Stranica 12 od 66 PrviPrvi ... 210111213142262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 3262

Tema: 39+ (Klub Q10)

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    Ovo vam moram postati.

    http://novine.novilist.hr/Default.as...3286328592863M

    Mislim da je sasvim moguće postati mama u cijelim četrdesetima. Prirodno ili potpomognuto, svejedno. ( I ja sam). Četrdesete rules!
    Bravo Talijani.

  2. #2
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo vam moram postati.

    http://novine.novilist.hr/Default.as...3286328592863M

    Mislim da je sasvim moguće postati mama u cijelim četrdesetima. Prirodno ili potpomognuto, svejedno. ( I ja sam). Četrdesete rules!
    Bravo Talijani.
    Aleluja Italija, aj nek bar negdje budu napredni i moderni kad već nisu u zakonodavstvu glede IVF-a..................


    Curama ovog kluba veliki pozdrav!!!!!

  3. #3
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Beti3, mislim da je u Italiji prosjek godina IVF pacijentica najvisi u Europi a posebno puno ima zena iznad 43g u odnosu na ostale zemlje tako da ova odluka s te strane ima smisla iako je prirodu tesko pobijediti. Ipak, svakome treba dati sansu i to je za pohvalu.

  4. #4
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,527

    Početno

    Ja si danas baš razmišljam kako smo imali sreće iskoristiti sve najbolje od starog zakona (FET) i novog (besplatni lijekovi za žene 38+). Trebala bih biti sretna ali nikako ne mogu u potpunosti jer znam da postojeća situacija nije i nikada neće biti za većinu žena najbolje rješenje. Pitam se koliko ćemo trebati učiti na "slučaju Italija" a znamo svi kako su talijanke imale mukotrpnu borbu za osporavanje zakona. Kod nas nije zaživio čak ni FET za koji se obećavalo da će se izmijeniti što prije za kritične skupine žena, a kamoli sve drugo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    prvo, čestitke andreim
    i puno dobrih ~~~~~~~ za čekalice!

    drugo:do koliko je normalna temperatura nakon et? cijelo vrijeme mi je bila 37-37,1,vrlo ujednačeno, danas nagli skok na 37,5 nakon utrića i do 37,7-8 ???
    sada sam popila lupocet, što raditi??
    danas mi je 9dt dvodnevnog zametka

  6. #6
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Zlatta, ne vidim potrebu za snizavanjem temp ako ne osjetis simptome viroze ili sl. Bolje da raste nego da pada.Ja bih na tvom mjestu vec sutra ujutro radila testic, nikad se ne zna....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Osjetim temperaturu i vrućinu... stavljam i hladne obloge na ramena...
    testić ne mogu raditi jer sam primila drugi Brevactide u utorak

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Tiki ja sam vec spremila vibrice za srpanj!
    Zlatta nema potrebe snizavat temperaturu manju od 38 osim ako nemas neke druge simptome koje rjesavas Lupocetom, grlobolju i sl. Drzim palceve da je tempica dobar znak!
    Ja sam u pon na punkciji, estradiol je u petak bio oko 600, taman za dva folikula ali se dr odlucio za jos jedan dan stimulacije radi manjeg folikula. Pod traumom prirodnjaka sad se bojim bjezanja folikula, ali sto sad mogu osim cekati...sta bude bit ce.
    Uzivajte u vikendu!!!

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Zlatta, i moje čekanje bete bilo je pod temperaturom. Istina, zbog prehlade, ali neki su to protumačili kao dobar znak i bili su u pravu. Držim ti fige!

    Charlie ~~~~~~~~~ za ponedjeljak!

  10. #10
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    meni još uvijek menga nije došla a trebala u petak, nekako su mi se produžili ciklusi nakon zadnjeg transfera. Jedva čekam da krenem sa kontracepcijom, jel ko koristi Lindynete 30???

  11. #11
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Linalena, to je navodno isti sastav kao Cilest i Logest. Cula sam da idu na recept a i da su prilicno povoljene ako se kupuju.

  12. #12
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    je, dobila ih na recept ali sam ipak morala doplatiti oko 60kn za 2 kutije, inače 1 kutija toliko košta.
    I eto dobila i ja M, 30dc ciklus. Ajd i nije tako dug, i od danas počinjem sa kontracepcijom, odlučila da uzimam navečer u 8, jer ne bi htjela čekati do sutra ujutro.
    Svima puno puno ~~~~~~~~

  13. #13
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,364

    Početno

    Charlie i Zlatta ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ !

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,353

    Početno

    Cure, vibrice!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Folikuli su pricekali imamo 2 js!

  16. #16
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,527

    Početno

    Charlie, odlične vijesti. A sada pregršt ~~~~~~~~~~ za uspješno zaljubljivanje.
    Sara, kad se vadi beta?
    Svima u najdražem klubu ~~~~~~~~~~~~

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Charlie, bravo!
    Šaljem puno vibri za, kako kaže Andream, uspješno zaljubljivanje. Za ljubav na prvi pogled!

  18. #18
    Marchie37 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    378

    Početno

    Charlie, super vijesti, držim fige za dalje!!!

  19. #19
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj marchie37 prvotno napisa Vidi poruku
    charlie, super vijesti, držim fige za dalje!!!
    xxxxxxxx

  20. #20
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj marchie37 prvotno napisa Vidi poruku
    charlie, super vijesti, držim fige za dalje!!!
    xxx

  21. #21
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,847

    Početno

    andream čestitke i ovdje

    charlie čestitam na 2 js bravo i nek bude onako kako treba i da L. dobije bracu/seku za 9 mjeseci.

    Svim curkama iz 39+ želim ispunjenje snova.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,353

    Početno

    Charlie, ~~~~~~!!!

  23. #23
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    miba, ništa ne upadaš i po godinama i spadaš ovdje, i dobro došla. Sve je to istina što ti je dr rekao, što ne znači da se ne isplati pokušavati jer zato smo i ovdje - trudimo se i imamo dosta 39+ trudnica. Kako reagiraš na stimulacije i da li si vadila AMH?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    AMH nisam vadila jer dr. smatra da ne treba jer zasad dobro reagiram -u prošlom polustimuliranom sa 14 klomifena i 8 gonala dobili smo 6 js,a
    u stimuliranim ( prvi -20 menopura a drugi 27 merionala) smo dobili po 7 js - a sad opet u polustimuliranom-vidjet ćemo...
    Inače vas stalno pratim i švercam se na vašoj kavici često, samo nikako da se uključim, a danas nekako trebam neku pozitivnu riječ i eto mene tu !

  25. #25
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    AMH nisam vadila jer dr. smatra da ne treba jer zasad dobro reagiram -u prošlom polustimuliranom sa 14 klomifena i 8 gonala dobili smo 6 js,a
    u stimuliranim ( prvi -20 menopura a drugi 27 merionala) smo dobili po 7 js - a sad opet u polustimuliranom-vidjet ćemo...
    Inače vas stalno pratim i švercam se na vašoj kavici često, samo nikako da se uključim, a danas nekako trebam neku pozitivnu riječ i eto mene tu !
    zeno pa ti odlicno reagiras, nemas se kaj brinuti opusti se i uzivaj

  26. #26
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    samo da napisem da sam slabo reagirala na gonale a primila sam ih 32 kom. prosle god. u 11 mj.
    dobili 2 js...
    sad slabo reagiram na menopure, u subotu vadjenje js imam samo jedan folikul
    neznam kaj ce bit, pomalo me strah....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zlatta vibrice za sutrasnju betu!Andream bas lijepo...uzivaj!Hvala svima na vibricama, oplodjene su obje i cuvam jednog 5st i jednog 8st Miba lijepi rezultat, vibrice za dalje!

  28. #28
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    miba po potpisu vidim kod kojeg si dr.-a i iz vlastitog iskustva ti savjetujem da ga ne slušaš - on ne voli baš "starije" trudnice i stalno prigovara o godinama. Zato lijepo čepiće u uši i budi uporna i dalje, jer ti odlično reagiraš !

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,926

    Početno

    Cure,molim vas za pomoć.
    Danas sam dobila nalaz i nisam uspjela konzultirati ginekologa,a slijede praznici,pa ni neću tako skoro.
    Vadila sam u Vinogradskoj na treći dan ciklusa
    LH-6.0 (folikularna faza 2.4-12.6)
    FSH-8.6 (folikularna faza 3.5-12.5)
    ESTRADIOL-276 (folikularna faza 80-790)
    PROLAKTIN 4.8 (žene 2.0-30.0)

    Imam skoro 42.g i jedno dijete.
    U zadnje dvije godine mi se ciklus sa 28 dana skratio na 18-25.Ovuliram redovno,znam jer me boli za poludit
    Imam užasne pms-ove.Menstruacije mi traju nekad tri,a nekad manje od jednog dana.Prošla je iznimno trajala 6 i imala sam jedan veliki izljev za vrijeme spavanja.
    Od poroda 2000. ne koristim kontracepciju i nikako ne ostajem trudna.Dr tvrdi da je to zbog "godina"
    Molim da mi netko protumači nalaz,hvala.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    "od godina"?? pa 2000. nisi imala "godina" ??

  31. #31
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Tanči, ja ću ti protumačit nalaz (svoji smo)-stari se, i to je jedina istina, dosta nas je tu prošlo skraćivanje ciklusa, smanjenje krvarenja, užasne pms-ove-sve stu to ljepote naših mudrih i krasnih godina. Ako imate volje i želje-možeš otić do nekog dr-a pa za početak blaga indukcija ovulacije, ciljani odnosi, nakon njih utrići, a možete probati i IVF, sve ovisi o vašim željama, al trebalo bi probati tako kad ne ide prirodno zadnjih 10 godina. Jednostavno, s godinama slabi kvaliteta jajnih stanica i teško je utrefit onu dobru (al ne i nemoguće). Skraćeno-nalazi su ti sasvim ok.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 21.06.2011. at 20:44

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,353

    Početno

    Tanči, ako 11 godina prije si imala 31 godinu, odtad pokušavaš ostat trudna, a ginić to svodi na godine? Ili sam nešto pobrkala. 42 jesu godine, nalazi su ti OK, ali nisi vadila AMH, koji se u Vinogradskoj bez uputnice, bilo koji dc, izvadi za oko 200+ kuna, nalaz stiže za 14 dana mejlom. On govori o ovarijskoj rezervi više od ovih horomona (otkad su ti ti nalazi, btw), a još više UZV nalaz. Ako jako želiš drugo dijete, onda je vrijeme ići možda kod nekog specijaliste, tj. ne bit kod tog koji se "ne uzbuđuje" od 2000. - ako ti se to da.

    Miba - reagiraš fantastično i cost-effective s obzirom na dob (iskreno - tukla bi se nogom u guzu od sreće da s toliko malo lijekova tako lijepo reagiram), a "dr. koji ne voli godine" isto ima uspjeha i u visokoj dobi. Jel' dovoljno za utjehu? Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.06.2011. at 20:50

  33. #33
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    miba, s takvim krasnim reakcijama uspjeh je pred vratima, nije tvoj dr jedini koji ne voli starije (a još ni nemaš 40 pa ni ne spadaš u tu grupu), al kad ne znaju šta bi s nama onda kažu da su godine krive. Pridruži nam se na kavi na jesen.

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,926

    Početno

    Cure,puno hvala na komentarima.
    Sad mi je nekako lakše kad znam da se imam čemu nadati.
    Nalazi su friški.Vadila sam krv prije dva tjedna
    Da pojasnim ovo za "godine" Od 2000.ne koristim kontracepciju,ali nisam ni ciljano radila na bebi.Već,ono ako se ulovi-ulovi.
    Zadnje dvije godine baš ciljano pokušavam,ali ne ide.To je dr mislio pod godine.
    Probat ću na moru još malo ciljano.Znate ono:more,mjesečina,crno vino i dobra klopa,pa možda upali.
    Ako ne upali,na jesen idem obavezno u pravu MPO akciju.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Miba ne daj se obeshrabriti, tvoje su reakcije odlicne i treba samo malo srece da se uhvati ona prava js. Sretno sutra!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Tanči, sorry, ali ne razumijem, dvije godine ste na "ciljanim odnosima" i ništa, zašto onda još čekanja?? i daljnjih "ciljanih odnosa"?

    miba, sve smo mi prošle to o čemu govoriš, puno suza prolile zbog "godina" i dr.odnosa prema nama zbog toga ali glavu gore stalno nekoja od nas postaje trudnica i onda mama sretno!

    meni sutra 12dpt, brevactid 1500 primila u nedjelju UJUTRO, mogu li raditi testić ujutro? to bi bio peti dan od brevactida (brojim i nedjelju jer je bilo ujutro) Kada ste vi radile testić ako ste primile brevactid? Betu vadim u subotu.

  37. #37
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,926

    Početno

    zlatta, zato što je sada ljeto i godišnji i ja idem u nedjelju na more.
    Kad se vratim krećem u akciju, a to bude krajem kolovoza.

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Zlatta, ja sam drugi Brevactid primila u utorak oko 13.00, peti dan nakon transfera, (dan transfera brojim kao nulti), a test i prvu betu betu radila u sljedeći ponedjeljak. (Dakle, transfer i prvi Brevactid 27.01., drugi Brevactid 01.02., beta 07.02.) To je bio 11. dnt dviju blastica i jednog 6-staničnog zametka.
    Ja bi pričekala s testom do subote... Lako pričati, znam...
    Držim ti fige!

  39. #39
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Charlie,bravo za 2 js,nadam se lijepom transferu. Ima li novosti?
    Zlatta kako je s temperaturom? Sretno!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Temp. "postojana" 37-37,5 ali današnji test jedva vidljiva sjena od druge crtice (vjer.ostaci Brevactida, 5 dan je od primanja) tako da se nemam što puno nadati beti u subotu jer danas mi je 14 dpo ...
    lh pozitivna ali ona nije relevantan pokazatelj, samo nam služi da se bolje zbunjujemo...
    a ništa, suze su sad stale i razmišljamo što dalje...

  41. #41
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    zlatta, sve što si nabrojila kaže da su sve opcije otvorene i da s nestrpljenjem čekamo tvoju betu sutra i ~~~~~~~~~~~

  42. #42
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    zlatta, za sutra~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  43. #43
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,527

    Početno

    Zlatta, za lijepu brojčicu ~~~~~~~~~~~~Charlie, kako je prošlo zaljubljivanje?A gdje nam je Mali miš, kako napreduje trudnoća?Svima u klubu ~~~~~~~~~~~~~~~~I hvala još jednom na čestitkama i dalje, da nije bilo bete, ne bih imala pojma ni sada da sam T...

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Zlatta, čvrsto držim fige za sutra!
    Charlie ~~~~~~!

    Andream, nek tako i ostane, da nam uskoro kažeš: da mi trbuh ne raste ne bi ni znala da sam trudna.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    curke -hvala na podršci-lakše je kad te netko razumije!
    inače preživjela sam današnju punkciju-opet dobili 6js-još tulum u labu...
    svima šaljem puno ~~~~~~~~~~ i pusa

  46. #46
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Zlatta,za sada lijepi simptomčeki, vibrice šaljem s mob-a!!!
    Miba,svaka čast!!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    drage moje, hvala na podršci, smirila sam se...i čekam subotu jer u subotu vadim betu.

    charlie, super za dva zametka, neka se prime za mamicu
    marincezg
    miba, 6 js! čestitam

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Miba, super rezultat! Vibrice za dalje!
    Charlie, držim fige, jako.
    Zlatta ~~~~~~~~~~~! Čekamo subotu s tobom!

  49. #49
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Zlata ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za subotu i lijepu betu...

  50. #50
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    jutro cure, imam pitanjce.
    u prošlom ciklusu sam počela supresiju sa sprejom synarela. menga je ovaj put dosla na vrijeme..točna kao švicarski sat. moram li se brinuti? mislim, vidim da obično supresija produži ciklus koji dan, i meni je prošli put. ovaj put sve po crti. jajnike sam osjetila da pomalo 'zatežu' otkad uzimam taj sprej. ima li smisla tražiti ultrazvuk pred stimulaciju, od vikenda sam pikalica?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •