Trina to nije rekla. Nitko nije rekao da će muž ševiti okolo ako nema seksa u braku. Ne znam gdje si to pročitala.
A kad se u trudnoći seks zabranjuje to je u krugu od metra oko cerviksa. Se razmemo?
Muškarci vole razmišljati o seksu i raditi ga. Sad idem tražiti link na istraživanje. Evo jedan:
http://www.cafe.ba/fun/39615_O-cemu-...m-o-seksu.html
Malo više treba čitati knjige pa će se proširiti slika o svijetu.
Naravno da muškarci rade, vladaju, odgajaju djecu, sviraju, spavaju, rade baš sve, ali I vole seks. Točka.
Ovo sam pročiala nekoliko puta, pa još nekoliko i ne mogu vjerovati da si to napisala ili možda ne čitam dovoljno pa zato ne razumijem. Nadam se da shvaćaš koliko vrijeđaš ovom izjavom.
Isto kao i zasad skulirana svojom izjavom o količini glupih, naivnih i slijepih žena na ovoj temi.
Nitko od nas nije rekao da muškarcima seks nije važan, ali dozvolite da nije svima jednako važan i da neće njih 99% prilikom prvih problema potrebe zadovoljiti negdje drugdje.
I zanima me ako mi je libido na nižoj razini nakon kojeg vremena bih se trebala zabrinuti da ne ode negdje drugdje, čisto da znam nakon koliko vremena bih se trebala podati tj. prisiliti na seks. Nemamo tih problema ali eto za ubuduće ako nas zadesi.
a bice nije skuzila,ne bi mi namjerno dodavala soli na ranu...eh,da je barem tu,ne bi se ja brinula za indukciju....
a di sam ja napisala da govorim o zenama na ovoj temi??? referirala sam se na Trinin primjer o 'nevjerojatnoj' prici o nevjeri i varanju...
i onda rekla da ne zelim i ja davat svoje primjere ali da eto vidim da ima puuno takvih zena -glupe,naivne,slijepe i eto ocito bez zenske intuicije...
navela sam jedino u zagradama glavne zvijezde iz Kozjak filmica,necemo sad valjda diskutirat o njihovoj inteligenciji?
Ne izmišljam, kad bi vam napisala detalje ove priče šokirali bi se. Ali neću jer je ovo preposjećen forum.
Znam da se prevare događaju i da muškarci a i žene, ali eto ovdje smo se uhvatile muških polovica, potraže seks drugdje, ali ne svi. Iskreno ja ne mogu razumijeti prevaru, nemam želudac za to, ne bih mogla varati, rađe bih pokupila stvari i užasno mi je da netko može pogaziti sve i godine provedene s tom osobom i djecu i prošlost zbog seksa i zbog toga što partnerica neko vrijeme nem želju.
Meni seks nije na prvom mjestu, ali je jako bitan i jedan poseban začin našem odnosu, ali na prvom mjestu nije, a nije ni MM-u. Bio nam je na prvom mjestu na počeku veze kad smo bili neopterećeni životnim pitanjima. Ali to ne znači ako nam više nije na prvom mjestu da kvalitetom nije isti, pa čak i bolji.
Meni je nekoliko mjeseci nakon poroda libido bio izuzetno nizak, pa kad to zbrojim sa zadnja 3 mjeseca trudnoće kad nam je seks bio zabranjem dobijem jedan popriličan period i moram reći da smo ja i MM o tome otvoreno razgovarali, potpuno me razumio, pomogao i bio strpljiv i na kraju je sve došlo na svoje, ali niti u jednom trenutku nisam osjetila da bih ja trebala nešto protiv svoje volje jer će on inače otići drugdje.
Moram reći da sam takve koji bi potražili drugdje i iza leđa uvijek znala namirisati i bježala sam od njih. Volim iskrenost i poštenje pa ako ne ide zbog ovih ili onih razloga raziđimo se pa onda tražimo drugdje.
Moram priznati da sam i ja tako iščitala te postove.
edit: kao Anemona
Posljednje uređivanje od apricot : 02.08.2011. at 23:12
A možeš li prihvatiti činjenicu da ipak nisu svi tako obazrivi kao ti, zapravo, da velika većina to nije? Da su ljudi svakakvi i rade svakakve stvari? I da su u svakakvim brakovima, da je sve manje brakova stvarno iz velike ljubavi?
naravno.
ali ne da ih je 99%
čak bih licitirala i oko 50%
ja stojim iza svojih riječi.
S tim da se ne izvlače pojedine rečenice iz polametarskog teksta nego da se čita sve u kompletu, po mogućnosti s razumijevanjem
Posljednje uređivanje od Trina : 02.08.2011. at 23:29
eh da, i ja obožavam izvlačenje stvari iz konteksta...jer bitna je ova jedna jedina rečenica koju sam napisala, a sve ostala kaj sam pisala nije bitno...Zašto sam se uopće natipkala toliko...Već me i noga boli od tipkanja..umjesto da se odem naspavati, da kad muž dođe s puta budem taman fino odmorna za seks...![]()
A gle, ja ni ne mislim pokušavati vidjeti što bi se desilo da uskratim mužu. Stvarno ne znam, i nikad ne reci nikad, pogotovo kad ih pukne kriza srednjih godina (moj saaaaaamo što nije ušo u te srednje godine, zasad se fino drži), pa podjetinje, pa svašta nešto....Zašto riskirati? I ja i dalje stojim iza svega što sam napisala. Meni se nemreju desiti 3 godine...Ni manje...
Zašto, apricot? Meni to nije bezobrazno, nego istinito.
ana.m kad uđe u srednje godine kupi si skuter ili motor pa njime kompenzira.![]()
Sve se vrti oko seksa, u svakom filmu imaš scene seksa, u svakoj reklami žena se guzi i namješta, na netu iz svakog kantuna iskaču gole ženske, svako malo neke afere s prostitutkama i poznatim muškarcima koji su ih plaćali...nisam primjetila da nam goli muškarci mašu svojim pišulincima s reklama ili da možemo reći da smo bombardirane golim muškarcima, kao što još nisam čula da je mlada ženska morala platiti nekom muškarcu za seksualne usluge. Sve reklame koje su namijenjene ženama su romantičnog štiha, sve nešto ide na ljubav, romantiku, djecu, osjećaje.. A one za muškarce su Sex. A zašto je to sve tako? Zato što smo izmislile nekakav postotak i zato što nije istina da oni funkcioniraju na takav način? Ili funkcionira 50% ali vaši muževi ne spadaju u taj postotak?
Trina, ne znam zašto se i dalje ne razumijemo?
1.) sve se vrti oko seksa je meni jedno jako teško banaliziranje života (reklama nije život, prostitutke i razno razne ine afere nisu moj život, a ni život nikoga koga poznajem)
2.) meni nije problem (bez obzira što ti misliš drugačije) prihvatiti da je u životu jednog muškarca seks jako važan
3.) čak mi nije ni problem prihvatiti da je večini muškaraca (ma može i 99%) seks jako važan
4.) nije mi problem prihvatiti ni da je mojem mužu seks jako važan, jer je, kao i meni
Ono što meni predstavlja "velik problem" i što ne mogu prihvatiti kao univerzalnu istinu je:
1.) da 99% muškaraca razmišlja strogo i samo pimpekom
2.) da će posljedica toga razmišljanja biti da svih 99% muškaraca čim ne dobije doma dovoljno seksa, isti će potražiti drugdje
To mi je banaliziranje, to mi je uvreda za muški rod, za instituciju braka,... kosi se sa mojim stavovima.
statistike kažu kako muškarac u svakome satu 4 puta pomisli na seks.
to nije "novovjekovni" običaj, kada se o seksu razmišlja kao o ugodi, nego još od prapovijesti, kada je taj nagon dolazio zbog čisto reproduktivnih razloga.
ono što, međutim, razlikuje ondašnjeg čovjeka od današnjeg, jest da ovaj današnji može obuzdati svoje nagone i ne dopustiti da taj poriv za seksom upravlja njegovim životom.
u međuvremenu su se pojavile i različite sublimacije: vikanje na utakmicama, brzi auti, ekstremni sportovi... koješta.
a kod nekih je to ostao i zdrav razum koji svih tih 48 puta dnevno kaže: stani na loptu.
nego... zasad skulirana, jel znaš ti koji je dobar način za potaknut trudove?![]()
puntica pa ne bi ni ja...ali evo recimo, bila je moja frendica, cca 10 godina idile, dvoje djece, brak super, sve štima, otac divan, muž divan...dugo se nismo vidjele i onda bum...rastali su se. Zašto? Počeo ju je tuči..ON?? Kako, zašto...? Vjerujem da ni ona ne bi bila s njim ni 5 minuta u braku! pa se žena rastala...Bila je 10 godina s njim u braku, a nije ga upoznala!
Nisam sve pročitala, ali možete li zamisliti da konstantno izbjegavanje seksa od strane jednog partnera bude s druge strane protumačeno kao nedostatak ljubavi, kao znak da jedan partner više ne želi drugoga? Ma koliko bili na sladoledu.
Pa evo, ja bih posumnjala baš na to. Osjećala bih se neželjeno i jadno. Onak, zakaj me neće? I da, pitala bih ga naravno! Ali, tko garantira da bi on bio iskren? Jer ako bi se našao u toj situaciji da me izbjegava, ne vjerujem baš da bi mi rekao "Je, da, baš si mi fuj!" Hebeš sladoled, od toga se smo još mogu udebljati i izgleadti još manje privlačno.![]()
Pa ja tako i tumačim ove "ostavio me jer mu nisam dala" spike. Nije stvar samo u nezadovoljavanju fizičke potrebe. Jer kontrola istih nas razlikuje od životinja, a ja odbijam vjerovati da je MM u razini s jednim psom. Ali mu treba osjećaj da je voljen i poželjan, to je pak obilježje zdravog čovjeka.
ana.m ovo se uvijek na žalost može dogoditi, nitko od nas to ne negira. Barem ja ne. Ja uvijek polazim od toga da smatram da partnera jako dobro poznajem, a i on mene, ali da se situacija totalno okrene, da se totalno promijenim ili ja ili on, uvijek ostaje opcija rastanka.
Trenutno smatram da se tako nešto nemože dogoditi, ali ne stavljam ruku u vatru.
Meni je to jasno, nisam tvrdila drugačije. Samo tvrdim da se u braku ne smije dogoditi da jedna strana šuti 2 godine o problemu i smetnjama, treba ih rješavati.
X na ovaj dio (naravno, ako izbjegavanje nema neki opravdani razlog tipa bolest, trudnoća.. i ako osoba koja seks izblegava ne želi riješiti problem).
Ono što ja mislim je da ste izpobrkale 2 stvari.
1. Dugotrajno (tipa višegodišnje, ne dvotjedno) izbjegavanje seksa, izbjegavanje pričanja o toj temi i rješavanja tog problema će u većini sluajeva uzrokovati scenarije koji uključuju udaljavanje, rastavu, pa možda i šaranje kod ponekih primjera.
Razlika je jedino što će se dijelu forumašica podrazumijevati da supružnici taj problem prvo pokušaju zajednički riješiti, a dijelu se podrazumijeva da će se seksualni supružnik seksati van braka.
2. Muškarci (i žene) ne misle onom stvari u 99% slučajeva. Možda sedamnaestogodišnjaci da, no ne izgrađeni, zreli ljudi. Naravno da postoje iznimke o kakvima priča trina. I postoje kurviši, nasilnice, manipulatori, lažovi, kradljivice (namjerno govorim i o muškom i ženskom rodu).
Isto tako vjerujem da osobi koja se susreće s takvim krugom to može činiti normalno i generalizirati da su svi takvi. OK, meni je to shvatljivo.
Ako ja kažem da ne vjerujem da su muškarci opsjednuti seksom i da će skočiti na svaku koja ih pogleda i ako netko zbog toga misli da nisam dovoljno knjiga pročitala ili da živim u zabludi - OK. To uopće nije uvreda za mene, nego za onoga tko tako napiše.
Štoviše, ispravljam sama sebe - to čak nije ni uvreda. I uopće se ne vrijeđam, neka. Bolje da oni žale mene da sam naivna nego sami sebe zbog razloga radi kojeg uopće imaju takav stav.
Posljednje uređivanje od icyoh : 03.08.2011. at 09:37
mitovski, mislim da je dovoljno da mu daš jednom dnevno, pa si sigurna.
Ali dobro pazi, mora se prazniti jednom dnevno, jer ako mu udari iz pimpeka u glavu, ne bude dobro.![]()
Eeeeeeee, to je to! Ne možeš staviti ruku u vatru i nikad ne znaš kaj te može zadesiti. I naravno da ne treba šutiti dvije godine, ali ni razgovor ne garantira promjenama. Opet se vraćamo na Trininu priču gdje je žena mislila da je rješila sve razgovorom, da se muž pomnirio sa situacijom, kad ono, istina je puno drugačija.
Meni se cijelo vrijeme pisanje ustvari čini (čak se usudim reči da sam sigurna) da se ustvari svi slažemu u svemu, osim u načinu rješavanja nedostatka seksa.
Jasno da mi nebi bilo drago da muža ili mene ne interesira više seks i da bih se zapitala i razgovarala ali sam sretna jer znam da imam muža koji ako me više nebi volio i ne bih mu bila privlačna nebi varao nego bi me ostavio. Kod onoga tko je sposoban varati meni su upitne i sve druge kvalitete i sretna sam što sam pronašla osobu koja nema želudac za varanje i laganje koliko god vi mislile da sam naivna.
I dodajem slijedeće.
Seks je samo jedan od aspekata braka. Tu postoje i druge stvari - zajednički interesi, financijaska situacija, osjećaji, djeca...
Na bilokojem od tih područja može doći do pogoršanja unutar zdravog braka. I za vjerovati je da će se u većini brakova pojaviti barem jedan problem s nekog od tih područja.
No poanta zadravih brakova je da će svaki problem pokušati zajedno riješiti i prevladati ga - bilo to da jedan od supružnika izgubi libido, posao, afinitet prema zajedničkom hobiju...
Muža sam odabrala u dobru i zlu. I on mene.
I naravno da sam toliko naivna da vjerujem da ćemo bilokoji problem zajedno dočekati. A ne da će jedno od nas krenuti linijom manjeg otpora i da će na znak prvog problema on pobjeći sa susjedom s većim sisama od mojih, a ja sa susjedom koji ima bolji auto od mog muža (kad već generaliziramo jelte).
Čak i najbezazleniji povod može postati nepremostivi problem ako se o tome ne može razgovarati i riješava ga.
Posljednje uređivanje od icyoh : 03.08.2011. at 09:46
Nekako mislim da gdje je iskren i otvoren odnos i gdje naravo ima ljubavi da se sve može riješiti i da tu nema mjesta varanju....ali eto možda opet izbija moja naivnost.
Točno. Ljubav može bez problema riješiti DVIJE godine neseksanja sa mužem i gađenja pri pomisli na isto.
U nekom drugom svemiru.
Žao mi je da si se našla uvrijeđena sa mojom primjedbom da čitanje knjiga širi horizonte. Meni je to dobar savjet za mnoge životne situacije. Ispričavam se svima koje je ta izjava povrijedila.