Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: DR. Marđetko

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Post DR. Marđetko

    ako se o naslovljenom doktoru pisalo možete me prebaciti na tu temu...ja nisam uspjela naći. Uglavnom, P. je 3 godišnjak sa dijagnozom "alegr. astma" . Standardnim metodama nije utvrđeno na šta bi bio alergičan, a problemi sa kožom, kašljucanjem, urtikarijom i sl. se ponavljaju. Očajni smo bili i odlučili se na pregled kod dotičnog dr. Čula sam pro i contra komentare, ali nemam što izgubiti...Uglavnom, po njemu moramo izbaciti sve na bazi mlijeka (napominjem da su svi testovi opterećenja, prick, krvni na mlijeko kod standardnih pretraga bili neg.), citruse, kvasac, bjeljanjak...sve bih to prihvatila da nisam od ranije primjetila kako imenovani dr. svoj djeci uvede isti režim prehrane ( sa naglaskom na izbacivanje krav. mlijeka) i po tome ispada da svoj djeci problemi sa alergijama proizlaze iz istih ili sličnih namirnica. Zbog svega navedenog sam malo skeptična i pitam se treba li dijete podvrgnuti takvoj prehrani?! Ako imate iskustava, please pišite...

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,414

    Početno

    Mi smo slijedili takav režim kad je moj sin imao problema sa opstruktivnim bronhitisima (svi testovi na alergiju su bili negativni). Preporuke za izbjegavanje navede hrane imaju polazište iz nekih altrnatvnijih smjerova, tj. ta hrana stvar sluz u organizmu, pa prema tome i sluz u dišnim putevima. Nikad nisam čula za dotičnog doktora, ali za takve preporuke jesam , i nemaju veze sa alergijama doslovno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.07.2011. at 22:06

  3. #3
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    svim alergičarima se preporučuje izbjegavanje mliječnih proizvoda, pogotovo u sezoni alergija

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Peso, koliko ja shvaćam - to što iz krvi, preko pricka, RIST-RAST-a nije utvrđeno nešto, pogotovo za dišne alergije, nije znak da te alergije ne postoje ili tako nešto, navodno, to se može dokazivat vani (ima neki lab u Austriji i to košta), ali je za terapiju i liječenje nepotrebno.

    Primjer - moja mala ima samo što ne zalijepljenu dg. alergijske astme (ono "astma in obs" je sad, prije se vodilo kao blaže - recidivirajuće bronhoopstrukcije).

    Prvi put kad je zbog bronhoopstr. početkom 4. mjeseca završila na Srebrenjaku je imala igE oko 150, nakon toga prick negativa. Sad (godinu dana nakon) smo je opet testirali jer je opet imala probleme početkom 4. mjeseca igE, RIST, RAST na inhalacijske - sve je bilo negativno, doduše, na prick ovaj put uopće nije regirala (i histamin, kontrola - je bio negativan).

    Ovako je nama dr. objasnila - to što je negativno, ne znači da ona nije alergična, znači samo da se preko krvi i kože nije ulovilo, a njena primarna alergija se ionako ne manifestira kožom, nego dišno. Postoji lab u Austriji di bi se moglo čačkat dalje, ali je za terapijski ishod nepotrebno - varirat Flixotide, ako ne upali (hvala Bogu, djeluje nam zasad), onda kombinirat Singular. Kristalno je jasno da ona je na nešto (vjerojatno breza) alergična, jer reagira uvijek baš početkom 4. i to kad točno cvate breza, koje nam je pun park di nam gleda prozor. Tj., bez obzira što to još nije uhvaćeno preko krvi ili pricka, kristalno je jasno da joj to radi problem.

    Isto tako moj reuma faktor. Od 12 godine imam probleme s hladnim morem, zrakom, puhanjima - trigerira bol. Reuma faktor je postao pozitivan tek u mojoj 40-toj, ali to ne znači da ja taj problem nisam imala i prije.

    Bottomline - po meni, možeš sve probat. Iako sam ja načelno "protiv" (točnije - ne vjerujem) u homeopatiju, vidim da se baš područje alergija predaje i da tu klasika ima svoje dosege, čim i tipa poliklinika Helena uvodi homeopatu za liječnje (sad, jel' to zato jer "tržište" traži ili jel' to nešto djeluje, pojma nemam). Moje je zasad uvjerenje da je to zato jer tržište traži, ali da mi kćer ima probleme koji su klasikom neupravljivi vjerojatno bi i ja, u trenutku očaja, ako bi do toga došlo, popustila u tom stavu i isprobala svašta ako bi kod sebe uspjela nabildat uvjerenje da to ima smisla, dosad sam za druge teme di se alternativa pokušava probit i uspješno probija (neplodnost, reuma) itd. rekla - ne, hvala - jer mi jednostavno fali uvjerenja da to išta radi.

    Sretno!!!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2011. at 09:42

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Osobno znam jednu obitelj koja posjećuje dr. Marđetka i koja je na djevojčici od 5 godina imala rezultate od primjene njegovih preporuka. Njima je (iz sjećanja) zabranjeno isto k.mlijeko, ali i rafinirani šećer i bijelo brašno. Mama djevojčice primjećuje recidivizam problema kad se djevojčica "ogriješi" o zabranjenu hranu. Imaju samo riječi hvale za dotičnog dr.-a
    Iako MM ima problema s neurodermitisom (atopijski dermatitis) još uvijek se nismo odlučili posjetiti tog dr-a...
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 22.07.2011. at 10:04

  6. #6
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    na žalost u hrvatskoj je samo 1 lab opremljen instrumentom koji detektira vrlo niske vrijednosti specifičnih alergena, svi ostali, pa čak i najugledniji labosi imaju opremu iz 80-ih koja ima vrlo visoku granicu detekcije. i mnoge alergije se "ne vide"

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Da... meni je bitno da se ova kod moje male manifestira u određeno vrijeme, pa mi i ne treba lab potvrda (zasad) da je to (zasad najviše) breza kad je relativno očito da je - jer je (zasad) klasično-medicinski upravljiva, javlja se u točno određeno doba da je baš najgore - uvijek početkom 4. mjeseca

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Nije mi toliko problem sa astmom jer to uspijevam sa flixotidom i morem riješiti, ali koža (atopična), i povremene jake reakcije urtikarije (nakon što pojede nešto, npr. kukuruz, a na kojeg prije nije reagirao...) nas muče od 6 mjeseca njegovog života. Ne znam imam li mogućnosti (jer je vrtićko dijete) sprovest tako rigorozan način prehrane..., a o homeopatskim pripr. nemam nikakav stav. Razlog zbog kojeg smo otišli kod dr. M. je bio taj da nam da neke smjernice u prehrani, ali vidim da kod svih pacijenata smjernice idu u istom pravcu. Koji je to labos u RH koji jedini može točno utvrditi uzorke problema kod djece sa "nespecifičnim alergijama" ?

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Peso, off topic pitanje - kako idu astma i vrtić, je li više vani, nego unutra? Mi smo moju malu pretprošle godine nakon bronohoopstrukcije-upale pluća - izvadili, sad je vraćamo... i umirem od straha da nam vrtić ne postane ono što je bio neposredno prije nego što smo je odlučili izvaditi - plaćeno mjesto za zagarantirano instantno razbolijevanje unutar tri dana, iako će bit na flixu?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    peso nije istina da svima daje iste smjernice. Bilo bi OK prema tvom djetetu da bar pokušaš primijeniti te smjernice na mjesec-dva. U vrtiću se možeš snaći, djevojčica o kojom sam pisala je vrtićko dijete i njezina je mama sve izdogovarala sasvim uspješno. Moja nećakinja je alergična na k.mlijeko, soju, jaja i druge stvari, isto vrtićko dijete i isto se vrtić prilagodio njezinim potrebama. Probaj, radije nego lijekovi za astmu i atopična koža (koja svrbi i odraslu osobu i dovodi do ludila, a kamoli dijete).

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,414

    Početno

    Citiraj peso prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi toliko problem sa astmom jer to uspijevam sa flixotidom i morem riješiti, ali koža (atopična), i povremene jake reakcije urtikarije (nakon što pojede nešto, npr. kukuruz, a na kojeg prije nije reagirao...) nas muče od 6 mjeseca njegovog života. Ne znam imam li mogućnosti (jer je vrtićko dijete) sprovest tako rigorozan način prehrane..., a o homeopatskim pripr. nemam nikakav stav. Razlog zbog kojeg smo otišli kod dr. M. je bio taj da nam da neke smjernice u prehrani, ali vidim da kod svih pacijenata smjernice idu u istom pravcu. Koji je to labos u RH koji jedini može točno utvrditi uzorke problema kod djece sa "nespecifičnim alergijama" ?
    Zaista nema potrebe za kolutanjem. To jesu nekakve općenite smjernice za osobe sa alergijama ili čestim respiratornim infektima.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Imam u susjedstvu dječaka koji boliuje od chronove bolesti i još nečeg povezanog s jetrom.
    Nakon posjeta marđetku , dijete se preporodilo , nalazi su puuuuno bolji .

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Peso, off topic pitanje - kako idu astma i vrtić, je li više vani, nego unutra? Mi smo moju malu pretprošle godine nakon bronohoopstrukcije-upale pluća - izvadili, sad je vraćamo... i umirem od straha da nam vrtić ne postane ono što je bio neposredno prije nego što smo je odlučili izvaditi - plaćeno mjesto za zagarantirano instantno razbolijevanje unutar tri dana, iako će bit na flixu?
    Vrtić je prošao dosta dobro...tj. ništa lošije od druge djece, koja nemaju takvih problema. Znači, uz terapiju flixot. i pravovremenim reagiranjem kada se javi prehlada (sterimar, inhalacije, pošteda od vrtića na par dana i sl., moram priznat da sa respiratornim sustavom nismo imali značajnijih problema. Od 10/10 mj. do danas je pio 1 x antibiotik, a sve temper. su bile virusnog porijekla. Sve u svemu smo zadovoljni.
    Ali zbog alergija i čudnih reagiranja na neke namirnice sam otišla kod Marđetka...i znam da smjernice za prehranu, kakve je preporučio, su preporučljive za djecu sa takvim problemima, ali isto tako znam 2 odraslih koji su imali sasvim neke druge probleme, a preporuke su bile skoro identične...uglavnom, osnova je očigledno u detoksikaciji organizma. Malo me straši ta rigorozna prehrana (ne: kvasac, ništa slatko, određeno voće, ništa od mlijeka i mliječnih proizvoda....). Ne moram napomenuti kako kvasca i šećera imamo u većini namirnica...ali probat ću neko vrijeme. P. već pita za neku hranu: "mama smijem li ja ovo jesti..."

  14. #14
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj peso prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je to labos u RH koji jedini može točno utvrditi uzorke problema kod djece sa "nespecifičnim alergijama" ?
    napisala sam da
    detektira vrlo niske vrijednosti specifičnih alergena
    , a ne da je jedini koji točno utvrđuje uzroke problema. nemojmo brkati pojmove i navoditi ljude da donesu pogrešne zaključke
    Posljednje uređivanje od magriz : 25.07.2011. at 22:47

  15. #15
    josipa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Nakon više godina nepisanja na forumima pojavila se jedna tema na kojoj imam nešto za napisati.
    Peso, imam dijete od 6 godina sa sličnim problemima koji se pojavljuju od njegovod 6 mj., odnosno od uvođenja dohrane. Dakle problemi su neurodermitis, povremene bronhoopstrukcije, česti zatvori i neprobavljena hrana u stolici, kao i napuhnut trbuh, a i cijeli spektar psiholoških "problema".
    Za ovakve probleme trenutno se nudi puno mogućnosti liječenja, klasičnih i alternativnih, a najviše zbunjuje što često zagovornici jedne metode pokušavaju umanjiti utjecaj druge metode i ponašaju se kao da jedna drugu isključuju.
    Tako sam ja posjetila nekoliko dr. klasične medicine (kod njih pretim stanje i provjeravam da li se prema njima bolest pogoršava ili poboljšava, posjetila sam nekoliko stručnjaka alternative i od njihovih savjeta primjenjujem one koje mi se čine da imaju pozitivni utjecaj i stvorila neke svoje osnovne stavove kojih se držim (primjena što manje ikakvih ljekova, prirodnih ili sintetskih, liječenje prilagođenom prehranom i homeopatijom uz pomoć što manje klasičnih ljekova koje koristimo za micanje simptoma kod kriza.
    I na kraju rezultati koje smo postigli ovim pristupom nisu potpuno izlječenje ali nakon primjene dijete dr. marđetka dijete nema problema sa probavom ni povremene urtikarije, bronhoopstrukcije su se prorijedile i dogode se 2-3 puta godišnje, tada ih rješavamo klasičnim metodama, homeopatija povoljno utječe na psihološke probleme koji bi ponekad izazivali bronhoopstrukcije, a prema pregledima klasične med. prick test pokazao manju reakciju na kućnu prašinu, a stanje sa opstrukcijama se ne pogoršava.

    I da ti odgovorim na pitanje s početka dr. marđetko je propisao i mom sinu sličnu dijetu, bez pšenice, kravljeg mlijeka, jaja, naranči, jagoda i čokolade, te uzimanje hrane određenim radom voće ujutro, meso u kombinaciji sa povrćem bez ugljikohidrata, ali toga se pridržavamo svaki drugi treći dan, ne baš potpuno , zabranjene namirnice su izbačene potpuno. U vrtiću je to fukncioniralo tako da sam dolazila u vrtić 10-ak min. ranije i sa kuharicama dogovarala obroke, donosila njegovo mlijeko ili neke posebne namirnice koje oni nemaju i tako je sve bilo OK, uvijek se našlo na meniju nešto što on smije jesti, a on sam je dijetu prihvatio jako dobro zna što smije, što ne i zašto ali ljeti mu nije lako gledati kad netko jede sladoled pa imamo uvijek neka sitna iznenađenja u pripremi .

    Dakle nisam ni blizu ideji da je ovo najbolji pristup problemu ali jedan je od mogućih meni prihvatljiv.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    napisala sam da , a ne da je jedini koji točno utvrđuje uzroke problema. nemojmo brkati pojmove i navoditi ljude da donesu pogrešne zaključke
    Ok...krivo sam se izrazila...ali svejedno nisi napisala koji je to labos...

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    i ste kaj rješili???

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    koža je super, ali kašalj ga muči ujutro...valjda cvate ambrozija, iako je na moru, moram mu vratiti terapiju. Prvih 3 tjedna sam se strogo pridržavala režima, ali sada malo i ogriješem, pa mu svako 2 dan dam nešto slatko (1 bombončić, neki puding od soje, ili pak malo kiflice....jer me jadničak moli iz dana u dan kada će oći nešto slatko pojesti.) Sve mliječno smo potpuno eliminirali, a ako se koji dan i ogrijšemo o slatkiš ili kvasno, mislim da to nije strašno...samo treba maksimalno izbaciti takve stvari iz svakodnevnog jelovnika, koje smo prije svaki dan tamanili. Muči me samo kako nadomjestiti kalcij? jer, klasični medicinari strogo zabranjuju izbacivanje životinjskih proteina iz prehrane djece koja su u razvoju, a pogotovu mlijeka. Meso jede.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    ima nekih novijih iskustva, planiram ga posjetiti ovo ljeto kad idemo na more

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    podižem!

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    jel bio tko skoro, probala sam par puta zvat al se niko ne javlja, slala i mejle, jedino ako imam krivi kontakt

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel bio tko skoro, probala sam par puta zvat al se niko ne javlja, slala i mejle, jedino ako imam krivi kontakt
    Bile moje kolegice s posla ( u 6 mj) one ga jako hvale po pitanju alergija

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Ajde mi pošalji kontakt

  24. #24
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde mi pošalji kontakt
    http://www.drmardjetko.hr/Page/kontakt-37

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    To sam zvala, imali kakvo radno vrijeme možda sam zvala u krivo vrijeme

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •