Ma ja jos nemam ljekove,al se nadam da budu na jesen ak se kaj ubrza.od nalaza skupljam hormone,papu,briseve.....tak da imam friske nalaze kad stignu ljekovi....samo papu i briseve cekam po mjesec i vise.
Ma ja jos nemam ljekove,al se nadam da budu na jesen ak se kaj ubrza.od nalaza skupljam hormone,papu,briseve.....tak da imam friske nalaze kad stignu ljekovi....samo papu i briseve cekam po mjesec i vise.
ja sam danas zvala i od prve dobila sestru na 013712109
a broj je vec sigurno presao 320
Nana kak to mislis da je broj sigurno presal 320?
zvala sam danas i sestra mi je rekla da nisu djelili ljekove 6,7 ni 8mjesec i da zovem početkom 9 mjeseca...do kojeg broja su došli mi nije znala reći
iberc ajme meni. ako u 9 ne nadoknade to što nisu dijelili 3 mjeseca loše nam se piše. pa zar ćemo godinu dana čekati lijekove?!ovo više nije normalno
pa netko je pisao da je u 7mj bio po ljekove hmm nesta mi tu sad ne stima. a i 20.6 kad sm ja bila gore bile su neke cure ujutro po ljekove
mislila sam da stavljaju na listu pod tim br. zvat cu ja sutra moram zvat dr pa cu pitat koji br ide
Nana zovi,bas me zanima kaj budu tebi rekli
Draga Jan,
Inesz ti je sve rekla, a ja mogu samo ponoviti kako je tebe radi izuzetno bitno znati osnove postupka kroz koji prolaziš u vašoj želji za djetetom. Imati povjerenja u liječnika je važan korak prema uspjehu, međutim ponekad ćeš sama morati donijeti neku odluku za sebe i tada je itekako važno baratati s osnovnim činjenicama.
Osim na forumu, koji je uistinu nepresušno vrelo informacija, postoji i web stranica posvećena činjenicama u medicinski pomognutoj oplodnji. U svakom slučaju, samo pitaj što te zanima.
Stavila sam te na listu čekalica ßHcg-a na temi Odbrojavanje, pa se možeš i tamo javiti, odnosno javiti rezultat. Držimoza pozitivu
![]()
Posljednje uređivanje od BigBlue : 07.08.2012. at 10:14
meni je B rekao da dođem na folikulometriju dan-dva prije ciklusa, kao da vide dal je sve u redu (ne znam, još nisam čula za primjer da se na folikul. ide neposredno prije ciklusa; ali dobro, nisam baš 100% o svemu informirana). to bi trebalo biti sredinom ovog mjeseca. tako da ću biti gore i saznat valjda imaju li i sve ostalo za postupak (lijekovi čekaju u friđu)
ma biti će cure sve u redu, koliko može ali biti će bolje
Ja se više točno ne sjećam kada sam ja podigla svoje lijekkove ali nisam odmah kad su došli, tako da takve stvari mogu stvarati pomutnju
zvala sam danas i narucila se za 29.8 i kaze sestra da u pon trebaju doc ljekovi ako se nista ne promjeni i da im je obecana veca kolicina
Nana,daj probaj saznati kad budes isla do kojeg su broja dosli
LJubav mamina,ajd napiši koji si bila broj da se znamo bar otprilike ravnat do kojeg su došli broja.
Ja jedva čekam jesen da se opet nekaj počne događati,ovj 8 mi se tak sporo vuče...
nela gore sam objasnila da mislim da na listu stavljaju pod br 320 veca bas me zanima do kojeg su br stigli
ja sam gore 29.8 i ne odustajem dok mi ne kazu na kojem su brojuja sam 254 nadam se da to bude ove god
Samo ti budi uporna. I ja se nadam da bum ove godine dosla na red
Drage cure,
ja sam danas ujutro znala gore i porpilično se rastužila. Rekla mije doktorica da sada do 9.mj. ne djele ništa,a da će se u dijeliti sljedeći ljekovi od broja 50-100 samo ako im potpišu za njih. Naknadno mi je još rekla da Bauman ne radi do idućeg tjedna i da zovem tada za termin za konzultacije, no odmah mi je rekla da sigurno nema termina prije 10. - 11.mj. Isuse, pa to je strašno! Kaj za konzultacije moram čekati 3-4 mj?!?!?!!
Jel tko zna koliko se sada uopće čeka na postupak kada napokon skupim sve nalaze, ljekova i sve potrebno...
Btw ja sam broj 109 koji sam dobila 01.3.. Stravično i tužno...
Je,strašno i žalosno...baš sam razmišljala da bi možda trebale opet slat mailove ministru,al ovaj put u vezi tih čekanja i ljekova.
Kaj mislite,bi to pomoglo kaj?
iberc, mislim da bi trebale. nismo u ravnopravnom odnosu s onima koji su u drugim klinikama. jednostavno nije normalno da toliko dugo moramo čekati za lijekove. ja sam za pismo.
cure,pišite..Otvorila sam temu lista čekanja,pisala ministru glede toga,ali nema odgovora..
trebale bi udružiti snage i bit će efekta..
lista čekanja se jako otegla i u Petrovoj do godine dana se čeka na postupak,evo i na SD ista stvar,možda još i gora..
Nije rješenje ni promjena klinike, jedino aktivna borba da te liste budu kraće..
SD je u službi grada Zagreba,love nema nažalost i sve je teža situacija..ne znam kako će se naš problem rješiti ,ali u svakom slučaju pišite,jer nije normalno da od posupka do postupka čekaš i po godinu dana,a i više..
definitivno da je groznno i treba pisati jer ovo je preslo mjeru dobili smo novi zakon a ljekova nema i sta nam to onda vredi
cure kako ide sa aih dali se isto cekaju ljekovi ako se ide sa još necim osim klomifenom ili ide brze ipak?
Draga za AIh dođeš samo na konzultacije i kreneš s klomićima koje si sama kupiš ili ih dobiješ na zelenu uputnicu od svoga gina (može se i to) ne čekaš ništa samo ti odrede u kojem ciklusu ideš..to možeš ići iz mjeseca u mjesec..Ja sam išla na dva i ne znam šta bi ti rekla..po mome tu i nema uspjeha!
hello drage moje
ja sam broj 50 i rekla mi je sestra prije mjesec dana da ne očekujem lijekove do 10 mjeseca.....pošto sam i mislila da od toga neće bit ništa tako skoro otišla sam u vinogradsku u 5-tom mjesecu i u 9-tom sam na redu za ivf...sad moram podići lijekove.
eto...za one koje čekaju imate jedan broj manje, meni se doista nije dalo čekat tolike mjesece, a ne rade ni prirodnjake....užas
volim ekipu gore, al ipak sam otišla
javim vam nakon postupka u vin kak je prošlo
sretno svima :D pusa od mene![]()
mishica sretno!!!
ovo je zbilja prestrašno. zadnje lijekove su podijelili u 5-6 mjesecu i to do 50 samo!!!!! prestrašno!
ja sam broj 156 .... Dr.B mi je rekao na konzultacijama u 6mj ... da se javim u devetom za lijekove .... zvala sam gore jučer .. i etogac....sestra mi kaže da nema lijekova ..pa da se dođem samo konzultirati u 9mj....koma
Ovo je stvarno uzasno...pa ja nebum dosla na red ni ovu godinu.
ja necu moci samo klomice jer ne reagiram rekla je da cemo pojacat morat. vidjet cu sta ce sad u srijedu rec
meni je zadnji put doza bila 2x2 klomifena i nije mi bilo dobro..osjećala sam se kao da padam u nesvjest,mutio mi se vid..a ono 1 folikul od tolike doze. Isto kao kad sam pila 2x1. Aiha se ne moraš bojati to ti je kao papa test, ne osjetiš ništa... opusti se i bit će sve ok.
ja sam na 250mg klomifena imala jedan folikul i o na 30dc tako da je rekla dr bez pomoci merionala, gonala ili jos neceg nece ni pokusavati
cure, vi koje imate iskustva s prirodnim ivf, ako je sve ok, uhvati se stanica, oplodi i vrati, jer se dalje miruje/ponaša kao i kod ivf-a s lijekovima? kombiniram šta ću s bolovanjem, ako dođe do prirodnog, dal da ga uzmem ili da radim?
Evo i mene,redovito sve ćitam al dugo se nisam javila ja vam u utorak idem do dr.B na informativan razgovor,ljekova nema al meni je dr.B preporućijo da napravimo postupak IVF Klomifenom dok ljekove ćekamo,to bi trebalo bit sad u 9mj,strah me je svega ovo mi je 3IVF i samo se nadam da će biti TREĆA SREĆA!!!! Puno pozdrava svima,Sretno![]()
evo me bila sam danas gore
kaze dr t da nije problem to sto nema ljekova vec da oni nisu medije dobili i da ce se ljekovi dkjelit oko 15.9 najvjerojatnije
darci, čestitam! bravo!
mare, i mene je toga strah. trebam ići na folikulometriju u petak, valjda neće prije menga. doduše, b. mi rekao da mogu doći i prvi dan mestruacije, ali to bih svakako izbjegla. otkako sam rodila (1. dijete prirodnim putem), menge mi traju kraće ali su obilne, tako da se ne mogu zamisliti na pregledu.
nego, zanima me je li gužva kod pregleda za folikulometriju, koliko se ujutro čeka? da znam zbog posla. rekli mi da dođem u pola 8.
jesu se popikale sve stoperice veceras?
mislim da nas ima...
sretno!
Moram i ja sutra zvati da se naručim kod dr T. da joj pokažem nalaz AMH-a i da joj dam popis svih stimulacija i koliko sam dobivala stanica pa da mi odredi koje bum dobila ljekove.Drugi tjedan sam na god. pasalo bi mi da to obavim da ne moram molit slobodno,
Zvala sam sad da se narucim...sestra je mislila da zovem da pitam ak su dosli ljekovi a kad je cula koji sam broj smijala se ko luda.....
da big bsas tako nema ni medija ni ljekova ali nadaju se da ce ljekovi i mediji doci do 15.9 kaze dr i onda dijele ljekove i idu postupci i obecana im je veca kolicina ljekova mjesecno e sad dali ce tako biti ili ne nezna se
Ma narucena sam i u petrovu 20 a na sveti duh 19...ne znam nejde mi se u petrovu...bum vidla mozda di dojdem prva na red