Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Tražimo od ministra javnu ispriku!

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno Tražimo od ministra javnu ispriku!

    Budući da naš vrli ministar Milinović misli da se nama, neplodnim parovima u Hrvatskoj treba ispričari oporba, moje je mišljenje kako nam on, i to svakom paru ponaosob duguje javnu ispriku. Stoga mu šaljem e-mail tražeći od njega javnu ispriku zbog moje 2 izgubljene reproduktivne godine. Uključite se, obaspimo ga mailovima kao i zadnji put, a osim njemu šaljimo i Vladi, predsjedniku, strankama, medijima... Svatko može tražiti ispriku iz svojih razloga: zbog iznesenih nesitina, zbog čekanja na lijekove; zbog toga što zbog njegovog zakona nisu u zadnje dvije godine uspjeli postati roditelj; zbog bačenih jajnih stanica... Birajte i dajte prijedloge.

    Evo i mog pisma:
    Ministre Darko Milinoviću,

    ogorčena kao i uvijek vašim istupom u javnosti o novom Zakonu o medicinski potpomognutoj oplodnji (o kojoj očito je pojma nemate) ovim putem vam se obraćam zbog najnovijih neistina izašlih iz vaših usta te tražim da mi se javno ispričate zbog, a koristoim vaše riječ iz jučerašnje izjave, vaše grupe manipulacije i politizacije ovog zakona kojim ste grubo narušili moja ljudska prava i prava svih parova koji se u Hrvatskoj liječe od neplodnosti budući da je zakon donesen jedino i isključivo radi podilaženja Crkvi i crkvenim krugovima. Dakle, tražili ste da nam se oporba ispriča za što ne vidim niti jedan jedini razlog. Jedino očekuje i zapravo tražim ispriku vas i svih onih koji su dizanjem ruku 'za' podržali zakon i time ugrozili moja ljudska prava i prava na liječenje, ne samo mene i supruga nego svih neplodnih parova u Hrvatskoj.
    Vratite mi nepovratno izgubljene dvije reproduktivne godine, godine u kojima se moja ionako loša rezerva jajnih stanica svakim mjesecom smanjivala. Jer imam 34 godine i AMH (valjda znate što je to budući da ste navodno ginekolog) koji je još s 33 godine iznosio 8 pmol/l.
    Da ministre, suprug i ja spadamo u čak dvije od tri vaše kategorije težih oblika neplodnosti kojima ćete navodno pod krinkom struke pomoći predloženim izmjenama Zakona. E pa da se imalo razumijete u medicinski potpomognutu vjerojatno biste znali kako žene sa smanjenom rezervom jajnih stanica, a to sam npr. ja teško dolazi do više od tri jajne stanice po postupku. Osim ako mi u sadašnjim postupcima liječnici zbog vašeg nakaradnog zakona nisu davali slabiju stimulaciju kako kojim slučajem ne bi dobila više od tri oocite jer što bi s onim viškom od jedne ili dvije oocite, a time sam opet ostala uskraćena za optimalno liječenje. U drugu kategoriju 'teških pacijenata' spadamo po suprugu koji je suočen s teškim oblikom oligoasthenozoospermije koja graniči s azzospermijom, a za ilustraciju reći ću kako je u zadnjem postupku imao jedan jedini spermij sposoban za oplodnju. I njegova je reproduktivna sposobnost u zadnje dvije godine rapidno opadala jer mu je broj spermija prije četiri godine kada smo krenuli u MPO priču bio daleko veći. Vratite nam ministre sve izgubljene oocite, spermije, prolivene suze, strahove, besane noći, pa na kraju ako hoćete i novce zbog učestalih odlazaka u Zagreb. Jer živimo 600 kilometara udaljeni od klinike.
    Nebrojeno dobre stvari koje je po vama donio vaš zakon još u dvije godine nisam susrela, a i nije istina kako nema listi čekanja. Ima za lijekove i to u skoro svakoj klinici iako se neke od njih pravdaju kako između dvije stimulacije mora proći 6 mjeseci (no to baš i nije jednoznačno u svim slučajevima, pitajte tu vašu struku).
    Još jednom ministre Milinoviću tražim vašu javnu ispriku za moje dvije izgubljene reproduktivne godine!

    P.S naravno šaljem ga s punim imenom i prezimenom, jer nepotpisano pismo nema smisla.
    Posljednje uređivanje od anddu : 02.09.2011. at 20:52

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •