Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
Cure, bila sam prije nekih tjedan dana na Sono HSG-u privatno. Nisam uzela nikakve lijekove jer me sestra uvjeravala da nije to tako strašno i da mogu popiti brufen ako baš hoću. I ja ga nisam popila jer je sono hsg bio ujutro i mislila sam si da neću piti tablete na prazan želudac. Greška. Ja stvarno ne znam da li je problem u meni, ali ja sam bila na stolu 30 minuta i em me boljelo kao 10 menstruacija zajedno, em mi je zapravo više bilo toliko slabo da sam mslila da ću se ispovraćati tamo na stolu.
Uglavnom prvi put tekućina nije uopće prošla kroz lijevi jajovod, a kroz desni jako malo. Drugi put kad su mi pustili tu tekućnu prošla je kroz desni jajovod dobro, a kroz lijevi djelomično. Treći put stvarno više nisam mogla izdržati. Uglavnom, doktor je na kraju utvrdio prohodnost oba jajovoda, iako lijevi nešto slabije.
Mene sad zanima da li nakon ovog postupka postoji opet šansa da jajovodi opet postanu neprohodni?

Ja sam preventivno popila dvije tablete antibiotika, i jednu nakon obavljenog uzv hsg, to sam dobila sve tamo u bolnici. Za bolove nisam uzimala ništa.
A sam oporavak mi je trajao 4 dana. Nalaz . Oba prohodna.
Sada će biti godinu dana kako sam napravila Uzv Hsg, i još uvijek su oba prohodna. Jajovodi se mogu zaštopati
ako je došlo do neke kronične upale, ili ulaskom bakterija.