godina, zahtjevi Haaga uzimali su se kao svetinja , bez obzira tko je bio na vlasti, a malo se radilo na tome da se amortizira formulacija o zajedničkom zločinačkom pothvatu. Glavne diplomatske akcije bile su usmjerene prema dokazivanju da država doista ne može naći topničke dnevnike.

    Nakon presude trojici generala, mala je utjeha da je u Haagu tek šest hrvatskih državljana optuženo za ratne zločine počinjene u Domovinskom rata

    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 15.04.2011. at 23:09

  15. #115
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Nitko još nije spomenuo pa ne znam znate li da je srpskim civilima koji su htjeli otići iz Knina bio otvoren put/prolaz

    koji su naši namjerno ostavili?

    (Glupavo je uopće što sam naglasila "namjerno" - naravno da je ostavljen namjerno a ne slučajno - mogli su ih opkoliti sa svih strana.)

    Sladjanaf, ne znam za sela oko Knina ali znaš li da su u Lici neke srpske starice pucale u leđa našima nakon što su izašli iz dotične kuće i ustanovili da u

    njoj nema naoružanih ljudi - dakle, pustili bakicu na miru kad ono "bum" u leđa.

    Nije rekla-kazala, priča je iz prve ruke.

    Budući da stalno moramo ponavljati da je zločin - zločin, bez obzira tko god ga počinio i moja malenkost to ponavlja.

    Znam kakva je situacija bila u Pakračkoj poljani kad su došli Glavaševi razbojnici - strašna!

    Čak su se oni koji su do tad branili Pakračku poljanu bojali tih "ljudi".

    To su zaista bili zločinci - sramota za sve koji su branili Hrvatsku.

    Dio tih razbojnika ubio je obitelj Zec.

    Mislim da nitko od nas ovdje ne smatra da to nije zločin.

    Pljačkanje i ubijanje srpskih (i bilo kojih civila) je zločin.

    I te je ljude sama Hrvatska trebala procesuirati i kazniti.

    A ne da doživimo ovakvo poniženje: da nam nalijepe etiketu da smo manje-više svi sudjelovali u zločinačkom pothvatu.

  16. #116
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ako cemo realno i posteno ubijalo se na obje strane, u svakom narodu, drustvu, posvuda... ima opakih dusa koje ce napraviti zlocin.
    ali ovo sto se danas desilo nije pravedno. jednostavno nije pravedno. to je toliko nepravedno da me ta nepravda cijeli dan BOLI, cijeli dan osjecam fizicku bol.
    ja ne znam imam li neki mentalni problem, ali moj mozak nije u stanu pojmiti kako se moze previdjeti razoren vukovar, ovcara i sve ostalo sto su srbi napravili, a osuditi ljude koji su branili svoj narod i kako se tako nesto moze nazvati zlocinackim poduhvatom dok se u isto vrijeme srpski zlocini nisu nikada tako karakterizirali.
    ocito sam mentalno retardirana.

  17. #117
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam razočarana jer sam očekivala ovakvu presudu, ali sam užasno ljuta. haški sud je sramotan, teška politika, a mi budale i samo se nadam da će se stvari početi razvijati u nekom drugom pravcu i da će se ova presuda rušiti, a možda s njom i konačno kredibilitet "velečasnog" suda.
    sladjanaf ajde molim te nemoj više! hoćemo malo o zvijerima puštenim s lanca? pretjerano granatiranje (omg!?), a što je vukovar? jesi bila u vukovaru 98 da vidiš što je pretjerano granatiranje? ne želim razgovarati o tim civilima dok se god agresor ne procesuira do kraja. mi ćemo svoje generale strpati u zatvor, a neki agresorski krvnici ne samo da će proći nekažnjeno nego nam još i kroje politiku. tuđman je trebao nakon rata potrpati tih nekoliko budala u zatvor, a ne da zbog njih danas gotovina plaća dug.
    pa zašto nije mili vođa potrpao budale u zatvor?
    a ti možeš birati o čemu ćeš ti razgovarati, svakako ne očekuješ da ćeš i meni birati teme za razgovor
    priznati ratni zločin s hrvatske strane ne znači negirati ratni zločin sa srpske strane - zašto ti zločini nisu jednako vrednovani nije krivnja niti jednog ubijenog ČOVJEKA, nego hrvatskih političara
    priznajem da sam iznenađena ovakvom retorikom poricanja svega što nam ne paše, pa makar u pitanju bili LJUDI - ***************
    Posljednje uređivanje od daddycool : 16.04.2011. at 23:47

  18. #118
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Presmiješne su mi ove iluzije, da ove kazne ne bi bile tako drakonske da smo sami procesuirali svoje zločince.
    Pa ovaj sud nikad nije ni išao za pravdom, to je čisti politički sud, valjda nisu sada mogli direktnije to pokazati. Što vam još treba da to shvatite? Cilj je izjednačiti Hrvatsku i Srbiju, žrtvu i agresora, evo konačno su to i napravili.
    I nije nama nitko nalijepio etikete, ponajmanje taj sud. Ako ga je prihvatila moja država, ne moram ga i ja prihvatiti.Jedino ako sami sebi želimo lijepiti etikete, to je druga stvar.

    A da niti danas ne možemo biti složni barem u jednoj stvari, a to je da je napravljena nepravda cijelom hrvatskom narodu, stvarno je tragično.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 16.04.2011. at 02:17

  19. #119
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Dijana, mislim da su Hrvati složni da je cijelom hrvatskom narodu napravljena nepravda.

    Samo nisu svi građani i građanke Hrvatske složni u tome, čini mi se.

  20. #120
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    pa zašto nije mili vođa potrpao budale u zatvor?
    a ti možeš birati o čemu ćeš ti razgovarati, svakako ne očekuješ da ćeš i meni birati teme za razgovor
    priznati ratni zločin s hrvatske strane ne znači negirati ratni zločin sa srpske strane - zašto ti zločini nisu jednako vrednovani nije krivnja niti jednog ubijenog ČOVJEKA, nego hrvatskih političara
    priznajem da sam iznenađena ovakvom retorikom poricanja svega što nam ne paše, pa makar u pitanju bili LJUDI - naša braća i sestre u Kristu
    zar ne, kršćanke?

    ti zločini ne mogu biti jednako vrednovani jer apsolutno nisu počinjeni u jednakom omjeru, nisu počinjeni iz istih namjera i ne mogu se pomiriti s ovim što Dijana govori a definitivno je u pravu. a upravo sladjanaf to i ti radiš. izjednačavaš žrtvu i agresora.

  21. #121
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Dijana, mislim da su Hrvati složni da je cijelom hrvatskom narodu napravljena nepravda.

    Samo nisu svi građani i građanke Hrvatske složni u tome, čini mi se.
    opet brojimo krvna zrnca?

  22. #122
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    iskreno ne vjerujem da su general Gotovina i Mladen Markač naredili ikakve zločine. ne odbijam ideju da su znali za neke od njih i propustili ih istražiti i prijaviti. međutim, ovkva kazna je drakonska i nepravedna. a pogotovo obrazloženje presude iz kojeg se iščitava da Hrvatska nije imala pravo vojnom akcijom vratiti svoje okupirane krajeve.
    boli me izjednačavanje žrtve i agresora. boli me što je Veselin Šljivančanin za Vukovar dobio samo 10 godina.
    boli me što se Amerikancima nikad nije sudilo (i neće im se suditi) za Vijetnam, Koreju, Irak itd.
    boli me što se ovaj naš rat ponegdje još uvijek naziva "sukobom".
    jučerašnja presuda me jako pogodila.

    no, i dalje smatram da je zločin zločin, neovisno o tome tko ga je počinio. i smatram da smo sami trebali procesuirati svoje zločine i ne dopustiti da nam sude isti oni koji su Vukovar, Škabrnju, Srebrenicu, ... prepustili na (ne)milost onima koji milosti nisu imali.

  23. #123
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam osporila legitimitet oluje
    iz čega si to iščitala?
    ja govorim o danima nakon oluje
    kada su hrvatski vojnici ubijali srpske civile i pljačkali srpske kuće
    ovaj cinizam koji koristiš kad spominješ te civile užasno je bešćutan
    nadam se da u sljedećem postu nećeš napisati da su srpske starice u selima oko knina ispod pregača skrivale minobacače

    Ako te baš zanima i toga je bilo, imale su i puške i pištolje, i jadne bile same, a kuhale lonac graha i dva kruha, ma daj oni koji su bili tamo, znaju istinu! Civil je civil-bilo koje vjere, nacije ne treba ga ubiti, biti krvnik i zločinac .......ali pravi civil, a ne špijun koji je čekao upucati našega! Ali opet to samo zna onaj tko je svojom nogom kročio na dan oluje tamo, imao na sebi uniformu i išao vratiti svoje, a u mislima u ubijeni brat, ubijeni nećak, ...........................
    Posljednje uređivanje od kovrčava : 16.04.2011. at 08:38

  24. #124
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno





    Odnosi na prethodni post MOF.
    Ovaj zadnji, ovaj zadnji pasus-ma jednostavno nemam riječi, fuj, fuj, fuj, fuj!
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 16.04.2011. at 09:00

  25. #125
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    baš ružno, mama od formata.

  26. #126
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    strašno.
    pujice moja, nikad nećemo mi progledati.

    al ne morate strahovati, ovih građana i građanki hrvatske nema puno, na popisu iz 91 - oko 12%, na popisu iz 2001 - oko 4% (300.000 manje). jasno, bilo bi bolje da je 0,1%, al štaš sad.

  27. #127
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    I mene iritira kada čitam postove u kojma se namjerno ili ne, neodgovorno raspiruju ionako razbuktale strasti. I retorika se spušta na jedan nazadni nivo.


    I sam naslov teme - Oluja se izjednačila sa zločinačkim poduhvatom - naprosto nije točan.Sa zločinačkim poduhvatom se izjednačilo protjerivanje i ubijanje Srba nakon Oluje. Kao što nije točno da se priznanjem i žaljenjem za sprskim nevinim civilnim žrtvama izjednačuje agresor sa žrtvom, kao što nije točno da smo ovom presudom svi postali zločinci.

    I sad je kriv i Haag, i Srbija, i Vlada, i EU, samo nisu krivi ovi što su klali i ubijali. Oni nipošto nisu krivi. Nisu oni ti koji su ukaljali čast Domovinskog rata.

    Da se razumijemo mislim da presuda jest nepravedna, pa čak i da su krivi puno su dobili, kada usporedimo s ostalim haaškim presudama.


    p.s. Nisam srpkinja, a bome ni pravoslavka.

    p.p.s. Sladjanaf, svaka ti je na mjestu

  28. #128

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Prvi stav je citiran s jednog drugog foruma.

    Drugi je moj i iza njega i dalje stojim. U njemu nema mržnje prema Srbima, uopće, imam prijatelje Srbe i znam da neće reagirati i nisu tako emocionalno na ove presude kao ja, možda će ih i odobravati, ne znam i ja to mogu shvatiti.
    Ne mogu shvatiti kad netko pokušava opravdati na sam glas, i u ovom trenutku, tolike godine zatvora i spominjati pojedinačne slučaje pa i njih 600(od kojih su mnogi procesirani, al o njima je bilo zabranjeno i pisati zbog Haaga i nekih zakona).
    Netko je napisao izjednačiti žrtvu i agresora.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    mama od formata, shvacam da, kao od formata ************************************************** *** Pa nagadjam i ja.

    Vjerujem da je i 666 tamo s razlogom. Zbog bolje teorije zavjere.
    A neee, nije mi problem i frustracija moj konfekcijski broj 38/40.
    Prije frustracija iz ranijih vremena, srušena bakina kuća u Voćinu, izmasakrirani članovi obitelji u istom selu za koje nitko nije odgovarao, nitko a kamoli dobio 24 godina zatvora. Frustrirana sam i jadna priznajem i duboko razočarana.
    Posljednje uređivanje od daddycool : 16.04.2011. at 23:59

  30. #130
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu govoriti u pikulino ime,no pretpostavljam da se referira na Načertanije i Memorandum.
    To su javni dokumenti i tko želi može ih pročitati. A srpski vođe su se toliko puta pozivali na svoje historijske strategije o svim srbima u jednoj državi, srbiji od karlobaga, da stvarno ne znam kako je to itko mogao propustiti. Da to su dokumenti koje su osmislili njihovi akademici i toje njihova tradicija vanjske politike. inače tamo postoji i dokument o etničkom čišćenju kosova od domorodaca koji zapravo i nisu ljudi jer imaju repove (skoro isto kao australski plan za riješavanje aboriđinskog pitanja do 1968 samo što su se voi 1968 odrekli te politike i ispričali, a srbi nikad nisu odustali od te politike, samo čekaju novu priliku)
    Posljednje uređivanje od pikula : 16.04.2011. at 09:18

  31. #131
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    A neee, nije mi problem i frustracija moj konfekcijski broj 38/40.
    Prije frustracija iz ranijih vremena, srušena bakina kuća u Voćinu, izmasakrirani članovi obitelji u istom selu za koje nitko nije odgovarao, nitko a kamoli dobio 24 godina zatvora. Frustrirana sam i jadna priznajem i duboko razočarana.
    Pa onda zbog frustracije i ocaja vrijedjas gdje stignes. Krasno.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    I sad mi se čini da nakon ove presude Srbi imaju elemente u svojoj tužbi za genocid a ne mi. Mi smo opet posrani.
    Morat ću otići sa ove teme jer i sama uočavam nedostatak samokontrole u ovoj prebolnoj temi.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Sladjana vidiš kako izvlačiš iz kontksta kao i ovi u Haagu. Napisala sam da se naša domovina izjednačava i optužuje kao ndh, ne u smislu da smatram da su iste. ndh je bila zločinačka tvorevima ali sad osjećam da su nas doveli u istu situaciju, ovaj put nepošteno i nepravedno, i ova sad je optužena da je zločinačka.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Pa citiraj uvredu, molim te, Kae

  35. #135
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Pa citiraj uvredu, molim te, Kae
    Ma cemu? Mislim, kad nemas pojma ni da si je izrekla, cemu gubiti vrijeme.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma cemu? Mislim, kad nemas pojma ni da si je izrekla, cemu gubiti vrijeme.
    Tako je najlakše, zar ne. Nema veze.

  37. #137
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    [B], kao Hrvatica koja je prognana 1991.god iz istog tog Knina,čijeg muža je u Oluji ubila nemoćna srpska starica.
    Što Kaae ovo ti je ružno? O da i toga je bilo. Bilo je pljačkaša koji su iz zagreba išli u pljačkaške izlete, bilo je i pojedinaca od one mase mobilizranih koji su radilil loše stvari, ali onaj koji kaže da su generali mogli kontrolirati cijeli teritori i mobilizirane tisuće u onih par dana poslje oslobođenja ili ne zna kako je izgledala oluja ili je zlonamjeran. Pa amerikanci ne mogu pješaštvom tako osigurati teren s profesionalcima, a mi digli sve iz kreveta i sa šanka, pola ih nije ni oružje imalo, ma dajte,pola ih se bojalo više nego srbi koji su bježali. Tko je to mogao kontrolirati 100 % ili smo trebali ostaviti Zadar bez vode, Knin, Dubrovnik, dok ne usavršimo vojnu tehniku? Svakom normalnom je žao svakog ubijenog. Ali svi znaju kako su potrpali ukamione sve živo ineživo, pa su mnogi hrvati tražili po srbji svoje bake i dede po srbiji poslje oluje, a ovo što spominje mama od formata, o srpskim civilima koji to baš i nisu bili i četnicima koji su se "predavali" tako da je više naših poginulo od njihovog potšovanja ratnig prava. Vi koje to pljujete vi bi sigurno savršeno izvele takvu akciju i svakog mobiliziranog vojnika i svaku poljsku cestu bi stavile pod nadzor.

  38. #138
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ma Kaae i Sladjana može vas biti sram - gnjusno
    Posljednje uređivanje od pikula : 16.04.2011. at 09:30

  39. #139
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Ako te baš zanima i toga je bilo, imale su i puške i pištolje, i jadne bile same, a kuhale lonac graha i dva kruha, ma daj oni koji su bili tamo, znaju istinu! Civil je civil-bilo koje vjere, nacije ne treba ga ubiti, biti krvnik i zločinac .......ali pravi civil, a ne špijun koji je čekao upucati našega! Ali opet to samo zna onaj tko je svojom nogom kročio na dan oluje tamo, imao na sebi uniformu i išao vratiti svoje, a u mislima u ubijeni brat, ubijeni nećak, ...........................
    vidim staru hrvatsku boljku kako polako izranja na ovoj temi
    svi su nam drugi krivi, mi smo nevina srca i neokaljanih ruku
    ako ih i jesmo okaljali, to je apsolutno bilo opravdano jer su srbi poznati kao krvoločan narod,
    kod njih i starice nose bombe i puške
    kod srba nikad nije bilo nedostatka municije, ne, ne
    mislim, svaka čast nam na šesnaestgodišnjoj propagandi
    nakon toliko godina nije čudo da ima i onih koji zaista vjeruju da su sedamdesetgodišnji starci pucali iz snajpera

    ali drago mi je da postoji ova tema - da znam kojih se osoba i u virtualnom svijetu trebam kloniti

  40. #140
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zivjela sam u Hrvatskoj do sredine 2009., ne treba mi lekcija iz povijesti.

    A s obzirom da citanje s razumijevanjem ovdje nije jaca strana - evo:

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    *****************************************
    Nadala sam se da necu morati naglasavati da se nisam referirala na dio o Vukovaru, vec na ovo drugo, ali... nada je, jelte, da ne kazem sto.

    Guten Nacht.
    Posljednje uređivanje od daddycool : 17.04.2011. at 00:05 Razlog: obrisao citiranu uvredu

  41. #141
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    x na Sladjanu

  42. #142
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Kaae i Sladjana može vas biti sram - gnjusno
    kako mene može biti sram, nije mi jasno
    ja sam Slađana i kao takva sigurno nisam Hrvatica
    ergo, mi ne osjećamo sram
    Posljednje uređivanje od sladjanaf : 16.04.2011. at 09:34

  43. #143
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    jao, mislim da osoba koja je otvorila ovu temu nikako nije htjela čitati kako se sada svi raspravljate, htjela je izraziti svoj očaj, tugu, donesenom presudom..

    priznajem i ja sam osuđivala, al sada vidim da za to nema smisla... jer se sve svodi na to tko je Srbin a tko je Hrvat, a kada smo svi zajedno živjeli u slozi, onda toga nije bilo, zar ne?
    dolazim iz obitelji u kojoj smo svi rimokatoličke vjere, i nikada ama baš nikada mi nitko nije rekao, nemoj se družiti sa ljudima drugih vjera, govorili su jedino nemoj se udati za Srbina, baš zbog mržnje koju osjećaju prema tom narodu, zbog protjerivanja iz domova i zbog patnje koje su oni pretrpili...

    ne znam nit ne želim znati koliko ste vi svi koji pišete stari, i koja ste godišta, možda sam ja za vas balavica koja nema pojma, ali smatram da su ljudi ljudi, i da ih se ne bi trebalo klasificirati po narodnosti, kamoli po rasama... već sam rekla da sam rat doživjela kao dijete i da tada o politizaciji u inom nisam ništa znala, ali naravno kroz godine sam shvatila od svojih ukućana i bližnjih šta kako gdje se dešavalo... smatram da su i jedna i druga strana patile, pa i treća, i da se ne bi sad trebali prepucavati tko je koliko ljudi pobio i tko je koga u toj priči..
    Ne kažem ovime da to treba sve smesti pod tepih, naši osjećaji su sasvim drugo od nečega što su ljudi doživjeli, želim reći samo da je kazna bila pregrozna, i da iole treba kazniti, ali ne na takav način... ja sam očekivala kaznu ali manju naravno, i nisam očekivala optužbu za udruživanje...
    Nažalost smatram da mi kao narod nikada nećemo biti složni, i da će uvijek postojati previranja...
    Zato bih vas sve zamolila, da prepirke ostavite sa strane, i da se ne vrijeđate, jer čemu vam to... treba govoriti o tome kako pomoći da se kazna ublaži, i kako se psihički oporaviti nakon takvog šoka jučer koji smo svi doživjeli... nemojte se klati molim vas, jer vas nikako nije lijepo za čitati...

  44. #144
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Pikula, tako si dražesno editirala svoj post dodajući tu riječ "gnjusno", voljela bih da mi kažeš misliš li da su gnjusnije Kaaeine i Sladjine riječi ili zločini koji su se dešavali nakon Oluje, ili njih ipak nije bilo s hr strane, nego su samo nemoćne srpske starice snajperima pucale po u svakom slučaju, beziznimno korektnim hrvatskim vojnicima?
    Ako tebe veseli jednostrano gledanje (formulacija iz nekih davnih vremena), samo ti daj, ali nemoj nas ostale uvjeravati u svoju istinu...

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Možda se polako svi razotkrivamo.
    Znači hrvatska propaganda, gdje sam to još čula?

  46. #146
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Svimbalo pogledaj moje postove jer ja ti ne bum ponavljala,. Rekla sam sve čega je bilo i što je tužno i što je istna. NIsam ja kazetofon pa da damu sebe kovotam imaš moje postove pa si ih pročitaj. Tko hoće nek čita, a tko bi se svađao nek se ne pravi da razgovara o temi. Ništa od ovgo što mi ti imputiraš ja nisam rekla. Ili ti patiš od amnezije ili me zezaš.
    Posljednje uređivanje od pikula : 16.04.2011. at 09:42

  47. #147
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Ajme, ako sam se tebi razotkrila kao netko tko osuđuje svaki ratni zločin, bez obzira na to tko ga počinio (moram za neke naglasiti da sad već govorim općenito, a ne isključivo u kontekstu jučerašnje presude), što ću sad jadna?
    Bit će da onda nisam dobra Hrvatica

    Odgovarala sam MOF
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 16.04.2011. at 09:43

  48. #148
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Znači hrvatska propaganda, gdje sam to još čula?
    a onaj tvoj prvi dugački post, citiran s foruma. bjelosvjetska zavjera protiv mitskog naroda. gdje sam to ono čula?

    ah da, u ovim dokumentima koje pikula spominje.

  49. #149
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Presmiješne su mi ove iluzije, da ove kazne ne bi bile tako drakonske da smo sami procesuirali svoje zločince.
    Pa ovaj sud nikad nije ni išao za pravdom, to je čisti politički sud, valjda nisu sada mogli direktnije to pokazati. Što vam još treba da to shvatite? Cilj je izjednačiti Hrvatsku i Srbiju, žrtvu i agresora, evo konačno su to i napravili.
    Žalosno je što ovime nisu izjednačene žrtva i agresor, nego smo mi 'postali' agresori, a zločin pravih agresora je itekako minoriziran...
    Prestrašno!

  50. #150
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, ako sam se tebi razotkrila kao netko tko osuđuje svaki ratni zločin, bez obzira na to tko ga počinio (moram za neke naglasiti da sad već govorim općenito, a ne isključivo u kontekstu jučerašnje presude), što ću sad jadna?
    Bit će da onda nisam dobra Hrvatica

    Odgovarala sam MOF
    nisi ti nikakva Hrvatica

    a ova rečenica koju si napisala kako osuđuješ svaki zločin bez obzira tko ga je počinio, to ti nije dovoljno
    to su napisale sve forumašice, ali nakon toga ide ono famozno ALI
    ovo ti je već izlizana floskula koja ne znači apsolutno ništa
    nađi nešto drugo
    ali, molim te, nemoj biti patetična
    jer patetika je jeftina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •