s ovime se slažem.
i ima jako puno pedijatara koji će ti reći da to i to cjepivo nema nuspojava ni nema reakcija. tim riječima. a pod time podrazumijevaju (valjda) da se oni u dosadašnjem radu nisu susreli s istima.a lokalne reakcije i povišene temperature rijetko tko od nas uopće prijavi.
ostatak posta neću komentirati, ali ova prva rečenica već apsolutno nema smisla.Da su svi doktori jednako misle o cijepljenju (a svi učili isto u školi),
to što je netko završio medicinu, a specijalizirao ortopediju, ništa ne znači.
Pedijatar moje djece, super lik, obavezno upozorava na nuspojave, i još mi sestra uturi one papire s cijelim popisom istih - pročitajte to!
No ja svejedno, koja sam iz svoje nestručnosti/indolencije/povjerenja/straha od bolesti uslijed necijepljenja/linije manjeg otpora, svega toga, već u startu cjepiša, ne čitam.
Istina, lagano povišenu temp. (na koje sam upozorena, ali ne svaki put jer je ni ne bude svaki put) nikad nisam prijavila, nisam to smatrala potrebnim, meni je to normalna imunoreakcija organizma na nešto strano, tako da to ni pedijatar nije bilježio jer ja to zanemarujem. Ne skidam ni temp. ispod 39, a nikad nije bila tolika nakon cjepiva. Jesmo li trebali ama baš svaku blagu nuspojavu prijaviti radi valjane statistike? Je li to po zakonu ispravno? Mislim da se bilježe samo jače i neuobičajene reakcije, šta god to značilo.
Što su točno nuspojave cijepljenja? Kako se definiraju?
Ja nisam prijavljivala lagano i prolazno povišenje temperature, niti lokalno crvenilo.
Ne, ne neeee.. ne govorim čak niti o doktorima općenito. Ovo sam govorila baš o specifičnom slučaju - jer sam imala prilike čuti naše vrlo cijenjene stručnjake koji se vrlo ne slažu s njihovim kolegama. Da se ti doktori ne zalažu da ukidanje pojedinih cjepiva, ja ne bih vjerojatno puno razmišljala o tome. Oni su bili ti koji su mi bacili bubu u uho, do tada sam vjerovala svima![]()