Stranica 4 od 111 PrviPrvi ... 234561454104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 5595

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Sanja inbox.)

  2. #2
    sanja1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    476

    Početno

    Sređeno.

  3. #3
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    dobar dan!

    I evo, prvi AIH je iza nas sve prošlo ok, dobila sam folacin i utrogestan vaginalno i za 14 dana beta.
    Da li se beta vadi u petrovoj pošto čujem da se treba naručiti za sve i jel mi treba posebno uputnica za to?
    I kako preživjeti čekanje od dva tjedna? Jeste vi mirovale iza postupka ili ne?

  4. #4
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Van, kao prvo - sretno!

    A onda da ti i odgovorim na ona jednostavna pitanja... za betu ti treba uputnica tvog ginekologa, vadi se u laboratoriju u petrovoj (ona mala zgrada iza, di se radi i spermiogram) i za to se ne naručuje. Samo dođeš od 7-9, nalaz je isti dan od 13-14.

    A ovo kako izdržati dva tjedna... teško pitanje... probaj se s nečim zabaviti da ne misliš toliko o tome, čitaj, gledaj neke filmove... i ako otkriješ dobar recept za brzo provođenje vremena javi, ja eto tek 9 dnt a više ne mogu izdržati.

    Mirovanje ili ne, to ti je isto dilema. Većina cura ne miruje, barem ne 14 dana. Mogu s tobom podijeliti svoje iskustvo, ja sam na dan AIH i jedan dan iza ostala doma, i onda sam sve najnormalnije radila ( s tim da ti se ja baš ne bavim nekim sportom ili tak nešto pa ti je kod mene sve laganini bilo).

  5. #5
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    tikki hvala

    Ja sam danas doma al moram skuhati a i brdo veša se neće samo opeglati al to nije neka fizikala. Inače mi je posao uredski i idem sutra raditi jer ionako sjedim većinom tih 8 sati.
    muči me utorgestan. Baš sam se potrudila staviti ih duboko i sad sam bila na wcu i vidim na papiru otopljeni trag, jel normalno da one cure toliko van?

  6. #6
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Vanchriban prvotno napisa Vidi poruku
    tikki hvala

    Ja sam danas doma al moram skuhati a i brdo veša se neće samo opeglati al to nije neka fizikala. Inače mi je posao uredski i idem sutra raditi jer ionako sjedim većinom tih 8 sati.
    muči me utorgestan. Baš sam se potrudila staviti ih duboko i sad sam bila na wcu i vidim na papiru otopljeni trag, jel normalno da one cure toliko van?
    Uvijek malo curi. Probaj odležat koji 15-tak minuta nakon stavljanja ako si u mogučnosti.

  7. #7
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ma koliko sam skužila svima cure ti utrići, nakon stavljanja probaj jedno pol sata ostat u horizontali da se malo otope. Ja sam onu popodnevnu turu na poslu popila jer nisam mogla naravno nigdje prileći

  8. #8
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    vanchriban, sretno! Ova dva tjedna sad vjerojatno izgledaju strašno, ali proći će. Ne trebaš ništa posebno mirovati, ako je sve prošlo u redu, radi sve normalno, ali bez nekih velikih fizičkih napora.
    Betu ne moraš nužno vaditi u Petrovoj, možda ti je zgodnije u nekom drugoj bolnici ako ti je bliže, ali svakako provjeri u njihovom labosu da li rade analizu bete i kad izdaju rezultate. U bolnici koja je meni u blizini (Bračak) vade betu, ali rezultate daju samo dva puta tjedno.
    Možeš vaditi i u nekom privatnom labosu, ali onda moraš platiti i ne treba ti uputnica, ali rezultati su brzo gotovi.
    Za Petrovu ti treba uputnica, ne naručuje se, a rezultate daju od 14-15 sati, ne od 13-14 kao što je tikki napisala. (sori tikki što te ispravljam)

  9. #9
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    rezultate daju od 14-15 sati, ne od 13-14 kao što je tikki napisala. (sori tikki što te ispravljam)
    tnx ježić na ispravku... baš sam si mislila nakon što sam postala jesam li ja to pomaknula sat vremena ranije :shy: Ma to je sve od velike želje da mi vrijeme do moje bete čim prije prođe sve pomješala
    Posljednje uređivanje od tikki : 16.05.2011. at 17:38

  10. #10
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj tikki prvotno napisa Vidi poruku
    tnx ježić na ispravku... baš sam si mislila nakon što sam postala jesam li ja to pomaknula sat vremena ranije :shy: Ma to je sve od velike želje da mi vrijeme do moje bete čim prije prođe sve pomješala
    tikki Ti još samo malo trebaš izdržati! A možda si i sve pomiješala jer si trudna!!!

  11. #11
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Test negativan, a po novom brojanju kasni i više.. Inače imam svakih 28 dana, poslije stimuliranog dođe na 30-ti dan.. Danas 33 i nema ništa ... Čekam do ponedjeljka, ponavljam test i idem kod dr..

  12. #12
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj kriistiina prvotno napisa Vidi poruku
    Test negativan, a po novom brojanju kasni i više.. Inače imam svakih 28 dana, poslije stimuliranog dođe na 30-ti dan.. Danas 33 i nema ništa ... Čekam do ponedjeljka, ponavljam test i idem kod dr..
    Žao mi je, kriistiina. Ne znam o kojem testu ti pričaš, kućni test ili si vadila betu? Ako betu nisi vadila, predlažem da ju napraviš, pa onda kod doktora. To je jedini nalaz koji oni priznaju i koji je sigurno točan.

  13. #13
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Ma ježić nije mi više problem vidjeti negativan test.. Radila sam baš test i to neki za 15kn... He he, ajmo se nadati da je pogriješio jer je prejeftin .... Čekamo i dalje

    Kontam da je moguće da kasni jer sam smršavila 7kg od 15.04....
    Posljednje uređivanje od kriistiina : 18.05.2011. at 16:28

  14. #14
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ma da, hoću ti samo reći da u Petrovoj ne priznaju negativan kućni test. Ja sam jednom došla s takvom informacijom, u međuvremenu dok sam čekala rezultat bete, i htjela se dogovoriti s doktoricom za dalje, ali su me lagano spakirali iz bolnice i rekli da se možemo dogovarati tek kad im donesem nalaz bete.

  15. #15
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Nisam to znala.. Joj, dok ja nazovem ginekologa da mi pošalje uputnicu u hitni lab u Osijeku, pa moram s posla, pa jedva izmolim da izađem i na kraju rezultat negativan.... Ubila bi se ..

  16. #16
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ma kaj bi se ubila! Negativna beta nije još nikog ubila, koliko ja znam
    Nemoj skakat pred rudo. Napravi betu, onda možeš nazvati Petrovu i javiti im rezultat.

  17. #17
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Ma što bih zvala Petrovu, nisam ti ja u postupku!!!! To ti je prirodna trudnoća...

  18. #18
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj kriistiina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma što bih zvala Petrovu, nisam ti ja u postupku!!!! To ti je prirodna trudnoća...
    kriistiina,pa sad sam tek skužila! A pogledala sam danas popodne tvoj potpis i nije mi bilo baš jasno, ali mislila sam da nisi možda ažurirala. Ah, kaj da velim, ovi klomifeni mi nisu samo stanjili endometrij, nego i moždane vijuge

    E pa, u tom slučaju, trudnjačo naša, čvrsto držim palce da ovi jeftini testovi zbilja niš ne valjaju

    Posljednje uređivanje od ježić : 18.05.2011. at 21:54

  19. #19
    mare77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    39

    Početno

    Samo da prijavim danas sam krenula sa pikanjem...nadam se da ću za koji dan savladati gradivo i pikat se sama

  20. #20
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    mare, ma nije ti to ništa strašno. Imaš i super topic o samodavanju inekcija tu na podforumu.

  21. #21
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Ježić

  22. #22
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Dobro jutro!

    Ja vas čitam cijeli tjedan ali slabo pišem Još se borim s iščekivanjem i curećim utrićima. Trenutno sam ok, imala sam dosta posla preko tjedna pa i zaboravim na čekanje bete. Simptomi zasad nula bodova, nit sam si kao pred mengu nit nešto drugo. Imam za prijaviti jedino gigantski prišt na vratu

  23. #23
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Vanci kažu da je najbolje kad se nema nikakvih simptoma.. Nadam se da je to to i da ćeš nas uskoro razveseliti ogromnom betom .. Sretno!!!

  24. #24
    ČUFTICA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    41

    Početno

    evo da i ja pokoju lijepu vijest napisem i dam vam malo hrabrosti za dalje TRUDNA SAM!!!
    Ja sam radila test i test je bio pozitivan u subotu, naravno odmah ujutro privatno izvaditi betu i beta mi je jučer bila 150!!!! to vam je 11 dan nakon transfera, te sutra idem ponoviti betu , pa ćemo vidjeti kaj dalje...
    eto toliko od mene i svima želim sto prije da im se san ostvari... javim se kad dobijem nalaz... pusa

  25. #25
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Cuftice bravooo!!!

  26. #26
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Cuftice baš mi je drago ... čestitam i šaljem vibre za duplanje! Bravo!

  27. #27
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Čuftice, čestitam ovdje, ali odoh i na odbrojavanje čestitati!

  28. #28
    ČUFTICA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    41

    Početno

    evo ja dobila nalaz danas 13dnt je 260!!!! betica betica

  29. #29
    mare77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj ČUFTICA prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja dobila nalaz danas 13dnt je 260!!!! betica betica
    Bravo Čuftice!!!! predivne vijesti....prvi i dobitni postupak

  30. #30
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Bravo! Čestitke!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Čuftice, čestitam.

  32. #32
    ČUFTICA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    41

    Početno

    hvala svima na lijepim riječima i još imam 06.06. prvi uzv i nadam se da će biti ok.... pusa svima

  33. #33
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    cure,
    molim mali savjet
    ušla sam na postupak u SD-u, tamo se jako dugo čeka lijekove, možete li mi reći kako to ide u Petrovoj?
    mi imamo sve nalaze, a prva dva spermiograma smo napravili u Petrovoj. Koliko se čekaju prve konzultacije, a koliko da dođe do postupka?

    hvala vam unaprijed

  34. #34
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    MalaMa na konzultacije se čeka oko 1-2 tjedna ovisi o guvi kod određenog dr. a onda ako te ne šalje na dodatnu obradu se zapisuje za postupak. Trebalo bi pitati kad zapisuju za postupke trenutno, bojim se da prije jeseni ništa ... a onda kad dobiješ termin u tom mjesecu podižeš s uputnicom za bolničko liječenje lijekove. Sretno!

  35. #35
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Čuftice, sretno!

    Imam pitanje za iskusne u vezi lista. Ako sam zapisana na listi za 9. mjesec, jel to onda znači da u tom mjesecu tek dobivam lijekove ili se postupak računa u tom mjesecu, pa lijekove podižem prije?

  36. #36
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Lani sam trebala krenuti u postupak u rujnu i naručila me za lijekove 31.8. MIslim da joj kažeš kad cca trebaš dobiti M pa te ona naruči po tome.

  37. #37
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Malo me zbunilo to, jer nije ništa govorila o lijekovima, samo da bi išli na IVF u 9. Tako me je i sestra zapisal na listi. Ali dobro, nagledat ću se ja još svoje doktorice i ona mene u 6. i 7. mjesecu, pa ćemo valjda i to riješiti.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    To znači da postupak počinje u 9om mjesecu (sa m koju dobiješ u tom mjesecu). Protokol i lijekove dobiješ prije.
    Sretno Ježić!

  39. #39
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Fala, ali meni će zapravo 4. AIH u 7. mjesecu uspjeti pa mi ovo neće ni trebati

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Fala, ali meni će zapravo 4. AIH u 7. mjesecu uspjeti pa mi ovo neće ni trebati
    Tako je Ježić, samo optimistično i upalit će.

  41. #41
    Desideria avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    24

    Početno

    Lijep pozdrav svima, već nekoliko mjeseci pratim ovaj forum.Vidim da ste puno toga prošli zajedno. Ja idem prvi put na IVF kod doc. Šprem u lipnju. Od terapije sam dobila Deacapeptyl od 1 dana ciklusa, od 2 dana Gonal i završna injekcija Ovidrel. Zasad imam osjećaj da sam sve skontala ali obično kad to mislim najčešće zeznem stvar zato molim vas svaki savjet mi je dobrodošao.

  42. #42
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Desideria dobrodošla!
    Ako te što zanima pitaj. Sretno!

  43. #43
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Desideria dobro nam došla i što prije ošla na drugi dio foruma!

  44. #44
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Desideria, dobro došla u naš topli kutak
    Nadam se da ćeš se ovdje jako kratko zadržati, ili možeš i duže, samo kao trudnička podrška

    Šta god te zanima pitaj, ima nas tu puno pa ćemo zajednički naći sve odgovore

    i pusa svim mojim dragim Petrovkama

  45. #45
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Desideria, dobrodošla i što prije na trudničke forume ošla!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Desideria, dobrodošla i što prije na trudničke forume ošla!
    Potpisujem

  47. #47
    Desideria avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    24

    Početno

    Mimi81, Snekica, Bab, Ježić, Ptica1 hvala na lijepim riječima i dobrodošlici
    Nisam baš optimistična za prvu IVF jer vidim da se neki bore godinama ali ja znam da ćemo mi svi nakraju ipak uspijeti doći do svojih bebača. Malo ćemo se više namučiti ali valjda tako mora biti. Ja znam da ne mogu zamisliti život bez djeteta (radim sa djecom) i učinit ću sve da budem majka. Probat ću potpomognutu a ako ne uspije onda na usvajanje jer mora postojati anđeo koji čeka mene

  48. #48
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Desideria, u redu je biti realan u očekivanjima uspješnosti MPO, ali svejedno, nemoj odmah u startu kretati s takvom sumnjom. Da, istina je da mnogima nije uspjelo od prve i da su mnogi tu već godinama, nažalost, ali svatko od nas je različit. Ne postoje dva identična organizma, pa se prema tome ni dijagnoze, ni postupci, ni rezultati ne mogu u potpunosti poistovjetiti. Dobro je biti realan, ali ja u svaki postupak ulazim s novom dozom optimizma i nadam se da će baš taj biti pravi. To mi pomaže da me ne pokolebaju negativni rezultati i da uvijek iznova imam snage za dalje. Znam da ću uspjeti kad tad, na ovaj ili onaj način...
    Tebi i TM želim svu sreću i da vaša borba čim kraće traje!

  49. #49
    Desideria avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    24

    Početno

    Ježić, znam da ne smijem biti pesimist ali još uvijek se nisam u potpunosti pomirila sa činjenicom da mi treba pomoć.Sada me malo strah i čekam početak ciklusa da se krenem bockati. Znam da je to sve za žive ljude ali svejedno frka me je.Sa bockanjem krećem ili 11. ili 12.lipnja. pa šta dragi Bog da...
    Nadam se da će nam ovo ljeto biti uspješno
    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Desideria, u redu je biti realan u očekivanjima uspješnosti MPO, ali svejedno, nemoj odmah u startu kretati s takvom sumnjom. Da, istina je da mnogima nije uspjelo od prve i da su mnogi tu već godinama, nažalost, ali svatko od nas je različit. Ne postoje dva identična organizma, pa se prema tome ni dijagnoze, ni postupci, ni rezultati ne mogu u potpunosti poistovjetiti. Dobro je biti realan, ali ja u svaki postupak ulazim s novom dozom optimizma i nadam se da će baš taj biti pravi. To mi pomaže da me ne pokolebaju negativni rezultati i da uvijek iznova imam snage za dalje. Znam da ću uspjeti kad tad, na ovaj ili onaj način...
    Tebi i TM želim svu sreću i da vaša borba čim kraće traje!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    evo cure i mene i službeno u mpo vode.... naručeni za ivf u 11-om mj. ne znam dal da se veselim ili da plačem, ali eto još jedan korak bliže cilju.
    već sam pisala ovdje sa sumnjom da bi mogli na ivf i eto nas.
    13.5. urađena laparo. zbog sumnju na hidrosalfix(jajovod ispunje tekućinom) i vjerovatno odstranjivanje jajovoda, ali kad su mi radili laparo stanje je sasvim drugačije, tj. jajovodi su mi bili malo neprohodni, to su odčepili.odstranili jednu cistu 4cm koja je bila slijepljena na jajovod i odstranili mi hrpu priraslica.rečeno mi je ako ne ostvarimo trudnoću prirodnim putem da bi mi radili laparotomiju da srede jojovode da budu trajno prohodni, ovako se valda opet mogu začepiti,ali priraslice se svejedno mogu vratiti.ili da se odlučim za ivf, ja sam se odlučila za ivf, ne znam ni sama šta sam trebala šta bi tu bio pametno, još jedna operacija ili ovo. ima li netko savjet ili slično iskustvo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •