Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,044

    Početno

    I ispravno je ovo što onaj IVF success calculator uzima u obzir i trajanje truda za postizanja OK trudnoće kao jednu od bitnih smjernica, jer nije sve papir, a opet, sve su to ipak smjernice, nema lab pretrage "kvaliteta js" ili ta "moja" effectiveness per egg cell.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.09.2011. at 14:40

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Effectiveness per cell - sviđa mi se koncept.

    Ono što sam ja zaključila iz svega što sam do sada pročitala o smanjenoj rezervi i nakon razgovora s nekoliko MPO doktora:
    - najčešće se uzrok ne zna
    - lijeka nema
    - šanse za trudnoću bi bile još i najveće u kućnoj radinosti, naravno ako nema drugih faktora
    - uspješnost MPO je prilično mala, ali nije nula (spominje se nekih 5-10%)
    - nema usuglašenog stava kakav protokol je najbolji
    - rezultati alternativnih metoda tipa akupunkture, promjene prehrane... su u najmanju ruku nedokazani
    - terapija testosteronom i DHEA se nastavlja istraživati, mogući su pomaci

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Effectiveness per cell - sviđa mi se koncept.

    Ono što sam ja zaključila iz svega što sam do sada pročitala o smanjenoj rezervi i nakon razgovora s nekoliko MPO doktora:
    - najčešće se uzrok ne zna
    - lijeka nema
    - šanse za trudnoću bi bile još i najveće u kućnoj radinosti, naravno ako nema drugih faktora
    - uspješnost MPO je prilično mala, ali nije nula (spominje se nekih 5-10%)
    - nema usuglašenog stava kakav protokol je najbolji
    - rezultati alternativnih metoda tipa akupunkture, promjene prehrane... su u najmanju ruku nedokazani
    - terapija testosteronom i DHEA se nastavlja istraživati, mogući su pomaci
    Vidjet cu najnovije komentare doktora za dva tjedna kad odem na sljedece druzenje i brojanje antralaca, ali cisto kao paralela s hrvatskim sustavom:

    - moju kliniku, u principu, ne zanima rad s low responderima, iako doktor nije bio iskljuciv za nas slucaj
    - za sad nemam njihove informacije o uspjesnosti, ali ovdje je, izgleda, opcenito puno teze naci nekoga tko bi se igrao s necim tako neizvjesnim
    - DHEA i slicno za sad nisu spominjani, osim u kontekstu voodoo magije - doktor ima jednako los/nikakav stav o progesteronu, propisanom u svrhu odrzavanja rane trudnoce
    - u mojem slucaju postoji blaga mogucnost da je do smanjene rezerve doslo zbog dvostruke ovulacije u vecini ciklusa prije nego sam otisla na antibebi; nije dokazano, ali je oduvijek postojala sumnja zbog cudnovatog trajanja menstruacija. Reproduktivac je svakako uzeo u obzir, s obzirom da nema nekog konkretnijeg objasnjenja gdje su i kako su pobjegle sve te silne jajne stanice
    - odmah ponudjena je donacija jajne stanice (a onda, zapravo, donacija embrija jer imamo skroz nekih drugih dodatnih problema s genetskim materijalom na muskoj strani)
    - za sad nam je najveca sansa kucna radinost, iako imamo blagi muski faktor (to s obzirom na cinjenicu da nas donacija, barem do daljnjeg, uopce ne zanima)
    - opcenito postoji mogucnost da ce s nama netko nesto raditi jer smo zanimljivi kao par iz razloga malo manje vezanih direktno uz IVF, a vise uz genetiku i reprodukciju opcenito

    Svakako cu javiti sto i kako dalje cim mi nesto netko kaze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •